Glock 22 ,23 a raže .40


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Glock 22 ,23 a raže .40

Příspěvek od valderon » stř 20.12.2006, 6:29

Zdravím , chci se zeptat , jestli ma nekdo zkusenosti s razi .40 , protoze o ni velmi premyslim.Rozhodnuti jestli "klasickou" velikost nebo kompakt si vyresim sam , ikdyz budete mit i k tomuto nejaky postreh , sem s nim , necht mam furu informaci na rozmyslenou.Hlavne me zajima jak se chova strelivo , jestli se da dobre sehnat prebijene za dobry peniz , popr. kde , a jestli mate zkusenost s prebijenkama od Limitu , kde je maji za , podle meho , super cenu 4,50 nad 1000 ks.Jen podotknu , ze ted strilim 9mm , a do nedavna i Norinco 1911A1 , v 45tce, a verim ze chovani .40 pri strelbe nebude o nic "jina"....diky
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » stř 20.12.2006, 9:20

Vzhledem k tomu, že každý vnímá výstřel jinak, nikdo to za tebe asi nevyzkouší ;)

Osobně nevidím pro .40s&w kromě sportovního využití (IPSC) smysl. A když člověk nepřebíjí, tak už vůbec. Co tě vede k téhle ráži?

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » stř 20.12.2006, 11:19

Ak zoberiem pripad, v ktoromhladim len na danosti danej raze a tak rovnako ako bude nezmyselna 40- je este viac deviatka.
Vdaka priemeru je na tom 40 lepsie ako 9 a horsie ako 45 a z toho plynuca teoreticka zastavovacia schopnost. Pri pohlade na kapacitu zasobnika je na tom zas 9 najlepsie.
Tvrdenie,ze casto je najlepsia zlata stredna cesta je skusenostne overene nakolko kazdy z "extremov" bude vyrazne absentovat v danej z extremu plynucej nedostatkovej vlastnosti.
Pri pohlade na cenu naboja je na tom 9 najlepsie ale to nie je danost naboja len urcitymi podmienkami (vonkajsimi) deformovany jav ktory sa moze v prebehu casu menit, no dane vnutorne vlastnosti naboja ostanu.
Skutocne sa pousmejem len nad tym ako zatracujete prakticnost 40 na obranu ale nasledne vyzdvihnete 45 ci 9 koli tej ci onej vlastnosti pricom pri porovnani 45 a 9 ma druha raz teoreticky vyznamnejsie horsie vlastnosti tie v ktorych druha viac vynika. Pri 40 to mate vykompenzovane a mate z oboch. Ved aj to bol dovod vzniku. Dat lepsiu teoreticku stop ucinnost ako 9 a vacsiu kapacitu zasobnika ako 45.

No a teraz k otazke ako sa sprava 40. Mam 10 Auto, no dolne laboracie su ako silnejsie laboracie 40 SW aj ked na G20 je tazsi zaver takze to nebude az tak rovnocenne hodnotenie.
Pri tychto laboraciach (velmi zalezi na vahe streli) je spravanie 40 velmi mekke. Strielal som olovo 175 grainov laborovane na vykon cca 550J. Zbran sa chova uzasne pokojne. Prieraznost je podla toho co som sa dozvedel u 40 lepsia ako pri 9 ale zas neviem ake boli pouzite parametre oboch nabojov v danom pripade. Aby si kompenzoval zvysenu hybnost tazsich striel pouzi lahke astreli pre 40, znizis hybnost, priebojnost, zmekcis spetny raz, no stale mas teoreticky lepsi stop efekt ako pri 9 a vyssiu kapacitu v dlani ako pri 45. No nestoji za to ist do 40? :)
Samozrejme toto plati ak mozes prebijat. Ak nemozes a situacia u vas je ako u nas a chces to naozaj na obranu (zalezi ako si na tom aj financne a celkovo co ti viac sedi) by som volil ja asi skor 45, no hladal by som laboracie s plochou strelou. Spetny raz je u 40 a 9 podla mna velmi podobny v standardnych laboraciach, no urcite o nieco vyssi u 40. Toto je vcelku sama teoria, musis si poskusat obe a potom ak ti 40 vyslovene nebude sediet zabudni na to co som pisal proti 9 a chod do nej.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » stř 20.12.2006, 13:25

G 22 jsem měl cca 5 let. Pokud jsem střílel jen s tím bylo to OK, ale jak jem pořídil 1911ku 45 ACP tak se Gčko stalo pro mne nestřílitelné a měl jsem při přechodu problémy. Dle mého pocitu a zkušenosti neboť jsem vlastnil i 9MM ve stejné době byla podstatně pohotovější rychglejší. Pak jsem 22tku prodal, taky kvůli drtahému střelivu a mít dvě zbraně se takřka stejně drahým střelivem to se mi nechtělo. Dnes práším 9mm Gčko 17 a 1911 45 Kimber a jsem maximálně spokjojený. A povídačky o střelivu jsou v naší situaci k ničemu. Člověk má střílet to co mu vyhovuje a jak je schopen to zpracovat tak aby byl schopen zasáhnout patřičnou zonu v pohodě a stejně přesně všema střelama a to dostatečně rychle. V situaci, kdy stejně používáme FMJ je to jedno. Spíše 45 ACP je "odolnější " vůči " prolétnutí cílem skrz. Nicméně její chování o proti 40 SW (short and week) je podstatně příjemnější a kontrolovatelnější. Tedy poku se jedná o služební zbraně a ne o speciály s patřičnou laborací.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » stř 20.12.2006, 13:30

To Valderon

jediné co Ti mohu porait je navštivit střelnici, kde je půjčují a vyzkoušet si to. Každý jsme jiný a kdždý to cítíme jinak. Není nic horšího, než když časem zjistíš, že to co jsi si koupil Ti po určité době přestane vyhovovat.
Jinak rozdíl mezi G22 a G 23 je docela znatečlný. G23 více kope a to pro mne dost nepříjemným způsobem.

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » čtv 21.12.2006, 11:40

Ten náboj byl konstruovanej pro služební účely. A v USA je u ozbr. složek dost oblíbenej. Takže- ano, je dražší střelivo, pokud se hodně smaží do papíru je to na penězích znát, ale na gongách a popperech už poznáš a oceníš výkon a ani 23 zas tak hrozně nekope- 36 je podle mně horší. Pokud jsi už trochu vystřílenej, tak ti zpět. ráz nepřijde nijak strašnej. Tím nezatracuju ani 9 nebo 45, každej si musí to svoje najít sám, ale já tvrdím, že ta ráže stojí za úvahu.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 21.12.2006, 13:55

Pokud jako "zastavovaci ucinek" bereme"pravdepodobnost vyrazeni utocnika jednim zasahem", pak je na tom 40ka z beznych pistolovych razi nejlepe. 9ka a 45ka jsou na tom stejne. Jen prumer strely jeste vubec nic neznamena.

Ovsem - zalezi na tom, k cemu to chces. U 40ky hrozi, ze se ti nebude chtit kupovat naboje za 7Kc, budes o to min trenovat a tim padem budes mnohem mene "nebezpecny"(at uz ve smyslu nutne obrany nebo zavodu) nez s horsi 9kou, se kterou bys mel ovsem mnohem vic nastrileno.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » čtv 21.12.2006, 18:44

Chlapi , ja vam zatim MOOOOC dekuji za vase postrehy , hodne mi zatim pomahaji pri rozhodovani , jen se chci zeptat , jestli nekdo nevite , v ktere strelnici v brne a okoli maji G 22 - 23???na netu jsem to nezjistil , a chtel bych si to osahat v praxi , tak jak pisete , a souhlasim s vami. Popravde nejsem jeste pevne rozhodnut pro tuto razi , takze vase postrehy mi vazne pomahaji si udelat jasno.
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » čtv 21.12.2006, 22:11

proc premyslim o teto razi? Myslenka , ze budu muset pouzit zbran(jako vzdy , snad nikdy ne , ale zbran mam , tedy je zde teoreticka moznost....)v sebeobrane , a zjistit , ze 9mm bylo malo na zastaveni pana Zleho , a jeste ho prostrelit a nedej buh ublizit nekomu Hodnemu , me desi vic, nez to ,ze zbran nosim a jsem pripraven ji pouzit(brano metaforou)otazkou je , o kolik lepsi by bylo ve stejne situaci pouzit .40 ku , jak stop efekt , tak proletnuti strel protivnikem , navic pokud uvazim fakt , ktery je asi velkym plusem pro 9mm v soucasne dobe , ze mohu nosit (a pokud to chapu , zcela legalne) naboje od Lapua -Cepp , ktere jsou jiz povoleny.Ma tedy smysl prejit s tohoto duvodu na .40???????
A ze je to drahe krmivo pro ty nase milášky? asi jo ,ale myslim si ze: 9mm original -cca 4- 4,50 kc , .40 - cca od 6 - 7 kc , ovsem na Limit.cz inzeruji preb. za 4,50 , coz odpovida cene orig. 9mm , cili zrejme v poho , ne? Otazka , jsou li v poho , coz nevim , a je tady nekdo kdo s temi od Limitu ma zkusenost?Pote bych se financni stranky nebal , protoze cennovy rozdil by byl temer nulovy.Navic , uvazim li , ze strilim cca 1500-2000 ks do roka, tak i pri orig. strelivu , kdy .40 je za 6 kc, tj. 1500(2000)x 1,50 =2250(3000) kc , rozdil ceny za 1 rok , coz mi prijde "temer zanedbatelny" vzhledem k celkovemu financnimu objemu za to vse , co se strilenim souvisi za kazdy rok , a pokud budu strilet prebijene za 4,50 kc , jsem temer v raji :D , a to s razi , ktera je mi proste sympaticka , jak z vypraveni , z tabulkovych hodnot atd atd , proste z hlediska meho psychologickeho aspektu vubec....Co si budem licit , kdyz jsme vcera malovali , i srdicko napovi..... :lol:
jediny problem je , ze jsem tuto razi zkousel , ale asi nekdy pred 3-4 mi lety , a uz si to nepamatuji , jaky to bylo... :oops:
A celkove? Mam pocit , ze temer vsichni vlastne odpovidate ve smyslu , :Ale jo , je to dobra raze , ale ty prachy.......Chapu to tak?Jinak absolutne souhlasim taky s tim , ze vybrat si , a pak zjistit , ze blbe.....to neeeeeeeeeee , nechci , proto vas tady tak znasilnuju o vase rady , za ktere jeste jednou velké DĚKUJI!!!!!!!!!!!!!
p.s. ty ceny jsou vazne pouze informacni , a je to jen me voditko , vim ze by bylo mozno oponovat jinymi cenami....
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pát 22.12.2006, 9:48

To cmk,

To co tvrdíš je jen pouhá teorie. Vzhledem k tomu, že mám za sebou více jak dvacet let služby a něco jsem viděl a také vyšetřoval tak tomu střelivu nepříïkládám takovou váhu. Každý člověk je tak specifický, že nelze jednoznačně říci jak co bude na něj působit. to potvrzují i dlouhodobé testy prováděné v USA. Vzhledem k tomu, že přežili lidé zásah brokovnice, Vícečetná zasažení (16x 9mm k tomu zásah do boku brokovnicí a ještě stačil napadnout člena zásahovky s nožem. 11tiletý kluk, kterého táta odstřelil brokovnicí a on žije, žil - zemřel na předávkování na druhé straně smrt po zásahu 22tkou nebo po zásahu do ruky 9mm. Tak co chcete povídat o tom, že to zastaví a to zase ne. Uvědomte si, že snahou každěho výrobce je vyvinout 100% munici a zatím se to nikomu nepodařilo. a tak bych mohl dávat jeden příklad vedle druhého, tak se nedivte, že tato diskuse je vysoce teoretická a pozbývá smyslu. A zvláště kategorické vyjádření typu tato munice to dokáže a tato ne.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » pát 22.12.2006, 11:13

A preto sa pri danych strelach ci nabojoch uvadza relativna hodnota vyvodena zo statistik a neuvadza sa,ze v jednom pripade jedna rana zastavila atd.
Al teda nejaka raz ci strela ma statisticky vyssiu ucinnost je pravdepodobne,ze bude ucinnejsia na cele spektrum moznych pripadov. Priemer nie je urcovany maximom ci minimom ale prave rozptylom hodnot v ramci daneho intervalu.
To by sme potom mohli nosit 22LR na obranu nie? Kedze v nejakom pripade bola ucinna ako v inom pripade 45, rozdiel je v tom,ze 45 dava lepsie vysledky zo statistickeho hladiska a teda je u nej vyssi predpoklad.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 22.12.2006, 22:52

Yokyto - no a prave proto, co rikas, je tu statistika... jasne, ze existujou lidi, co po 15ti ranach devitkou jeste nekomu usekli ruku, jasne, ze jsou lidi, co do 10 sekund po zasahu 6.35kou skoncili... apod apod... Ale prave proto se tomu rika "PRAVDEPODOBNOST vyrazeni utocnika jednim zasahem".
Na ty statistice nejdou dulezite hodnoty primo samotne - ty jsou diskutabilni (ze se bral jen nejlepsi zasah apod...), ale co je na tyhle statistice nejdulezitejsi - nastavuje pro vsechny typy razi a strel stejna pravidla na zaklade kterych vyflusne nejaky cislo... A to cislo je proste u 40ky vetsi nez u 9ky a 45ky, u kterych je mezi seou toto cislo temer shodne. Tot vysledek hodnoceni mnoha tisic ozbrojenych stretu.
20 let zasluzne sluzby uznavam, ale myslim, ze tolik pripadu "vyrazeni" jden clovek sam stihnout nemohl :-)
To, ze je samozrejme mnohem dulezitejsich mnohem vic veci (psychicka pripravenost, fyzicka pripravenost, stesti...), o tom zadna (i jsem to psal, ze clovek, ktery strili hodne je s devitkou nebezpecnejsi, nez "tentyz" clovek, ktery strili 40kou jen polovic).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 22.12.2006, 22:56

Valderon - je to stale o tomtez... Kdyz budes mit devitku, budes trenovat mnohem vic a mnohem min hrozi, ze netrefis zleho a trefis hodneho. To, ze prostrelis zleho a jeste pak hodneho - no, taky se to muze stat, ale to se ti muze stat i se 40kou a sance, ze to z toho zleho vyleti natolik rychle a zaroven presne na to, aby to zasahlo hodneho je fakt mala.
...Nebo te bude stat strileni 2x tolik a pak s tou 40kou budes o malicko (opravdu malicko) nebezpecnejsi :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » sob 23.12.2006, 2:13

tO CMK
jistě máš pravdu v tom, že je větší pravděpodobnost úspěch vyšší o 40tky než u 9tky. ale právě život to přináší pak jinak. Také je se dobré podívat na typy střel a je jasné, že JHP EFMJ jsou střely z vyšší účiností a vyšší pravděpodobností. A stejně tak dobře víš , že klasika není na obranu vhodná, ale nic jiného nám nezbívá. V tomto směru dám přednost 9mm Lapua CEPP před klasikou 40tkou. Pokud jde o ty případy, tak jsem dělal na mordech a jen v roce 93 ji bylo kolem 120ti ale je jasné, že jsem na všem nedělal to není v lidských silách. Ale vzhledem k mému bojovému zaměření jsem se o tyto věci zajímal jako o koníčka atak jsem se služebně dostal k přestřelce Jugoslávců s Rusy u Kongresového centra aještě dalších pár věcí. Několik jsem viděl na vlastní oči, tak odtud je moje skepse. Rok v USA v NY služebně mi taky něco ukázal. Navíc existuje spousta zdrojů, kde čerpat informace. Jen uvedu jeden ncca před půl rokem byl v TV dokument na TV Reality. cca 14tiletý klučina to dostal do hlavy z blízka ráží 357 mgn. asi 1/4 hlavy pryč i s mozkovou tkání. Přežil a učí se znovu chodit jíst a td Hrozný phled když sundal protézu z hlavy a tam jako když vyřízneš kus melounu. Žena v Angli ve vlaku proražená hlava nožem až po držadlo. přežila bez větší úhony. a tak bych mohl pokračovat a to je to, že se klidně může stát, že padneš na někoho, kdo to snese a pak je Ti teorie na nic a spíše Ti pomůže rychlá přesná palba. Jen pro info po zásahu srdce je ještě osoba schopna 6 až 8 sekund se pohybovat střílet. Mimo jiné jsem taky strávil dost času na pitevně a někdy nejsi schopen vůbec pocopit co se vlastně dělo a určit příčinu a mechanismus poškození je schopna až pitva. Noi ale dost už se zakecávám. Tak zatím

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 23.12.2006, 12:25

To Yokyto - ale ja nezpochybnuju praxi (uz vubec ne tvou), ani to ze veda mini, zivot meni... Jenom proste tvrdim, ze v rukach stejne schopneho univerzalniho strelce je 40ka nebezpecnejsi nez 9ka (protoze sice najdes 100 pripadu, kdy tomu tak sice nebylo, ale 110, kdy tomu tak bylo - mimochodem, ty statistiky resi prave i typ strel, jestli ogival nebo kuzel, jestli kulata, spicata nebo placata spicka apod...). No a dale tvrdim, ze pokud nekdo nema tolik penez nazbyt, aby s tou 40kou trenoval stejne "neomezene" jako s 9kou, pak je 9ka vhodnejsi pro sebeobranu. A to mimo jine prave pro vyber typu strel.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » sob 23.12.2006, 14:31

Nedavno neviem ci nie v tomto threade jeden clen pisal a ja si tiez na take nieco tusim pamatam, no momentalne neviem uviest zdroj ale snad aj vam to bude zname, proste ide o to,ze vacsina stretov sa odohrava na taku vzdialenost, ze o nejakej mierenej strelbe asi moc rec nemoze byt. Neviem si ani celkom dobre predstavit ,ze by som vyuzil danu zrocnot na 20m, to asi naozaj promile ci jeho zlomky pripadov budu predstavovat tento pripad. Ak je naozaj gro pripadov na vzdialenost, povedzme do 5m, ak k tomu pridam adrenalin, ktory vam pekne zvysi tep, svalovina sa prekrvi a nervovy system vybicuje na maximum (=chvenie ruk bude zrejme na urovni Parkinsonaka, cele telo bude skor viac nemotorne a pripravene odolovavat aj hrubemu poskodeniu) tak tie vase desiatky v ciernom budu skor dobre na pochvalenie sa kamaratom pri caji. Tam skor pojde o to, co najrychlejsie pudovo do cca oblasti kde je utocnik vyprazdnit co najviac nabojnic kym jednoducho utocnik nepadne na zem. V takomto pripade teda nie su az tak dolezite (relativny udaj) strlecke schopnosti v zmysle presnej strelby ale uplatnia sa v maximalnej moznej miere schopnost rychle ovladat zbran (tasenie, rychle strielanie...) a ucinnost streliva.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » sob 23.12.2006, 14:49

Kusha
ale čo?to som nevedel *41* ,musím dokúpiť ešte jeden zásobník
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » sob 23.12.2006, 15:33

Clovek sa uci cely zivot, neboj budes jednym nicim vynimocnym medzi niecom co sa vola clovek :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » sob 23.12.2006, 15:36

:woot: :woot: :woot: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » sob 23.12.2006, 15:46

no toto no toto,chýba mi 3ti zásobník,s 2mi na ulicu nemôžem *41*
čo keby po 34 výstreloch ešte vstal a ukázal mi *77*
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz