Hlasování jestli Federál EFMJ do zkušebny nebo ne??


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Hlasování jestli Federál EFMJ do zkušebny nebo ne??

ano
62
75%
ne
18
22%
nevím
3
4%
 
Celkem hlasů: 83
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » stř 30.8.2006, 23:53

abeille

Snaha by byla určitě chválihodná. Otázkou je, zdalipak to, že není nějaká standartní úroveň ranivosti stanovená, těm kterých se to potencionálně týká, prostě nevyhovuje a tak jsou za status quo rádi a já se jim nedivím - v jejich situaci bych se asi nechoval jinak.
I když osobně bych chtěl znát tu autoritu, která bude zpracovávat "standartní úroveň ranivosti" u toho kvanta munice co je na trhu - a to nejspíš víceméně za pusu z čistého nadšení pro věc.
Nejlepší by podle mě bylo, až na nějaké extrémy typu "snail", prostě povolit věškerá schválená výrobní provedení munice - osobně chci grázla zastavit maximálně možně efektivně a po tom, že by s použitím FMJ, nebo čehokoli "humánnějšího", mohl třeba ještě dejchat, je mi s prominutím kulový.
Možná by stálo za hřích zjistit, kterej poslanec má ke zbraním poměrně vřelý vztah a zkusit s jeho pomocí něco do zákona protlačit - nevíte někdo o nějakým takovýmhle týpkovi co sedí ve sněmovně a navíc za naše prachy???
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » čtv 31.8.2006, 9:01

Byl jsem pár dní pryč a už koukám, že jsem skoro zmeškal diskuzi. Já jsem pátral na vlastní pěst. Zákony, prodejci, policajti... Ač EFMJ nenosím, názorově se shoduju se Satanem a Smithem. Proč, už tu nebudu rozebírat.

Když jsem namátkově pročítal diskuzi, nějakej chlapík psal "...tak budeš nosit celopláště..."

To snad nemyslíte vážně??? :roll: Je vidět, že 99% lidí tady střílela jen na střelnici do papíru. Zkuste si udělat nějaký balistický testy se střelbou do kovu, různě tvrdýho dřeva a poznáte sílu 9mm Luger.

Dělal jsem testy jen s .22 7,65mm a 9mm Makarov a Luger. Celopláště, polopláště, různě upravené kulky, zkrátka co mě napadlo. (Vzhledem k dostupnosti arzenálu nemám zkušenost s většímy rážemi 40, 45...)

Jednoznačně jsem došel k závěru, že celopláště nosit nebudu! To radši přejdu na ráži 7,65 :(
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » čtv 31.8.2006, 10:37

provarenec píše: To radši přejdu na ráži 7,65 :(
No vidis, taky reseni :-) Ja uz to udelal. (ikdyz z jineho duvodu)

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » čtv 31.8.2006, 11:15

Provařenec: Petrglock se postřelil přebíjenou devítkou, váš kamarád postřelil dědu do pánevní oblasti (předpokládám, že použil FMJ) a v obou případech střela zůstala v těle. Takže až tak zázračně průbojná ta devítka zase nebude. Když budu střílet do prken FMJ a pak třeba JHP, tak se toho moc nedovím. Lepší by byly seznamy, ale z toho můžu jen hádat, jestli projde nebo neprojde lidským tělem.
BTW, zkoušel někdo 9 mm LUGER SUBSONIC? Zajímalo by mě jak by dopadly tyto náboje při střelbě do mokrých seznamů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

To IVOSHEK

Příspěvek od Salamoun » čtv 31.8.2006, 11:47

Já to mám vodzkoušený do hovězí kýty.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 31.8.2006, 11:48

salamoun:
a výsledek?
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » čtv 31.8.2006, 13:00

Salamoun:

Foto by nebylo? Ja se k tomu nikdy neodhodlal :D Skoda penez za ten masakr... *47*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » čtv 31.8.2006, 13:33

Jednou byl takovej test i ve střelecký revue nebo magazínu, někdy kolem loňskýho září nebo října.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » čtv 31.8.2006, 14:14

Nebylo to ani tak drahé,jako únavné,pak tu kýtu zakopávat,protože přes víkend v naší kolbence vypli elektriku a v místím mrazáku v jídelně se tato kýta trochu chytla,tak jsem ji dostal i s věnováním.O výsledky se Vámi nemůžu podělit fotograficky,zkoušeli jsme s kamaráda veškeré ráže a zbraně,které jsme měli zrovna ten den po ruce,zkrátka i 22LR ve svalovině a hlavně když narazí na kost,umí udělat pěknou paseku o jiných rážích ani nemluvím,takže teorie všech těch ,kteří tvrdili,že je ráže slabá,skončila,když si to odzkoušeli.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 31.8.2006, 14:38

Šalamoun:
A kdepak sou fotky? sem s nima :P
Naposledy upravil(a) para dne čtv 31.8.2006, 18:28, celkem upraveno 1 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » čtv 31.8.2006, 14:47

Ještě jednou,my jsme tenkrát nedokumentovali,protože nás k tomu vedly osobní důvody. *75*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 31.8.2006, 14:56

já umim číst neboj, to bylo jen takový rejpnutí páč je škoda takový věci nedokumentovat :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » čtv 31.8.2006, 15:37

Salamoun:

Aha "osobni duvody"... pozvraceli ste si fotaky? *2*

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » čtv 31.8.2006, 15:54

Hlasoval jsem proti posílání na zkušebnu. Když se nemusí, prý, tak bezhlavě trvat na EFMJ, tak ať si dotyčný naláduje SB- SP, subsonic, Lapua atd..., ale proč to takhle zbytečně tahat po úřadech. Kdo chce EFMJ, tak si je určitě rád případně u soudu obhájí a kdo má strach, že není vše úplně v pořádku, ať si nabije SP- např. Mohlo a mělo by se z těchto důvodů a ještě také z určité solidarity vůči ostatním kolegům střelcům od tohoto, podle mne, neuváženého, kroku upustit.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 31.8.2006, 16:26

Me je divna jedna vec a to hlavne pocet hlasujicich a pote komentaru v diskusi. Pochybuji, ze zde psalo aspon 25 lidi souhlasny projev *71*.

Nicmene i tak to nemeni nic na tom, ze si to stejne kluci do zkusebny odnesou. Spise by me zajimalo, co vede lidi k tomu, aby nekde kliknuli a neoduvodnili to.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » čtv 31.8.2006, 17:44

Zdůvodnění už tu bylo dost. Když se s některými hlasující ztotožňuje, nevidím důvod proč opakovat co už bylo řečeno.
A vůbec, to je každého věc, jestli chce jen hlasovat nebo se zaplést i do zdejšího přehazování argumentů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 31.8.2006, 19:56

S474N: nikde jsem nepsal že ten kdo hlasuje je povinen se i vyjádřit na fóru je to jen jeho věc jak se rozhodne reagovat,ale poté co se tu díky tobě a tvému neustálému rejpání proměnilo ve FLÁME,tak se ani nedivím že raději nepřilévají benzín pod čertovský kotlík :lol: :lol: :lol:
sten.
P.S neber to jako nějakou vítku,ale jen pokus o vysvětlení jak si myslím že by to mohlo být stím hlasováním.
Co se týče tvých osobních negativ dát střelivo do zkušebny,tak pochopitelně si každého názoru at je jakýkoliv vážím a velmy dobře naslouchám rad jak to celé je a není.Proto bylo také založeno toto hlasování tak,aby se mohla veškerá střelecká veřejnost vklidu vyjádřit a poté se udělal nějaký kloudený závěr jestli do toho jít nebo ne.Jak jsem už několikrát psal pokud to toho půjdem,tak pouze za svoje osoby a ne jako nějaké združení,aby to náhodou nepoškodilo něčí dobré jméno.sten :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » čtv 31.8.2006, 20:40

Je to poprvé,co se do této debaty zapojuji,je smutné že se do sebe pustily obě strany,které přitom nechtějí aby se EFMJ zakázalo a zatímco jedna si myslí že se jim podaří zařídit plnou legalizaci,tak druhá si myslí,že to povede právě k zákazu,a tak se chci zeptat,pokud bude střelivo uznáno za povolené a někdo to pak u soudu při projednávání obrany napadne,není možné,že by to dokázal za pomoci jiných znalců zvrátit?Mám na mysli proces,kdy půjde o fakt velký prachy,třeba za odškodný a budou tam zinteresováni opravdu schopní(všeho) právníci...Jinak se taky bojím že i na zkušebně se budou chtít sichrovat a zazdí to.A co se týče podpory prodejců,tak ti do toho moc peněz taky nevrazí,uvědomte si,že kdo ho chtěl nosit, tak ho má,pokud si ho pořídí ti ostatní tak max krabku na člověka a to je tak jednou tolik co se už prodalo,pro většinu těch co nosí to bude drahé,nedělejme si iluze kolik lidí z těch co mají zbraň střílí pravidelně,známe ty šetřílky,takže se nárazově prodá pár krabek,v řádech tisíců,a konec pak zase jen tak tak,takže budou-li náklady přes řekněme 50 tis nikdo je do toho nedá.Pouze pokud je někdo dováží přímo ve velkém a má na to monopol.A kdyby takový byl tak to udělá,jinak vám každý dá max tu krabku nábojů a řádově do těch 5 tisíc a půjde pryč...a sorry za tu obludně dlouhou větu :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: stř 06.4.2005, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Hungry » sob 02.9.2006, 10:03

Osobně jsem hlasoval proti, ale spíše k proto, že jsem nebyl přesvědčen, že v případném sporu se zkušebnou, budou vyčerpány zprávně všechny možné prostředky.
Pokud ano, pak bude patřit aktérům můj nehynoucí obdiv za odhodlaný boj proti větrným mlýnům. A že zkušebna je banda ..., které jde jen o vlastní prospěch, o tom jsem skálopevně přesvědčen... :evil:
Zabijte je všechny, Bůh si ty své pozná...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » sob 02.9.2006, 20:20

Hungry:to že ve zkušebně budou posuzovat velice opatrně víme a proto chcem tomuto celému předběhnout právě tím,že je oslovíme dřív než se tím někdo bude zákoně bránit a dostane se to na půdu soudu atd..Potom všichni budou max.opatrný a velice rychle se může stát,že to zarazí aniž by ktomu měli důvod.Proto chcem předejít těmto trablům a pokusit se je přesvěčit,když jsou tam pouze povolené materiáli jako je plast a celoplášt jestli by se nechtěli tím zabývat a celé to vklidu posoudit dřív než je ktomu závěru bude honit-tlačit nějaký konkrétní případ,tak aby se mohlo vklidu v případě prvotního nezdaru oponovat a pokusit se to celé změnit ve prospěch všeobecné střelecké veřejnosti.
To je ta věc proč se to snažíme nějak prosadit a vklidu oslovit zkušebnu mohli by být pro připravenou argumentaci docela vstřícný a může se to podařit,ale nechci předvídat celé dění,když neznáme prvotní posouzení.
sten. :wink:

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz