Glock a zaměstnavatel.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: stř 12.9.2012, 8:19

Bydliště: Ostrava

Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od fishero » sob 01.2.2014, 21:09

Omluva za nahodne odeslani, prosim smazat

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » sob 01.2.2014, 21:52

Já si svá moudra můžu psát jak chci a ty do toho nemáš co kecat!
Už jsem to tu psal, jaký je tam rozdíl, takže se vrať pár příspěvků zpět a čti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Nikdo » sob 01.2.2014, 23:10

https://www.google.cz/search?q=dámská+k ... edu+zákona
Dle tvé rady: nula relevantních článků. Zajímavé, že se o tom na právnickejch fórech a webech nic nepíše. Takže prosím o odkaz na konkrétní §§. Děkuji.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cipis » ned 02.2.2014, 0:00

Opakuj hledání s jiným zadáním. Viz. starší příspěvky.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » ned 02.2.2014, 0:07

A co kdyby misto x strankovyho gaychatu nekdo konecne hodil relevantni informace?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Fox4077 » pát 29.1.2016, 16:46

Tak něco ze včerejška. Nějaký ten rok chodím ozbrojen všude, tedy i do rachoty, i přes zákaz. Momentálně jsem v ostré při, mimo jiné i se svým nadřízeným, který ví, že ponáším. Proto v očekávání toho, kdy to na mě vybalí, se skřípěním zubů, asi 14 dní nechávám Mloka doma a nosím "pouze" nůž, teleskop a pepřák.

Včera si jdu po šichtě do Lidlu, i se svou partnerkou, abych to neměl moc snadný.
A prostě seběhlo se to tak, že nechybělo moc a stál bych proti dvěma cigošům, kterým jistě v kapsách nechyběla nějaká ta kudla.
Ve zkratce: Zřejmě kradli, ochrankář se je snažil u pokladny zadržet, ti ho vypičovali a já byl zrovna mezi něma a východem, s tím, že přes mě neprojdou. Na poslední chvíli se na to ochrankář vykašlal a já se do toho nemusel vložit. Vyhodnotil situaci, že je lepší je nechat odejít i s možným lupem.
Ale kua nejeblo by Vás? Roky chodím s kvérem, pak jej 14 dní na cestě do a z rachoty nemám a málem na to dojedu. :crazy:
Takže seru na to, znovu začínám nosit, i kdyby mě za to měli vyhodit. :evil:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Int1m1thy » pát 29.1.2016, 17:10

When it's least expected you're elected!
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od havran » pát 29.1.2016, 17:17

U nás v hokně vydali pravidlo, že zbraně jsou špatné áno. Přestože jsem nosil denně několik let, a je nás tam takových víc, včetně majitele firmy, který ji ovšem suší v sejfu. Pak vylepili nálepky že jako nee. Pak začali vyhrožovat sacovanim a nevím čím vším ještě. Tak jsem dal výpověď a po pí.či.

Příspěvky: 14

Registrován: stř 05.8.2015, 14:42

Zbraň: G22

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od FUBAR » ned 31.1.2016, 2:17

Zbraň nosím téměř vždy a všude i do práce. Jelikož jsem ovšem ješte mladý a práce je zatím spíše dočasná kvůli škole, neřeším ani případný problém se zaměsnavatelem. Později mám v plánu stejně nastoupit do práce v ozbrojené složce, kde se nošením zbraně už tak nějak počítá. Musím se Foxe zastat ve věci kterou zde někdo oponoval. Bylo to tuším něco ve smyslu "k čemu potřebuješ u soustruhu zbraň?" V dnešní době si člověk nemůže bejt jistej vůbec nikde. Vzpomínam na ten případ z USA kde si bývalý psychicky narušený zaměstnanec pošty (nebo jiného podobného zaměstnání) přišel do práce po letech vyřídit účty s lidma kteří ho v práci deptali. Postřílel jich nejmín 4-5 a nakonec i sebe (zdůrazňju že to byli obyčejní dělníci u pásů) tudíž si myslím že člověk je dneska v práci daleko víc ohrožen než třeba u sebe doma...a žádná vrátnice nebo bezpečnostní rám vám nemusí pomoct. Člověk co chce zabíjet si cestu pokaždé najde.

Na druhou stranu tě ovšem musím trochu pokárat. Již jsem od tebe zde na fóru četl několik příspěvků a udivujou mě lidi jako ty. Nehledě na to že chodíš všude v maskáčích, což už o tobě dost na první pohled vypoví (pokud nejsi pankáč nebo podobná sranda). Už několikrát jsem tu od tebe četl že u sebe nosíš: teleskop, nůž, peřák a nakonec tedy i pistoli :D Jsem tu jedinej kterýmu to příde víc než ujetý? Pokud nejsi policista ve službě, k čemu ti je takový arzenál? Chápu kombinaci nože a jedné z výjmenovaných zbraní s tím, že nůž nikdy na sebeobranu proti člověku (pokud nejsi opravdový profík s nožem). Nůž spíš jako nástroj a rozhodně žádnou velikost a la Krokodýla Dundee. Tvoje historka z Lidlu mi tedy taky příde vyhrocená...to by si je jako jinak chtěl zastavit se zbraní v ruce? Nebo je tam postřílet při eventuální potyčce? Dalo by se to pochopit o půlnoci v parku ale v supermarketu? Kdyby si třeba byl policista (v civilu) dalo by se pochopit, že máš ze zákona povinnost ty zloděje zadržet ale osobně bych se kvůli majetku řetezce za pár korun vůbec nevměšoval do situace. Pokud by šlo o něčí šrajtofli už by se o tom dalo uvažovat. Neměj mě za lhostejného člověka, už jsem nejednou nabídl pomoc lidem v nouzi ale člověk musí trochu vyhodnotit situaci. Navíc z toho mám takový pocit, že vlastně nejvíc ze všech těch zbraní které nosíš věříš pistoli a bez ní si vůbec nejseš jistej co se týče jakékoli obrany, což opět přispívá k mým pochybnostem o tom proč sebou nosíš ješte teleskop a pepřák. Poslední věcí jsou zase ty maskáče...já chápu že to vyjadřuje tvuj názor jak si řekl a že to některé potencionální šmejdy může od útoku na tebe odradit. Pokud bych se ovšem já dal na dráhu kriminality a příšel někam páchat umyslný trestný čin se zbraní v ruce...prohlížim si vystrašené lidi (oběti) když v tom náhle spatřím někoho v maskáčích/vojenským batohem/vojenských botách/kšitovkce se sucháčem/stačí i s blbym nápisem US Army na triku a hned mi to do mozku vysílá signál, že tenhle člověk má koupit kulku mezi oči jako první, protože v něm vidím potencionální hrozbu. Také nosím maskáče nemyslete si...ovšem do civilu se tyhle pro zkušené oko "křiklavé věci" snažím nosit co nejméně. Omlouvám se za menší OT, neber si to Foxi nijak osobně.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od cmk » ned 31.1.2016, 9:28

Do bývalé práce jsem 10 nosil. Každý den. A v práci jsem nesundaval...
Vědelo to asi 5 lidí, kterým jsem to řekl.
Skoro celá firma věděla, že jem střelec a problém jsem neměl - a to to byla firma plná humanistů.

V listopadu jsem nastoupil do firmy ke kámošovi, co ho znám asi 20 let a v létě jsem ho připravoval na zbroják. Sehnal jsem mu zbraně, trezor a teď on z pozice šéfa vymejšlí, jak si chodit zastřílet, abychom vyrazili na střelnici v nějaký rozumný čas přes den, abychom pak měli čas na rodiny a zároveň si zbytečně přehnaně nebourali pracovní dobu :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od GLOCK69 » ned 31.1.2016, 9:40

CMK: Střelcův sen...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od reddog » ned 31.1.2016, 9:47

Honzo,
Proti nekterym mas vyhodu, ze se v praci neprevlekas treba do modraku a nestojis u pasu :wink: . V kazdem pripade mas stesti (preje pripravenym), ze vam to tak klape :wink: .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » úte 28.2.2017, 10:14

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Fox4077 » úte 07.8.2018, 12:03

Zdravím chlapi,
tak zase trochu aktualizuju info ohledně mého bývalého zaměstnavatele a zbraní. Ne, nevyhodili mě kvůli Glocka, odešel jsem ze zdrav. důvodů.
Ale proč píšu, stala se pro mě neuvěřitelná věc. Možná na tom mám taky nějakou zásluhu, ale to není podstatné.
Zjistil jsem, že na vrátnici nainstalovali úschovnou skříň s několika (cca 8 uzamykatelnými samostatnými schránkami na zbraně, včetně těch střelných. :shock:
Uvažuju, že jim něco ohledně toho napíšu, ve smyslu, aby to pokud možno maximálně ladilo s legislativou. Prostě, aby to nezrušili kvůli nějaké banalitě, kterou by tam na ně někdo vyšťoural.
Těch předešlých 16 stránek jsem tak nějak přelouskal a měl bych pár úvah-otázek:
Předpokládám, že klíč od schránky bude mít jen majitel zbraně. Samozřejmě lze předpokládat, že vrátný bude mít někde v sejfu taky nouzový klíč, ale de jure bude schránku obsluhovat jenom majitel zbraně.
Při uložení by zbraň měla být vybitá, takže náboje stačí položit vedle ní nebo musí být odděleně, například v kovové pokladničce vedle zbraně, případně ve vedlejší samostatné schránce?
Musí být u takové úschovné skříně i vybíjecí prostor-roura?
Počítám, že by se tam hodila i nějaká zástěna. Páč kdybych chtěl být fakt hnidopich, tak vytažení a manipulace s kvérem na místě, kde prochází další lidé, je přestupek proti skrytému nošení. Nemluvě o potřebě trochy soukromí.
Ještě mě napadla otázka, jak to je s nutností certifikace této úložní skříně? Jestli se bere, jako celek a nebo jako osm samostatných schránek? Protože, pokud by tam byly už 3 kvéry, tak při posouzení jako celku, by už muselo jít o certifikovanou zbraňovou skříň. A pokud by se schránky braly samostatně (každá má své zamykání), tak by tam mohlo být klidně těch osm kvérů a do certifikace by nespadala. Ono, když má každá svůj zámek, tak asi samostatně, ale zase, když by tam někdo nacouval s dodávkou, tak to naloží komplet. Možná i upevnění té skříně může v tomto hrát roli.
Prosím o Vaše reakce nejen k mým otázečkám, ale tak nějak celkově. Prostě, jak to ošéfovat, aby to tam fungovalo. Přeci jen, bych se do firmy docela rád vrátil a tohle je pro mě motivace větší, než výše platu. :D
Díky.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od pelanj » úte 07.8.2018, 13:34

Pokud jsi v objektu se souhlasem majitele, tak nemusíš nosit, ale držíš.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz