Glock a zaměstnavatel.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Piggy » úte 05.11.2013, 11:06

E-Ryc: ale já vidím nejen spoustu odstínů, ale i pastelové barvy :lol:
Třeba jsme ještě nezačali o možnosti legálně nosit/omezovat kat. D :twisted: :twisted: :twisted:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Shi » úte 05.11.2013, 16:58

E-Ryc píše:No vidis a uz se zaciname shodovat :)

Vystrileny tym vyvojaru je nepochybne vazne naruseni vyroby. Takze zakaz zbrani je reseni z legitimniho duvodu a tohle riziko eliminuje (realnou ucinnost neresme, tohle rozhodnuti dela nekdo od stolu).
Ano, do směrnic si to manager napsat může, jenomže ty můžeš celkem úspěšně argumentovat, že to je zásah do tvých práv, který navíc nevede k cíli, protože střelba není zdaleka jediný způsob jak tým vývojářů zlikvidovat a šílenci předpis nezabrání vnést zbraň a šíleného střelce zastaví nejlépe nešílený střelec. Navíc postřelení lze přežít a nějak se zotavit, ale otrava týmu třeba methanolem a následná slepota, to je jiný kafe.

"Chlapi narodila se mi dcera, a u nás na valašsku se věří, že kdo si se mnou nepřipije, ten mé dceři přeje něco zlého. ... "

(Naštěstí travičky jsou obvykle ženy a těm jednak tak často v makovici nerupne, jednak jich mezi IT vývojáři mnoho nebývá.)
-----
Norové ještě měli štěstí, že Breivik nebyl ani příliš kreativní ani příliš vzdělaný v nějakých praktických vědách ...

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Pařez » úte 05.11.2013, 20:20

Piggy píše:Povolení nosit zbraň kategorie C pro držitele ZP sk. E se nikam nepíše, vyplývá přímo ze zákona (§ 28, odst. 4. písm. a)
No vida,ani povolení není potřeba.Není nadto si to sem tam zopakovat :D :lol:
Ale C bych teda asi nenosil,dalo by to fušku a vzalo pohodlí :mrgreen:

EDIT:Všímáte si jak je ten 119/2002 v mnoha ohledech téměř dokonalý? :D

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » ned 10.11.2013, 21:40

Co ti perkusní revolver vezme za pohodlí? :)

Jinak pro některé - ta větička o oprávnění se už do zbrojáků psát nebude.

Příspěvky: 15

Registrován: čtv 23.1.2014, 10:03

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Kinathor » čtv 23.1.2014, 17:57

Zbraň smí nosit do práce pouze osoba s výslovným svolením zaměstnavatele.
Já mám v trezoru v kanceláři svolení zaměstnavatele k nošení i k uložení zbraně na pracovišti .
Pokud si objednám ostrahu objektu, která k výkonu zaměstnání zbraň nosí, tak i této ostraze i přesto že jsem si je objednal musím dát do smlouvy povolení k nošení zbraně pro výkon ostrahy na mém pozemku (pracovišti).
V tomhle záleží na benevolenci zaměstnavatele co nám dovolí, ale já osobně si nedovedu představit že u montážní linky stojí v řadě 5 techniků a tři z nich mají u sebe střelné zbraně...
Já sedím sám v kanclu a dělám výkresy nabídky atp. takže se zbraní můj šéf problém nemá.
A kdyby zítra přišel a řekl že si to rozmyslel že povolení ruší tak jí prostě nosit nebudu protože takhle dobrou práci jen tak neseženu...
Ono je to v podstatě jedno dokud se něco nestane, šéf vás za to jen tak nevyhodí, maximálně vám dá první vytýkací dopis a po třetím načápání vás vyhodí, no co šikovnej člověk si práci VŽDYCKY najde.
Ale jednou vám na svačinárně někdo vytrhne zbraň a střelí se do palice protože zrovna načapal Boženu se skladníkem a první na co se bude bezpečák a kriminálka ptát tak to bude jestli máte povolení.
Zaměstnavatel na pracovišti ZODPOVÍDÁ za vaši bezpečnost a zdraví a stejně tak zodpovídá za dodržování bezpečnosti práce a používání ochranných prostředků.
A střelná zbraň není považována jako ochranná pomůcka pokud děláte v automobilce ;-)
Když to shrnu tak pracoviště např. fabrika není veřejně přístupný prostor a vy máte povolení nosit zbraň na veřejně přístupném místě, jenže ve fabrice se nacházíte na soukromém pozemku.
Takže zbýva si říct jen jediná otázka, stojí mi za to přijít o tuhle práci?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cmk » čtv 23.1.2014, 19:35

No... Taky nazor, no... Nebudu protiargumentovat, odkazu na predchozich 11 stran diskuze :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od reddog » čtv 23.1.2014, 19:41

cmk:
Hezky shrnuto.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » čtv 23.1.2014, 23:43

Panove, dotycny si jenom plete NOSENI a DRZENI. Na to prvni potreba souhlas zamestnavatele neni, na to druhe jiz ano (samozrejme v kontextu cinnosti a povaze prace).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Piggy » pát 24.1.2014, 8:42

Většina příspěvků (i mých) se snaží rozebírat zákonná oprávnění a omezení z hlediska formálního a logického výkladu (nebo jak se to v právničtině správně jmenuje).
Hlavní linii sporu ale vidím jinde:
1. co je účelem nošení zbraně k ochraně ŽZM? No přece mít ji po ruce v případě potřeby.
2. co je účelem omezení zbraní? No přece minimalizace (nějakého) rizika.
Takže nejde primárně o to, jaká oprávnění či omezení vyplývají ze stávajících zákonných formulací. Otázka zní, který zájem v daném případě převažuje, čili zda je větší míra rizika z ohrožení ŽZM nositele nebo z přítomnosti zbraně. Pokud převáží to druhé, je zákaz oprávněný - a to samozřejmě nejen palných zbraní, ale čehokoliv. V opačném případě je nepřípustný.
No a můj osobní názor je samozřejmě ten, že riziko z přítomnosti zbraně na pracovišti je v naprosté většině případů zanedbatelné. Ale chápu, že hoplofobové to vidí jinak.
Kinathor píše:Zbraň smí nosit do práce pouze osoba s výslovným svolením zaměstnavatele.
Jak máš ve smlouvě (nebo v pracovním řádu) definici zbraně? Je něco, co smíš mít u sebe bez zvláštního povolení? Nůž, obušek, ostryj karandaš?
Já jen, že si umím představit pracoviště, kde jsou zakázané palné zbraně (spolu se zapalovači, sirkami a křesadly), ale třeba mačeta u pasu by nevadila. (bez smajlíků)

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od E-Ryc » pát 24.1.2014, 8:59

Piggy: Ad porovnani rizik, jak se to vezme. Cloveka, co mu v praci hrablo uz jsem zazil (ten nas nastesti skoncil jen u vykrikovani a foceni vseho kolem), prepadeni kancelare zatim ne...

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Piggy » pát 24.1.2014, 18:00

Aha, no vidíš: takže si musím to riziko na pracovišti nastavit trochu výš :lol:
Budu teda muset nosit neustále a neodkládat do šuplíku :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » pát 24.1.2014, 19:21

to FOX:....hele co ty jsi vůbec zač? Ty musíš někomu dlužit majlant, nějakýmu mafiánovi píchat manželku, mít ukrutnou smůlu, nebo být trošku nemocnej........jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč by se měl nějakej soustružník cítit tak strašně ohroženej, na to aby nosil kvér až k soustruhu,nebo na ples

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Pařez » pát 24.1.2014, 19:24

pitt:jak to,že ještě nemáš růžové jméno? :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » pát 24.1.2014, 19:27

no admin mě na to upozorňoval, tak jsem ho poprosil aby mě to nedával......po mé argumentaci mi dal za pravdu a růžový avatár mi nedal.......evidentně je taktéž přesvědčen že by jsi mě začal dělat návrhy
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od MujGLOCK.com » pát 24.1.2014, 19:30

Takže se zklidníme a vrátíme se k tématu diskuse.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Pařez » pát 24.1.2014, 19:36

pitt:Hehehe,telefon Ti pošlu SZ :lol:

Jinak si myslím,že je každého věc kam a kdy chce,nebo nechce nosit ..pokud může.Já osobně mám v závěti,že chci kvér s sebou do bedny.Co kdyby něco .. 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » pát 24.1.2014, 19:39

Pařez: v pořádku.....jen doufám že půjdeš na kremaci aby si užila rodina i ohňostroj.

netvrdím že nemá právo......ptám se co ho k tomu vede. A to že řekne že se cítí ohrožen!?...ok, já se zeptám kým,nebo čím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Fox4077 » pát 24.1.2014, 20:15

pitt: No, nedlužím, nic nemám s cizími manželkami, ukrutnou smůlu snad taky nemám a nemocný? No, to je věc názoru :crazy: Soustružník taky díky Bohu nejsem.
A k tvé otázce, kvér nosit na pracoviště nebo ples musím, páč mi zaměstnavatel či organizátor plesu neumožňuje při vstupu odložit. V prac. řádu máme dokonce zákaz vnášet jakékoli zbraně a třeba i makety, prostě vopičárna. Nehodlám spolupracovat na naší přeměně v ovce. Stále nosím nůž, teleskop a Mloka, ať jdu do práce, k doktorovi nebo k volbám. Jestli se to někomu nelíbí, tak má smolíka.
Někdo se tu ptal, jestli jsem ochoten kvůli tomu přijít o práci? Ano jsem.
A ty se ptáš kým nebo čím se cítím ohrožen? Tak to je opravdu na tomto fóru zajímavá otázka. :roll:
Můj nadřízený má na šatně skříňku hned vedle mně, onehdá jsem se ustrojoval a už to prostě nešlo zatajit. Vytáhl jsem Mloka, on zakoulel očima a já mu řekl. Neboj, pokud bych tu chtěl někoho pořešit, tak si donesu útočnou karabinu a netrapasil bych tu s pistolkou.
Asi za 4 měsíce mi zvedl plat hned o dva tarifní stupně. :D
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » pát 24.1.2014, 20:22

no to že chodíš takhle ověnčenej je hezký,ale jen mě zkus vysvětlit PROČ?....já chápu že na to máš právo...o tom nechci diskutovat.....jen nerozumím tomu co tě k tomu vede.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cmk » pát 24.1.2014, 20:28

Nechci delat nekomu mluvciho... Ja taky chodim okverovanej porad...
Proc? Protoze nez permanentne resit, jestli si ji vzit, nevzit, kam presne kdy pojedu, jestli budu mit cas se pro ni stavit, nebo si ji odlozit, kde ji odlozit....
A v podstate kdekoli na silnici muze (a doufam, ze se pletu) nastat situace, kdy to budu potrebovat.
Nijak me to neobtezuje, tak ji proste nosim.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz