GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od Selag » čtv 07.7.2011, 9:47

No jo, ale ty si přece ladil pro větší rychlost závěru :-) Já měl na RM od p. Martínka tyčku s bufferem, kolik měla pružina fakt nevím a se střelivem s ogiválem to chodilo na 100%. Teď na Edge mám ten jejich recoilmaster a ladím už "jen" délku náboje. Navíc mám ještě střelu s komolým kuželem, čisté olovo, tak že jen přisypávám prach. S OAL 29,3 mm chodí naprosto spolehlivě, ale tyhle náboje zase nedám do ostatních zbraní - jsou moooc dlouhé. A já bych rád jeden universální náboj, co by šel jak do STI, Glocka i Sphinxe. :-) Tak že ladím..... náboje :-)

A ještě k těm zásobníkům, já měl 10 ran přímo od p. Martínka a na 9 sem bez problémů sehnal u Alliancze. Je fakt, že na 100% sem rozchodil ten na 10 jen jeden. Ale zase na mířenku ta kapacita nehrála žádnou roli. Teď na Edge mám jeden na 18 a dva na 20 ran a chodí všechny naprosto spolehlivě. Ten jeden je originál ke zbrani a ty další dva jsou SPS - mají na podavači vybrání, aby nechodil záchyt závěru. Ale jinak na 100% spolehlivé.
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od Selag » čtv 07.7.2011, 14:22

Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od cmk » čtv 07.7.2011, 14:46

Doporucuju tam zavolat.
Je to milej kram, ale ale slovo "skladem" tam nabyva trochu nestandardnich hodnot :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od Selag » pát 08.7.2011, 12:43

Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Příspěvky: 1

Registrován: sob 02.7.2011, 10:10

Zbraň: Glock34

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od suzukiignis » ned 10.7.2011, 21:34

Carlos píše:Dobrý den všem. Jsem tu nový, a proto vás žádám o radu ohledně koupě GLOCka na mířenku. Nemám s ním zkušenosti a zajímám se především o GLOCK 34. Poradí mi někdo? Dík. :D
Určitě bych GLOCK 34 na mířenou střelbu doporučil. Sám jsem s ním někdy pře 8 léty střílel a zaujal mě tak, ža jsem mu dal přednost i před mnohými zbraněmi jako byly ČZ, SIG SAUER, H-KOCH, Bereta tyto všechny zbraně jsem měl a mnoho dalších jako byly revolvery a tak jsem si jej v říjnu 2010 zakoupil a nedám na něj dopustit. Udělal jsem na něm některé úpravy, ovšem pouze takové, které se dají vrátit nazpět, aniž by se zasahovalo přímo do systému zbraně (výměna spoušťové pružiny, stavitelný domeček spouště, bobří ocas atd). Glock 34 třetí gen. Vím že je již v prodeji 4 gen. ovšem kdybych chtěl čekat na stále novější verze, nikdy bych si nic nekoupil. Opravdu G34 je na mířenou střelbu perfektní - pouze dle mého názoru a zkušeností ze střelby. Nikdy nevykázal ani jednu závadu, a to ani při rychlostřelbě.

Příspěvky: 16

Registrován: sob 28.4.2012, 19:50

Zbraň: G19, G35, GSG-5 a SA

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od fanatiX » ned 29.4.2012, 14:30

G34 ani ne. Radsej G35 alebo najlepsie G24.
Dôvod je prozaický.
1. G24 má dlhšiu zámernú ako G34 alebo G35. G35-34 192mm, G24 205mm.
2. Vacsia ráž pokryje v terči vacsiu plochu. Príklad, pokial s 9mm trafíš okraj terča na hodnote 9, zaratajú ti 9bodov, ale s kalibrom .40 alebo .45 už zasiahneš do hodnoty 10!
3. ráž .40SW ti umožnuje strielat s rovnakou zbranou aj ine discipliny (padacie popre atd.), staci zmenit nastavenie volneho chodu spuste. Zasa s 9mm luger musiš poper trafiť čo najvyssie aby vobec padol (zalezi od nastavenie) ale s .40SW stači iba šuchnutie sa o terč a ide dole.

Idealne by bolo keby existovalo G-éčko s velkostou 24 v ráži .45 ACP.

Příspěvky: 8

Registrován: ned 07.10.2012, 16:51

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od emrivan » stř 09.1.2013, 13:59

Zdravím. Poté, co jsem vlastnil řadu pistolí a revolverů jsem po pečlivém zvážení a četbě i těchto podnětných příspěvků (dík :) ) zakoupil Glock 34 4.generace. Ctěl jsem vyčistit trezor a mít něco univerzálního jak na příležitostnou terčovou střelbu, tak občas na závody LOS a prostě jen tak na rekreační střílení. Mám G34 cca 3 měsíce, je to můj druhý Glock (míval jsem G26) a jsem absolutně spokojený a nadšený. Nechal jsem si u pana Pekaříka v Alfa-proj vyladit chod spouště při zachování původních dílů a odporu spouště (senzační máslový chod!). Glock chodí jak hodiny bez závad, dlouhý závěr se při výstřelu skvěle drží v ose a střílení je nesmírně příjemné. Střílím už léta, ale za nějakého extra střelce se nepovažuji. Nechám tedy na jiných, zda je G34 vhodný na mířenku, ale pro mojí mířenou rekreační střelbu je naprosto vynikající. Přikládám dva nástřely pro posouzení. Jeden je střílený vestoje obouruč s oporou, druhý bez opory, stříleno vždy 10 ran na 25m. Střelivo běžné SB FMJ 9mm Luger. Mám rád výsledky, u kterých je jasné, že jediný chybující faktor jsem já. EM
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 34

Registrován: stř 19.12.2012, 22:26

Zbraň: Glock 27 Gen 4

Bydliště: Hodonín

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od Baharis » stř 09.1.2013, 15:00

emrivan píše:Nechal jsem si u pana Pekaříka v Alfa-proj vyladit chod spouště při zachování původních dílů a odporu spouště (senzační máslový chod!).
A to už máš vystřílených 500 nábojů? To mě p. Pekařík říkal při prodeji (G27) že je potřeba, než mě to také udělá. Nebo minimálně 400. Zatím mě dal jen dal 2kg stojinu a nějakou sportovní pružinu. Odpor spouště jsem měřil na rybářské digitální váze 1,8-2,0 celkem jo, ale ten chod je hrozně surový, hrbolatý. To "máslo" jsem měl na pětasedmě vlastní pílí, když jsem končil a prodával. A odpor kolem 1kg.

OT: Já teda byl minulý týden v Lednici a vystřílel jsem druhou padesátku. Víc jak 50 najednou netrénuji. Po zástřelu jsem si udělal dvě sady po 15ti ranách a měl jsem 116 a 119. Na tu bídu jsem byl celkem spokojený, i když jsem byl zvyklý mít o 15-20 víc. To bude trvat celou zimu, než požadovaných 500 vystřílím... :(
Když ti vítr, napne plachtu, když ti plachta, popožene jachtu, snadné je žít!!!

Příspěvky: 8

Registrován: ned 07.10.2012, 16:51

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od emrivan » stř 09.1.2013, 15:26

Jasně, přesně jsem splnil těch 400, panu Pekaříkovi věřím. Stojina 2kg je na G34 rovnou, pružiny jsem také nechal původní. Ten chod je fakt hladký, žádné to chroupání, jde hladce do odporu a pak na rozhraní příjemně spustit. Absolutně nejlepší je ovšem spoušť v resetu, to je odpor jak u SA. EM

Příspěvky: 8

Registrován: ned 07.10.2012, 16:51

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od emrivan » ned 03.3.2013, 10:53

Zdravím.
Snažím se G34 dotáhnout ke své spokojenosti, aby, jak se vlákno jmenuje, byla vhodná na mířenku a tak se podělím o zkušenosti:
Pořídil jsem u p. Zendla u p. Pekaříka nechal namontovat sportovní mířidla pro Glock. http://www.zendl.cz/index.php?option=co ... s&Itemid=6
Ostrost, přehlednost a profil těchto mířidel je na mířenku o moc lepší a byl jsem na podobná zvyklý i ze svých předchozích zbraní. Ovšem nešlo to hladce - s dodávanou muškou šel Glock na 25 metrů na pistolový terč někam na čtyřku nahoru. Hledí už níž nešlo. Dodávají vyšší mušku, ale ta už je dost velká a dělala by problémy v pouzdře. Takže mi na střelnici puškař přibrousil výškový korekční šroub a teď to jde - mohu nastavit "sportovní" nastřelení na dolní hranu černé i "služební" na střed. Pak jsem zkoušel střelivo. Z továrních SellierBellot mi nejlepší soustřely vycházely se subsonikama FMJ 9,0/95grs, poměrně dobře jdou standardní FMJ 7,5/115grs, docela zklamán jsem byl s poloplášťovými SP 6,5/100grs, dokonce dělaly problémy - první v zásobníku se mi párkrát vzpříčil, další jely dobře. Po třetím zásobníku si asi Glock zvykl a bylo po problému. Překvapivě ale nejlepší soustřel jsem měl s Magtechama poloplášť JSP 6,15/95grs. Pár mi jich doma zbylo a tak jsem je jen tak na zkoušku porovnal a byly absolutně nejlepší. Jen pokud si vzpomínám byly o dost dražší.
To je tak všechno, máte-li další zkušenosti s G34, pište. EM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od MRBLUE » ned 24.3.2013, 11:57

Ma niekto skusenosti s titanovou poistkou udernika? Ponukaju ju spolu so slabsiou pruzinou. Ma vyznam investovat do takejto upravy?

http://www.glockstore.com/custom-parts- ... ty-plunger

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od cmk » ned 24.3.2013, 17:15

Oboji na prd !!!
Titanova pojistka - mozna, ze je lehci a usetri se 1 kram na zaveru (a prislusentvi - to je neznatelne).
Pruzina uderniku - cim slabsi, tim spis to nebude strilet... Hrabat se clovek muze v leccems, ale udernikovou pruzinu bych lehci nedaval. Glock je Glock tim, ze vystreli vsechno z vzdycky. Pulka lidi, kterejm Glock zavadi ma lehci udernikovou pruzinu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od R123 » pon 25.3.2013, 13:16

Slabší pružina úderníku - chod spouště se trochu zlepší, spolehlivost se úměrně tomu zhorší, nicméně pokud najdeš vhodně měkké zápalky.......
I se standardní pružinou může být některý náboj nevystřelitelný (a následně z jiné zbraně ČZ se vystřelit nechá) - proto se dělají i silnější pružiny, které za cenu zvýšení odporu spouště nabízejí vyšší spolehlivost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od MRBLUE » pon 25.3.2013, 16:16

Nie slabsia pruzina uderniku. Myslel som titanovu poistku udernika a jej pruzinu,ktora sa dodava v sade. Az taky kaskader aby som experimentoval s udernikom niesom. Ale poznam borcov ktori si poistky udernika z pistoli odstranuju.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od HV » pon 25.3.2013, 16:34

Netuším na co by mohla být dobrá výměna pojistky úderníku za titanovou. Nevidím zde jediný benefit. Možná zmenšení mechanického působení na táhlo, které se trochu kostrbatí o std. pojistku.
Zato střižená pružina úderníku a táhla je super. Mimochodem, mám to na G26 a stále je to nad odporem spouště 1,5kg a odpaluje to spolehlivě vše (vč. S&B zápalek). Jen podotýkám, že nemám kupovanou slabší pružinu úderníku ale mám ji zkrácenou. To je totiž rozdíl. Stejně jako pružina táhla. Silnější mi nevyhovovala ale střižená ano.
No a k tématu. Netvrdím, že by mě nemohl někdo s Glockem přestřílet v mířence ale kupovat ho na tento účel mi připadá dost masochizmus.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 8

Registrován: ned 07.10.2012, 16:51

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od emrivan » úte 26.3.2013, 7:11

Zdravím. Samozřejmě si nemyslím, že by mé amatérské úvahy a nástřely mých již postarších rukou měly nějakou větší váhu a tak raději na dané téma doporučuji najít ve Zbraních a nábojích 6/2007 článek pana Pekaříka o úspěchu našeho teamu na tzv. světové policejní olympiádě v roce 2007 v Austrálii. Z nich přivezli brněnští policisté 4 zlaté medaile. Třikrát na prvním místě byla str. Bc. Patricia Svobodová. Soutěže byly smíšené muži + ženy, takže pánové pozor! Jedna z disciplin, ve kterých se umístila na prvním místě s 576 body (rekord soutěže), je klasická mířenka (Centr fire) na 25m – 30 ran na pevnou a 30 ran na otočnou figuru, ostatní discipliny jsou ve stylu praktické střelby v různých střeleckých polohách, vždy na čas. Vítězná zbraň naší střelkyně – Glock 34 laděný v Alfa-proj Brno a střelivo SB. Z těchto faktů a z informací, které jsem kolem G34 zjistil jsem dospěl k názoru, že jde o velice univerzální zbraň. Sám komfort střelby, kterou většina uživatelů G34 dobře zná, je důvodem k tomu, že na střílení jak pro radost, tak soutěžní, je tato zbraň asi docela vhodná, ne? EM

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od HV » úte 26.3.2013, 8:06

:idea: špatný příklad :idea:
Jak jsem již psal, v rukou střelce, který nestřílí ničím jiným a poctivě trénuje, může i glock být přesný a rychlý. Začátečník ovšem ve 100 procentech případů nastřílí lépe např. se zbraní z produkce CZ UB.
Nerad bych srovnával výsledky trénovaného profesionála se začínajícím mířenkářem.
Koneckonců, příspěvků je tu od pár lidí jen trocha. Co udělat hlasování - koupili byste si na mířenku glocka?
Mým záměrem není tvrdošíjně tvrdit, že kupovat glocka na mířenku nikdo nesmí. Ale jistě se shodnu s většinou, že po tomto nákupu čeká střelce tvrdá řehole v podobě tréninku. Časem zjistíš, že na mířenku bude lepší jiná zbraň. Glock tě ale rozhodně nerozmazlí a bude to dobrý základ pro přechod na cokoli jiného ;)
A jestli píšeš o něčem jiném než je název vlákna, tedy o tom, zda glocka obecně na všechno (vč. kopání studny), pak ano, glock je dobrý kompromis.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 8

Registrován: ned 07.10.2012, 16:51

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od emrivan » úte 26.3.2013, 11:38

Dík za polemiku, je jasné, že absolutní pravda neexistuje. Abych to ale uvedl na pravou míru - u Glocka 34 nezačínám, ale po dvaceti letech končím - postupně jsem vlastnil 14 "krátkých" a postupně jsem hledal, co by mi tak univerzálně stačilo a tak jsem se dobral G34. Nepsal jsem to sem, protože takových těch siláckých tlachů typu "co kdo má v trezoru" je tu až, až. Rekreační a občas trochu i závodní mířenky jsem střílel s Browningem Buck Mark .22LR, Alfou Steel Sport .22LR, šestipalcovým SW 586, i sedmipalcovým SA Rugerem .44mag. Perkusní mířenku s replikou Remingtona .44. Samozřejmě jsem postupně měl i pár "devítek". Ke Glocku 34 jsem došel s tím, že vše rozprodám, omezím počet krátkých a koupím něco co je:
1) lehké
2) kvalitní
3) přesné s dlouhou záměrnou, ale případně i na závody typu LOS
4) cenově rozumné i v provozu - 9mm Luger
Kolem G34 jsem kroužil skoro rok. Půl roku jsem v klubu střílel s novým CZ 75 SP-01 Phantomem z UB, který skoro byl to, co jsem chtěl. Když jsem ale zjistil, že záměrná je jen o kousek delší, než u mnou tehdy také vlastněného Glocku 26(!) a že s ním nastřílím podobně, tak jsem došel k té G34 (zvažoval jsem i G17L). Po vyladění klade Glock na konci dráhy spouště podobný odpor, jako natažený Phantom, i když je mi jasné, že i ten by šel doladit. Těžší zbraň jsem nechtěl, těch pár let, co jsem svou jednou malou rukou držel 1,5 kg těžkou Alfu Steel .22LR mi stačilo (aniž bych chtěl srovnávat devítku s malorážkou, že...).
Takže tak. Nehádám se, každá zkušenost a názor je přínosný a vlákno je pro ty, kteří potřebují nějaké praktické zkušenosti a tak si říkám, že obě strany názorů mohou případnému zájemci pomoci s výběrem tak, jako pomohly mně. Rozhodně ale z výsledků střelby paní Svobodové je zřejmé, že v těch správných rukách je G34 přesnou zbraní i pro terčovou střelbu. Ostatně nemám to potvrzené, ale kdosi tady už psal, že G34 používal i Adam Týc, než přešel do sponzorovaného teamu UB. Ahoj EM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od Nikdo » úte 26.3.2013, 12:20

Prostě to vyzkoušej, lehce jetý G34 se nechá pořídit poměrně levně, a v případě, že nebude vyhovovat, zase prodat s malou ztrátou. Nastříleno něco máš, glocka znáš, tady se imho nic převratného nedozvíš :wink:

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: GLOCK 34 - je vhodný na mířenku?

Příspěvek od HV » úte 26.3.2013, 12:24

No jistě, je to všechno o rukách. On takový Mirek Zapletal střílel taky s Glockem a jak!
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz