GLOCK 17M/19M - GEN. 5?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Smith » pát 25.8.2017, 21:56

No, jak koukám na cenovku, tak mi tu už tak moc líto není. :wink:
Jinak nejde jen o tu pažbičku a to co je nahoře na těch obrázcích. Uvnitř je změn fůra: na rámu jsou jen dva čepy, vrtaná pružina sice vypadá jako gen4, ale je o něco delší, změnila se bloková pojistka, úderník i domeček spoušťáku... Mezigeneračně možná nejvíc odlišností.
Pěkné jsou ty zásobníky s oranžovým podavačem, ty naštěstí budou zpětně kompatibilní.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Bukowsky » sob 26.8.2017, 9:06

Jen škoda, že se tak paličatě odmítají vrátit k té nádherné, neošoupatelné povrchovce předchozích generací :-)

Příspěvky: 9

Registrován: pát 30.9.2016, 8:42

Zbraň: Lov 2

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Ultraladinek » sob 26.8.2017, 16:51

mpicz.com slibuje i novou povrchovku. Viz stránky.

Příspěvky: 84

Registrován: pát 22.6.2012, 15:44

Bydliště: Praha

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od FreedomCZ » pon 28.8.2017, 16:22

Příspěvky: 9

Registrován: pát 30.9.2016, 8:42

Zbraň: Lov 2

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Ultraladinek » pon 28.8.2017, 18:29

http://www.recoilweb.com/inside-the-glo ... 29141.html
U DLC povlaků je popisovaný malý koeficient tření, tak by se přední rýhování hodilo. Automatická úderníková pojistka jako u G 43, hezké. U.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Smith » úte 29.8.2017, 9:26

Drážky v přední části závěru jsou fičurina, jejíž smysl mi uniká. Podle mě je tak jako blbost hrabat rukou kolem ústí hlavně, když tu všechno můžu udělat bezpečně, spolehlivě a líp na tom konci pistole, který se k tomu asi tak 120 let běžně používá.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od john.hawk » úte 29.8.2017, 10:53

v tomhle Glock dohání čezetu..někdo prostě dělal press check ze zadu a vždycky ho ale chtěli dělat zepředu..
co mně osobně vadí a to jsem celkem pravověrnej, že Glock tam dělá upravy, které po nich nikdo nechce a nedělá upravy, které bychom rádi všichni ocenili.. jo a oranžovej podavač do zásobníků, tož asi někomu spadla plechovka s barvou do míchacího tělesa..jinak si to nedokážu vysvětlil, proč to nedělají v originále 15 let ??
Další věc by byla vhodnější odstranit pružnost rámu..a pak by to bylo celkem fajn..

Příspěvky: 84

Registrován: pát 22.6.2012, 15:44

Bydliště: Praha

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od FreedomCZ » úte 29.8.2017, 11:20

Narazil jsem na to uz na vice mistech a nikde jsem vlastne nenasel odpoved. Co jsou ty zmeny, co nikdo nechce a naopak zmeny, co vsichni chtej?

Nechci rozpoutat zadnou valku, jen me zajimaji ocekavani lidi i mimo muj okruh pusobnosti :)

Příspěvky: 20

Registrován: úte 25.10.2011, 23:54

Bydliště: Praha

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Reccol » úte 29.8.2017, 18:21

Třeba normální rail místo glockovýho, lepší undercut lučíku a normální mířidla místo plastu.

Zase kvituju, že se konečně zbavili těch výřezů pro prsty. Na druhou stranu nechápu, proč záměrně udělali část vnitřních dílů nekompatibilních se současným aftermarket trhem.

Jinak drážky vepředu používá spousta lidí a je nesmysl jim tu možnost nedat. Zvlášť když už vydávám "novou" generaci...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Smith » úte 29.8.2017, 21:29

Tak třeba já bych souhlasil jedině s tím lučíkem. Jinak si nechci nic z toho. :twisted: Tenhle spor prostě nejde vyřešit a řešení nebude ani to, že se výrobce pokusí vyhovět všem a pistoli oplácá po vzoru dortu pejska a kočičky.
Jinak podle toho, co jsem zachytil, by ten vnitřek měl být stavěný s důrazem na dlouhou životnost; zřejmě už se se současným mechanismem nešlo posunout dál bez výraznějších změn.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od john.hawk » stř 30.8.2017, 7:55

no, moje zkušenosti a zejména letité zkušenosti pana Pekaříka z Alfaproj hovoří jednoznačně..
Co modernizace, to jiné výrobní technologie, které jdou občas na úkor kvality a občas i na úkor kvality použitých materiálů.. takže tam někde ušetřej tím, že tam dají tenčí pružinku, tenčí plech, kratší vodítko, gramáž na lití plastů ( a pak to nedolijou).
Druhá věc : udělají něco zase originálního, aby aftermarket se prostě nechytal a všichni museli kupovat díly jen od nich.. prostě byznys..
Co se týče úprav, na FBooku je k tomu zajímavá dizkuze z které shrnu asi to nejpodstatnější :
mířidla v kovu, tvar a tuhost rámu, možnost změny tvaru rukojeti i do stran, žádné vratné teleskopické pružiny, drážky ve předu.. to je to co lidí chtějí..
a co nechtějí nebo jim je to buřt jsou věci jako tvar úderníku, konstrukce a upnutí rozborné závory, extractor, systém spouště,
přehledné info zde http://www.recoilweb.com/inside-the-glo ... 29141.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Rough boy » stř 30.8.2017, 8:10

Smith píše:...Uvnitř je změn fůra: na rámu jsou jen dva čepy, vrtaná pružina sice vypadá jako gen4, ale je o něco delší, změnila se bloková pojistka, úderník i domeček spoušťáku...
A všechny tyto konstrukční změny byly použity již v g42 a následně v g43, nejspíš se osvědčily...
Spíš by mne zajímalo, jestli si jsou jisti těmi dvěma čepy. Kulisa vypadá jako u gen 3, kde se následně dodával třetí čep, páč se zjistilo, že pouhá změna tvaru kulisy oproti gen2 nestačí. Tak jestli nebudou v tomto místě objevovat objevené...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 130

Registrován: pát 28.11.2014, 9:26

Bydliště: Brno

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od ku8az » stř 30.8.2017, 16:46

Ale to bylo údajně kvůli vyšším rážím (.40, .45...). Které ovšem v gen5 nebudou, ta bude jen na 9mm. Takže to s klidem mohli odstranit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Rough boy » čtv 31.8.2017, 7:57

Vím o tom, tříčepová varianta rámu se dělala už např. u g21 gen2, ale to vydírání závěru nastávalo už i u 9x19, tady foto g17 gen2:

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Ale pak u gen3, dvoučepové varianty rámu byla kulisa úplně jiná. Nejspíš se ale opět neosvědčila, proto následně (a i u ráže 9x19) použili tříčepovou variantu rámu. Ale je možné, že ač u té dvoučepové gen3 u ráže 9x19 problém, nebyl, tak to rovnou vše unifikovali na tříčep. Dvoučepovou variantu gen3 s takovým nájezdem, při kterém by se to projevilo jsem zatím v ruce neměl, tak nemohu posoudit.

Příspěvky: 3

Registrován: úte 29.8.2017, 11:20

Zbraň: Glock 43

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od HonzaD » čtv 31.8.2017, 10:55

ahoj,

nevíte někdo, zda budou Glocky Gen5 fungovat v KPOS G2?

Honza

Příspěvky: 56

Registrován: čtv 19.11.2015, 18:08

Zbraň: G-17, CZ P07

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Baske » čtv 31.8.2017, 19:04

dneska jsem si ji byl otlapkat v Armedu, spoušť je luxusní, je kompatibilní s odlehčenou stojinou spouště, miřidla byla na mnou prohlíženém modelu plastová...., oboustranný záchyt závěru je fajn, nepřekáží, ale závěr shazuji rukou, tak pro mne téměř nevyužitelné, rozšíření ústí zásobníkové šachty je tak akorát, to se povedlo.
Celkový dojem velmi pozitivní

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Morris » pon 04.9.2017, 9:48

Rough boy píše:
Smith píše:...Uvnitř je změn fůra: na rámu jsou jen dva čepy, vrtaná pružina sice vypadá jako gen4, ale je o něco delší, změnila se bloková pojistka, úderník i domeček spoušťáku...
A všechny tyto konstrukční změny byly použity již v g42 a následně v g43, nejspíš se osvědčily...
na suciastky rozoberam zbran iba zriedka. Ale ked rozlozim gen III ci IV, nikdy nie je problem ju opatovne zlozit, vsetko je jednoznacne, niet sa kde pomylit.

U G42 nevyberam pruzinku zamku zaveru, lebo sa bojim, ze to tam nebudem vediet dat spat. U gen IV tam je jednoduchy pliesok - niet co pobabrat.
U G42 ani nikdy neviem intuitivne zlozit pruzinku, pliesok a cap spuste do jedneho celku. Treba nad tym dumat a byt opatrny. A ten plastovy cap... ved to je uplne slaba cast konstrukcie.
Podobne je to blokovacom udernika - na gulatom u predchodzich generacii niet co pokazit, tu uz treba detailne pozerat aby som to nenasadil naopak. A aj sa tazsie vybera.

Su to podla mna komplikovanejsie riesenia ako u prechodzich generacii, pritom chod spuste sa nezmenil*.

Ja tieto zmeny vnutornosti za zlepsenia nepovazujem.
A ta nova povrchovka - poslednych 5 rokov pouzivaju povrchovku tretej cenovej kategorie a teraz mam povazovat nDLC za zlepsenie, ked len vratili spat co pokazili?

Samozrejme nie su len negativa: obojstranne ovladacie prvky su plus. Som zvedavy co spravia nove hlavne. Ci zmenena vratna pruzina zlepsi celkove spravanie zbrane. Sirsia sachta je plus tak isto.

Ale ta kompletna zmena criev mi nie je po chuti, pretoze podla mna gen V je o dost zlozitejsia oproti predchadzajucim a prednost glocka bola vzdy v jednoduchosti.


* ja nezmeneny chod spuste povazujem za plus, ale objektivne treba povedat, ze chod spuste glocku je asi najhorsi z konkurentov, vyzaduje vela treningu - ved to vidime aj na tomto fore ako malo ludi nechava glock s povodnym spustovym mechaniznom.

Příspěvky: 69

Registrován: pát 14.2.2014, 9:08

Zbraň: Glock 19

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od glock42 » pon 04.9.2017, 10:16

Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Rough boy » pon 04.9.2017, 10:47

Morris: Jak se říká "v jednoduchosti je krása" a tady to platí. Já to taky za zázračné změny nepovažuji, ba naopak, objevují se videa, kde se evidentně začíná narážet na nedostatky, jak zde postuje člen glock42. Proto jsem taky psal tři tečky za souslovím "nejspíš se osvědčily". Ať si tam každý představí, co chce :)
U g42 ta pružinka rozborného hmatníku je v pohodě, rozebíral jsem to vždy při kompletní rozborce rámu a ač to vypadá krkolomně, neboj, jde to složit dobře. Tady se mi třeba zase líbí, že je to stejná pružinka jako je použitá u záchytu závěru a u zápalníkové pojistky, takže v případě poškození se dá použít třeba ze záchytu závěru, na dobu nezbytně nutnou. Což u předchozích generací nejde.
Co se týče domečku spouště, tak tam ti dám jednoznačně za pravdu, táhlo se dá jednoduše otočit (i když to pružinka spouště ve starém domku také) a je to celé takové titěrné, důvěru to ve mě nevzbuzuje :|

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: GLOCK 17M/19M - GEN. 5?

Příspěvek od Jarda_B » pát 08.9.2017, 0:21

Mám G17 3 gen a G43. Mezi nimi je mnoho rozdílů. Dnes jsem měl možnost v Děčíně si prohlédnout G19 5 gen a nijak mě ta zbraň nezaujala. Tedy mimo ceny 18.900,-. Co musím potvrdit, že konstrukčně je v podstatě stejná jako G43 (G42 je to samé). S G43 jsem spokojen, po několika tisících ranách bez jediné závady. Oproti G43 je asi jediný rozdíl - pokud pominu cenu a velikost, v tvaru vývrtu. Proč šek Glock do klasiky - napadá mě jenom cena výroby. Vyrobit klasický hranatý vývrt, oproti ogiválnímu, bude dost jednodušší a určitě i levnější. Co se týče často řešené životnosti, no nevím - jestli vydrží 30 tis. ran, t.j. při dnešních cenách továrních 115 celkem 171.000,- Kč za střelivo. Myslím, že většina lidí řeší kraviny a ten kdo vrazí do nábojů cenu malého auta, určitě nebude řešit výměnu hlavně, nebo nákup nové zbraně.

Jenom k doplnění pojistky zápalníku - u 43 a tedy i u G42 obráceně nasadit prostě nejde.
Jarda

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz