Glock a zaměstnavatel.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od jry2000 » čtv 30.1.2014, 16:33

Nikdo neni nenahraditelny ;)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » čtv 30.1.2014, 16:37

jry2000: s tim souhlasim, druhou veci je, na kolik takova rosada zamestnavatele vyjde. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Nikdo » čtv 30.1.2014, 16:38

jry2000: Aby ses nedivil :twisted:

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Piggy » čtv 30.1.2014, 18:07

S474N píše:Obcansko pravni spor neznamena automaticky pracovne-pravni. Takze bych ty soudy tak rychle nedelal.
Ale naopak to platí, ne? Pracovněprávní vztahy (a spory) jsou poddruh občanskoprávních.
Takže závazně rozhodnout může jenom soud, potom odvolací, ústavní, štrasburský - bojím se, že konečného řešení se nikdo z diskutujících nedožije :cry:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cmk » čtv 30.1.2014, 21:18

Kinathor píše:No vida jak to tady cmk hezky rozčísl...
Takže na prvotní otázku od Fox 4077 je odpověď ANO musíš žádat o povení,
pokud nezažádáš a bude zjištěno nošení zbraně na pracoviště tak se jedná o porušení pracovní smlouvy a ta s Tebou může být rozvázána...
Nejedná se zřejmě o přestupek jak mi bylo sděleno a já vás tímto uváděl v omyl :wink:
Nicméně já osobně bych neriskoval přijít o mojí současnou práci kvůli kvéru za pasem, ale každýho věc a hlavně už se to této diskuse netýká :wink:
Ja to mozna rozcisnul, ale asi malo zretelne :-(

Tak znova...

Z pravniho hlediska - pokud to zamestnavatel jednoznacne nezakaze, NENI TO ZAKAZANY A NENI POTREBA ZADAT POVOLENI nosit do prace !!!

Samozrejme - je tu dalsi hledisko - zamestnavatel se proste a jedniduse "muze cejtit blbe", ze zbran do prace nekdo nosi a v tu chvili je mic na jeho strane... Je na nem, aby si se zamestnancem sednul a vyjasnili si, co od sebe chteji.
Zamestnavatel muze zakazat pristup se zbrani do sve budouvy (na svyj pozemek), ale uz ne treba na servisni vyjezd.
No a pak zamestnavatel muze zneprijemnit zamestnanci jeho praci, pokud se nejak rozumne nedohodnou. Naproti tomu zamestnanec muze tak trochu flakat praci...
Ale to uz se z prava dostavame spis do personalniho managementu a psychologie...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Carloss » pát 31.1.2014, 6:59

Piggy: Nikoli. Pracovně-právní vztahy řeší Zákoník práce. Tedy může klidně jít o jeden spor, o druhý, nebo se můžou i prolínat.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 31.1.2014, 8:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cmk » pát 31.1.2014, 7:47

Welcome to internet forum...
Debata se zvrhla v to, jestli je to pracovne-pravni nebo obcansko-pravni... :-(

NENI TO JEDNO?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 15

Registrován: čtv 23.1.2014, 10:03

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Kinathor » pát 31.1.2014, 8:10

Fox 4077 dal v pát 06.4.2012, 9:33 na toto fórum dotaz viz níže

Ještě než se pustím do křížku se svým zaměstnavatelem, rád bych zde poprosil o Vaše názory.
Pracuji ve fabrice, kde maj v pracovním řádu zákaz vnášení jakýchkoli :roll: zbraní.Samozřejmě vnáším i vynáším celkem pravidelně hlavně na odpolední a noční směně. Teď u nás ale zavedli novinku: ruční detektor kovu, kterým ojedou náhodně vybranou oběť a je jen otázkou času, kdy budu muset Mloka vytáhnout na světlo boží :bomb:
Proto se chci zeptat, jestli mám třeba povinnost nahlásit zaměstnavateli, tedy vlastníku pozemku a budov, že ponáším Mloka a žádat o zvláštní povolení?
Nebo je to pouze moje osobní věc a nikomu do toho nic není?


Takže odpověď na dotaz je jednoznačná - ANO musíš.

Pak už jen nastávají varianty zda to zaměstnavatel dovolí, co my můžem jemu a co on nám. :lol:
Jak už bylo ale řečeno tak zaměstnavatel nemá právo vás kontrolovat.

My nosíme zbraně skrytě, takže zaměstnavatel se fakticky těžko něco dozví pokud dotyčnej nechce aspoň trochu zamachrovat před kolegou a bejt za tvrďáka, nebo firma nepořídí detektor.

Mimochodem je to už dost dlouho kdy Fox 4077 dotaz položil,
má samotný Fox 4077 nějaký komentář jak to dopadlo ?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cmk » pát 31.1.2014, 8:30

Jo, sorry, vztazeno konkretne na Foxe4077 - ano, mas pravdu :-)
Pokud je prokazatelne, ze ten rad zna :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od E-Ryc » pát 31.1.2014, 8:48

Kinathor píše:Jak už bylo ale řečeno tak zaměstnavatel nemá právo vás kontrolovat.
A na zaklade ceho (kontrola, jestli nevynasim firemni majetek) si tohle pravo zamestnavatel nesmi dat do smernic?

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » pát 31.1.2014, 9:52

Může ti zkontrolovat auto, batoh atd. Ale ne "tělo" a osobní věci (tj. zejména holkám kabelku). Tohle může jen policie.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od E-Ryc » pát 31.1.2014, 9:56

To je hezke teoreticky, ale kdyz budes ponekolikate (misto cesty domu) cekat po sichte tri hodiny, nez prijede policie, tak priste tu bundu odhrnes dobrovolne...

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » pát 31.1.2014, 9:59

Já myslím, že to spíš přejde ty policajty, resp. toho, kdo je bude volat. Až mu přijde faktura za marné výjezdy. Navíc mi řekni, jak mě donutí, abych tam ty tři hodiny čekal? Omezí mi osobní svobodu? Tak to myslím, že se nedostane ani k druhému zavolání po žalobě ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Nikdo » pát 31.1.2014, 10:07

Je slušná šance, že se ti podaří dostat se na chvíli mimo dohled. Kvér někde ukryješ (ve skříňce, na hajzlu), samozřejmě vhodně zabezpečíš proti zneužití (např. vyjmutím úderníku, zásobníky jinde, náboje jinde).
Policajti nic nenajdou, ty budeš požadovat náhradu škody (nestihl jsi schůzku, kde jsi mohl udělat výhodný obchod, byt, auto, ze zmeškání takové schůzky i u běžného člověka může vzniknout statisícová škoda)... Příště si to zaměstnavatel rozmyslí :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » pát 31.1.2014, 10:08

No hlavne, tohle zkusi jednou, dvakrat a potreti uz budes pracovat u konkurence. *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od E-Ryc » pát 31.1.2014, 10:10

A o tom to cele je: kdyz se mi nelibi podminky zamestnavatele, tak jdu jinam a nesnazim se je ochcat...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Fox4077 » pát 31.1.2014, 10:25

Zdravím zdejší skvadru.
Úvodem se omlouvám, jestli se budu v něčem opakovat, s předešlými příspěvky.
Nejprve můj názor na právo či neprávo zaměstnavatele nás kontrolovat. Do směrnic (prac. řádu) si jistě zaměstnavatel může dát leccos. Už další věc však je, jestli to strpíme.
Nejsem si jist, jak zní ten kec. Něco ve smyslu: co není zákonem zakázáno je vlastně povoleno.
Náhodou jsem narazil na Listinu zákl. práv a svobod:
Článek 2 (3): Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.
Já to chápu tedy tak, že sice zaměstnavatel může vyžadovat kontrolu, ale já ji buď strpím a nebo na něj udělám dlouhý nos. Páč není zákona, který by mi to ukládal. A prac. řád fakt nemá status zákona.
V naší fabrice na nás loni vyrukovali s detektor klackem a osobními prohlídkami. Po mé intervenci, možná, že nejen po mé, detektor klacek ani nevybalili a osobní prohlídky se také nekonají.
Mimochodem, je fajn pocit nemít co ztratit. Když se u nás před pár lety hromadně propouštělo, nahnali nás (asi 80 lidí) do jídelny a tam to na nás vybalili. Jen já a jeden můj kolega jsme si otevřeli huby a řekli jim, co si o tom myslíme. Dva z osmdesáti, smutné. Samozřejmě ty lidi chápu, mají děti, hypotéky, apod. Na tom je náš nevolnický systém založen. Proto já děti nemám, nemám ani hypotéku, tím pádem mě nedrží za Eustachovu trubici, jako ostatní nevolníky.
Mám to až tak na háku, že výlučně chodím ve vojenských hadrách. Jsem jediný v podniku a vypadá to, že i v našem městě. Onehdá se mě zubařka zeptala, proč jsem v maskáčích. Tak jsem ji řekl, že je to takový můj němý protest vůči tomu bordelu kolem, no moc to asi nepobrala. Takže kdyby si měli vybrat koho zkontrolovat zkrzeva zbraně, byl bych první na řadě. :D
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » pát 31.1.2014, 10:30

E-Ryc: Ale to není ochcávání podmínek zaměstnavatele. To zaměstnavatel ochcává zákony ...
Každý je v práci nahraditelný. Ale také existuje něco jako důstojnost a rozumná domluva. A ne jak člověk neustále poslouchá samé stížnosti (na lampárně), ale lidi pak neudělají nic. Resp. jak píše Fox, tak se ozvou dva z osmdesáti ...

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od E-Ryc » pát 31.1.2014, 10:53

cipis: Ktery zakon presne ochcava zamestnavatel, kdyz do smernice napise, ze nechce ve svych prostorech zbrane? Ten kdo tu smernici DOBROVOLNE podepsal a pak se ji snazi ochcat je ten dotycny zamestnanec.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » pát 31.1.2014, 10:58

cipis píše:Může ti zkontrolovat auto, batoh atd. Ale ne "tělo" a osobní věci (tj. zejména holkám kabelku). Tohle může jen policie.
můžeš mě říct proč může zkontrolovat batoh, ale kabelku ne?......jakej je v tom rozdíl?.......nebo se to jen domníváš?

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz