Glock a zaměstnavatel.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » pát 31.1.2014, 10:58

Pokud se koukám, bavili jsme se o osobních prohlídkách ...
Navíc, když to vezmu všeobecně, podepsat můžeš cokoliv, ale platí jen to, co je v souladu se zákonem. A teď nevím, jestli to platí pro celé podepsané nebo jen pro tu konkrétní část, to se totiž s novým OZ měnilo.
Tedy podepíšeš-li něco, co třeba přísluší pouze policii, že bude dělat vrátný, tak to neplatí.

No a nemáme jediný případ, který by se dotáhl k soudu, máme akorát řadu různých výkladů ... Myslím teď toho nošení/držení.

Pitt: Dámská kabelka se nepovažuje za zavazadlo. Je to něco jako obsah pánské kapsy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » pát 31.1.2014, 11:03

to je nějakej právní výklad? :shock:

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » pát 31.1.2014, 11:20

Copak jsem právník? Si to najdi ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » pát 31.1.2014, 11:32

...
..no cekal jsem ze kdyz to tvrdis,tak ze to mas nejak podlozeny. A ne ze si to jen myslis
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od jry2000 » pát 31.1.2014, 11:49

Koho mi to jen pripomina .... :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Nikdo » pát 31.1.2014, 11:51

cipis píše:...
Pitt: Dámská kabelka se nepovažuje za zavazadlo. Je to něco jako obsah pánské kapsy.
A pánská kabelka? Nebo ledvinka?
http://www.novinky.cz/zena/styl/97854-m ... sanci.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od FRENKY » pát 31.1.2014, 11:57

Nabídnu jiný přístup k problematice "Glock a zaměstnavatel"

Uvodem: jsme výrobní fabrika - chemička - o 300 zaměstnancích a funguje u nás jakýsi systém interního vzdělávání, kdy zaměstnanci - odbroníci ve svých oborech - školí jiné zaměstnance.
Nazýváme to systém "interních lektorů" a jelikož jsem jeden z nich (školím firemní informační systémy), tak jsme v rámci rozvoje lektorských dovedností dostali za úkol vybrat si libovolné téma mimo náš obor a na toto téma vypsat ve firmě školení.

No abych to zkrátil. Do poslední chvíle jsem svoje téma tajil, abych si pak vychutnal ten les otevřených úst :) ) Školil jsem firemní zaměstnance v "základech zacházení se střelnou zbraní". ...počínaje legislativním rámcem, právní úpravou, technickými věcmi... až po praktickou ukázku včetně "osahání si" a sušení (ano, ostrou střelbu jsem vynechal..přeci jen..školící centrum máme nově zkolaudováno :) ). Na závěr jsem ještě všem rozposlal dokument "Mýty a fakta o zbraních".

Vážení, celá akce měla naprosto nečekaný úspěch. Mladí, staří, chlapi z linek, holky z kanclů..všichni se zájmem sledovali, dotazy nebraly konce a na sáhnutí si na zbraň se stála fronta. A přestože jsem v úvodu nabídnul možnost, že kdo se na téma "necítí" tak může odejít, tak neodešel nikdo.

Obecně se tu o mne ví, že střílím. V kanclu mi visí terč a na zdi, mezi všemi možnými IT certifikáty, je i osvědčení o absolvování zbrojířského kurzu, na chodbě je výstavka delaborovaných nábojů a do práce chodím v maskáčích, ale nikdy, ani náznakem, nedal nikdo najevo, že by to byl problém.

V pracovním řádu též máme zákaz vnášení.. :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » pát 31.1.2014, 14:04

Každý si jenom myslí. Než mu to soud vysvětlí :)
Nevím, co máš za problém si to patřičně nastudovat. Můžeš začít listinou základních práv a svobod, občanským zákoníkem a vším ostatním. Google ti vyhodí tunu věcí ...
Zejména pak hromadu věcí, co si myslí různé právní kanceláře, odbory, atd.

Dámám se prostě do kabelek neleze. A je jedno, jestli k tomu je jen nějaký myslitelný právní nedůvod nebo prostě jen etika.

pitt píše:...
..no cekal jsem ze kdyz to tvrdis,tak ze to mas nejak podlozeny. A ne ze si to jen myslis
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Nikdo » pát 31.1.2014, 14:20

FRENKY: to byla ovšem nahrávka na smeč, a také skvěle využitá :lol:

cipis: Tak cituj konkrétní ustanovení, z něhož usuzuješ, že dámám se do kabelky neleze a pánům třeba do té ledvinky ano.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » pát 31.1.2014, 14:38

Já jsem někde psal, že se do ledvinky pánům může nebo nemůže?
Proč bych ti to měl citovat, když ti toho google vyhodí tunu?
Ale napovím, je tam něco o lidské důstojnosti bla bla bla.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Nikdo » pát 31.1.2014, 15:15

Výborně. A nosím v ledvince :lol:

Lézt někomu proti jeho vůli do batohu, to není nic proti lidské důstojnosti? :roll:

Příspěvky: 15

Registrován: čtv 23.1.2014, 10:03

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Kinathor » pát 31.1.2014, 15:18

Pokud budu dělat na pracovišti kde mají bezpečnostní rámy tak tam asi zbraň nepronesu a pokud mam v pracovní smlouvě kterou jsem podepsal (takže je prokazatelné že vím o zákazu) zákaz vnášení zbraní tak mam prostě smůlu, oni mě na vrátnici nezatknou ani nezmlátí, jen mě prostě nepustí do práce...
Je ani nebude zajímat co v tý kabelce, ledvince nebo za pasem mam nebo nemam.
Prostě mi tam ani nebudou hrabat je se zeptají jsetli to co pípá jsem ochoten ukázat.
No a pak třeba nějaká zapomětlivá holčina s venušinejma kuličkama zrudne studem :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Nikdo » pát 31.1.2014, 15:33

Jasně, pokud tě tam přes rám fyzicky nepustí, neřešíš osobní prohlídku.

Spíše jde o různé areály, kde mají zvenku ceduli zóna kontroly interiéru vozidel a osob. Se kterou jsem nebyl prokazatelně seznámen. Skoro bych se vsadil, že tam nebyla, když jsem do areálu nemocnice vjížděl, ale úplně jist si nejsem 8-)
https://maps.google.cz/maps?f=q&source= ... 01,,2,1.19
No a teď vyjíždím ven, a vrátnej chce vidět, co mám v ledvince nebo pod bundou, jinak neotevře bránu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » pát 31.1.2014, 17:19

cipis píše:Já jsem někde psal, že se do ledvinky pánům může nebo nemůže?
Proč bych ti to měl citovat, když ti toho google vyhodí tunu?
Ale napovím, je tam něco o lidské důstojnosti bla bla bla.
a kdyz je to na googlu, tak je to pravda? To nemyslis vazne....ze ne?! Rozdil mezi damskou kabelkou,ledvinkou,batohem, nebo nakupni kabelou s pravniho hlediaka snad neni vubec zadnej

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » pát 31.1.2014, 18:26

? To jsem nějak nepochopil, co se snažíš říct. Google ti vyhodí jednak odkazy na listinu základních práv a svobod, něco o důstojnosti atd., dále pak na paragrafy o zaměstnání atd.
A také bys mohl pohledat něco o etice.
Ono když se začneš holce přehrabovat v kabelce je naprosto, ale naprosto něco jiného než když ti někdo začne prohrabovat batoh. Nevím jak ty, ale já se snažím chovat jako gentleman a tohle je jedna z věcí, které, minimálně chlap, nesmí udělat, ikdyž je to policajt. Tohle může udělat třeba policajtka někde v soukromí, ale rozhodně ne nějaký dědek na vrátnici. A to ještě musí mít řádný důvod, ono to tam máš také v těch textech napsáno. Tj. třeba, když je na kamerovce záznam, že něco v podniku ukradla a strčila si to do kabelky. Ale dennodenní kontrolování na vrátnici, jen tak obecně?

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Pařez » pát 31.1.2014, 19:01

Kabelka sem,kabelka tam.Krom PČR nemá právo prohledávat nikdo nic.Může akorát zadržet při důvodném podezření ze spáchání TČ a to do příjezdu PČR.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » pát 31.1.2014, 19:56

cipis.......mě je jedno co říká etiketa, mě zajímá právní pohled na dámskou kabelku a batoh.......právně je to jedno a to samý.......zavazadlo

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Piggy » pát 31.1.2014, 23:49

No, se zavazadlem je to trochu složitější. Pokud vím, definici zavazadla obsahují akorát různé vyhlášky o přepravních řádech a podle nich se různé kabelky a aktovky, natož ledvinky za zavazadlo nepovažují.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pitt » sob 01.2.2014, 8:37

Jasne......prepravni rady "zavazadla" jeste deli a presne specifikuje. Ale to spis pro prepravni ucely. Me zajimaji trestnepravni.....a tam je to snad jedno a to samy........mel jsem to zavazadlo dat do uvozovek,protoze opravdu nevij jaky to ma pojmenovani
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Nikdo » sob 01.2.2014, 9:12

cipis píše:...
Ono když se začneš holce přehrabovat v kabelce je naprosto, ale naprosto něco jiného než když ti někdo začne prohrabovat batoh.
...
Z hlediska zákona je to to samé. Jestli tvrdíš, že ne, buď vysyp odkaz na konkrétní ustanovení nebo si svý moudra strč za klobouk.

A co když se začneš chlapovi přehrabovat v kabelce (Maxpedition, Falco 5.11)? Nelze přece genderově diskriminovat, že někomu se do malého zavazadla může lézt a někomu nikoliv jen na základě rozdílu jednoho chromozomu (navíc mi není jasné, jak by vrátný DNA testoval, a jinou metodou objektivně pohlaví nezjistíš).

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz