Hlasování jestli Federál EFMJ do zkušebny nebo ne??


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Hlasování jestli Federál EFMJ do zkušebny nebo ne??

ano
62
75%
ne
18
22%
nevím
3
4%
 
Celkem hlasů: 83

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od premek » ned 27.8.2006, 23:26

Willy píše:S474N: chlapče, nevím proč se mě stále snažíš urazit. Napsal jsem že si to klidně zaplatím sám a případné příspěvky jsou dobrovolné. Jaký je stav mých financí je jen moje věc.
Nezlobte se, ale to neni odpoved.

Mate predstavu, kolik to muze stat, nebo nemate?

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 27.8.2006, 23:27

premek: odkaz viz viewtopic.php?t=494&start=140
yokyto napsal:
To Willy
a nyní to trošku zkomplikuji. Zde se bavíme o určitých teoriích, ale praxe pak může být trochu jiná. Vem so to, že jsi v situaci, že jsi postupoval podle NO a bylo to v přádku. Ale použil jsi střelivo, které není nikde uvedeno ani jako zakázané ani jako povolené. Stále platí zásada ve věcech pochybnosti ve prospěch obviněnného. Nicméně máš možnost navrhnout jako důkaz znalecký posudek. Tebou navržený posudek bude pozitivní ve Tvůj prospěch. Pržalující strana tedy stát si vyžádá další posudek svého znalce v oboru střeliva, a výsledek jsi opět někde na začátku a jede se další kolo. Co z toho plyne. Proces se může táhnout dlouhou dobu a stále nevíš jak na tom jsi. Nicméně dalo by se použít to, že Tě prodávající uvedl v omyl tím, že Ti prodal něco co vlastě nebylo specifikováno, a tady by měla platit zásada ve Tvůj prospěch. Důvěrně Ti však mohu sdělit, že z rozhodnutí soudů v různých regionálních částech se může verdikt lišit. Ale skutečně ten černý Petr visí na prodejci. Jak uvedl SATAN máš určité skupiny a k těm chceš patřičnou munici a on je povinen Ti prodat jen to co mu zákon umožní. Ale asi by tu bylo následně ještě jednání, které by muselo určit v konkrétním případě kam tato munice patří a to by následně bylo uvedeno v nějakém judikátu a pro nás by to bylo pozitivní v tom smyslu, že by jsme se mohli věnovat jiným věcem.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 27.8.2006, 23:30

Willy: taťko, kde se te snazim urazit? Ve vete, kde mluvim o prodejcich? *9*. Samozrejme, ze stav tvych financi je tvoje vec, do toho ti prece nikdo nekeca. Ja jenom, jestli ses si vedom, ze tvych predpokladanych "pet tacu" se muze i bezproblemu zdvacetinasobit. Ale pokud ti za to ti tri prodejci stoji, tak ti drzim palce.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od premek » ned 27.8.2006, 23:32

Willy píše:premek: odkaz viz viewtopic.php?t=494&start=140
To je dost neurcite a opirajici se o spoustu dalsich neurcitych teorii, takze jako argument me to neuchvatilo :)

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 27.8.2006, 23:32

premek: v prvním kroku jsem uvedl finanční představu o krocích vůčí zkušebně, v případě dalších nákladů k tomu mám patřičné partnery, kteří s tím počítají. O tom jestli je prohlášení o 3 prodejcích důvěryhodné nebo ne můžete spekulovat, mluvit ale to je asi tak všechno co s tím můžete dělat (slova klasika) :lol: . Nemyslím to vůči vám zle.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od premek » ned 27.8.2006, 23:34

Ptal jsem se nekolikrat, ruznymi zpusoby, nejen na castku ale i na znalosti, postupy a podklady a cas.


Dosud s nulovou odezvou.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 27.8.2006, 23:35

premek a S474N: koukněte se na hlasování a řekněte mi proč tolik blbnete? V tuto chvíli je to 17:5 pro zkušebnu. Ani toto pro vás nic neznamená?
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od premek » ned 27.8.2006, 23:36

Willy píše:premek: v prvním kroku jsem uvedl finanční představu o krocích vůčí zkušebně, v případě dalších nákladů k tomu mám patřičné partnery, kteří s tím počítají.
To ale opet neni odpoved na moji otazku, ja se neptal zda a jak to mate zajistene. Jen opakuji, NEJDE jen o prime financni naklady.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 27.8.2006, 23:38

premek a S474N: pánové abych investoval 20x 5000,- to snad zas není tak moc. Ale že vám je jedno že by případný prodejce přišel o licenci a tím i o podnikání a živobytí to je vám fuk. Berte to tak že těm prodejcům jde o víc.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od premek » ned 27.8.2006, 23:38

Willy píše:premek a S474N: koukněte se na hlasování a řekněte mi proč tolik blbnete? V tuto chvíli je to 17:5 pro zkušebnu. Ani toto pro vás nic neznamená?
Jiste ze to pro me neco znamena. Ze 17 lidi hlasovalo pro a 5 proti.

Ja zde ale take nikdy neprosazoval konkretni nazor (dat/nedat na zkusebnu). Celou dobu se jen ptam, zda vubec mate predstavu co to bude vyzadovat. Zatim to tak nevypada.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 27.8.2006, 23:40

premek: jestli vy máte přesné údaje o tom kolik to může stát tak si od vás rád nechám poradit a případně i pomoct
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od premek » ned 27.8.2006, 23:46

Willy píše:premek: jestli vy máte přesné údaje o tom kolik to může stát tak si od vás rád nechám poradit a případně i pomoct

Mam pouze svuj vicemene kvalifikovany odhad. Presne castky ovsem nikoliv (ani jsem zde tak nevystupoval).

Rozhodne bych vam vsak doporucil pred zahajenim potencialne nevratnych kroku navstevu (byt placenou - vzhledem k tomu co zde pisete to urcite nebude problem) u pravnika, ktery ma minimalne s podobnym problemem zkusenosti.

Dokaze vam dat presnejsi odhad nejen fínanci (neomezujte ten problem jen na ne).

Obecna rada - neberte pravni rady od lidi na internetovych forech - vzdy si je overte.
Naposledy upravil(a) premek dne ned 27.8.2006, 23:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9

Registrován: úte 08.8.2006, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pidibi » ned 27.8.2006, 23:49

to uz je na udelani pravniho rozboru (kteremu se IMHO stejne nevyhne) a to nebude levna zalezitost
ale zacal bych tim - par desitek tisic za pravni rozbor by pro zacatek mohlo zchladit to nadseni
premek píše: Rozhodne bych vam vsak doporucil pred zahajenim potencialne nevratnych kroku navstevu (byt placenou - vzhledem k tomu co zde pisete to urcite nebude problem) u pravnika, ktery ma minimalne s podobnym problemem zkusenosti.
PiDiBi (Taurus 85 UL)
http://www.strelectvi.cz/forum - Lepsi EFMJ v zasobniku nez na zkusebne. ;)
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Příspěvek od MujGLOCK.com » úte 29.8.2006, 14:28

Na základě porady vedení klubu bylo provedeno hlasování (2 pro, 1 se zatím zdržel hlasování) s tím, že toto téma bude opětovně obnoveno pro širokou veřejnost za předpokladu archivace příspěvků mimo hlavní téma. Žádáme tedy všechny další, kteří chtějí pokračovat v této diskuzi, ať tak činí, ale zároveň ať nezapomínají na hlavní téma a drží se jej. Děkujeme.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 29.8.2006, 14:37

Navazuji na prispevek od vedle:
ikar píše:Ja osobne bych EFMJ na zkusebnu klidne odnes at aspon vim jestli je to ok alespon budu vedet co mam a co nemam nosit, protoze nahrad za EFMJ je bych rekl dost napr. ceppy ktere udelaji stejnou praci jako EFMJ a je tam mensi riziko ze projdou
Domnivam se, ze Lapua se chova naprosto jinak. Dolozit to mohu napriklad fotografii namocenych zlatych stranek:

:arrow: Zlate stranky - test 1
:arrow: Zlate stranky - test 2

Z fotek je patrno, ze Lappua se chova jeste "hure" nez FMJ.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » úte 29.8.2006, 14:38

Tedka jsem se koukal kolik stoji ta zkusebna a pokud jsem se koukal dobre tak to vyjde na 4kKC coz neni tak moc, kdyby se na to slozili lidi co chteji aby EFMJ slo do zkusebny.
"Podání žádosti a zařazení typu zbraně nebo střeliva do kategorie 4.000,-"
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » úte 29.8.2006, 14:40

Takze lapua je na tom jeste lepe co se tyce moznosti prustrelu dokonce lip nez EFMJ ?
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 29.8.2006, 14:44

ikar: dle meho laickeho pohledu na ty zlate stranky bych rekl, ze cim mensi kanal, tim hure. Neboli ze to prorizne, proleti a nic neudela. U EFMJ je naopak videt, co by asi udelalo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 29.8.2006, 14:53

Lapua je na tom lip nez FMJ, ale hur nez EFMJ, to je pomerne zname.
Vyhoda Lapue je jeste v tom, ze se pri sikmem narazu roztristi, takze k uziti v budovach, kde hrozi odraz uplne idealni...
Pro trvalou dutinu je jednoznacne lepsi EFMJ, to nikdo nezpochybnuje :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 29.8.2006, 16:09

Mám dotaz za sebe a willyho:copak se stalo že se znovu obnovila tato diskuze pro veřejnost,když podle infa mi bylo S474N zděleno že vedení MG rozhodlo že se nebude podílet na aktivitě dát federál efmj ke zkoušce a že bude tato diskuze přemístěna na vlákno jen pro členy MG???
kdepak je zakopanej pejsek???? :lol: :lol: :lol:
sten.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz