GLOCK - vady a závady .


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » pát 16.3.2007, 9:46

Tak jsem včera měl první závadu s limitem. Vlastně to byla i premierová závada s Glockem vůbec. Prostě se mi pistole úplně sekla, vystřelená nábojnice byla vyhozena, další náboj už v komoře, ale závěr se nedovřel. A nebylo možné s tím hnout. údery dlaní to dorazit nešlo a dozadu šlo se závěrem hnout asi o 1mm. Byl jsem celkem bezradnej a ač byla palebná čára jeden glock vedle druhýho nikdo mi neporadil. nakonec se mi za pomoci dalších dvou rukou podařilo vysunout ten zadní plastový kryt závěru a po jeho sejmutí z nějakého mě neznámého důvodu už šel závěr lehce stáhnout dozadu. Pak už jsem náboj jen vyndal z komory... začali jsme ho studovat a vsichni kolem mě tvrdili(já to nevidím), že je střela zalisovaná mimo osu(uhnutá ke straně). V závadách jsem opravdu začátečník, proto by mě zajímalo:

Viděli jste někdy takový Limit nebo jiný náboj?
Opravdu taková nepřesnost, že některé oko ji ani nevidí, může způsobit takový zásek?
Jak moc, jestli vůbec, vizuelně kontrolujete náboje před napáskováním?
A poraďte, prosím, jak příště takovou závadu u Glocka co nejefektivněji odstranit.
Díky

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 16.3.2007, 11:17

Hold je treba pocitat s tim, ze LIMIT je to nejlevnejsi, co je u nas k sehnani...

Tzn. nelze za tu cenu ocekavat 100% uplne vseho, co si od naboje predstavujeme...

Takze ac o Limitech nemluvim obecne nejak moc pochvalne, dovolim si rict, ze za tu cenu jsou kvalitni az az...
A hold se obcas stane, ze je nejakej "delsi", nebo lehce vyklonenej...
Mam tu na stole jeden, kdy pri prebijeni byla hilzna asi prohnuta malicko dovnitr, takze strela hilznu v jedny casti srolovala, nedosedla ani tak daleko jak mela - cely naboj byl pak asi o 1 m delsi...

K reseni tve zavady - pokud jsi pravak (jako levak to delej naopak):
- chyt Glocka levou rukou za zaver tak, jako bys drzel lyzarskou hulku (tzn. hlavni dolu, palec leve ruky nahore) a palec pak nedavej kolem zbrane, ale nahoru - proste abys drzel jenom zaver
- pazba Glocka ti pak kouka z ruky doprava
- pravou se trochu naprahni a jebni do pazby (co nejbliz u zaveru) - v podstate tim solidni silou vyvolas pohyb tela vuci zaveru, jako by pistole normalne prebijela
dostanes takhle ze zbrane i hodne pevne kouslej naboj

a) foto nepovedenyho naboje Limit (ten zarez nahore na strele neberte vazne, ten jsem udelal ja, kdyz jsem zkousel pevnost klesti)

Obrázek

b) c) uchop Glocka pro vyrazeni seklyho naboje
Obrázek
Obrázek

d) vyrazeni naboje
Obrázek
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 16.3.2007, 13:29

cmk: teda takhle blbnout s nadrcnutym Geckem *40*. Nicmene chvalim za ten obrazkovy navod *52*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 16.3.2007, 13:46

Přesně tuhle závadu jsem ve středu, tak jak je popsanáno, náboj nevlezl do komory a závěr nedovřel a nešlo to tam ani zpět :-/ Po chvilce bádání došlo na hodně podobný postup tomu, co popisuje CMK :lol: nežnějc to fakt nešlo ...

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » pát 16.3.2007, 14:25

cmk: Díky, díky, díky, příště budu chytřejší :) .
K dovření závěru mi chybělo ani ne jeden mm, tak mi bylo hlavně divný, že při tam neznatelným vyosení se to takhle kouslo a nešlo to dorazit. A taky to, že když jsem demontoval tu zadní přepážku(což byl teda taky porod, protože to nedovření bylo tak malý že mi zezhora narážela na rám), tak se závěr úplně uvolnil a stáhl jsem ho krásně dozadu.
Pokud jde o limity tak mi zrovna ten den správce střelnice povídá"no jak chcete, já bych si to do své nedal". Načež mu říkám, že zatím vždy bez problémů... Takže došlo na obligátní "já vám to říkal" :oops:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 16.3.2007, 15:16

Cert - myslis, ze byl naboj v komore? :-)
Resp. ze vubec byly v zasobniku naboje?
Mimochodem - naucil jsem se to na kurzu obranne strelby (vsichni vedi, ke komu chodim) - byl tam manik s G23C a s nabojema Wolf - a nejak ten jeho G nemel svuj den - takze jsem to videl asi 10x - funguje to :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 16.3.2007, 15:31

cmk: myslim, protoze nosis kver nadrcnutej a na fotce "guchop2.jpg" je vepredu i spoust. Leda ze bys mel nadrcnutej kver bez niceho, coz mi u tebe nejde do palice, protoze bys mezitim urcite dal ranu jistoty *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 16.3.2007, 17:00

Treba jsem pred tim susil :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 39

Registrován: ned 25.2.2007, 18:50

Příspěvek od niko » sob 24.3.2007, 20:23

Mám jednú otázku. Strieľať chodím len veľmi krátko, takže možno sa to niekomu bude zdať banálne. Dnes som bol na strelnici s novým G 17. Všetko išlo ako malo. Avšak raz po poslednom výstrele ostal záver v na pôvodnom mieste. Teda neostal zasunutý dozadu. Myslíte, že sa jedná o závadu? Pištoľ je nová má možno 100 vystrelených rán.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 24.3.2007, 20:25

niko: jedna se o zavadu tveho palce, kterym sis nevedomky pri strelbe podrzel zachyt zaveru a proto ti zustal zaver vepredu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 39

Registrován: ned 25.2.2007, 18:50

Příspěvek od niko » sob 24.3.2007, 21:02

No to samozrejme môže byť. Na túto zbraň ešte niesom zvyknutý, takže je to pravdepodobné. Diki za informáciu, už som začínal uvažovať, či to nebude niečo vážnejšie.

Příspěvky: 5

Registrován: stř 04.4.2007, 10:20

Příspěvek od jirinek » stř 04.4.2007, 11:39

S474N píše: Takze na dnesnich zavodech se me stala velmi kuriozni nehoda. Kdyz jsem si odstrilel druhou stage, rozhodci zahlasil "vidim, rana jistoty". A jak jsem spustil zaver ze zachytu, tak jsem ho sbiral po zemi - praskla me pruzina, co tlaci ze spodu na zachyt hlavne.
Me se stala take velmi "kuriozni nehoda"
Predne musim podotknout, ze IPSC zatim neprovozuji, nicmene jsem mel tu cest, setkat se na strelnici pri treninku s PANAMA, kteri tuto cinnost provozuji, a dostal jsem od nich "IPSC lekci bezpecnosti"...
Ale k nehode, G19, novy ram, Magtech 147 gr. flat subsonic v hlavni, nenadrcnuto!, pad z 1 metru primo na hlaven, VYSTREL... (strela v zemi, prebito)
Nevim, jestli zavada na zbrani ?!? (nastrileno cca. 6000 ran/2roky)
Stalo se nekomu neco podobneho? Zatim jsem mel za to, ze technicky G nemuze strilet dokud nemackam spoust...
Jinak naprosta spokojenost, ale po teto "zivotni" zkusenosti asi menim za 1911.. :(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » stř 04.4.2007, 11:43

Koukám, že kamarád Zbyněk není jediný, komu G střílí samo... V sobotu na závodech vyprávělo tom, jak mu G 21 spadla ze stolu na zadní hranu závěru, a vystřelila si... Je ale fakt, že ji má z druhé ruky, a i když on se do ní nehrabal, nikdo neví, jestli to neudělal původní majitel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 04.4.2007, 11:53

jirinek
náboj v hlavni a a zbraň nebola natiahnutá? nejak sa mi to nezda.../alebo
nemchápem
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 04.4.2007, 12:03

taky to jde tak, že si šroubovákem vyhákneš z hilzny vytahovač, závěr hodíš na záchyt a tím samým šroubovákem hilznu (či náboj) za drážku vytáhneš z komory
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 04.4.2007, 12:08

jiricek: jak muze byt v hlavni naboj a zbran nenatazena? To sis ten naboj tam dal pri rozborce a slozil si to s nim? *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 5

Registrován: stř 04.4.2007, 10:20

Příspěvek od jirinek » stř 04.4.2007, 12:12

Ani ja ani puvodni majitel jsme do ni nehrabali, ani lesteni ci jine stojiny spouste atd... Proste puvodni zalezitost bez jakychkoliv uprav...
Vláďa
Zbynek mel natazeno? Tak mam asi stesti v nestesti, ze jsem "strilel" do zeme..
cybernetic
naboj do hlavne samozrejme vlozen po sundani zaveru (do ted jedina vytka ke Glocku)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 04.4.2007, 12:13

dajme tomu ,že si to zložil pri zborke,ale pri natiahnutí predsa vyhodíš "komorový" náboj,nie??
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 04.4.2007, 12:15

jirinek: coze? Kdyz mas zaver na zachytu a das si tam naboj a spustis zaver, tak je pochopitelne, ze mas kver nadrcnutej. Fyzicky neni nijak mozne to, co popisujes. I kdyby se ti ulomil vzadu udernik a ten letel dopredu, tak ti ho zachyti blokace uderniku - cep.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 04.4.2007, 12:30

Ted jsem si rozebral kver a asi jsem na to prisel. Jde o to, ze za vsechno muze ten hovadsky napad si cpat naboj do hlavne pri rozborce (nicmene i to se da podchytit).

Takze je to nasledovne, pri strelbe je uvolnen udernik, ten leti dopredu, cep mu uvolni misto a on odpali naboj. Potom leti zaver dozadu, ovsem udernik je porad v poloze vepredu a zacvakne se za cep az v dobe, kdy leti zaver dopredu (cca 1 cm hrany zaveru od pistole).

A ted si to vezmeme pri rozborce. Pri rozborce promacknes spoust, tj. udernik je vepredu, cep ho pustil. Ty si to rozlozis, inteligentne si das naboj do hlavne a jak to slozis, tak si davas pozor, aby sis nenadrcnul. Jenze to ma vedlejsi efekt ten, ze ti muze (zduraznuji muze, ale taky nemusi - xkrat ti udernik sam odskoci za cep, nicmene jsou to setiny mm) zustat udernik vepredu pred cepem. Potom staci vetsi ci mensi rana a mas vymalovano.

Takze pokud delas takovehle 3.14oviny, tak se nediv, co to potom udela. Jedina rada je snad ta, ze pokud v tom chces pokracovat, tak pri skladani chytni vzadu udernik za tu pacicku a zatahni smerem dozadu zaveru tak, aby zacvakl za cep.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz