GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Zajic » čtv 29.10.2020, 15:29

Moc diky za odpovedi :D

Morris: Sikovny sice jsem, ale jak pise Marty71, je treba mit k tomu par pripravku a taky zkusenosti + material. Na coz bohuzel ted neni cas a prostor.

Taky bych rekl, ze u tak mrnaveho pouzdra, nebude takrka problem, ho nosit skryte. Takze preci jenom, jsem se rozhodnul otestovat osobne, to origo Glokacke pouzdro.
Rekl bych, ze mi bude vyhovovat.
Pouzdro na pistoli mam kydex OWB od Omegy. A i kdyz je to venkovni, tak problem se skrytim s nim nemam. Ta pistole je neskutecne uzounka a malinkata :mrgreen: Do ted jsem nosil HK P30 a to je vypaseny cvalda :D Takze ted jsem uplne v jinem svete, co se tyka noseni G 42 :inlove:

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Morris » čtv 29.10.2020, 15:41

Marty71 píše:Vyrobit to těžké není, ale chce to nějaké vybavení. Mě se nedařilo sehnat ani tu armaflex pěnu, a kupovat ten lis pro jedno pouzdro je nesmysl. Materiál taky není nejlevnější, takže pokud si to chce někdo zkusit, proč ne, jinak se to určitě nevyplatí.
stacia ti dve drevene dosky 30x 30cm na ktore nalepis par vrstiev najlacnejsej penovej karimatky. Kvalitne kancelarske noznice a brusny papier.
Plat kydexu stoji okolo 12euro, spravis si z toho puzdro na pistol a minimalne tri puzdra na zasobniky...


Zajic, sto ludi sto chuti. Ak ti na skryte nosenie g42 staci OWB, s dobrym IWB puzdrom by si rovnako dobre skryto nosil g26 so zasobnikom g19. Uz len kapacitne je to ina liga. Ale to je len moj pohlad na vec...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Marty71 » čtv 29.10.2020, 16:57

Morris: Nevím, jak moc je ta karimatka tepelně odolná, dělá se to z Armaflexu. Taky nějaké nýtky, přípravek na nýtování. Jak říkám, kdysi jsem o tom uvažoval, ale kvůli jednomu pouzdru to fakt smysl nemá. Trochu jiná situace by byla, pokud máš k dispozici dílnu. Jebat se s tím v bytě, to asi nee.
Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Morris » pát 30.10.2020, 10:24

Ja ti tu ale nepisem nejake teorie, ale to, ako som si doma v byte vyrobil 4 puzdra na pistol a asi 10 puzdier na zasobniky...
Nie je to ziadna veda - ale piplacka ano. Potom clovek zisti, preco vyrobcovia pytaju +-50 eur za kvalitne puzdro.

Nity nepotrebujes...ale co potrebujes a co som zabudol napisat - teplovzdusnu pistol na finalne upravy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Marty71 » pát 30.10.2020, 10:50

Morris: "...som si doma v byte vyrobil 4 puzdra na pistol a asi 10 puzdier na zasobniky..." On chce jedno. :roll:
Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Zajic » pát 30.10.2020, 17:18

Ej, hlavne v pohode :wink:

To origo pouzdro uz mam objednane, tak jsem zvedavy, jak bude slouzit. Vzal jsem pro jistotu 2ks.

Mel bych jeste otazecku:
Jak poznam, jakou stojinu spouste mam ve zbrani ? Stojina spouste 2kg, je znacena carkou " - " ? ( Jako by na tom = oušku )Tak jak to byvalo u vetsich modelu ?
Nebo jsem uplne vedle, a vsechno je jinak :D Pripadne od ktereho roku, uz tam daval vyrobce lehci stojinu ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Marty71 » pát 30.10.2020, 18:25

Nejjistější by asi bylo odpor změřit. Poptej se u nějakýho puškaře, nebo někoho, kdo má měřič odporu. Že by to výrobce změnil nevím. Já se setkal jen s jinou výškou mušky. Původně tam byla vyšší, a pořád mi to lítalo dolů. Pak mi v MPI prozradili, že se opravdu původně montovaly vysoké mouchy.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Zajic » pát 30.10.2020, 21:16

Ja prave vychazel z toho, ze jsem to nekde cetl, ze byly puvodne 2,50Kg ale realny odpor se blizil k hranici 3,00Kg. A na nekterych strankach jsem cetl, ze odpor byl potom snizeny...?!

Pro jistotu jsem to premeril, pomoci kuchynske vahy a jednoducheho pripravku. A vysledek je 2,45 az 2,50Kg. Takze mam jasno. Ovsem ta spoust, se mi zda pocitove mnohem tvrdsi. Asi je to o zvyku, dam tomu cas. Na noseni je tvrdsi spoust urcite idealni volba. I vzhledem k tomu, ze nosim nadrcnuto.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Marty71 » sob 31.10.2020, 0:39

Je to o zvyku. X stránek zpět se tu stojiny probíraly. Nevím co je dnes na trhu, tenkrát to byl plíšek vyseknutý na Šmeralu 200, na kterém se v ČKD dělali plechy na lokomotivy. V ideálním stavu vyměníš odpor za délku kroku. A protože se tato stojina vyznačovala efektem "chůze po schodech", bylo nutné styčné plochy zaleštit, a stejně to nebylo úplně ono. Mně se to celkem podařilo, jenže jsem už přivykl krátké tvrdé spoušti, a dlouhý krok s nízkým odporem mi nakonec nebyl příjemný. Vzhledem k tomu, že denně suším, nemám již potřebu se tímto zabývat. A jak říkáš, když nosíš nadrcnuto, vyšší odpor není na škodu. Je to jen si na to zvyknout. Střílej, zvykej si, a pokud to fakt nepůjde, pak teprv uvažuj o nějaké úpravě.
Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Zajic » pon 16.11.2020, 19:44

Tak "ono" originalni pouzdro na zasobnik, uz pouzivam vice nez tyden. Takze nejake postrehy muzu urcite napsat.
Material pouzdra, je velice prijemny. Neni to uplne tvrdy plast, ale neco mezi tvrzenym plastem a silikonem. Takze nehrozi prasknutim a pouzdro je pruzne.
I kdyz se jedna o venkoveni poudro, opravdu vzhledem k tomu, jak je male a zasobnik do G42 taky, tak o nem vubec nevim, ze ho nosim. Takze z meho pohledu, velice dobre pouzdro. Za opravdu malo penez :wink:

Jinak co se tyka samotne strelby, tak tenhle prcek je opravdu mazel. Na nejakych 8-9m jsem nastrilel soustrel kolem 4cm. A to jsem se nijak extra nesnazil. Jinak rychle strileni na gongy, jde uplne bez problemu. Na vzdalenost 10-15m uplne s prehledem. Dale jsem zatim nezkousel, nebylo tolik casu a pro zacatek to staci :inlove:

Jedno co me trochu udivilo, je to, jak byla zbran brutalne ocouzena od vystrelu. I pri strileni slo videt, jak litaji z hlavne plameny :mrgreen: :lol: Ja vim, ze je to dane tim, jak je kratka hlaven, ze neshori vsechen prach v hlavni.

Nejvice plamenometily naboje Blazer CCI 95grs s hlinikovou nabojnici :twisted:

Mate to taky takhle ocazene ?
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 361

Registrován: stř 06.1.2010, 14:01

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Praha

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od HENRY » pon 16.11.2020, 20:38

Taky to mívám očouzené ale ne tolik příště kouknu a vyfotím otvírám to hned na střelnici a střílím tak cca 200 až 300 ran ale je to Glock 43.

JMX

Příspěvky: 14

Registrován: pon 28.10.2019, 20:18

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od JMX » úte 17.11.2020, 12:19

Tak to vůbec. Nevím přesně kolik mám nastřílený, tak do 1000 ran, ale mrňousek je jako nový a čistit je třeba jen "vnitřnosti". :(
Střílím jen továrníma SaB. To bude nábojema.

Plamen v podobě prskavky jde taky, ale nešpiní to.

Jinak mě napadá, že není dobře utěsněn polygonální vývrt. Buď nábojema nebo problém v hlavni?

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Zajic » úte 17.11.2020, 23:19

Jak jsem psal: "Nejvic plamenometily naboje Blazer CCI 95grs s hlinikovou nabojnici :twisted: "
Nevim zda je tady nekdo strilel, nebo ne ? Ja mel jen jednu krabicku a ta uz je vystrilena.
Takze mam predstavu, ze asi maji nejaky pomaly prach. Nevim co je to za naboje, kdyz maji hlinikovou nabojnici, asi nejake vrany na trenink... :D
Strilelo se i SB, a u tech to jen tak lehce blyskalo pred hlavni.

Vadny vyvrt, bych vyvratil. Jelikos jsem meril pres hradla i vykon naboju. A hodnoty odpovidaji ostatnim G42kam.

Jen pro predstavu, je to prumer z nekolika vystrelu:
Teplota pri mereni +6 C.
Fiocchi Black Mamba 85grs = 229 Joule
SB FMJ 92grs = 221 Joule
Blazer FMJ 95grs = 208 Joule
Blazer CCI (Hlinikova nabojnice) FMJ95grs = 195 Joule

Takze podle mereni, je mozna moje teorie dobra. Ze u tech hlinikovych nabojnice, je pomalejsi prach a ten zcela nevyhori v hlavni. Proto je i nizsi vykon naboje, o proti ostatnim. Ovsem je to jen spekulace. Mozna kvuli obave, vysokeho narustu tlaku, aby ta nabojnice nepraskla, pouzivaji pomaly prach :?: :!:

Jak je videt, hodnoty osatnich naboju, jsou celkem vyrovnane. Trosku me prekvapila Black Mamba, od ktere jsem cekal teda vyssi vykon :roll:
Nic mene, muj favorit je stejne nas SB :)

Příspěvky: 151

Registrován: stř 21.10.2015, 12:23

Zbraň: Glock 42

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od blam » stř 18.11.2020, 10:01

Zdravím, přemýšlím o nákupu G42. Je možné nějak vysledovat kolik bylo vylepšených "verzí" G42? První měla na zásobníku jen číslo druhá 02 a vím i o 03. Máte případně někdo info o dalších verzí. Díky
Gunpanic

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Zajic » stř 18.11.2020, 15:08

Nekde tady byl odkaz, na ty varianty. Musis hledat :wink:
Nez jsem tu moji G 42 porizoval, tak jsem hledal a nasel pouze to, ze posledni generace zasobniku maji znaceni "03"

Moje pistole je vyrobena v breznu 2017 a mam uz taky "03" Take ram i paku vypousteni zaveru uz mam take novejsiho provedeni.

Takze jestli chces kupovat jetou pistoli, mozna rok vyroby ti hodne napovi :wink:

Příspěvky: 151

Registrován: stř 21.10.2015, 12:23

Zbraň: Glock 42

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od blam » stř 18.11.2020, 15:53

Díky to jsem dohledal. je to případně zde kdyby chtěl někdo kouknout http://looserounds.com/2014/05/10/glock ... o-the-g42/

Nebudeš prodávat Zajíci? :-D
Gunpanic

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Zajic » stř 18.11.2020, 16:25

Presne tohle jsem myslel.

Asi Te nepotesim :D
Mam ji ted chvilku, a je to fakt mazel :inlove:
Bylo to zde uz hodnekrat psane, ze tahle pistolka je opravdu hooodne podarena ve sve kategorii :inlove: Mala, lehka, placata, spolehliva, odolna, dostatecne vykona, blbuvzdorna... :twisted:

Az poridis, tak se urcite pochlub.

Jednu vec, kterou jsem na ni musel upravit, bylo to nestastne obrovske tlacitko vypousteni zasobniku. Kdo tohle to vymyslel, asi mel nejake chrome prsty nebo... :lookround: Tlacitko jsem trosku zabrousil a snizil, abych si nechte nevypustil, kdyz to nechci. I tak, by me nevadilo, kdyby prizinka byla o kapanek tvrdsi. Jinak k nicemu nemam co dodat, snad jen plastove miridla asi casem pujdou dolu a dam ocelove. Na chod souste jsem si uz zvyknul, takze tady nic upravovat nebudu. Tot asi takovy muj nazor :)

Příspěvky: 151

Registrován: stř 21.10.2015, 12:23

Zbraň: Glock 42

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od blam » stř 18.11.2020, 16:31

Kurnik to mám pech. Popsal jsi to moc pěkně. Kdyby někdo uvažoval o prodeji dejte popř vědět.
Gunpanic

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Zajic » ned 06.12.2020, 12:51

Tak nejak jsem na preskacku prelouskal cele tohle tema. A trosku bych to jen ozivil, o dalsi informace z provozo, jestli se bude nekdo chtit podelit o sve zkusenosti, budu rad a myslim ze i dalsi majitele ci novy zajemci o pistoli to oceni :

1.Zajimalo by me, kolik mate cca nastrileno a s jakou munici ?
2.Kolik bylo zavad, nebo nejakych problemu ?
3.Jak zvladaji pruziny zasobniku, dlouhodobe nabiti do plne kapacity ?
4.Jake vylepseni "tuning" mate ?
5.Jak a v cem nosite (nadrcnuto-nenadrcnuto)?
6.Jak vam to trefuje, treba i na vetsi vzdalenost ?
7.Volne tema o tehle pistoli :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning

Příspěvek od Marty71 » ned 06.12.2020, 21:12

1. 2,5-3k fakt nevím, nějak jsem to nepočítal, odhad.
2. Mám asi jeden z prvních kousků, byla to snad předváděčka v Leiku, a byla za super peníz. Jednou nevyšla rána, ale i na průběhu odporu spouště bylo jasné, že je něco špatně. Když se to stalo podruhé, domluvil jsem si návštěvu v MPI v Modřanech. Samotného technika to pochopitelně zajímalo, rozebral pro srovnání několik dalších pistolí. Po několika hodinách to vzdal, vyměnil komplet střeva, že ty moje budou předmětem dalšího zkoumání. Na dotaz co jsem dlužen mi odpověděl že nic, a že strýček Gaston by si nedovolil vypustit chlapa se zbraní, na kterou není spoleh. Od tý doby cajk.
3. Nevím, neptal jsem se jich. Já žádné změny nepozoruji.
4. Laboroval jsem se stojinou, celkem úspěšně, ale nakonec jsem zjistil, že už jsem si na to tvrdý "tlačítko" tak zvykl, že jsem se vrátil k původní. Opravdu dobrá věc je gumový návlek od Hogue, už jsem ho tu představoval. Zbraň drží v ruce jako přilepená.
Nezbytné jsou botky zásobníků, ať už se zvýšenou kapacitou, nebo bez. Já mám dva zásobníky s doplněnými botkami s oporou, jeden origo s oporou (bez +kapacity)
5. Plastové pádlo Fobus, na MOLLE kšírech to samé, jen dobastlené na PALS vazbu. Netlemit se, prosím, mám tak malou packu, že to je moje alfa pistole. Z G19,17 nastřílím, ale slušně provedené přebití, ať nucené nebo taktické, to chce hrozně přehmatávání, a stojí to za pendrek.
6. Ta zbraň jistě nemá ambice na takovou střelbu. Na min. vzdálenosti co dovolují střelnice, tj. 5-7m tak i v rychlém sledu dovedu odstřelovat záslepky na terči. Tedy, dovedl jsem, kvůli nemoci jsem si už nějakou dobu neprásk. Ale absolvoval jsem s broučkem kurz u HT, nic moc výsledek, ale za důležité považuji to, co mi na závěr řekl instruktor: "Jistě máš důvod, proč jsi do kurzu šel s touto pistolí. Pokud jí běžně nosíš, a spoléháš na ní, pak je to naprosto v pořádku"
7. Celý to je volný téma o téhle pistoli :-)
Děkuji za pozornost. Marty
Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz