Hypoteticka situace - zastavka


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od S474N » čtv 05.2.2015, 16:10

Steiner: jaky otisky, proc myslis, ze nosim ty nitrilovy rukavice *88* *3* *40* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 05.2.2015, 18:25

Žížal: jen aby... zname lidi ;)
G17gen4

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Carloss » čtv 05.2.2015, 22:50

Jelikož byla nastíněna hypotetická situace, musíme se nutně bavit o hypotetickém chování. Tedy realita bude vždy nejméně nepatrně, spíše však velmi, odlišná. ;-)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od jry2000 » čtv 05.2.2015, 23:28

Hypoteticky svymi telepatickymi a telekinetyckymi schopnostmi cloveka vylecim a pujdem na pivo ..... Toz tolik k realnosti scenaru ...
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od franta599 » pát 06.2.2015, 6:41

ciste hypoteticky radsi si pujdu sednout za neposkytnuti pomoci než abych zachranoval nejakyho fetaka nebo ožralu snad mi ted moc nezavrhnete :shock: :shock:

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Steiner » pát 06.2.2015, 7:15

Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Bukowsky » pát 06.2.2015, 7:32

Steiner: jiná situace, jiná scéna...v tomhle případě bych jako první asi nejradši pár lidí nakopal. Zejména ty, co museli vidět, jak chlap klopýtá k okraji cesty, je normálně oblečený a evidentně má problém - myslím,že v takovém případě by nikomu kvůli telefonátu pracka neupadla.
Když tam pak seděl, to už je na diskuzi - musel bych to vidět živě, záznam trochu zkresluje...ale už jsem takhle viděl pár celkem dobře oblečených lidí, co byli sjetí a chrápali. Ale i tak si myslím,že zavolat na jedno číslo nezabije.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Starosta » pát 06.2.2015, 9:36

Ležet bych ho nenechal.
Pořádně bych se rozhlídl, jestli není někdo kolem, kdo by mě ohrozil, nebo mohl naopak pomoct.
Oslovit, oťukat botou, ohulákat, zkusit lehce šlápnout na kotník... kdyby byl bez pohnutí dál, tak bych ho vzal za bundu (nebo za botu) a otočil na záda.
Pak by se vidělo, jestli dejchá, je při vědomí, a tak...

Musím říct, že smrad, nesmrad - pořád je to člověk.
Možná si za to může sám a je zlitej, možná ho někdo srazil autem.
Do nějaký líbačky bych se u bezďáka rozhodně nevrhal, ale zas umatlat si ruce od jeho hadrů - taky se umím umejt, než si je dám do huby, ne?
Lepší než žít s vědomím, že ten chudák kvůli mojí ignoranci umrznul.

Ale každej podle sebe, nikomu to nenutím jako správnej postup.
Nemám tendenci zachránit svět, ale nechci žít s tacticool vědomím, že jsem úspěšně odignoroval nějakou zasranou trosku, yeah.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od cmk » pát 06.2.2015, 14:31

Ne smrad nesmrad...
Nic proti bezdakum - jejich osud muze byt pohnuty a smutny...

Ale obecne - když vidim nekoho podobne vypadajicicho, je mnohem vetsi pravdepodobnost obecne problemy s hygienou, ruznymi viry, bakteriemi apod... + nejaky stav vylučující zdravy rozum a kudla schovana pod nim by mohla byt mimoradne nebezpecna.

Obecne nemam problém pomoct, na druhou stranu - na me je zavisla rodina, maly dite apod... Nemuzu si dovolit se nakazit nebo riskovat kudlu v brise.

Z toho duvodu dokud nemam jistotu, ze mi nehrozi nebezpečí nejakeho utoku, budu si nejak drzet rozumny odstup. Ale pomoct chci.

Takze ještě zadny z prispevku me nepresvedcil, ze existuje lepsi moznost, nez co jsem psal...

Mluvit na nej, lehce do nej strkat nohou, pretocit ho na bok ci na zada a sledovat, jestli dejcha, komunikuje, mysli... Krom toho sledovat cestu, kdyby někdo jel, abych ho zastavil, aby zavolal pomoc (když uz doslo k tomu, ze mam všechny mobily a baterky vybity).

Proc mluvit? Abych videl, ze reaguje.
Proc nohou? Udrzuju alespoň trochu odstup, kdyby mel tendenci vystrcit ruku s nozem na rychlou rekci pryc.
Proc otocit? Abych mu videl do tvare, abych mel moznost pozorovat reakci, barvu v obliceji, dech, pripadne nejaky zraneni, který není videt v poloze, ve který lezi (ten nuz mit muze, ale ne pod brichem, ale na brise).

Jinak ano, pokud bych videl nejaky prihodny podmínky a mel třeba rukavice, muzu pokracovat dal. Teoreticky bych mohl i bez rukavic... To uz proste zavisi na tom, co vidim po ty snaze o verbalni komunikaci a otoceni nohou...

Obecne se asi shodneme na tom, ze nechat ho tam jen tak lezet a jit pryc není spravne reseni :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Stepan » pát 06.2.2015, 23:16

K tomu přetáčení na záda - u těhle "lidí" to může být rozsudek smrti - např. kvůli zapadnutí jazyka, vdechnutí zvratků...

Takže když už byste si tohohle nešťastného tvora chtěli prohlížet a přetáčet ho, tak ho zase ihned po uspokojení zvědavosti vrátit tak, aby mu obličej směřoval dolů.

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od MikTek » sob 07.2.2015, 5:49

Steiner píše:MikTek: ty u sebe nosíš deku, termofolii a AED???

já bych mu nejdřív pevně svázal ty boty tkaničkama k sobě a pak ho otočil na záda ... když by komunikoval, tak bych. se s ním nějak domluvil co potřebuje, když by nekomunikoval tak do stabilizované polohy a vyrazil bych hledat pomoc :wink:
Jsem vedoucí stanice ZZS = jezdím všude i v osobním životě autem plně vybaveným pro Rychlou lékařskou pomoc, takže ano vozím to sebou, btw termofolie je tuším už povinnou součástí autolékarniček...ale nevím to jistě, pač autolékarničku nevozím, nahrazuje to ta výbava vozu RZP.

Podotýkám, že důvodem vypsání prvního ani tohoto vzkazu není na Vás machrovat, ale spíš neznačit těm kteří nevědí jak se zachovat a ušetřit tak zdraví/život.

to E-Ryc: rozstřílení humusáka 2 byl vtip samozřejmě...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Starosta » sob 07.2.2015, 9:42

Stepan: aha, rozsudek smrti - a ted jeste tu o limci na krk kvuli riziku poruseni michy.
Kdyz uz jsi chytrej jak radio, tak nam povez, jak zjistis/zajistis zivotni fce, kdyz ho nechas lezet na brise...

Nebo myslis, ze by ho nekdo otocil na zada a odkracel?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od MikTek » sob 07.2.2015, 10:04

Stepan píše:K tomu přetáčení na záda - u těhle "lidí" to může být rozsudek smrti - např. kvůli zapadnutí jazyka, vdechnutí zvratků...

Takže když už byste si tohohle nešťastného tvora chtěli prohlížet a přetáčet ho, tak ho zase ihned po uspokojení zvědavosti vrátit tak, aby mu obličej směřoval dolů.

Zapadnutí jazyka řeší předsunutí spodní čelisti a správný záklony hlavy...
Zvratky nevdechne když nedýchá :)) a když dýchá a vdechne je tak ho otočím xichtem dolů a říznu mu jich pár po zádech mezi lopatky, když to nezabere je tu kouzelný Heimlichův chvat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od VEIKO » sob 07.2.2015, 20:18

Nahlas bych na nej promluvil, pockal bych na pomoc, urcite bych se priblizil z opacne strany nez na kterou ma otoc-enou hlavu a zajimalo by me co ma v ruce. Podle zapachu, nehtu a rukou poznam jestli jde o bezdomovce a poradne bych si ho prohledl. S nejakym otacenim pomoci nohy bych vahal, kdo vi co ma v ruce a z dalky by to mohlo vypadat ze do nej kopu.
Pokud umre, v klidu bych s tim mohl zit, neni to moje vina. Udelam maximum abych pomohl ale ne za cenu abych ohrozil sebe.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od cmk » ned 08.2.2015, 20:18

Stepan píše:K tomu přetáčení na záda - u těhle "lidí" to může být rozsudek smrti - např. kvůli zapadnutí jazyka, vdechnutí zvratků...

Takže když už byste si tohohle nešťastného tvora chtěli prohlížet a přetáčet ho, tak ho zase ihned po uspokojení zvědavosti vrátit tak, aby mu obličej směřoval dolů.
Stepane, ty jsi nase kouzelny zlaticko, vid :-)
Říká se tomu "přes stromy nevidet les" :-)
Aneb "abych nahodou něco malo pravděpodobného NEBO malo zavazneho nezpusobil, neudelam radsi nic. Ze tim muze vzniknout pravdepodobne něco zavaznejsiho uz není v mem zornem poli" ;-)

Pokud uz ma dozvraceno, ma to pod sebou. Z toho, ze ho otocim uz se nepozvraci... Když ano, vztahuje se na to "další postup, sledovani rakci apod...".

Ale nechat ho otocenyho dolu a nevedet, jestli kouka, dejcha, vnima... - to mi prijde jako vetsi pruser.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od havran » ned 08.2.2015, 22:38

On ale nikde nepíše že neotáčet, nebo jsem něco přehlíd?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Rough boy » pon 09.2.2015, 12:53

Jako prvotní při poskytování první pomoci je obnovení životních funkcí. Možné poškození míchy je tedy (bohužel/bohudík) druhořadé. Po obnovení životních fcí bych ho raději než xichtem k zemi uložil do stabilizované polohy. U této konkrétní situace je ale na rozvahu jak jí nejlépe vyřešit, osobně bych i bez mobilního telefonu učinil pokus o zavolání rychlé (zastavit kole jedoucí auto, doběhnout někam mezi lidi). Nedávno jsem řešil podobný případ a z dispečinku mi bylo sděleno "bez rukavic rukama nesahat". Pokud je v tom krev nebo možná infekce jinou cestou jako na obrázku, pak je prioritní chránit především své zdraví při poskytování první pomoci. Přivolání sanitky se v tomto případě za první pomoc bere taktéž.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od cmk » pon 09.2.2015, 14:25

Stepan píše:K tomu přetáčení na záda - u těhle "lidí" to může být rozsudek smrti
havran píše:On ale nikde nepíše že neotáčet, nebo jsem něco přehlíd?
Ano, nepsal neprtacet, psal, ze to muze byt zivot ohrozujici :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Rough boy » pon 09.2.2015, 15:06

Stepan píše:...tak ho zase ihned po uspokojení zvědavosti vrátit tak, aby mu obličej směřoval dolů.
Tady bych si dovolil trochu nesouhlasit. Třikrát jsem dával pomoc diabetikovi, když upadl do hypa, dvakrát při otravě alkoholem a jednou když dotyčný omdlel a padnul jako špalek na záda, přičemž se udeřil do hlavy. U diabetiků jsem to pokaždé řešil v sedě, tak jedině se mi podařilo jim dostat cukr pod jazyk aby jim nevypadl. V ostatních případech stabilizovaná poloha, při obou otravách alkoholem došlo při stabilizované poloze ke kontrolovanému zvracení. Pokud bych dotyčného otočil obličejem dolů, zcela jistě by se udusil zvratky také.

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od MikTek » úte 10.2.2015, 10:07

Samozřejmě je nutné držet se jistých "pravidel" a postupů, ale jěště důležitější je používat mozek a vyhodnocovat situaci v rámci svých znalostí a zdravého úsudku...když vidím, že zvrací, tak mu "pomůžu" a pak dutiny vyčistím, když je na tom tak, že to nezvládne sám.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz