Glock a přesnost na 25m


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 90

Registrován: pát 28.12.2007, 17:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Horná Stubna

Příspěvek od BALISTIK » stř 22.10.2008, 8:22

bushman-som rád že si nas poučil,ale myslím si že všetci glockari to vedia :lol: Ja som sa len pytal či maš nejako upravenu zbran :?: syndrom rychleho prsta poznám mam rovnaku diagnozu :twisted:

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » stř 22.10.2008, 16:37

A ake ma rozmery to "toto"?? To je k tomu tercu.

Inac ja nikoho nepoucujem, prosto som sa o tom rozpisal, pisem rychlo tak mi to nerobi problem. Kto o moje prispevky nema zaujem nech ich jednoducho necita. :twisted:
strieľam, aby som žil, žijem, aby som strieľal

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » stř 22.10.2008, 20:15

Ze stránek z odkazu:
Název: Terč puškový jednotl.
Rozměry: papír 90g, b.o.
190x220 mm
Obj.č.: 009
Cena: 0,40 Kč

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » stř 22.10.2008, 21:13

pre GLOCK69:

Tak potom je to ono..vacsinou byvaju styri na jednom plagate alebo ako by som ho nazval..mam aj fotky, ale tie nie su dokazovy material lebo tie nastrely by sa dali urobit aj z mensej vzdialenosti.
strieľam, aby som žil, žijem, aby som strieľal
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » čtv 23.10.2008, 11:37

Kluci a povězte mi, jak píšete o tom "syndromu rychého prstu", jak je ten prst rychlý? Zajímalo by mě, jaký "split" uděláte a s jakým modelem Glocku? Samozřejmě se mi až tak nejedná o zásah v terči. Jen jak rychle dva výstřely za sebou.Tedy mezi sebou!

Příspěvky: 90

Registrován: pát 28.12.2007, 17:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Horná Stubna

Příspěvek od BALISTIK » čtv 23.10.2008, 12:30

Tak ja idem pisať za seba,mame ako klub timer ced 7000,a ešte jeden stary,mam G17C,dvojrana od 0.15-0.19 podla toho ako my ide,ale vačšinou ked mam viac nabojov asi tak 5ks a dam ich rychlo po sebe tak jeden s piatich skoči 0.15 už aj 0.14 ale len nahodou,standart 0.16-0.18s,strelivo použivam nove na trhu dostupne a prebijane 147gr,laborovane na ustovu rychlost cca290-300ms.Ešte k tej dvojrane do 10m sa nebojim zduplovať a som si isty zasahmi samo nie dve alfy.na 15m sa my to da tiež,ale ked to moc preženiem je tam aj miska.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 23.10.2008, 15:07

Haleot - dlouhou dobu jsem si drzel osobak asi na 0.13 s K100, nedavno jsem to prekonal nahodnym doublem se Shadowem na 0.11 - jinak splity se Shadowem mam standardne o 2 az 3 setiny pomalejsi nez s K100.
S Glockem si rekord nepamatuju, ale bezne to byvalo pod 0.2 (na IDPA terce do cca. 5m to chodilo do alfy).

Nedavno jsem videl na vlastni oci split 0.08 s Glockem. Glock byl bez jakychkoli uprav, jen mel nalitano nekolik desitek tisic ran. Bylo to pri zavodu a uz poslechove me ten split zaujal, tak mi ho rozhodci nasel. Po pravde - dodnes si rikam, jestli to nevzalo nejaky odraz, na druhou stranu - na popera by nesel doublem, strilel na blizky papir - asi mini-krec na prstu ve spravnou chvili.

Pri dobre obehanym spoustaku a trose treninku jde podle me s Glockem zvladat 0.15 - jak to pak bude vypadat na terci je ale neco jinyho :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 90

Registrován: pát 28.12.2007, 17:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Horná Stubna

Příspěvek od BALISTIK » čtv 23.10.2008, 15:32

CMK-mam jedneho kamarata ktoreho som v začiatkoch obdivoval a ten mal vtedy glocka a ten robil od 0.08-0.11,patri stale medzi spisku strelcou v SR,teraz to pomaly vešia na klinec.Ale som si povedal ak to dokaže on s glockom tak sa to da natrenovať,ale su strelci čo im to nejde ani za toho :wink: Kamarat ma k-100 a snej to ide ako si pisal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » čtv 23.10.2008, 20:43

cmk- Jsi dobrej. S CZ 75 SP-01 Shadow se to dá s tréningem udělat v pohodě i pod 0.10. Ja mam momentálně teď CZ 75 SP-01 asi dva měsíce a udělám to za 0.10-0.15. s Glockem to mam tak za 0.12-0.15 ale samozřejmě jen na blízký "papíry" (v I.P.S.C.) Jsem trénovaný, ale z daleka ne nejlepší. Jsou na závodech jiné "kapacity" např.Adam Tyc, Mira Zapletal, Peťa Smutný a řada dalších, kteří splity mají v pohodě pod 0.10. Samozřejmě ne vždy, jen když je "potřeba". Jsou to prostě borci.Radost pohledět na jejich střelbu. Chtěl jsem se zrychlit a proto jsem zkusil "Čízu", ale opět se vracím ke GLOCKovi, protože s ním střílím už osm let a prostě jsem "ZGLOKOVATĚL". Glock má totiž jiný úchop (úhel držení zbraně) a já si prostě na "Čízu" nemohu zvyknout a snad ani nechci :D Tak ji zase prodám a koupím jiného GLOCKa (G22).Teď mám "sedmnáctku"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » čtv 23.10.2008, 20:46

BALISTIK-Jak se jmenuje ten tvůj kamarád, který patří mezi špičku na Slovensku? Jen by mě to zajímalo, měl bych ho znát také :wink: pokud ovšem střílí I.P.S.C.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 23.10.2008, 21:08

Nejvetsi sranda na IPSC ve finale ale neni v "nejrychlejsim" doublu.

Kdyz vezmu nejakou dlouhou stage s pohybem, prenasenim apod. je rychlost doublu beztak podruzna.
"druhy" vystrel tam padne max. 16x - kdyz budu na kazdem o 0.1sec pomalejsi (coz je docela hodne, spis to u opravdovych double-tapu bude min, vic to bude na vzdalenejsi terce, kde je opravdu nutne poctive pockat na srovnani miridel), dela to jen 1.6 sekundy na cele stagi a stage na 32 ran se bezne strilej kolem 20 az 25 sekund, pricemz ti nejlepsi ji strilej i pod tech 20, a lidi jako ja minimalne za 25... Z toho je patrno, ze ze tech 1.6 sec je minimalni rozdil.
Nejvic v IPSC dela plynulost pohybu, schopnost strilet prave i za pohybu, velke zrychleni, kde je treba a rychle prenaseni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » čtv 23.10.2008, 22:23

cmk-jasně, že máš pravdu, ale dovolím se ti oponovat co se týká "dlouhých situací". Záleží na postavení stage a na velikosti střelnice. Některé jsou fakt dlouhé na běhání a u těchto jsou "papíry" 2-5 metru a "kovy" okolo 10-ti metru. Jde o to, jak umíš běhat-bohužel.Ne střílet, ikdyž střílení je podstatou.Od startu do posledního výstřelu třeba 30-35 sec. Je to mazec. Je fakt hrozně důležité umět rychle změnit polohu, rychle vyběhnout a samozřejmě co nejrychleji zamířit, ikdyž s mířením to má prach málo společného. Já třeba na blízké terče nemířím, protože, když mám zbraň "dobře" v ruce, tak pokud "ukážu" na terč, mám to srovnaný a neřeším miřidla. Mířím pouze tehdy, když je terč 15-20 m nebo kovový, který první ranou minu, tak druhou už zamířím. Je to ale věcí tréningu a "kyblů" nábojů a spousty času na střelnici. Jsou ale mezi námi i Ti, kteří to mají dané od boha, jak se říká a těm je hej. :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 23.10.2008, 22:58

Jo jo - ja mluvil o "takovy normalni dlouhy" - ta byva kolem 20 az 25 - samozrejme, ze jde postavit do rychla i do pomala.
U me nemireni konci tak na tech 10m, dal uz to radsi srovnavam - i kdyz - rict to taxativne nejde - je to o svetle, o momentalni poloze, o... o... o...

Na trenink neni cas, takze jako trenink beru vzdycky prvni tretinu zavodu a teprve zbyle 2 tretiny zavodim :-) Na posledni superlize jsem dal 5 (slovy: cele stado) missu, z toho 4 na prvnich 3 stagich. Podle toho jsem dopadl :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » čtv 23.10.2008, 23:09

@Haleot: neber si to nijak ve zlém, ale už chvíli mám pocit, jako bys sem na forum přišel někomu vysvětlovat základy. Komu, smím se zeptat? Od žhavé diskuse o přesnosti G, jinde takové věci jako že na IPSC klubovku se nemusím stydět přijet a jak že se to vůbec střílí a teď pro změnu co jde jak v pohodě rychle střelit a co ne. Když to víš, proč jsi se ptal? :lol: Pokud závody pravidelně obrážíš, ať už jen IPSC, nebo i nějaké LOSy a mířenky, s velikou většinou lidí, se kterými se tu bavíš, by ses měl přinejmenším od vidění znát. Nicky jsou povětšinou anonymní, pravda. Ale jsou tu i fotky a videa, někdo se ti třeba i sám představí. Možná i někdo z těch, které už jsi sám jmenoval, abys nebyl překvapený... A nebo se nám představ ty, a my už si tě podle jména k nějakému ksichtu přiřadíme :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » pát 24.10.2008, 11:07

Lukáš-Podívej, nemám důvod někoho učit základy a ani to nedělám. Jen se snažím debatovat a říkat svoje názory a to snad mohu, nebo ne? Nejsem nijak vulgární a nikoho se nasnažím urazit. Jen třeba odpovídám na nějaký problém, nebo dám svoje zkušenosti na vlákno, ať si je přebere každý po svém. Nejsem ani učitel ani žádný střelecký profesionál a říkám jen svoje názory. Nevidím v tom nic špatného. Toto vlákno je o přesnosti GLOCKu a myslím, že co se týká rychlosti střelby, tak to je také jeden z faktorů přesnosti, nebo se pletu? A proč bych něco nemohl odkazovat na I.P.S.C., když se tam používají zbraně ke střelbě. A navíc, je to asociace praktické střelby a proč nenapsat zdejším čtenářům nějaké informace o tomto střeleckém sportu. Ne každý o tom ví. Co se týká mého jména, tak si myslím, že není důvod ho zveřenovat a přiřazovat ke "ksichtu" se můžeš sám, já mám obličej :wink: Jestli má někdo velkou touhu znát moje jméno, tak od toho jsou soukromé zprávy, pokud se nemýlím.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.10.2008, 14:36

Tak jsem dneska zkusil presnost na 15m a ne s Glockem, ale se Shadowem...

Byl jsem si o poledni pauze zastrilet na terc "O krale strelecke revue"

Nejdriv jsem dal 10 nastrelnych, zjistil jsem, ze mi to chodi o 5cm nahoru a 1cm doprava.

Pak jsem pridelal prvni "ostry" terc utrzeny ze strelecke revue a nastrilel 10 ran... A ejhle - 97. Rikam si - no, to je slusny, to ani ostatni nebudu strilet a poslu tam tenhle.

Pak uz jsem naprosto v klidu povesil druhy a vystrilel do nej dalsich 10 ran... No... Nastesti na to mam svedka - cloveka, co je tu taky registrovany - povedlo se mi vystrilet do terce jednu obrovskiou diru v 10ce - nejhorsi zasah byl presne na care 9 a 10 (tzn. stred strely sel skrz caru) - jinak same desitky uvnitr cary.

To me trochu roztraslo - rikam si - zkusim to nastrilet nejak citelnejc - tohle bude vypadat podezrele a nebudou mi to verit (sam bych si to taky neveril, kdybych to nenastrilel a nemel svedka) a na 3. pokud uz jen 99, pricemz jedna desitka je tam tak tak a nebejt takovyho toho pruhlednyho s 9mm koleckem, tak bych si ji snad ani neuznal :-)

Zaver: ano, 100 se nastrilet da - sice ne vzdy - je to trochu o stesti, ale jde to a kdyz to dokazu i ja (mirenku si strelim tak 3x do roka tak 50 ran), proc by to nedokazal nekdo jiny? :-)

PS: terc Strelecke revue je v podstate oklestenej mezinarodni pistolak 50/20 - je pouzit jen cerny stred.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 27.10.2008, 19:09

cmk + haleot: Tak je to jasny, panove, mate terc na peti metrech a kratky nohy :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » pon 27.10.2008, 20:10

starosta-prosím tě, nevíš co říkáš :D bez urážky. Zkus si to pár krát a uvidíš, že i ty to dokážeš a ne na 5m, ale na dvacetpět !!! cmk je prostě borec a "dá " to a myslím, že každý, kdo alespoň trošku trénuje a má dobrou konstalaci hvězd, tak to "dá" taky. Pravda, není to vždy, jen fakt občas, tedy spíš málokdy, ale dá se to. Minulý týden ve čtvrtek jsem střílel z vojenské pistole CZ 82, kterou jsem si vylosoval a ze tří nástřelných jsem dal 29 a ze šesti započítaných
60. Podotýkám zase pro některé "rejpaly", že to bylo na terč č.4 - nekrytě ležící figura s kruhy a na dvacetpět metrů, ne na pět. Prostě občas se vydaří.

Příspěvky: 361

Registrován: pon 27.10.2008, 20:13

Zbraň: GLOCK

Bydliště:

Příspěvek od tom 955i » pon 27.10.2008, 20:24

ano mi tomu rikame ,,,slepej holub nasel zrno,,, :lol: taky se mi povedl ale neumim to sem vlozit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » pon 27.10.2008, 20:26

... no vidíš....jak je to jednoduché, že ? :D :D :D

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz