Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 26.10.2021, 5:55Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 249 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
 Hlasování jestli Federál EFMJ do zkušebny nebo ne?? 

Hlasování jestli Federál EFMJ do zkušebny nebo ne??
ano 75%  75%  [ 62 ]
ne 22%  22%  [ 18 ]
nevím 4%  4%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 83

 Hlasování jestli Federál EFMJ do zkušebny nebo ne?? 
Autor Zpráva
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13292
Bydliště: mám
Příspěvek 
Obavam se, ze pravidlo "co neni zakonem zakazane je povolene" se tyka pouze obcanu CR. Jakykoliv urad (vcetne policie) se naopak musi ridit heslem "pouze to, co je zakonem vyslovne dovolene, je povolene".

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


ned 10.9.2006, 20:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2006
Příspěvky: 187
Bydliště: střed Moravy
Příspěvek 
Nejsem si jistý, že pravidlo "co není zákonem zakázáno je povoleno" platí i v naší republice (na rozdíl třeba od USA, ale asi i zde s rizikem, že vás zažalují). Pravdou je, že v naší republice si člověk nemůže být jistý ničím a zákony jsou často možné vykládat z různých pohledů. Nějakou chvíli dělám v potravinovém průmyslu a vím, že konkrétně zde je rozdíl mezi námi a USA velký. Zde je možno do potravin přidávat jen to, co je povolené a v maximálně povoleném množství, na rozdíl od USA, kam se vyváží naše výrobky, které by se na náš trh v žádném případě nemohly dostat. Možná je to u střeliva jiné, ale pochybuji, proto jsem hlasoval pro zkušebnu.

_________________
Obrázek


ned 10.9.2006, 20:28
Profil ICQ
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13292
Bydliště: mám
Příspěvek 
Missak: ja si jisty pomerne jsem, je to dokonce i v Listine zakladni prav a svobod, konkretne clanek 39 a 40, odstavec 6:

Citace:
Článek 39
Jen zákon stanoví, které jednání je trestným činem a jaký trest, jakož i jaké jiné újmy na právech nebo majetku, lze za jeho spáchání uložit.

Článek 40
(1) Jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy.
(2) Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.
(3) Obviněný má právo, aby mu byl poskytnut čas a možnost k přípravě obhajoby a aby se mohl hájit sám nebo prostřednictvím obhájce. Jestliže si obhájce nezvolí, ačkoliv ho podle zákona mít musí, bude mu ustanoven soudem. Zákon stanoví, v kterých případech má obviněný právo na bezplatnou pomoc obhájce.
(4) Obviněný má právo odepřít výpověď; tohoto práva nesmí být žádným způsobem zbaven.
(5) Nikdo nemůže být trestně stíhán za čin, pro který již byl pravomocně odsouzen nebo zproštěn obžaloby. Tato zásada nevylučuje uplatnění mimořádných opravných prostředků v souladu se zákonem.
(6) Trestnost činu se posuzuje a trest se ukládá podle zákona účinného v době, kdy byl čin spáchán. Pozdějšího zákona se použije, jestliže je to pro pachatele příznivější.


Pokud bys to hledal, muzes si to precist i zde:
:arrow: http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

Pevne verim, ze timto jsou jasne postaveny nazory nekoho ze zkusebny do roviny "radobynazoru" a jejich pravni vaha je naprosto nulova, kdyz neznaji ani tyto zakladni veci.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


ned 10.9.2006, 20:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 421
Příspěvek 
Nevím,ale určitě by to mělo platit pro činy jednotlivce,to je právě případ,těch EFMJ v té ztracené pistoli,kdy bylo konstatováno,že i kdyby zkušebna označila EFMJ za zakázané střelivo,platilo by to až od data vydání rozhodnutí,nebo jsem to blbě pochopil?

_________________
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.


ned 10.9.2006, 20:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 705
Bydliště: DOMA
Příspěvek 
Sincityman:máš pravdu skoro na tento případ jsme se ptali na obouch institucí a bylo nám řečeno že to ve finále stejně bude posuzovat daný okresek pro zbraně a střelivo kam náš kamarád spadá a odpověd byla ta že se jedná pouze o min.přestupek pokud by to tak schválili,ale vzhledem ktomu že sama zkušebna by nerada dělala jakékoliv závěry před novelizací-úpravou pro kategorizaci střeliva jedná se o spáchané zločiny a to pokud vím nebyl,takže to je jen přestupek,který je pouze řešen pokutou do 1000 Kč nebo napomenutím ve správním řízení z důvodu stráty zbraně z nedbalosti,ale neměl by být odebrám zbroják a to že tam byla neschválená munice zatím není jasný tak bych to nechal.

S474N:to že budeš oponovat jsem si byl zcela jist a nečekal jsem žádnou jinou reakci.To že jsem psal jaké je mínění zkušebny a kriminalistického uřadu je jen jejich postoj jak sám uvedl jejich zástupce stím že by vypracovali posudek a poté by udělali závěr kde by napsali jak se má postupovat a jaké je jejich nepsané pravidlo ikdyž není v zákoně proto postupují tak že co neschválí je pro mě v prvotním úkonu zakázané a to by bylo jejich prvotní oznámení na patřičný úřad,soud,policii stím že nebyla provedena zkouška která by to mohla posoudit jestli by pak nechali dělat zkoušku nebo ne záleží na daném úřadě nebo případné obhajobě,která by se tímto obhajovala s přihlédnutím na daný případ,ale může se stát to že to posoudí jako kat A nebo dokonce s max ranivou účiností a to se potom nevstahuje na §13,§14 stím že použité střelivo se neslučovalo s životem a ten kdo ho použil v obraně se vlastně nebránil,protože použil střelivo které se neslučovalo s životem,tak jde o zabití,ale z této odpovědi nejsem moc chytrej a proto to studuje právník a dohledává patřičné právní kličky nebo proti výpady a případnou argumentaci jak by to bylo v případě použití.Jen jsem dostal radu at pro jistotu toto střelivo zatím nepoužívám,protože to prostě neprošlo zkušebnou a jen proto že ktomu není oficiální stanovisko.

Takže závěr je ten že se dále budem snažit pro legalizaci dělat vše,ale bylo doporučeno vyčkat novelizace posuzování střeliva-ketegorizace tak aby se nedostal případný obránce do velice zapeklité situace kdy nikdo nebude chtít z důvodu ošenetné situace vyjádřit pochyb tak se budou stavět negativně.
Stengan


ned 10.9.2006, 22:31
Profil ICQ
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13292
Bydliště: mám
Příspěvek 
stengan: jde o to, ze ja se odvolam na konkretni vec, v tomto pripade Listinu zakladni prav a svobod. Na co se odvolavas ty? Na tvrzeni nejakeho "čičmundy", ktery zjevne nezna vubec nic a ma svuj nazor, ktery neni nicim podlozen. S takovymi typy nazoru se clovek muze setkat i pri prihlasovani zbrane a nebo nakupky - kazde oddeleni si to resi jinak a vubec nevychazeji ze zakona - viz. konkretni priklad treba prihlaseni CZ858 na noseni. Stejne tak mohu dat dalsi priklad, ktery je prave ted aktualni - a to ze PCR dostala "pravni nazor" od Ministerstva dopravy na to, ze detektory radaru spadaji do antiradaru proto, ze rusi kontrolni funkci (ovsem kontrolni funkce ma rolicista a ne radar a dle jejich vykladu bych si musel vypichnout i obe dve oci, protoze kdyz vidim PCR, tak automaticky trebas zpomalim). Vsechno vyse uvedene (vcetne toho, co si psal ty) jsou proste jenom nazory, navic vubec nicim nepodlozene. Ja ti dodal konkretni citaci, ktera hovori naprosto jasne. Navic nejake jejich "nepsane pravidlo" me vubec jako sporadaneho obcana CR nezajima a ma pravni vahu asi jako nazor domovnice Novakove. A ze se pouzite strelivo neslucuje se zivotem? A jake se slucuje? *71*

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


pon 11.9.2006, 6:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 705
Bydliště: DOMA
Příspěvek 
Víš S474N tvá argumentace a obrana efmj jako jediné obrané střeli je úžasná a je jen tovje na důkaz proč jsme neudělali zatím zkoušku jsem odpovědel,protože se připravují nová kritéria pro posuzování do kategorií.A jako důkaz si obětu jednu střelu Federál EFMJ a zjistíš při odborném řezu kulí,jak byla už provedena a na základě zjištění s doporučením patřičného uřadu,aby se zkouška odložila kvůli zkryté dutině mezi solikonem-plastem a olovem z tohoto důvodu je střela visoce ranivá a závěr by byl zcela jasný proto zkouška byla zastavena stím že se bude pokračovat až po novelizaci kde bude mít toto střelivo patřičnou kategorii a z důvodu použitých a dovolených výrobních materiálů má veĺikou šanci uspět do kat.B,ale pokud opravdu stojíš oto abychom nechali udělat zkoušku dřív a velice zkomplikovali celou situaci pro další jednání není problém,ale závěr je pro ted zcela jasný.Jínak si rozřízni kulku podle přesného návodu zkušebny a nezeru mezi silikonem a olovem uvidíš pouhým okem proto je tato střela vysoce deformační a v případě vstřelu do útočníka se chová trhavě.Proto jsme zatím od oficiální zkoušky vzhledem k oblibě tohoto střeliva upustili a upozornili na případné problémy.

P.S ten sok ne krerého rusák použil EFMJ a neštastně ho střelil do břišní dutiny tak měl rozervané orgány tlakem po narazu střeli a na zádech mu chybělo cca 10ccm vyrvané páteře a jen proto že si ho vyžádali úřady jeho země nikdy se nedodělala oficiální správa,která už dva roky leží na zkušebně a ústavu kriminalistiky.Tak proto máme tito informace jínak protože stejně nebudeš věřit zavolej si na ústav kriminalistiky a poptej se nebo si odborně podle návodu zkušebny řízni střelu nebo si to tam nech udělat do třetího dne od zaplacení poplatku 500Kč stejně jako jsme to udělali my a bude ti dána neoficiální zpráva jako nám.A poté máš jako žadatel možnost zkoušku ukončit nebo vní pokračovat.
stengan


pon 11.9.2006, 7:43
Profil ICQ

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Kraj Vysočina
Příspěvek 
Ten řez je tady. Netřeba provádět.
http://foto.mujglock.com/index.php?cat=3


pon 11.9.2006, 7:47
Profil

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Kraj Vysočina
Příspěvek 
A žádnou dutinu mezi silikonem a olovem tak fakt při nejlepší vůli nevidím.


pon 11.9.2006, 7:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 705
Bydliště: DOMA
Příspěvek 
Ano vtom náš naprostou pravdu stím jsme tam taky šli a odpověd kdopak to řezal???tohle nejsou zkušební testy,ale jen propagační proto tam není vidět,proto dopořučuji případnému bezvěrci,aby si to prostě řízl sám dle návodu zkušebny nebo to nechal říznou je a sám uvidí.Bohužel střelu nevidávají,protože ji musí archivovat oproti přijatým penězům za zkoušku s žádostí.
stengan


pon 11.9.2006, 7:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Č.Budějovice
Příspěvek 
Obrázek


pon 11.9.2006, 9:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2006
Příspěvky: 932
Bydliště: Všude a nikde
Příspěvek 
stengan píše:
Dále tvrzení že co není zákonem zakázané je povolené je mylné a zkušebna i ústav kriminalistiky jasně razí cestu co není zákonem povoleno je zakázáno....


To Stengan: Tak ted jsem se fakt od srdce zasmál. To si opravdu kdejakej jouda na zkušebně nebo u PČR, kterej si horkotěžko dodělával maturitu na učňáku hraje na právníka?? :roll: Za takovej výklad by je na právech nakopali do riti, to ti řeknu.

_________________
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27


pon 11.9.2006, 11:09
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13292
Bydliště: mám
Příspěvek 
stengan: nechapu, proc mi porad predhazujes EFMJ. Ja zde v poslednich prispevcich o EFMJ vubec nic nepsal, pouze jsem zde daval citace konkretnich ustanoveni, konkretne Listiny zakladni prav a svobod. Z teto citace je jasne odvoditelny zaver, ktery ty popiras tvrzenim, ze ti nekdo neco navykladal a proto to musi byt pravda. Prostuduj si prosim pozorne ony materialy a zjistis, jak to ve skutecnosti je. To ze to jde aplikovat i na pripadny problem s EFMJ je vec druha.

Jak se kazdy muze presvedcit, tak ani na fotce konkretniho rezu, ktery pro Vasi informaci delal osobne pan Jaroslav Pekarik (vedouci prodejny AlfaProj v Brne a taky casty prispevovatel a recenzent zbrani pro Zbrane a Naboje) zadna dutina videt neni.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


pon 11.9.2006, 11:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13292
Bydliště: mám
Příspěvek 
Jeste bych rad dodal konkretni citaci, co je strelivo dle zakona 119/02 Sb.

Citace:
Zákon o střelných zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. definuje pojem střelivo v 2. části přílohy a rozlišuje tyto druhy:

1. Střelivo - souhrnné označení nábojů, nábojek a střel do střelných zbraní.

2. Střelivo přebíjené - střelivo, které využívá již použitých nábojnic.

3. Střelivo zkušební - střelivo, určené pro úřední přezkušování zbraní podle zvláštního právního předpisu.

4. Vojenská munice - munice, včetně střeliva, určená k vedení námořní, letecké nebo pozemní války, pokud není ověřena pro civilní použití.

5. Střela - předmět vystřelený ze střelné zbraně, určený k zasažení cíle nebo vyvolání jiného efektu.

6. Jednotná střela - těleso, určené k zasažení cíle nebo vyvoláni jiného efektu, které se po opuštění hlavně nerozdělí.

7. Hromadná střela - těleso nebo látka ve skupenství tuhém, kapalném nebo plynném, určená k zasažení cíle nebo vyvolání jiného efektu, která se po opuštění hlavně rozdělí.

8. Průbojná střela - střela, jejíž jádro nebo celá střela je tvořena tvrdým materiálem.

9. Výbušná střela - složená plášťová střela obsahující výbušnou slož, která po nárazu exploduje.

10. Zápalná střela - složená plášťová střela obsahující zápalnou slož, která se po styku se vzduchem nebo po nárazu vznítí.

11. Šoková střela - jednotná střela, se špičkou ve tvaru komolého kužele, který je na vrcholu opatřen otevřenou válcovou dutinou, do které zasahuje část olověného jádra tvaru komolého kužele, plášť je na okrajích podélně naříznut.

12. Náboj - celek určený ke vkládání (nabíjení) do palné zbraně, signální zbraně nebo zvláštní zbraně, skládá se z nábojnice, zápalky nebo zápalkové sloze, výmetné náplně a střely.

13. Nábojka - celek určený ke vkládání (nabíjení) do expanzní zbraně, expanzního přístroje nebo zvláštní zbraně, skládá se z nábojnice, zápalky nebo zápalkové slože, může obsahovat výmetnou náplň, granule nebo chemickou dráždivou látku.

14. Znehodnocené střelivo - střelivo na kterém byly provedeny nevratné úpravy, které znemožňují další použití pro střelbu.

15. Řez střeliva - je nevratně znehodnocené střelivo, na kterém byly provedeny takové úpravy, které odkrývají alespoň částečně vnitřní konstrukci střeliva.


Dle zakona, aby bylo strelivo sokove, tj. zakazane, musi byt dutina jak otevrena, tak zaroven i valcova. Tak takovouto u EFMJ nevidim, at se snazim sebevic.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


pon 11.9.2006, 11:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Kraj Vysočina
Příspěvek 
Domnívám se, že z popisu EFMJ u obrázklu, který sem dal Lala - olověné jádro je v přední části opatřeno konvexní dutinou ve tvaru blízkém kulovému vrchlíku a definicí zákona - otevřenou válcovou dutinou, do které zasahuje část olověného jádra tvaru komolého kužele, je podstatný rozdíl


pon 11.9.2006, 12:01
Profil

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Kraj Vysočina
Příspěvek 
A ač ve strojařině vysokoškolsky vzdělán, nenapadá mě, jak a pod jakým ůhlem střelu EFMJ řezat, abych docílil viditelnosti dutiny, která na řezu provedeném v Alfa Proj evidentně není.


pon 11.9.2006, 12:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2005
Příspěvky: 368
Příspěvek 
To SELAG and SATAN

Není to osobní výpad,co kážete je sice hezké,ale platnéprd,protože Jilmovka si stejně udělá,co chce,viz poslední husarské schválení 7,62x39 echt vojenské provedení s jádrem s ne tak tvrdé oceli,jak tvrdí.Dle mého soudu,jak se to domáknou ostatní firmy,uvidíte,co sem budou cpát za letité neprodejné patrony,proti kterým je EFMJ diabola do flusačky dobrá.Posléze se zkušebna zase usnese,tak tedy soudruzi,tak ne a nové posouzení je na světě,všechno odevzdat proti písemnému potvrzení,přece byste nechtěli bejt vozbrojeni municí s vyšším ranivým účinkem...

Co takhle nechat všech přestřelek a vysrat se na to!!!Jo ještě jsem zapomněl všechno pořádně spláchnout,aby to nesmrdělo.
Navrhoval bych vykouřit fajfku smíru na AVIMu a tlustá čára za invektivami,hodně mě vadí,že někteří lidé si na vobrázek s přezdívkou nalepí NEČLEN atd.,přitom se jedná ve větší míře o celkem slušné a pohodové lidi.Zkuste o tom přemýšlet!!! :huh:


pon 11.9.2006, 12:32
Profil

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Kraj Vysočina
Příspěvek 
Salamoun: Beru si k srdci a zdržím se připomínek. Pro mě je toto uzavřená záležitost. Dál si budu nosit své EFMJ a budu happy. :-)


pon 11.9.2006, 12:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2005
Příspěvky: 368
Příspěvek 
A co druhá strana barikády :?: :?: :?:


pon 11.9.2006, 12:56
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13292
Bydliště: mám
Příspěvek 
Salamoun: ja uz se k EFMJ radeji nevyjadruji, spise mi vadi ty radoby pravni nazory, ktere nemaji vubec oporu v zakone a proto zde pisu i konkretni citace.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


pon 11.9.2006, 13:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 249 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI