Glock a přesnost na 25m


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 01.8.2008, 9:05

to Gforce. Souhlasím s tebou v tom, že trénuješ dobře. Amida a už to tam sypu v doublech. To je základ, když se chceš ubránit. Vychytat reset na spoušti aby pauzy mezi výstřely byly co nejkratší. Rychlost tasení a nutnost co nejrychlejšího zasáhnutí cíle od prvního podnětu ke střelbě. Já trénuji taky tak. Občas si ale dám mířenku cca. na 20 ran, abych nezapomněl jaký to je. No popravdě výsledky nic moc, ale přeci jen to nemůžu srovnávat s chlapíkem, kterej o 3 stavy dál střílí mířenkářským speciálem. Když mu pískne tak jemu zase pro změnu vyjde rána až za 4 sec., protože natahuje někde u pytlíka a má tendenci srovnávat mířidla na terč. To ve skutečném konfliktu už by vůbec nesrovnával, protože by byl dávno mrtvej. Kdyby ovšem proti němu nestál taky takovej "odborník" na obrannou střelbu. Tím se samozřejmě nechci dotknout všech dědů na střelnici. Někteří určitě zvládají to i to. Chci se ale dotknout dědů, co mají blbý kecy i když se jich nevšímáš. To jsem ale zase odbočil od tématu.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 01.8.2008, 15:38

Glockmaniak píše:Vychytat reset na spoušti aby pauzy mezi výstřely byly co nejkratší.
:-) Taky jsem zastancem co nekratsiho resetu... Nicmene zjistuju jednu vec - spousta lidi, co chce "kratkej reset za kazdou cenu, aby mohli smazit co nejrycheljc" mi hodne casto na otazku: "a to stihnes mezi vystrelama srovnat musku alespon v ramci odpovidajicim obranne strelbe?" odpovedej: "ne, mirim jen tu prvni ranu, ta druha tam pak nekde bude"...

Takze se ptam - pri tech kratkych pauzach - stihas sledovat musku, zby se ti vratila zhruba tam, kam strilis, nebo je ta druha rana postavena na predpokladu, ze "se ta pistole snad vrati spravne" ? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » pát 01.8.2008, 17:52

cmk: Sledovat nějakou mušku při střílení? Ne, já nějaký hmyz nesleduji, mířidla, to ano:-))))).
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 01.8.2008, 21:38

Nevím proč, ale mě to problém nedělá. Samozřejmě že ta první rána je přesnější, ale ta druhá jde kousek vedle. Nestřílím ale na 25 metrů, tam by to samozřejmě už bylo o něčem jiném. Při palbě na nějakých 6 metrů končí obě střely ve vitální zóně a to je pro mne důležité.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 01.8.2008, 23:37

Doporucuju zkusit za pohybu, pri prenaseni mezi vice tercema, v nejaky horsi pozici apod :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » sob 02.8.2008, 10:48

Vy sleduje pri strileni miridla? Ja teda na ne noukam ani pri prvni, natoz pri nejaky druhy rane ;-D Ja myslel ze tam jsou kvuli tomu, ze ve tme tak pekne sviti a boucho se da lip najit, kdyz lezi na stole :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 02.8.2008, 14:03

:-)

No do 5 metru je to fakt "pudovka" a "kropeni", ale trenuju (a zavody strilim) vetsinou prave neco mezi 5 - 10, obcas i dal...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HJW

Uživatelský avatar

Příspěvky: 15

Registrován: sob 22.3.2008, 14:05

Příspěvek od HJW » sob 02.8.2008, 15:46

Dneska jsem na KáVéZetkách střílel s G17 mířenku 20 ran bez nástřelu na 50m, pak trochu rychlejší disciplínu s figurou zase na 50m a s papouškem bez hlavy na 25m. S výsledkem jsem byl vcelku spokojen a za mnou se to jen hemžilo Tactical Sportskama, SP-01 atd., takže já se připojuji k těm, kteří považují Glock za dostatečně přesnou zbraň. Přinejmenším... :wink:

Jo a ta G17 má za sebou asi 20 000 a krom 2kg stojny není upravená.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » sob 02.8.2008, 19:40

CMK - aha, taky ty miridla jsou tam na dalku. A ja furt proc mi to na zavodech nejde :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » ned 03.8.2008, 8:33

cmk píše:Doporucuju zkusit za pohybu, pri prenaseni mezi vice tercema, v nejaky horsi pozici apod :-)
Věř nebo ne, ale tak střílim taky. Jak už jsem ale psal, je pravda, že ty delší vzdálenosti nestřílím. Piluju právě tu pudovku a zapichování zbraně na terč.
Na dálku střílím s dlouhou zbraní a tam si naopak tu chvíli co nejpřesnějšího zamíření vychutnávám :)
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 03.8.2008, 11:07

V poradku...
Jen abychom si rozumneli s pojmy - "kontrola musky mezi 1. a 2. vystrelem" neznamena "zamireni". Znamena to "musku vnimam zhruba na tomtez miste, kde jsem ji videl pred prvnim vystrelem".

Dokazu strilet doble-tapy v case 0.15 a do 5 (mozna 7mi) metru tu vitalni zonu zasahuju z 90% obouma vystrelama. Kdyz tohle zkusim na IPSC zavodu na terc 10m daleko (tam je Alfa asi 1/3 alfa zony na modifikovanym LOS terci a 1/5 na modifikovanym AOS terci), navic, kdyz jsem nucen strilwet za pohybu a na vic tercu, tak uz to tak slavny neni :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » ned 03.8.2008, 16:17

Přesně tak. Jak vzdálenost stoupá, přesnost zásahu klesá. Já na závody nejezdím, ale chystám se že občas nějaký LOS zkusím. Je to dobrá simulace určitého stresu - snažit se nastřílet co nejlépe, rozhodčího za zadkem a lidi, co na člověka koukají.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 21.6.2007, 22:41

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Gforce » úte 05.8.2008, 23:55

Tak tak chlapi :lol: jedna vec je to mastit na strelnici a pak to tahat ve stresovy situaci, ale my kteri je takhle tahame p.s. rozumej s sebou :wink: jsme do toho chteli jit....... Jeste jedna vec by me zajimala: sledujete pri pudovce obema ocima nebo zavirate?? Ja osobne koukam obema, i kdyz ze zacatku mi to delalo trochu problemy a bylo sladci si jedno privrit :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » stř 06.8.2008, 7:43

Já sleduji oběma očima. Oko člověk přivírá, když tím druhým míří a při pudovce se nemíří. Prostě když natahuju u prsou zbraň a poté jdou ruce se zbraní kupředu tak jí jakoby pomyslně zapíchnu do terče a střílím. Když míříš (srovnáváš mušku a hledí), tak máš při tom koncovém postoji jedno rameno výš a to je špatně. Samozřejmě se celou dobu bavím o pudovce. Při mířence na velkou vzdálenost bys tímto způsobem moc díru do světa neudělal :D
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » stř 06.8.2008, 9:54

Obema ocima ne skrz miridla, ale kouka se pres/nad nima.
Taky nazyvane "point shooting"...

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » pon 18.8.2008, 21:00

Mna pudova strelba z glocka strasne bavi, nie nejaka extra rychla na cas, ale velmi sa mi paci ako sa glock sprava pri rychlej strelbe..ako pekne sa mi vracaju mieridla do povodnej polohy po vystrele, na tych 10 - 15 metrov je to parada sledovat ako sa to vsetko zavrtava do terca-pachatela, sem - tam nejaka strela uleti do hlavy alebo na spodok terca, ale inac vsetko v strede a vo vitalnych zonach. :P Len keby naboje neboli take drahe. :cry:
strieľam, aby som žil, žijem, aby som strieľal

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 18.8.2008, 21:14

Me taky bavi "pudova" rychlostrelba, jak se miridla srovnaj - zvlaste jednoruc slabou rukou :-)

http://www.korecky.com/video/los2007/20 ... 04-cmk.avi
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Příspěvek od polucias » úte 19.8.2008, 6:45

bushman píše:Mna pudova strelba z glocka strasne bavi, nie nejaka extra rychla na cas, ale velmi sa mi paci ako sa glock sprava pri rychlej strelbe..ako pekne sa mi vracaju mieridla do povodnej polohy po vystrele, na tych 10 - 15 metrov je to parada sledovat ako sa to vsetko zavrtava do terca-pachatela, sem - tam nejaka strela uleti do hlavy alebo na spodok terca, ale inac vsetko v strede a vo vitalnych zonach. :P Len keby naboje neboli take drahe. :cry:
mne sa nezdá že by nebola až taká rýchla, ja osobne strielam rýchlejšie z G17 ako väčšina mojich známich so spúšťovým systémom SA/DA, tu je priklad: stage 6 terčov velmi blizko + pohyb do jednej aj druhej strany 4,7s 12 výstrelov= 0,39 s na 1 výstrel alebo 2,55 výstelu za sekundu, ked odrátaš pohyb tak viac ako 3 rany za sekundu, to sa mi nezdá pomalé :-) http://video.google.com/videoplay?docid ... 0637&hl=cs :roll:
alebo táto trojrana http://www.youtube.com/watch?v=BHfMDlHeZY8

to ako sa ti dobre vráti zbraň pri glocku záleží hlavne natom ako dobre ho držíš, nieje to zrvna pri glocku automatické pretože vpredu nemá moc železa, ale oto viac sa sním dá pracovať pretože ťa nijak neobmedzuje, všetko je v tvojich rukách!
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 19.8.2008, 8:36

Rekordy s double tapem (ktery skoncil v terci 5-7m daleko):
K100: 0.13sec
Shadow: 0.11sec
G17: 0.17sec

Obecne ale nerychlejc strilims tou K100 - tam 0.15 je naprosto bezny vysledek, tech 0.11 se Shadowem byla spis nahoda, vetsinou je to k tem 0.20ti, s Glockem to byvalo standardne prave tech 0.2+-.

Na 2-3m v IPSC je to pohoda, to clovek fak ani nemiri, ani neceka na srovnani miridel.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Příspěvek od polucias » úte 19.8.2008, 10:17

to máš určite už vyladené na tej K100, ale G máš uplne uný odpor, tak 0,2-0,3 je viac ako dosť,

a pri obrane určite mieridlá hladat nebudeš, budeš sipat do nemoty kým neostane záver vzadu :D
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz