Glock a zaměstnavatel.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » pon 09.4.2012, 19:53

Alci: a to svereni zbrane nekomu cizimu si jako predstavujes jak?

Jedine reseni mne napada, ze by tam mel u vratnice individualni trezorek, od ktereho by mel klice pouze on sam.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Carloss » pon 09.4.2012, 20:04

Ani on sám... To se dá řešit trezorkem se dvěma zámky. Jeden bez druhého to neotevře. Takhle jsem viděl koncipované trezory se dvěma zámky, kdy jeden byl mechanický číslicový a druhý na klíč. Klíč měl prodavač, vedoucí, co je na místě a kód znal jen majitel (kterej je standardně někde pryč. Když přišel lupič, prodavat zatočil kódovym zámkem a bylo. On kód neznal a musel přijet majitel. Prodavač zamykal na klíč, který měl pod kontrolou on.

Ale to jsme kapku OT.

Já se chystám to taky řešit. Domu stejně potřebuju větší trezůrek, tak ten malej si vezmu do práce. Tam si budu odkládat, abych tam nenosil. Kolega si odkládá do zamykacího plechovýho šuplete. Já jsem kancelářskej, tak nemám plechárnu žádnou, kterou bych měl pod kontrolou sám.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Alci » pát 13.4.2012, 4:05

2Satan: hmm, asi blbe :) U zakaznika kam jezdime se zakazany veci vyskladaji do kosicku, kterej odnesou do prihradky a donesou klic a pri odchodu zase prinesou. Tak to vypadalo, ze by fungovalo i na zbrane, konecne jich tam maji vsude dost, ale asi to tak lehky nebude. Ale zbran nenosim a urcite bych to tam ani nezkousel.

Ale podle tohodle vyjadreni, bych ji snad mohl nechat i v zamcenem aute.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od HV » pát 13.4.2012, 11:05

Když jedu na místa, kde probíhá osobní kontrola, předem se optám zda lze uložit. Většinou se jedná o různé budovy bezbečnostních složek tak s tím problém není. Veliký rozdíl je v zázemí (vybíjecí prostor, skříňky na zbraň). Onehdy jsem jim pochválil jak to mají pěkně vybavené a paní mi sdělila, že jsem ještě neviděl skříňky na uložení dlouhých :) To jsem fakt čučel.
Nedovedu si ale představit, jakou bys musel mít pozici u svého zaměstnavatele aby toto všechno pro tebe zřídil. Předpokládám, že vybíjecí prostor by musel být oddělený aby na tebe ostatní nečučeli, schránka pod dozorem ... ale koho??? Standardní ostraha ti přeci nemůže hlídat skříňku se zbraní nebo ano? To bych si, být tvým zaměstnavatelem, raději našel někoho jiného na tvoji pozici.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od kolaCZek » pát 13.4.2012, 11:09

HV: Nemusi ciste nahodou mit ostraha ZP skupiny D, aby mohla ulozit zbran do bezpecnostni schranky a pak ji mit pod dozorem? :roll: To by mohl byt dalsi problem...
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od HV » pát 13.4.2012, 11:30

Haha, ostraha nemusí mít a taky většinou ani nemá ZP. A na uložení ti ZP nestačí, musíš mít licenci!
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od kolaCZek » pát 13.4.2012, 11:32

HV: No prave... Ze vetsinou dedek na vratnici nema ani ZP. Takze dalsi neprekonatelnej problem. Licence nejspis taky nebude. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » pát 13.4.2012, 11:33

Tak pokud ukladam sam do skrinky, od ktere si beru klic, tak ostraha nemusi mit vubec nic.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od HV » pát 13.4.2012, 11:35

Pak ta skříňka ale musí splňovat nějaká kritéria, ne? Nebo se situace změní a ostraha ti hlídá skříňku? Jak se bude postupovat pokud při vybíjení dojde k nějaké "nehodě"? Zavolá se PČR?
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od E-Ryc » pát 13.4.2012, 12:14

Mozna se to schova pod to, ze jednu zbran jsi povinen "vhodnym zpusobem zabezpecit" - a kdyz si ji do skrinky strcis sam...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od kolaCZek » pát 13.4.2012, 12:19

Do dvou kusu je vhodne zabezpecena i v nocnim stolku. Takze teoreticky neni problem ji vhodne zabezpecit v satni skrince... Ale pak je problem s nosenim / drzenim. Nebo jsem zase vedle?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » pát 13.4.2012, 12:27

HV: presne tak, ty ji pouze vhodne zabezpecis, aby s ni nikdo nemanipuloval. Pokud je to nejaky vestaveny trezorek, tak snad nebudes resit to, ze by to ostraha vypacila pajsrem, ne?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od HV » pát 13.4.2012, 12:31

...nehodou jsem myslel nechtěný výstřel ;)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od kolaCZek » pát 13.4.2012, 12:33

HV: To by mel resit dobre reseny vybijeci prostor... :wink: Kdyz uz bude potreba udelat skrinky, tak vybijeci roura bude to nejmensi.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » pát 13.4.2012, 12:36

HV: no vsak, jako ze by vypacil skrinku a vystrelil si?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od HV » pát 13.4.2012, 13:05

Spíše jsem to myslel tak, že se něco přihodí při vybíjení. Ale pokud by to bylo se souhlasem vlastníka tak je to asi OK.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » pát 13.4.2012, 13:07

HV: no tak pokud vybijis ty a vyjde ti vystrel, tak je to tvuj pruser.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od HV » pát 13.4.2012, 13:16

Vysvětli, je mi jasné, že střílet smím pouze na střelnici ale ze zákona hlásím pouze použití zbraně z důvodu krajní nouze nebo nutné obrany. Osobně si to tedy vysvětluji tak, že je to sice průser, ale pokud se tak stalo při vybíjení do bezpečného prostoru k tomu určeného, v zásadě se až tak moc neděje.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Nikdo » pát 13.4.2012, 13:25

§ 29
Povinnosti držitele zbrojního průkazu
(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen
...
m) neprodleně ohlásit útvaru policie použití zbraně z důvodu krajní nouze nebo nutné obrany ...
Podle mne, nechtěný stříknutí nejsi povinen hlásit.
Jestli Tě někdo nabonzuje, jestli to někdo kvalifikuje a následně nějaký soud uzná jako nějaký přestupek či trestný čin, to je věc jiná. Ale povinnost hlásit máš pouze u užití zbraně z důvodu KN/NO.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: pon 07.10.2013, 9:19

Zbraň: G19

Bydliště: Tábor

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Mkopp » úte 08.10.2013, 7:53

Opět otevřu toto téma.
Jelikož to aktuálně řěším, jestli je pro mě "dobré" nosit zbraň do práce - jsem kancelářská krysa. V kaclu jsem sám, dveře většinou zavřené.

Pročetl jsem si pracovní řád, kde je odstavec o hrubém porušení pracovní kázně a je tam, že je přísně zakázáno nosit zbraně, zejména střelné. Zda-li jsem to podepsal, při nástupu do zaměstnání, už nevím, je to několikero let.

Včera jsem byl shodou okolností u právníka. Právníčí tam celá rodina, takže jeho rozsah je opravdu velký, ale on se specializuje na trestní právo + občanské.

Položil jsem mu otázku jak on se na to dívá - mě zákon nezakazuje nosit do práce - pracovní řád mi to zakazuje.

Odpověď : Pokud jste pracovní řád podepsal, což pravděpodobně ano, je třeba se jím řídit. Zaměstnavatel má právo si určit podmínky chování svých zaměstnanců. Tak jako v bance musí nosit obleky a pod. Pokud Vás nachytá se zbraní za pasem - nebo jinde a dokáže to, je to hrubé porušení pracovní kázně a z toho plynou následky.

Můj dotaz: Nosím ale skrytě a pokud dodržím pravidla, nikdo nezjistí, že zbraň u sebe mám a i kdyby, nemůžou mě prohledávat. Co Vy na to?

Odpověď: Pokud nosíte skrytě, nikdo na to nepřijde a prohledávat Vás nemůžou a ani se nenechte - nemají na to právo. To je jediné řešení, které vidím. Kdyby došlo na soudní spor, že by jste přišel kvůlit tomu o zaměstnání, jsem si jist, že by jsme to u soudu prohráli !!!

Toť názor zkušeného právníka.
Je asi jasné co z toho vyplývá

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz