GLOCK - vady a závady .


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Biggles » úte 25.8.2015, 11:24

Ty musíš mít velkej strach, že přijdeš vo růžovou, že meleš takhle z cesty, Stepane :lol: :D

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Stepan » úte 25.8.2015, 11:34

Ondra: Z produkce firmy Ballistol je na mazání zbraní tohle:

http://www.ballistol.cz/zbrane_guntec.php

Ten univerzální olej NENÍ mazadlo.


Bigglesi, jsi mimo téma a napadáš mě. Porušuješ pravidla fóra. Ovšem to je tady v oblasti osobních útoků, urážení a napadání naprosto běžné. Takže můžeš pokračovat. Někomu z "vedení" se tyhle věci moc líbí. Můžeš někomu udělat radost! :) Takže se vší vervou do toho!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od reddog » úte 25.8.2015, 11:41

4Ondra:
Mam dalsi prosbu. Muzes vyfotit cely udernik a detail hrotu?
A az budes mit chvilku, a pripadne chut, nahod i foto nabojnice normalne iniciovane zapalky. Diky.

Biggles:
Hele, taky sis to mohl odpustit. Zapoj radeji kontakty, at spolecne najdeme zakopaneho psa v predlozenem problemu. Cosik mi tu nehraje a rad bych se dozvedel o co vlastne jde :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Biggles » úte 25.8.2015, 11:54

Máš na mysli problém "zápalník" nebo problém "neuzamčený G"? Add jedna bych to tipoval na blokaci zápalníku, takže prohlídnout a všechno, co má něco společného se zápalníkem vyčistit a NEMAZAT. Add dvě, jako sorry, ale jsou věci k diskuzi a věci k smíchu. Začnu pečlivě při zasouvání Géčka do pouzdra přidržovat čelo závěru :lol: :D :D :D
PS: On taky může zápalník bejt sám o sobě vyrobenej hyčmo no a pokud při reklamaci vystříleli pár patron bez potíží, tak prostě to vzali jako kosmetiku (onen tvar a místo otisku), čímž to neomlouvám, ale konstatuju.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od reddog » úte 25.8.2015, 12:41

Biggles,
Tomu pridrzovani cela zaveru palcem se laskave nesmej :wink: , bezne to delam. Az se zas potkame, ukazu proc.
A k tomu smichu. Ja ti ho neberu, ale ta tva reakce mi proste prisla zbytecna, tak jsem to napsal. Idealne tady problemy s zelezem resit, diskutovat a offtopit jinde (kdyz uz je ta potreba).

Zavada na blokaci (spatny kus) mne napadla hned z pocatku, jenze 4Ondra tvrdil ze po rozebrani a vycisteni nic a reklamace taky nic. A abych mohl presneji urcit pripadne odchylky, musim mit dva stejne dily pro porovnani nebo nedostatek na "spatnem" dilu najit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Rough boy » úte 25.8.2015, 13:02

4Ondra: až budeš rozebírat znovu závěr, zaměř se ještě na obě plastová vodítka zápalníku: -- zaprvé to, které Ti vyjede spolu se zápalníkem (díl č. 6 http://mujglock.com/technicky-nakres-zb ... ck-17.html)
- zadruhé (a to bude nejspíš v tomto případě důležitější) to pouzdro, které je zasunuté uvnitř zápalníkového kanálu v závěru a na grafickém rozpadu není nakresleno!

Čím díl víc se odkláním od teorie úderu při nedovřeném závěru. Musela by v danou chvíli být zaseknutá blokace zápalníku v odjištěné poloze, k tomu ten pootevřený závěr a za třetí inciace spouští. Moc náhod naráz, zdá se mi. Každopádně pečlivou prohlídkou nic nezkazíš.
Přikláním se víc a víc k teorii Bigglese(vada zápalníku z výroby), reddoga (mechanické poškození hrotu zápaníku) a přidávám jednu svou o možné vadě (či dokonce absence) plastového pouzdra v závěru, jakožto vymezovači radiální vůle pro správné vystředění zápalníku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Starosta » úte 25.8.2015, 13:04

Taky přidržuju palcem závěr při zasouvání do pouzdra.
Nicméně zatím se mi nepodařilo narazit na závadové chování, které bych tím vyloučil.
Je to ale další jistota navíc, že po tasení bude zbraň střelbyschopná.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Biggles » úte 25.8.2015, 13:16

To byla narážka pánové na nutnost přidržování palcem, z důvodu střelby z neuzamčeného Géčka :wink: Jinak chápu, proč (v některých případech a bez ohledu na značku krochny) tak je některými činěno :wink: :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od reddog » úte 25.8.2015, 13:58

Rough Boy:
Ta absence vlozky by mela ale vytvaret zavadu stale, ne jen jednou z pade. Potvrdit nebo vyloucit to muze take prohlidka vsech vystrelenych a kontrola umisteni napichu na zapalce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Rough boy » úte 25.8.2015, 14:10

Podle mě by nemusela, nemám to sice ozkoušené ale ta díra v závěru zase není tak velká, aby se zápalník nenavedl alespoň přibližně sám, si myslím. Možná, že je vložka blbě vystříklá do formy a není souměrná. A jeden z 50ti nábojů se nemusí povést odpálit napoprvé. Tak se necháme překvapit...

Příspěvky: 11

Registrován: pon 24.8.2015, 20:02

Zbraň: Glock 26

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od 4Ondra » úte 25.8.2015, 20:20

Dobrý večer všem,

byl jsem dnes po důkladném opětovném vyčištění mého Glocka zbraň vyzkoušet na střelnici a 150 ran bez závady.....člověk aby se v tom vyznal. Nicméně přikládám fotky úderníku a vystřelených nábojnic...
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od reddog » úte 25.8.2015, 21:08

Vida, otisk jak ma byt. Na hrotu taky podle fotky zadna deformace. 150 ran bez zavady uz je take lepsi skore nez po padesati :wink: . Dej vedet, pokud se to opet objevi. Sporadicke a nepravidelne vady jsou vzdy k uzoufani. :wink:

Příspěvky: 11

Registrován: pon 24.8.2015, 20:02

Zbraň: Glock 26

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od 4Ondra » úte 25.8.2015, 21:20

Určitě vědět případně dám. Děkuji všem co se mým problémem zabývali a drže palce ať už je klid. Mojí G26 mám opravdu VELICE rád, ale ocenil bych kdyby teď pro změnu chvíli předváděla něco z pověstné glockovské spolehlivosti...aspoň chvíli...třeba takových pár tisíc ran. :lol:

Příspěvky: 40

Registrován: úte 29.10.2013, 10:56

Zbraň: ppk, SW shield

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od doktor4x4 » stř 26.8.2015, 7:51

Podle mě ti to nedovíralo. Takhle mizerně otisklej zápalník a neodpálení je klasika u nedomklý hlavně. Dělal mi to G26 na délce náboje, kterou G17 bez problému žral - třeba jeden z 10 neodpálil. Musel jsem zkrátit o 0,5mm. Takže bych to viděl, že střílíš různé typy nábojů, nebo byl jiný sporadický problém (bordel, nápeky...), který bránil domykání v okénku. Zkus vyndat hlaveň a pustit do komory náboj ze zlobivé várky, jak se vejde, rozhodně by měl jít dostat bez velkého násilí minimálně na úroveň hranolu komory.

Příspěvky: 11

Registrován: pon 24.8.2015, 20:02

Zbraň: Glock 26

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od 4Ondra » stř 26.8.2015, 9:52

Zdravím,

s tím nedouzamčením závěru na tom vážně asi něco bude. Jen najít příčinu...tyhle sporadicky se vyskytující závady to je peklo. Střílím z toho jen tovární S&B takže by v nábojích problém být neměl. No nic uvidím, budu to teď nějakou dobu zkoušet a sledovat a uvidím jak se to bude chovat. Bohužel ale dokud tím neprojde aspon tisícovka bez závady tak tomu nevěřím ani na pozdrav.

Stejně všem zůčastněným děkuji za ochotu a za názor

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Stepan » stř 26.8.2015, 11:37

Abych pravdu řekl, myslel jsem, když jsi byl zase na střelnici, že si tu komoru zmáčkneš dolů a zkusíš, co to udělá, na jakém místě bude otisk úderníku, atd.

Příspěvky: 11

Registrován: pon 24.8.2015, 20:02

Zbraň: Glock 26

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od 4Ondra » stř 26.8.2015, 13:02

Komoru jsem na pokles upřímně řečeno nezkoumal. Jen do té úrovně, že vždy po nabití jsem odkontroloval zda je zbraň řádně uzamčena. Na pokusy s komorou nedošlo, byl jsem příliš překvapený že to funguje bez závady :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od 4mike » úte 08.9.2015, 12:25

Rough boy píše:..... hlaveň poklesne až tehdy, kdy překoná celkem dlouhý zákluz .....
po komplet zákluzu odemkne ale po zatlačení na komoru umí poklesnout pár desetin i v uzamčeným stavu (ale ne 100% u všech Géček)
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Příspěvky: 33

Registrován: úte 25.8.2015, 19:29

Zbraň: glock

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od posel » úte 08.9.2015, 15:59

Tak nevím,mám už čtvrtého Glocka a nikdy jsem neshledal žádnou závadu. Nevím je-li to tím že byly všechny nové,ale to tím nebude protože všechny tři prodané stále fungují bez závad a to už jsou nějaké roky,ten první byl ještě druhé generace a pořád jede bez problému. Snad hledáte chyby kde nejsou nebo děláte různé zásahy do zbraní aniž by jste tomu rozumněli! NE! :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od reddog » úte 08.9.2015, 17:34

Vedet a "resit" je obcas trochu rozdil :wink: .

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz