GLOCK 17 nebo K100MK6 + porovnání GLOCK vs. CZ


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

GLOCK 17 nebo K100MK6 + porovnání GLOCK vs. CZ

Příspěvek od gewarosse » úte 21.11.2006, 20:18

Dávám pistoli na ladění a potřebuji si pořidit nouzovku na dobu než to bude hotové.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 21.11.2006, 20:34

Správně dej čízu naladit a pořiď si G17 jako nouzovku :lol: :lol:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » úte 21.11.2006, 20:45

gewarosse: vyzkoušej, a uvidíš. Neviděl bych to tak jednoznačně, jako para, K100 není špatná zbraň, a třeba ti bude vyhovovat víc, než G 17.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 21.11.2006, 20:55

Kucí omlouvam se, ale já si dělal prču, páč mně rozesmálo to, že by měl být G17 jako nouzovka za čízu :lol: :lol:

Mamina si totiž nedávno koupila CZ75 D compact a větší sráč sem snad neviděl :roll: ...teda snad kromě Norinca :?
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » úte 21.11.2006, 21:14

Můžeš tu septykovost nějak specifikovat? Já například nemam s ČZ žádný zkušenosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 21.11.2006, 21:20

para
klidně začni, já Tě když tak doplním :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 21.11.2006, 21:43

Tady na to sice není místo, ale budiž admin to kdyžtak smázne.
Neuvěřitělně a zbytečně silná vratná pružina (zralá na výměnu)
problém natáhnout rychle závěr mám i já.
Plastové vodítko vratné pružiny které mění tvar jak se mu zachce (při stazeným závěru to vypadá strašně.)
Nízký závěr navíc úchopové plochy na závěru....tragédie, po chvíli má člověk do krve odřený prsty.
Spoušť, tak to je kapitola sama pro sebe (vyměnit pružinu, poladit)
Vypouštěcí páčka se nedoporučuje příliš často používat, brzo se oběhá a pak..... raději se naučit zvládat vypouštět přes spoušť.
Hlaveň, hrozný opracování (vypadá jak zrezlá a poježděná smirkem) ostrý hrany u náběhu do komory (seká se munice a to i tovární S&B či magtech)
Vnitřní opracování rámu a závěru....jednim slovem CHLÍV
Zásobníky, ostrý hrany, po napáskovaání cirka pěti zásobníků, člověk necejtí bříška palců.
Nápich na zápalku je dost mimo střed.

Počítam že k těm 16 litrům do ní ještě budu muset něco zainvestovat :evil:

4mike: můžeš pokračovat :twisted:
Naposledy upravil(a) para dne úte 21.11.2006, 22:31, celkem upraveno 2 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » úte 21.11.2006, 21:54

Gratuluju,podařilo se ti uhádnout skoro všechny úpravy co si nechám dělat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 21.11.2006, 21:55

gewarosse: no vždyď mně to čeká taky :mad:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 21.11.2006, 22:06

:lol:
- plastový vodítko jsem nahradil nerezovým
- ze spouště jsem maturoval (viz tread o blokaci úderníku)...
- skluzavku hlavně jsem doleštil, pak to podávalo normálně
- opracování závěru se podobá pilníku s docela hrubým sekem,
což je na eloxovaný hliník rámu pěkná masáž
(takže začistit kamínkem a doleštit)
- po cca 500 ranách pěkně otištěný blok hlavně v rámu

když se mi konečně podařilo sestavu rozhýbat, tak to stejně stříelo kam chtělo a poté co mi kamarád půjčil G26, jsem pochopil, že je něco blbě,
poněvadž mi připadalo proti logice aby se menší a lehčí bouchačka při střelbě chovala znatelně mravněji a nečinilo mi potíže s ní střílet daleko přesněji

kupoval jsem P01 v akci za 17k v době kdy stála přes 20
a poté co jsem viděl u dalšího kamaráda prasklý rám (od otvoru pro páčku vypouštění úderníku) jsem naznal že číza musí z domu a hned tak mi přes práh žádná nesmí


admine sorry za OT ale možná by to stálo za solo tread
nechť případní zájemci o čízu tuší co je může čekat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » úte 21.11.2006, 22:41

Řešil jsem stejné dilema (kupodivu jsem nakonec zjistil, že původní rám K100 mi sedne líp, než MK6), jen šlo o hlavní pistoli, ne "nouzovku" ;) . Nakonec vyhrál G17, ale pořád si myslím, že ani s K100 bych rozhodně nešlápl vedle. Takže když to nemá být hlavní pistole, zamysli se i nad cenou-K100 vyjde levněji a měla by vydržet podobnou porci ran, jako G. A co se týče střelby, tak CMK si tady nějak nestěžuje, skoro naopak :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » úte 21.11.2006, 22:47

Chlapi tak toto pocut (citat)od cecha na cesky vyrobok "svetovej kvality"je pre mna sok!!!velmi sa mi CZ 75 P01 pacila a rozhodoval som sa medzi nou a SP01 a o G17 som nechcel ani pocut!!!Dakujem silam nebeskym teraz ze som domou priniesol G17 aj ked sa mi absolutne nepacil (v ruke mi ale sedel vyborne a pocit s "testovacej" strelby bol vynikajuci)...ale ten design bleeeee!po roku uspesneho spoluzitia sme sa ale skamaratili (vystrelenych cca 4500)a ja by som sa s nim lucil len velmi nerad! :D
...shit happens
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 21.11.2006, 22:51

SniperWolf
já psal o P01 a ne o SP01, čili o hliníkové kompaktní policejní verzi s raily
taky se mi líbila ale design a ergonomie byly asi tak jediná PRO
IMHO důsledkem patriotismu nemusí být slepota :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » úte 21.11.2006, 23:37

o slepote som nic nehovoril jasne ze ked je nieco v poriadku treba to pochvalit,ale ked je nieco na prd tak to netreba ospevovat len preto lebo je to "nase "SP01 som vylucil pretoze je pre mna nenositelna no a od P01 ma odhovaral kazdy tak som toho nechal aj ked som vtedy ani nevedel presne preco..proste som si nechal poradit a hotovo :D
...shit happens
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » úte 21.11.2006, 23:39

este snad tolko ze dodnes sa mi obe zbrane VELMI pacia!este jedna otazocka:je nieco pravdy ze na nas trh (myslene SR a CR)sa dostava nieco kvalitativne ine ako napr.do USA???
...shit happens
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 21.11.2006, 23:42

kvalitu exportu nemůžu porovnat, neb jsem žádný kousek ze Spokojených Států v ruce nedržel,
porovnat můžu jen US ceny a kurs následkem čehož se coby "patriot" mohu cítit nas.án
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » stř 22.11.2006, 0:03

Dík za info, že to neni slavný sem párkrát zaslech, ale tohle sem nečekal. Inu jak hovoří jeden pořad tak asi- CZECHŠMEJD
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 22.11.2006, 0:07

já si nedovolím tvrdit že vše co CZUB je šmejd, to bych musel stát pár let na výstupní kontrole v Brodu
jen se můžu kriticky vyjádřit coby bývalý majitel o zkušenostech s tím, co mi prodali
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » stř 22.11.2006, 1:29

Nedovolím si nerozvířit místní stojaté vody. Měl jsem několik let CZ75D (pořízena nová), k ní mám klasiku CZ 75 (tady máš a jdi). Nechápu, proč zaleštit stopy po obrábění na rámu, ani po cca 3,000 ranách jsem nesledoval žádné stopy otěru. Plastové vodítko že vypadá hrozně při staženém závěru? Mlok vypadá hrozně i zavřený v krabici. Zrezlá hlaveň? CZ75 nosím několik let neskrytě, přede mnou ji jiní nosili stejně a na zbrani nejsou žádné známky koroze a to na ní už není moc laku. Znám jich dost, abych věděl, že klasická ocelová 75 se dá nosit i bez toho, aby jí někdo čistil častěji, než jednou za 1/2 roku, protože znám dost dobytků na zbraně. Vzhled hlavně, viděl jsem G19, který po 500 ranách má tak ojetou hlaveň nad komorou, že se v tom pomalu vidím. Sekání munice jsem nazaznamenal ani u jedné CZ, a to jsem z nich pálil hroznou munici. Nízký závěr? S hliněným compactem s 5 knedly ve špajzu jsem namlátil líp, než s G17 s plnou špajzkou (Počítáno po 5 ranách) a zpětný ráz CZ byl o něco slabší. Prasklé rámy? V galerii jsem viděl fotky dost porouchaných mloků. Nerovnoměrný chod spoušťě? Mám mloka laděného, kámoš ne a rozdíl je strašný. Se zásobníky jsem nikdy neměl problém, jediné úpravy spočívaly ve výměně podavače za +1 a kovové kulaté botky za +1.
Ale abych jen nechválil. Je pravda, že vratná pružina je dost silná, hlavně na P01. Vypouštění kohoutu je spíš pro zlost, sám jsem páčku kdysi upálil a nechal pouze čep, to, že by se oběhal, slyším poprvé a považuji to za hloupost. Spoušť je v továrním provedení dost běs, co kus, to originál. Závěr je nízký a zdrsnění je dost ostré, pazouru mám po chvíli sušení dost orvanou, ale bohužel je to dáno konstrukcí. Za další, možná je to pouze můj subjektivní pohled, ale CZ se hrozně špiní, po zhruba 150 ranách municí SB nontox byly vnitřní díly krásně černé.
To jenom, aby to tady nevypadalo tak protičízovsky. Protože též zastávám názor, že na to, že CZ je domácí výrobce s kdovíjakou praxí ve výrobě, zpracování a životnost neodpovídá ceně, za kterou je u nás prodávána.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » stř 22.11.2006, 2:10

Vzhladom na to,ze sa v poslednych prispevkoch rozobera hlavne CZ vs Glock dovolim si poznamenat par postrehov s mojim G20 :)
Odskusana municia: Prvi Partizan (velka celna plocha streli), CCI Blazer, PMC, prebijane s olovenou strelou. Zatial vystrelenych len 200 ran. Ani jedna zavada.
Co sa tyka zanasania sa zbrane. No mam problem a nie vdaka glocku ale krehkemu laku na zapalke Prvich Partizanov ktore je hrozne a kusocky je mozne najst snad vsade:) Inak prebijane naboje co mam odskusane boli laborovane prachom Accurate No5 a tam je jasne, ze nebol problem:) Uvidime ako to bude s No9 do ktoreho idem:) No5 bude na trening a vsade kde staci vykon do 700J a No9 haha no tam kde budem chciet ist up up and awayyy :)
Presnost si dovolim povedat uzasna. Spust mne osobne vyhovuje, no na rady niektorych tunajsich clenov dam po dalsej stovke prelestit trecie plochy.
Co ma velmi milo prekvapilo je lahkost s akou sa natahuje zaver. Standardna vratna pruzina ma 17 lb, idem nasadit 24lb koli silnym laboraciam tak uvidim ako to pojde s nou.
Nebojte mam skusenost aj s CZ 75 tak v 9mm Luger ako aj 40 SW a mne sa pacia aj CZ, no z nich som strielal malo takze nemozem vaznejsie sudit a navyse neviem kolko ran z nich uz bolo odstrielanych a ake boli ladenia.
Asi najhorsia obranna zbran z akej som strielal bola CZ 100. Ta spust ma "dostavala" - katastrofa.
Strasne som spokojny s G20, krasna na vyzor a pozitok z nej strielat. Ak je G17 o tom istom ako G20 (uzitne myslim :) ) tak G17 je super zbran a ja by som ju uprednostnil pred CZ 75 koli vyske zaveru a zivotnosti. A navyse CZ nerobi zbran na 10mm Auto :)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz