Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 22.1.2018, 23:03

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 glock mne neoslovil 
Autor Zpráva

Příspěvek 
Asi nerezového Trojana. http://www.stiguns.com/guns/TrojanSS/TrojanSS.html Zatím se mi líbí. Ale taky se mi líbí pár Kimberů, tak nevím, nevím... Pokud se rozhodnu pro STI, bude z Blížejova.

čtv 12.10.2006, 18:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvek 
To Para- možná se pletu, ale P-08 by v názvu Walther mít neměla, sice jí dělalo víc zbrojovek, ale měla by to být jen P-08. Nebo ne? Nechci slovíčkařit a prudit.

To Karlicek 7 S tím respektem velkého ústí hlavně máš pravdu, ale G i v 9+19 má tak charakteristický profil, že účinek musí být minimálně stejný, ale to píšu jen tak na odlehčení, jinak volba super. Jeden známej měl 17, jednou okoštoval 1911 a už kupoval Armscor a byl hrozně spokojenej. Každej má zkrátka to svoje.

pon 16.10.2006, 16:26

Příspěvek 
karel73 píše:
To Para- možná se pletu, ale P-08 by v názvu Walther mít neměla, sice jí dělalo víc zbrojovek, ale měla by to být jen P-08. Nebo ne? Nechci slovíčkařit a prudit.

Všude se jí říká jinak, v americe Luger P.08 podle konstruktéra, někde Mauser P.08 podle prvního výrobce, někde Walther P.08 podle posledního výrobce, někde parabellum P.08 podle náboje (náboj 9x19 byl zkonstruován právě pro tuhle zbraň, konstruktérem byl též Georg Luger a jelikož para bellum znamená v latině něco jako "připravuj válku", byl náboj po válce přejmenována na luger), a někde jen P.08.
Můžeš si vybrat, ale hlavní je, že víme what´s go. :wink:

Naposledy upravil para dne pon 16.10.2006, 23:23, celkově upraveno 1

pon 16.10.2006, 22:27

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««
Příspěvek 
para píše:
jelikož para bellum zanamená v latině něco jako "připravuj válku", byl náboj po válce přejmenována na luger

část starořímského přísloví "si vis pacem, para bellum" - "chceš-li mír, připravuj válku" (pokud si ještě dobře pamatuju na hodiny latiny :D )
Každopádně že by byl název Luger používán právě kvůli tomuhle se mi nezdá.. Myslím že se to používalo už předtím než se objevila ta "vlna humanismu" v "civilizovaném světě"..

pon 16.10.2006, 23:05

Příspěvek 
MarK:
To je jedno, někde sem četl že se od toho označení upustilo až po válce právě z tohoto důvodu.
:wink:

pon 16.10.2006, 23:16

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««
Příspěvek 
Já myslím, že Amíci tomu už za války říkali Luger, Němci Parabellum.

pon 16.10.2006, 23:33

Příspěvek 
MarK:
Chicht, jak sme pěkně OT, :lol: Já vím že amíci říkali odjakživa tý pistoli "Luger" ale co se týče munice....nevim. Jak sem napsal, někde sem to vyčet a z toho sem vycházel, ale je klidně možný že to tak být nemuselo. 8)

pon 16.10.2006, 23:36

Příspěvek 
Nemůžu se nepřidat ja mam taky 1911 a to plnohodnotnou v 5" a chodí se mnou nekdy i dele než 12 hodin deně. A to mam 180 cm cca 80kg.

:twisted:

úte 17.10.2006, 7:47

Příspěvek 
Para díky, alespoň v tom mám trochu jasno. Šlo mi o to, že jsem si všiml, že dost lidí si plete P-08 a Walther P-38, ale tady nejsou žádný B-čka.

čtv 19.10.2006, 12:28
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2