GLOCK - vady a závady .


Debata o pistolích GLOCK

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Stepan » pát 25.9.2015, 22:46

Ostrým šroubováčkem se dá zasunout ta tyčka s pružinou tlačící na vytahovač dozadu, vytahovač se uvolní, pustí nábojnici a závěr se dá stáhnout. Bohužel když je zachycený vzadu záchytem, tak už překrývá okraj nábojnice a nedá se k ní pohodlně dostat. Je ale možné demontovat destičku vzadu a vyndat úderník. Potom se dá pistole pohodlně rozebrat.

Příspěvky: 9

Registrován: úte 02.12.2014, 19:48

Bydliště: Zlínsko

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od petrxx » sob 26.9.2015, 19:12

děkuji pánům cmk, rough boy a Štěpánovi za pomoc. Náboj jsem vystřelil na střelnici, nábojnici už jsem nenašel. Další v pořadí bych viděl cmk-karate, ožvýkání okraje rázy, vyháknutí vytahovače z okraje nábojnice. Jako prevenci bych viděl rychle pouštět závěr, aby měl dostatečnou energii na řádné zasunutí do komory (tento náboj jsem do komory natahoval závěrem ručně).

Pro info: díval jsem se, že po částečném ztažení závěru už úderník na zápalku nedosáhne a ani nemá energii, protože už ho nic nepředepíná. Spoušť jde bezpečně stisknout. Jenže po návratu závěru vpřed se spoušť opět natáhne a rozborka opět není možná.
..

Příspěvky: 10

Registrován: pát 14.11.2014, 22:34

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Johnny-JaK » ned 27.9.2015, 15:06

Jako prevenci doporučuji používat kvalitní náboje :) . Pokud byl v komoře zaseknutý celý náboj, byla jeho nábojnice pravděpodobně špatně zkalibrovaná.
Na tohle razantnější manipulace při natahování závěru nestačí.

Příspěvky: 34

Registrován: pát 21.2.2014, 16:33

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od George » pát 16.10.2015, 9:07

Povedlo se už někomu, aby Glock zavadil jako níže na videích? Mě se tak zadařilo s G19 4.gen. nedávno. Jde o to, že zkolabuje funkce zámku závěru a po vypuštění či natažení závěru se tento nezamkne a závěr z něj sklouzne. Závěr pak drží jen napnutý bicí mechanismus. Takže případná rána jistoty, po které z rámu spadne celý závěr, učiní všeobecné veselí :-)

Nečistoty, které zatvrdly na zámku závěru a protikusu na hlavni (jsou tam takové drobné zobáčky, do kterých se tyto součásti zaháknou), způsobily to, že se protikusy do sebe nezamknuly o hrany a sklouzly po sobě. Takto se zámek závěru odemknul (při zatlačení zezadu na závěr se pohyboval, viz video) a závěr na rámu držel jen nataženým bicím mechanismem. To mě překvapilo, neboť jsem myslel, že zámek závěru se "zamyká" plochou na plochu. Po zevrubném vyčištění těchto částí vše ok a já se něco přiučil.

Nepíši proto, abych hanil Glock, píši jen pro informaci, neboť tady je příčina jasná - nedostatečné čištění. V té době jsem byl pár set ran jen v režimu protáhnout hlaveň a namazat na kluzných plochách :-)
Pro udržení spolehlivosti je tedy nutno čistit víc než jen to, a to už po několika stech ranách.

https://www.youtube.com/watch?v=8JeUhu1C1Q0

https://www.youtube.com/watch?v=20qcG9cd9b8

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od E-Ryc » pát 16.10.2015, 13:41

To mi prosimte rekni, cim proboha strilis, ze po par stech ranach zbran zavadi z necisteni...

Mam taky G19gen4, cistim tak jednou za 1-2 tisice, strilim prebijenky (AlsaPro) a takovouhle zavadu jsem zatim nezazil.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Jurda » pát 16.10.2015, 17:27

Ano mně se to stalo. Vyměnil jsem pružinku zámku závěru a je to v pořádku. Ta nová pružinka měla přihlou pacičku, která se zasunuje do rámu na rozdíl od té původní..
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od john.hawk » pon 19.10.2015, 8:43

závad může být několik a to 5 typů :
1) nevyjde výstřel
2) vzpříčená hilzna
3) doublefeed
4) zaseklej závěr
5) střela v hlavni

Modří vědí co s tím :) :wink:

Příspěvky: 34

Registrován: pát 21.2.2014, 16:33

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od George » úte 20.10.2015, 16:28

Tehdy jsem střílel přebíjenky Alsy a TST plus něco málo továrních SB, Magtechů (tak 30, 65, 5%). Počet vystřelených ran se mi těžko odhaduje. Tuto zbraň nenosím, proto jsem si dovolil luxus nečištění (krom hlavně a promazání kluzných ploch) a zároveň zkusit, co G zvládne. Když nad tím přemýšlím, odhadem to tipnu na něco kolem 1500 střel (plus mínus pár set, spíš plus..).

Tímto mě Glock nezklamal, je to velice spolehlivá zbraň a jak píši, problém je snadno odstranitelný (i preventivně). A ať to klidně je střelivem. Jen mě překvapila ta nutnost zaháknutí drobných hranek do sebe na zámku závěru a hlavni. Walther PPS, ač systém vypadá podobně, tak žádné drobné hrany (drobné zámky) na zámku závěru ani hlavní nemá a zamyká jen plochou na plochu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Fox4077 » čtv 05.11.2015, 19:05

Asi jsem nějak mimo, ale stalo se mi totok:
5 nábojů do zásobníku,

zmáčknu - vystřelím první,
zmáčknu - vystřelím druhý,
zmáčknu - cvak - ticho, říkám si hmm, tak asi slabý zápich, vytáhnu zásobník v něm 3 náboje, tak moment nemají tam být jen 2? přetáhnu závěr a z komory vypadne prázdná nábojnice :crazy:

Pokud jsem si při té druhé ráně nechtěně přichytil závěr a ten se ani nehnul, tak jak to, že spoušť byla normálně natažena?
Nejsem si jist, ale domnívám se, že právě u té druhé rány, mi prsklo do xichtu nějak více zplodin.

Máte k tomu někdo něco, nebo už se vymykám všem časoprostorovým konvencím?
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Morris » čtv 05.11.2015, 19:25

Aby natiahlo spust staci pohyb zaveru mozno 1cm. A vtedy novy naboj nenatiahne, a stary nevyhodi...mozne to teda je.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od Rough boy » čtv 05.11.2015, 20:50

Přesně tohle se mi stalo už několikrát, hlavně u navlhlého střeliva. Do xichtu Ti vlítly cucky nespáleného prachu a protože toho spáleného bylo málo, nepřebilo to. Jen to natáhlo úderník, jak píše Morris. Taky jsem na to poprvé koukal jako z jara :D

Příspěvky: 53

Registrován: ned 19.8.2012, 19:52

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od dr.know » úte 10.11.2015, 0:01

Ahoj, jsem nový (druhý) majitel G 19 Gen 4.
Mám menší problém - můj Glock fest škrábe nábojnice - viz přiložené fotky sušilky.
Při koupi jsem si toho nevšiml, vystřílel jsem krabičku a nábojnice jsem nezkoumal.
Dělá vám to někomu, případně nějaký nápad čím by to mohlo být a jak to pořešit? O víkendu půjdu vyzkoušet na střelnici a podívám se na vystřílené nábojnice, jestli to bude dělat jako u sušilek, které pravda tou pistolí prošly x krát.
díky moc
Přílohy

[Přípona png byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona png byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Naposledy upravil(a) dr.know dne úte 10.11.2015, 8:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od reddog » úte 10.11.2015, 6:26

Doporučuji vyčistit dobře (důkladně) komoru

Příspěvky: 53

Registrován: ned 19.8.2012, 19:52

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od dr.know » úte 10.11.2015, 8:56

Ta je naprosto cista,zadnej sajrat tam neni...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od reddog » úte 10.11.2015, 9:05

Pokud muzes, tak sem dej foto naboje, ktery cob novy, zaverem podas do komory a vyhodis rucne zaverem zase ven. Tech skrabancu je na te susilce mnoho.

Příspěvky: 53

Registrován: ned 19.8.2012, 19:52

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od dr.know » úte 10.11.2015, 9:08

Ok,vecer zkusim a postnu.

Příspěvky: 40

Registrován: úte 29.10.2013, 10:56

Zbraň: ppk, SW shield

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od doktor4x4 » úte 10.11.2015, 12:03

Ta sušilka je hnusně udělaná. Rantl pro vytahovač budeš mít zničenej za chvíli na každý nábojnici a škrábance na měkký mosazi jsou od manipulace, nabírání a rampy. Moje kupovaný červený sušilky vypadají ještě hůř a neznám žádný, který by po tréninku vypadaly jinak. Víc drží možná ty plastový. Řešíš zbytečnost.

Příspěvky: 53

Registrován: ned 19.8.2012, 19:52

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od dr.know » pon 23.11.2015, 14:55

Tak oživuji téma, v sobotu jsem byl konečně G19 provětrat na střelnici a u vystřelenejch hilzen je poškození ještě markatnější, nechal jsem je bohužel omylem na chalupě,tak nafotím až o víkendu. Dělá to takové trojúhelníkové (v některých případech docela hluboké) škrábance/výštěpky povrchu u ústí nábojnice.

Zkoušel jsem nabít a vyhodit nové náboje i do kámošova úplně nového G19 Gen 3 a nábojnice podobně poškrábané jak z mojí pistole, takže asi vlastnost (?) Z něj sem včera nestřílel.
Ještě další dotaz - opět nafotím až o víkendu na žlábku komory mi zůstávají čmouhy/zbytky povrchu od střel, šlo to vyčistit,ale trochu to vidět je. Opět kámošova G19 to dělá taky.
Je to tedy "vlastnost"? Mám ještě Browning BDA, která ani jednu z těhle věcí nedělá...

Příspěvky: 40

Registrován: úte 29.10.2013, 10:56

Zbraň: ppk, SW shield

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od doktor4x4 » úte 24.11.2015, 8:34

No a to ještě nevíš, že hlaveň a okolí skluzavky budou po střelbě špinavý, ale neboj, taky to půjde vyčistit :D . Setřená Cu/CuSn na rampě je přirozená. Pokud máš rampu leštěnou, tak tam se to asi dost redukuje. Pošli fotky nábojnic a otisku úderníku.

Příspěvky: 53

Registrován: ned 19.8.2012, 19:52

Re: GLOCK - vady a závady .

Příspěvek od dr.know » úte 24.11.2015, 10:09

Ok, fotky nahraju, až se dostanu na chalupu, pokud je to přirozené, tak neřeším, jen mě to zarazilo páč to FN BDA nic z toho nedělá :)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz