Hard Task Tactical Pistol - videokurz


Střelecké a jiné kurzy, především našich partnerů

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od cmk » úte 28.7.2015, 10:58

Natazeni normalne funguje.
Seriova (a pomerne nova) pruzina v G17 a neni problem. Mam sice na G17 na horni plose nalepeny smirgl, ale i bez nej to slo...
(Mimochodem - slaba vratna pruzina u Glocka je blbost, jelikoz tam vratna pruzina zajistuje predepinani spoustaku - musi byt tedy o chlup silnejsi nez u ostatnich zbrani).

Je to jen o treninku. Obecne je "nadrcnuti" vec, kde se i slaba holka muze zdad silnejsi nez mnohem vetsi chlap... V realu je to proste o tom umet ve spravnou chvili zapojit spravny svaly, spravnym smerem...

Prvni sladke tajemstvi - nenadrcava se tim, ze se chyti zaver a zatahne se s nim dozadu, ale ze se chyti zaver a slaba s nim jde dozadu a zaroven silna jde s ramem dopredu. Nekomu to jde lip, kdyz je to 1:1 (tedy slaba se zaverem dozadu stejne silne jako silna s ramem dopredu), ale vetsinou je to klidne i 1:2 az 1:10..
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od AREYOU » úte 28.7.2015, 11:08

CMK
k tomu DF u Glocka gen 4 např. žádné vykousnutí není a pokud mám standardní zásobník (bez prodložené botky) jde to fakt blbě OK vyrvat nakonec ten zásobník půjde i u Glocka 4 gen (neb co nejde silou jde ještě větší :-)), ale zabere to podstatně více času než to zachytit na záchyt atp. taky záleží jestli má člověk zpocené ruce atp. u zbraní jako CZ 75, GP atp. je to opravdu opruz. Osobně volím lehčí způsob, ale tot moje cesta.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od cmk » úte 28.7.2015, 11:13

Tve rozhodnuti :-)
Ja jen muzu zopakovat, ze jsem "zaseklej" zasobnik jeste nevidel :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Stepan » úte 28.7.2015, 12:32

Když jsem řekl, že je něco objektivně zjistitelné a že se něco dá spočítat vůbec neznamená, že to dokážu aktuálně udělat a mám k tomu dost dat.

"papouškuje nesmysly posbirane na youtube" Takže řešení, kdy se doporučuje při double feedu nejdřív zachytit závěr vzadu je podle tebe nesmysl? A mimochodem, tohle video je taky na youtube! :D Není náhodou taky nesmysl???
cmk píše:Natazeni normalne funguje. Seriova (a pomerne nova) pruzina v G17 a neni problem. Mam sice na G17 na horni plose nalepeny smirgl, ale i bez nej to slo...
:D :D Ty jsi normálně komik, fakt jsem se zasmál, díky! :D
Tak proč jsis tam ten šmirgl vůbec lepil, když to šlo? Ono to sice šlo, ale blbě, co? Ale když jsi měl trochu zpocenou nebo mastnou ruku, tak to nešlo vůbec, že? A další maličkost - ony taky existuji JINÉ PISTOLE, NEŽ GLOCK. Překvapení, že???

Další problém s tímhle natahováním závěru - jindy se nedá použít, protože se blokuje výhozní okénko. Další pokračování téhle úvahy nechám na vás, protože "Vlastnosti strelcu je, ze premysli". ;)

Tak přemýšlejte.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od cmk » úte 28.7.2015, 15:43

Hele ty internetovej valecniku, ale jinak hloupouckej teoretiku...

a) mam to tam proto, ze nejen pomoci slabe ruky clovek nadrcava zbran... Ale i treba o kalhoty... Ne vzdy chce miridlama o pouzdro, pac pri suseni by si bud orval miridla (seriova na P-07/P-09) nebo pouzdro (s kovovymi miridly). A ano - i tou jednou rukou tlakem je to o neco jistejsi - presto trvam na tom - i bez smirglu to jde a primarni je spravna technika, nikoliv sila.

b) budes se divit, ale zavody strilim necim jinym nez glockem, takze vim, ze jsou jine zbrane a co je pro tebe uplne asi nejmin pochopitelny - vsechny, kterymi zavody strilim dokazu natahnout tlakem ruky na zaver (CZ75, K100 P11).

c) pokud se bavime o co nejrychlejsim nadrcnuti pri taseni je argument ze "jindy to nejde" opravdu podstatny... Asi jako kdyz nekomu reknes, ze nez se rozjede, ma zaradit 1ku a pak prijde nejakej internetovej pilot F1 a zacne poucovat, ze je to ale pekne na hovno, protoze jindy, nez ve stoje tam tu jednicku neda.

Ja uz fakt nesmim klikat na "Tento příspěvek napsal Stepan, který je právě ve vašem seznamu ignorovaných. Zobrazit příspěvek." - to je vzdycky takovej hnuj...

Navrhuji osobni setkani na strelnici - ukazes mi, jak dobre ovladas zbran ty a jak je spravne to ucit. Beres?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Glockmaniak » úte 28.7.2015, 16:34

Já jsem si to natáhnutí podle toho videa také zkoušel a natáhnu tak bez problému. Sice je to u mne s tím tasením takové kostrbaté a o mnoho pomalejší než na videu Hard Task, ale trénink dělá šampiona :-D. Navíc to trénuji teprve druhý den, takže to je jako nic. Ale tenhle způsob se mi líbí, ikdyž jsem odchovaný na ICS, kde se natahuje jiným způsobem. Pistoli mám "v základu". Nemám žádný tuning pružin, atd.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od reddog » úte 28.7.2015, 21:03

Stepan píše: Problém je v tom, že třeba to s tím řešením double feedu je objektivní věc, můžeme si klidně spočítat, v kolika případech zásobník vytrhnout nešel a musel se nejdřív zamknout závěr vzadu, zjistíme, v kolika případech by jejich řešení bylo k ničemu.
Ja si myslim neco podobneho. Jenze z duvodu "objektivity" by bylo potreba, aby se ty pripady staly jednomu strelci a s jednou zbrani pri podobnych aktivitach. Nasledne u stejneho strelce s jinou zbrani. Nasledne u stejneho strelce s jinou zbrani a ruznych aktivitach.
Umim si predstavit, ze by se daly zavady nasimulovat. Tedy zamerne vytvorit. Hawk s Poluciasem jsou v tomto experti :mrgreen: . Pak bychom opravdu mohli vysledovat nejakou "objektivni vec". Tedy pri zkouseni reseni zavad ruznym postupem.
Otazkou ale zustava, zda by to bylo opravdu objektivni a "smeroplatne".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Marty71 » ned 30.8.2015, 20:26

Ahoj, nevěděl jsem kam směřovat dotaz, tak využiji toto video-téma. K čemu slouží technika, kdy si střelec před tasením krátce dá dlaně před oči? Miloš Müller-střelecký profil, čas 1:17. Díky.
https://www.youtube.com/watch?v=3mTQ8JHw8TE
Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Starosta » ned 30.8.2015, 22:39

IMHO je to kryt proti něčemu letícímu (židle, nůž...), protože vytáčí "měkkou stranu" rukou k tělu a chrání si bleskově hlavu a vršek - ale můžu se plést.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od AREYOU » ned 30.8.2015, 22:51

Marty71
je to základní obranný mechanizmus, tedy proti hrozbě se reflexivně kryješ rukama. Zpravidla se provádí pouze podpůrnou rukou (u praváka levou) a druhá sahá po zbrani dlaně směřují směrem k hrozbě viz video přímo mé osoby https://www.youtube.com/watch?v=VFEsz3C6ZmI
Můžeš si to testnout, nech někoho at po tobě hodí míč a reflexivně proti míči natáhneš ruku dlaní směrem od těla jako tykadlo/zábranu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Marty71 » ned 30.8.2015, 23:37

To asi bude něco takového, spíš mám na mysli, jestli to vychází z nějakého hypotetickeho scénáře (teď jako poletí židle), nebo je to součást techniky, jako je scan cíle, rozbití tunelu, apod. V říjnu kurzík, tak vznesu dotaz tam. A když budu mít štěstí, tak přímo na aktéra, ale pan Muller asi basic nedělá :-)

Edit
To je na Starostovu odpověď :-)
Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Marty71 » ned 30.8.2015, 23:45

AREYOU
dík, pěkný!
Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Starosta » pon 31.8.2015, 0:21

Marty: Jo, já myslím, že to bude právě nějaký takový scénář. Nenapadá mě, proč by si jinak bránil ve výhledu...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od cmk » pon 31.8.2015, 11:11

Je to proste klasicka ulekova reakce "zvednout ruce" a chranit si hlavu pred nebezpecim.
Obranna technika prichazi na radu az po teto reakci. Takze se to uci proto, aby lidi meli podvedomne zazito, ze hned po te ulekove reakci prichazi na radu tahani zbrane (cimz se snizi pravdepodobnost, ze po te ulekove reakci bude clovek vedomne resit co vlastne dal s rukama pred ksichtem, kdyz uz je davno muze mit na zbrani).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Marty71 » pon 31.8.2015, 11:28

Naprosto vyčerpávající, moc dík!
Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.

Příspěvky: 29

Registrován: stř 21.3.2012, 18:44

Zbraň: Glock 19, sa. 58,

Bydliště: Karlovy Vary

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od sved » úte 01.9.2015, 22:45

Videokurz je zadarmo, což je perfektní. Absolvoval jsem jak kurz na pistoli tak na pušku, můžu jen doporučit a tímto se na kurzy i připravíte. Je pořád lepší si to vyzkoušet pod dohledem instruktora a ne sám na střelnici s youtubem.
Stepane, Tvoje připomínky ohledně brýlí nebo toho, co kdo má u sebe jsou úplně mimo mísu. Brýle na střelnici mít musíš, že zvolili černé je každého volba. To že má na sobě sluchátka, které používá běžně při práci, na střelnici i na kurzech, je problém? Myslím, že hledáš zbytečnosti, aby jsi mohl být středem pozornosti.
No a řešení situace, jestli jen vytáhnout zásobník nebo i zachytit závěr? No se zachycením závěru už to dělali borci z Magpulu a je to další varianta řešení této závady. Ty si tak můžeš vybrat jakou variantu zvolíš, kdyby se Ti tato závada přihodila nebo jakou variantu si nadriluješ.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 22.12.2014, 9:55

Zbraň: Glock 42, P22

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Marty71 » úte 01.9.2015, 23:31

Ha, ha :lol:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Dvakrát měř, jednou řež. Střílej třikrát. Mike Rousseau, Mozambik.

Zpět na „Střelecké a jiné kurzy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz