Glock 19 Gen. 4


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 30

Registrován: pon 15.9.2008, 14:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Butcherleader » sob 11.12.2010, 20:14

Najde se někdo, kdo už stihl vystřílet z G19 gen 4. několikset ran? Zajímá mě, jestli je vše opravdu ok - hlavně vyhazování nábojnic. Rozhoduji se mezi gen 3 a 4.. díky za info

Příspěvky: 64

Registrován: úte 06.4.2010, 21:18

Zbraň: G19 gen4

Bydliště: Pha-8

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Karlos62 » ned 12.12.2010, 21:29

Mam asi 1500 ran v pohodě

Příspěvky: 30

Registrován: pon 15.9.2008, 14:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Butcherleader » ned 12.12.2010, 22:37

Díky za info :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Tekka » stř 15.12.2010, 12:55

Tak dneska konecne prvni zkouska moji G19 Gen4 a spokojenost. Vystrileno 100ks Geco a bez problemu.

Příspěvky: 5

Registrován: pon 29.11.2010, 16:08

Zbraň: G19

Bydliště: Plzeň

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Radek1A » stř 15.12.2010, 13:58

Taky sem včera koupil G19 gen 4,vystříleno 200 ran bez problému a vnitřek rámu OK.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: pát 14.1.2011, 11:32

Zbraň: various

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Ondra BIG » pát 14.1.2011, 11:43

Ahoj, doteď s G19 gen4 nastříleno 1200 včel, napůl SB napůl Limit a bez jediné závady! Gen3 jsem nechtěl kvůli malé pažbe na mé pracky, ale Gen4 je pro mě jak dělaná :inlove:

Příspěvky: 10

Registrován: pát 29.8.2014, 22:43

Zbraň: GP P1

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od wladoo » úte 09.9.2014, 22:45

Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem Glocka. Původně jsem byl přesvědčený, že si pořídím Steyr M9-A1, ale nespolehlivost starších generací, neschopnost prodejců sehnat 4. generaci za rozumný peníz a nedostupnost doplňků mě přesvědčily, abych zvolil raději Glock. Škoda, úchop Steyra mi přišel o mnoho lepší než u Glocka. A to je právě můj problém.
Mám menší ruku a proto bych raději Glock 19 4. gen. Bohužel jsem si s ním nikdy neměl možnost zastřílet, jen jsem ho během chvilky ošahal v prodejně. Střílel jsem, ale s Glockem 17 3. gen. a tam jsem měl problém s prstem na spoušti. Při každém výstřelu se mi poslední článek ukazováku šoupal o vnitřní hranu lučíku. Nikde jsem nenašel jedinou zmínku, že by se to někomu dělo. Proto se ptám ostřílených majitelů Glocků, jestli to je normální a nikomu to nevadí nebo mám špatný úchop a cpu ukazovák příliš daleko? Popřípadě, pokud se to někomu stává, tak s jakým modelem a jakou generací (hlavně mi tedy jde o Glock 19 4.gen).
Díky všem za plodné reakce.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Stepan » úte 09.9.2014, 23:29

wladoo píše:... úchop Steyra mi přišel o mnoho lepší než u Glocka. ...
Díky všem za plodné reakce.
Nevím, jak plodná bude moje reakce, ale všechny moderní umělohmotné zbraně mají lepší úchop než Glock. Možností je mnoho, například: Walther P99 nebo PPQ, Smith a Wesson MaP, nový HK VP9, Sig P320, HS Produkt XDM. Další možnosti jsou u zbraní s kohoutem. Omezovat se na zastaralý Glock je blbost, když je spousta dalších možností.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od WALT » stř 10.9.2014, 1:21

z kolika z nich jsi strilel sam?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Biggles » stř 10.9.2014, 1:32

Střílel vůbec sám?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 17.4.2014, 10:20

Zbraň: Glock 19

Bydliště: všudezdejší

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Radimathor » stř 10.9.2014, 8:38

Omezovat se na zastaralý Glock je blbost, když je spousta dalších možností.
Jak zastaralý?? Pokud to tak Štěpáne bereš, tak v tom případě je zastaralý i moderní auto - dyť má přece písty, kola , volant a a pneumatiky jako před sto lety (jo jasně víc elektroniky a podobně co se můžou posrat to dneska má). Co chceš aby zbraň měla modernějšího?? U Glock je výhodou právě jednoduchost, zaměnitelnost dílů, kvalita a spolehlivost, pokud chceš něco složitějšího, horšího na servis a tak podobně tak prosím, každýho věc.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od dali » stř 10.9.2014, 10:47

Wladoo: já mám středně velkou ruku a G17 gen.3 mi padne tak akorát. Od několika holek s malýma rukama vím, že se jim G17 hůř drží, ale na kontakt prstu s lučíkem si nestěžovaly. Spíš bývá problém s otlačením prostředníku o spodní hranu lučíku.

Stepan: technická poznámka k argumentaci. Pokud máme tvůj příspěvek brát vážně a ne pouze jako trolení, tak bych navrhoval uvozovat podobná tvrzení větami jako "podle mého skromného názoru", "domnívám se", "z výsledků rozsáhlé studie akademie FBI vyplynule, že"... a podobně.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Stepan » stř 10.9.2014, 21:04

Cílem mého příspěvku bylo připomenout, že za těch 32 let, co jsou Glocky na trhu víceméně se stejným tvarem a sklonem pažby, bylo vyvinuto mnoho dalších zbraní a bylo by hloupé je ignorovat, jenom protože tady někdo Glock silně tlačí lidem do hlav.

S tím, jaký tvar (A SKLON) pažby má Glock, nejsou spokojení mnozí i velice známí a slavní (na internetu i jinak) střelci a uživatelé těchto zbraní a i mezi normálními uživateli zbraní rozhodně nepanuje nějaká všeobecká shoda o tom, že Glock je nejpohodlnější a nejvydařenější zbraň co se týká ergonomie. Pokud nejste hluší a slepí, tak o tom víte, pokud jste zaslepení členové GLOCK PERFECTION SEKTY, tak si tyhle informace odfiltrujete, Glock je přece perfektní, ideální zbraň.

Když tady někdo napíše, že se mu lépe drží Steyr než Glock a porovnáte si, jak vypadá pažba Glocku a Steyru a podíváte se na další pažby moderních ale i jiných starých zbraní (jako CZ 75 a podobně), zjistíte snadno, kde je problém.

I Hickock45 (dlouholetý uživatel Glocku) si nedávno postěžoval, že mu pažba Glocku nevyhovuje, že má moc nízko ten "hrb" a místo toho, aby zapadl do dlaně, tlačí ho dole do ruky.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Pařez » stř 10.9.2014, 21:06

Stepan:a co kolo?To už je na světě pár tisíc let a jak ten princip funguje co? :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Biggles » stř 10.9.2014, 21:38

Štěpáne, aspoň jednu modernější zbraň než je géčko, prosím prosím, smutně koukám :-D Já jen aby se náhodou neukázalo, že ti "modernější" vlastně jen dohánějí náskok :-D No a když někomu něco nevyhovuje, tak si holt může pořídit něco jiného...naštěstí totiž zatím nemají nad lidmi totální moc "Štěpánové" co vědí všechno nejlíp a především to, co je nejlepší pro ostatní :-D :- D :-D

Příspěvky: 10

Registrován: pát 29.8.2014, 22:43

Zbraň: GP P1

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od wladoo » stř 10.9.2014, 21:49

dali, děkuju aspoň někdo pochopil na co se ptám. O problému s otlačeným prostředníkem vím.
Myslel jsem, že položená otázka byla jasná, ale zkusím to tedy ještě jednou.
Má někdo z uživatelů Glocka špatnou zkušenost s šoupáním ukazováku o vnitřní část lučíku při výstřelu?
Všem, kdo se zvládne soustředit na položenou otázku, děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 17.4.2014, 10:20

Zbraň: Glock 19

Bydliště: všudezdejší

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od Radimathor » stř 10.9.2014, 23:17

No pro mne je tedy rozdíl sklon pažby a rukojeti, nemám glock s pažbou - Štěpán furt píše pažba - (tu mám na pušce, je to věc opírající se o rameno vycházející od rukojeti a ... vždyť víme), každopádně pokud něco funguje, je to ověřeno miliony uživatelů tak proč do teho rejt a vrtat, nutné změny glock provedl a nikdo nikoho nenutí tu zbraň kupovat. Já jsem spokojen s devatenáctkou co jsem koupil :mrgreen:

A s tím problémem k dotazu ohledně šoupání ukazováku o vnitřní stranu já problém nemám.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne čtv 11.9.2014, 7:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od reddog » čtv 11.9.2014, 6:18

Wladoo:
Predpokladam, ze ti prst po stisknuti spouste a vystrelu nezklouzne na hranu luciku? Prst mas celou dobu v kontaktu se spousti? Muzes co nejpresneji popsat, kterou casti posledniho clanku spoustis? Ja to zkousel a povedlo se mi to pouze a jen kdyz jsem spoustel skoro nehtem.

Mistni diskutujici si dovolim pozadat o pokracovani v diskuzi na tema "blby sklon pazby u G" v patricnem vlakne:
stepan-spatny-uhel-mezi-hlavni-a-pazbou-t11779.html

Příspěvky: 10

Registrován: pát 29.8.2014, 22:43

Zbraň: GP P1

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od wladoo » pát 12.9.2014, 22:49

Bohužel to zatím s Glockem nemám možnost vyzkoušet znova, abych mohl úplně přesně popsat, jak k tomu dochází. Nejsem si vědom toho, že by mi nějak prst cestoval po spoušti a řekl bych, že poloha byla stále stejná, ale na 100% si jistý nejsem. Zkoušel jsem to ještě doma se svojí GP P1 a když pistoli uchopím, tak mám na spoušti poslední článek, ale těsně před kloubem. Tam je sice lučík pravděpodobně větší než u Glocka, ale i tak to mám poměrně těsně, abych taky nešoupal o hranu a to mám celkem malé ruce. Asi to nebude zrovna ideální úchop a vzhledem k tomu, že mi jde všechno trochu doleva, tak si myslím, že to bude i příčina strhávání. Jaká je tedy ideální poloha prstu na spoušti?

Příspěvky: 148

Registrován: ned 05.2.2012, 2:06

Re: Glock 19 Gen. 4

Příspěvek od ZrušenýUživatel » pát 12.9.2014, 23:28

wladoo: ad prst soupajici o lucik - to mam u tehle zbrane taky, mam dlouhou stihlou ruku i prsty a spoust je pro mne moc blizko dlani, takze musim prst nejak nakroutit, abych na ni dosahl. Nevim, zda je to i tvuj problem, ale zbrane jsou obecne konstruovane na egronomii medianu populace, takze krajni percentily maji smulu. Mne osobne treba z toho duvodu nejvic vyhovuji bachrate sigy a beretty a jeste na ne davam tlustsi strenky.

Prst by mel byt v podstate jakkoli a to tak, abys spoust tlacil presne dozadu bez stranoveho tlaku a ve zcela optimalnim pripade ji tisknul cca pulkou nebo kousek za pulkou posledniho clanku, kde je nejvic nervovych zakonceni. Takze s nadsazkou treba malicek u nohy ve stoji na hlave, pokud ale dokazes bezchybne spustit. Posun zasahu je (pominu-li strzeni skubnutim) dan bud tlakem casti ruky na zbran zboku (napr. palec slabe ruky apod.) anebo prave bocnim tlakem prstu, ktery je na spousti moc melko ci hluboko anebo se opira o ram/pazbu/lucik. Hezky nakresleny je ten mechanismus v poslednich prospektech k sigu X5. (pardon za sloh a cestin, pisu z telefonu)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz