Hypoteticke situace - aneb jak byste resili situaci?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 18.1.2008, 21:46

Ještě mě napadlo se zeptat co by ste dělali,kdyby ste byli ozbrojeni zbraní
r.6,35 nebo .22 lr.Stálo by vůbec za to,to tahat proti noži s kapsy??Nenaštvalo by to toho maníka ještě víc? :) .Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pát 18.1.2008, 22:40

Malé ráže bych nepodceňoval, jen se musí dobře mířit. Takový double tap ráže .22 LR do zóny mezi horní čelistí a obočím útočníka zastaví rychleji, než double tap ráže .45 do hrudníku.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 18.1.2008, 22:43

Ja bych akorat v ty stresovy situaci chtel videt toho "poctive miriciho" :-(, jeste navic na neco, kolem ceho je volno - tudiz strela pri nezasazeni poleti dal a jeste navic kdyz se to neco relativne malyho hejbe...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » sob 19.1.2008, 9:51

To co tady nastiňujete je boj střelnou zbraní na velmi krátkou vzdálenost a se střílením na střelnici už nemá společného prakticky nic. Když je člověk napaden tak by měl využít všechny prostředky obrany, které jsou mu k dispozici. Je jedno jestli to je cal. 6.35 nebo zrovna vedle stojící stojan na deštníky :D Určitě bych malé ráže nezatracoval.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » sob 19.1.2008, 14:34

Hlaven dolu a vrazit mu ji do kouli. Si pak hodne veci rychle rozmysli :o)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » sob 19.1.2008, 15:48

Taky bych malé ráže nezatracoval. Agenti Mosadu by mohli vyprávět. Vím, že oni byli touto ráži vyzbrojení za jiným účelem, nicméně nic jiného u sebe neměli takže byli nuceni se s tím co mají umět také bránit. Takže první dvojstřel do oblasti pánve.Projektil měkkou tkání pronikne dovnitř, v pánvi se ,,vycinká"čímž poraní vnitřní orgány.To by mělo útočníka na chvíli zastavit nebo přinejmenším spomalit a umožnit tak střelci zamířit a střílet na hlavu.
Prosím ať to nikdo nechápe jako návod k zabíjení. Bavíme se o nutné obraně v souladu s zákonem. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » sob 19.1.2008, 19:35

a opět se střílí..............mě ale zajímalo jak řešit takovou situaci beze zbraně(jako takové). Pointa byla-jak se z toho vykecat,co použít jako nouzový OBRANNÝ prostředek a jak moc se pouštět do konfliktu. tzn čekat na útok a jen se bránit,nebo ve vhodnou dobu zaútočit jako první?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » ned 20.1.2008, 1:04

Já mám talent se ze všeho vykecat. Kdybych měl pistoli, tak bych ji asi nepoužil. Mám rychlé nohy. Zastřelit nějakého blázna?? Víte co to je za pocit, když na někoho míříte pistolí? Stál by Vám za to?? Samozřejmě.....kdyby někoho ohrožoval na životě(tím spíš moji přítelkyni :evil: ), tak bych asi neváhal.
Já začínám mít poslední dobou pocit, že bych asi nebyl schopen někoho zabít a to ani snad kdybych k tomu byl oprávněn(NO)....a hlavně bych nechtěl zažít problémy s tím spojené... I když je teda říct, že nikdo mě na tomhle světě neopravňuje vzít někomu život. V určitých situacích jako například nutná obrana je to nevyhnutelné...tedy pokud chcete přežít.Začínám být pacifista s názory anarchisty a to je třeba říct, že jsem se krátkou dobu ve svém mládí pohyboval mezi skinheady. Jsem mladý a začínám asi radikálně měnit názory. A to o sto osmdesát stupňů. Nemám poslední dobou rád jakékoliv násilí.
Tu situaci bych řešil takhle:
Zavolat Pčr a kdyby došlo na nejhorší, tak budete bojovat o život s tím co máte zrovna u sebe. Nevím co tady na tom pořád koumáte.
Je tu tedy otázka: Co tedy použít? Sprej? Nůž? Pistoli?
Sprej je podle mého názoru v téhle situaci nevhodný. Znám ze svých zkušeností, že na některé lidi to nemá moc velký vliv. Bylo by riskintní to zkoušet na něm. Nemusel být ani blázen. Mohl být pod vlivem nějakých prášků. To prostě nemůžeme vedět.
K noži už jsem se tu vyjádřil.
Pistole? Napřed bych se z toho snažil vykecat. Ovšem jestli by mi to vydrželo, tak dlouho než by přijela pčr to nevím...No rozhodně by se mi někde v metru nechtělo střílet. Asi bych se snažil vůči němu postavit tak, že kdybych už musel střílet abych to poslal skrz něj do zdi. Skrz něj? No nezní to moc hezky, ale nic lepšího mne nenapadlo.. :oops: I když myslím ,že tedy v mém případě .40SW v celoplášti by byla v tom metru jako hopík.
Toto je můj názor. Myslím, že by se tu spíš mohlo řešit jak se konfliktu vyhnout do té doby než přijede pčr a né jak toho maníka nejlíp zabít.
Ondra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » ned 20.1.2008, 1:45

Ale jasně, myslím, že nikdo z nás tu není vraždící monstrum s neodolatelnou touhou zabíjet. Je řeč o adekvátní obraně proti magorovi se zbraní(nožem).Vím z vlasní zkušenosti co to je mířit na někoho zbraní a můžu říct, že mi to došlo až mnohem později. Ve chvílí kdy na mně někdo tahá zbraň přemýšlím zcela jinak.Pokud vůbec přemýšlím,spíš se jedná o nacvičené reflexy.Stalo se mi,že na mně týpek tahal Berettu.Z jistých důvodů jsem tento krok očekával(dělal jsem ochranku ,,různým" lidem) tak jsem držel zbraň již v ruce.Protože jsem byl v postoji s rukama v podpaží,borec to netušil. Ve chvíli kdy on se sebejistým klidem začal tahat Berettu z podpažáku jsem byl ve výhodě a mohl jsem ho dle zákona a bez výčitek smáznout. Místo toho jsem mu poslal dvě včely ,,pod nohy" a následně namířil na hlavu.(2hod.ráno,na periferii malého města,kolem jen louka a stromy) Díky bohu to stačilo a borec vzal kramle.Následovalo přivolání PČR a pochvala za řešení situace bez zranění či smrti. Ale už se mi taky stalo,že jsem vystoupil z auta a čuměl do hlavně SA58. Neudělal jsem vůbec nic. Stál jsem, čuměl a hlavou mi začal probíhat ten známy poslední film.Nepamatuji se co mi ten týpek všechno říkal, ale po jeho odjezdu jsem pořád stál a čuměl.Tehdy jsem si slíbil,že takle už mně nikdo nikdy nedostane.Proto ta moje ,,paranoja". Podobných zážitků bylo za dobu mé profesní činnosti víc, ale už tak píšu víc než chci a ještě k tomu jsem zřejmě dost OT.Omlouvám se, už mlčím. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » ned 20.1.2008, 8:49

Rostare, vůbec nejsi OT. Napsal si mi to z duše.
Pro Ondíska. Vůbec to není jak si myslíš. Když ležíš s osmapadinou zapikolovanej někde v křoví, tak prostě víš, že nikdo nesmí projít. Nikoho nesmíš pustit na ty kluky co jsou vedle nebo za tebou. Prostě nesmíš ať se děje co se děje. Ležíš, koukáš a jseš si zatraceně jistý, že když to bude nutný tak to posypeš. Mířit na člověka není zas tak nic těžkého (vlastní zkušenost). Nemusíš tam mít ani manželku ani kamarády. Stačí, když hájíš svůj život. Filmový bláboly o tom, jak tě chce někdo smahnout, ale ty si rychlejší a pak nad ním sedíš a truchlíš pro lidský život jsou ještě hloupější, než třetí díl Ramba. Vím o sobě, že i v současném zaměstnání, ohrožoval-li by někdo mého parťáka při výkonu na zdraví či na životě, tak bych neváhal. Prostě pak přemýšlíš úplně jinak, než když o tom rozímáš doma na gauči. Věř mi 8-)
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » ned 20.1.2008, 12:06

To glockmaniak: Děkuji ti za psychickou podporu. :)
Ve válce by to bylo opravdu asi něco jiného.. To už jsme OT... :D

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » ned 20.1.2008, 12:19

Ondísek píše:Já mám talent se ze všeho vykecat. Kdybych měl pistoli, tak bych ji asi nepoužil. Mám rychlé nohy. Zastřelit nějakého blázna?? Víte co to je za pocit, když na někoho míříte pistolí? Stál by Vám za to??

Tu situaci bych řešil takhle:
Zavolat Pčr a kdyby došlo na nejhorší, tak budete bojovat o život s tím co máte zrovna u sebe. Nevím co tady na tom pořád koumáte.
Vycházíš z předpokladu, že se dokážeš vykecat, nebo že můžeš utéct. Kde bereš tu jistotu, že útočník nezareaguje na tvou výřečnost iracionálně, nebo, že neběhá rychleji než ty ? Pokud je vzdálen 10 metrů, tak utéct můžeš zkusit. Pokud je od tebe tři metry, tak ti při pokusu o útěk zarazí celkem snadno nůž do zad.

Tvůj postup - zavolat pčr je jistě správný, ale i to má svůj háček. Proti tobě stojí chlap s nožem a klidně sleduje, jak taháš mobil, odemykáš klávesnici (sakra proč to nejde odemknout), zadáváš 158 (je to opravdu 158?), čekáš na vytočení čísla, na navázání spojení, na operátora, pak se vykecáváš s operátorem, přemýšlíš jak popsat svou polohu (jak se to tady vlastně jmenuje?), marně se rozhlížíš po názvu ulic ... a chlap s nožem tam jen tak stojí a zdvořile čeká až se mu budeš ochoten věnovat.

Když na tebe jde chlap s nožem, tak nemáš jistotu vůbec ničeho. Nemáš jistotu, že není na drogách, nemáš jistotu, že rozumí česky, nevíš jestli umí nebo neumí běhat, nevíš jestli to s nožem umí.

Viděl jsem na tréninku chlapa, který to s nožem umí. Vykostil by mě za 10 sekund. Pokud by se ke mě dostal na kontaktní vzdálenost, tak jsem mrtvý.

"Je tu tedy otázka: Co tedy použít? Sprej? Nůž? Pistoli?"
Na sprej sis odpověděl sám, nůž - pokud to s ním neumíš a útočník to sním umí, tak utočník bude pořezán a ty budeš mrtvý.

Hypoteticky, jde po tobě chlap, horkokrevný šlachovitý cizinec, který si tě spletl s frajerem co mu s ním žena zahejbá, když on je v práci. Aby si zvedl náladu, tak si před chvílí něco šlehnul. Tak a teď se z toho vykecej, když nic z výše uvedeného předem nevíš ...
----------
(Ono jen vytočit číslo na mobilu, když je člověk ve stresu je pěkně složité - po banální autonehodě jsem se na tento jednoduchý úkon musel pekelně soustředit, abych ho vůbec zvládl a napoprvé se mi nepovedlo ani odemknout klávesnici, ani vytočit 158. Musel jsem z hlavy vyustit svět kolem sebe a soustředit se jen a jen na mobil a pak se to povedlo. Stresová střelba bude ještě větší humus a ovládat současně pistoli,mobil, a vymýšlet uklidňující řečičky je přesně 3x víc, než bych já byl schopný zvládnout)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » ned 20.1.2008, 12:30

shi: *52*
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » ned 20.1.2008, 13:11

Shi mimo jiné napsal: "Viděl jsem na tréninku chlapa, který to s nožem umí. Vykostil by mě za 10 sekund. Pokud by se ke mě dostal na kontaktní vzdálenost, tak jsem mrtvý."

Stejný je můj bývalý instruktor. Dnes už je to starý šedivý pán. Velice uctivý a galantní, ale pořád s sebou nosí nůž. A pořád to s ním moc dobře umí. Technika a zkušenost nahrazuje v jeho případě mládí a sílu.
Tím chci jen říci, že by se NIKDY neměl útočník posuzovat podle toho jak vypadá. V praxi se to často stává. On pak může i takový obyčejný důchodce nebo vyhublý klučina dost překvapit.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » ned 20.1.2008, 18:51

Ondísek: Zkusit se "z toho" vykecat je fajn. Můžeš se zkusit omlouvat, slibovat, vyhrožovat. Ne vždy to vyjde, ani policejním psychologům či vyjednavačům. Pro ten případ není od věci mít připraven "plán B"...
Připustit si někoho na kontaktní vzdálenost je dost riskantní, viz příspěvky výše. Lepší je umět střílet a být na to připraven. Tím myslím obranou střelbu se zaujmutím krytu, ne proti papíru trénovat jak Lucky Luke;-)

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 20.1.2008, 20:42

Proč jsem vzpomenul ty zbraně 6,35 či.22?Obecně existuje názor,že jsou k ničemu!Já si ale myslím,že v místech kde je spousta lidí podpoří vaše slovní argumenty vykecat se ztoho!Nikdo nechce být děravej a riskovat to!Proč taky že jo?O co také tomu neznámému z původního zadání vlastně šlo?Rozhodně by ztratil převahu!A tyto ráže si myslím člověka neproletí,aby
škodily dál.Prostě do" tlačenice"jsou vhodnější!Prostě já mít 9mm a 6,35 sebou v metru,volím 6,35!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » ned 20.1.2008, 21:09

Kmoch Vladimír: Souhlasím, volil bych stejně. Pro tyto situace je snad vhodná ráže 9mm Browning i když jinak tuto ráži nemusím. Možná takový dobrý kompromis mezi 6,35Browning a 9mm Luger by mohla být ráže 7,65 Browning. Ale to jen má teorie,znalci to mohou vidět jinak. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 21.1.2008, 14:59

Pánové, imho na to jdete špatně... než vybírat co nejslabší ráži, radši se naučím střílet :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » pon 21.1.2008, 15:44

no jo ale když střílíš v davu celopláštěm, tak to útočníkem proletí :? ..známý (myslivec) mi říkal, jak šli na srnku, chlap střílel s celopláštěm, srnku sice zabil, ale na druhém konci lesa taky zabil dvě ženský na autobusový zastávce...ona slabší ráže je právě vhodná na to aby v střela v ůtočníkovi zůstala a nezpůsobila další zranění :? ..stejně bych chtěl vidět někoho kdo v metru střílí..je to docela o hubu :? ..i kdybych uměl střílet sebelíp, tak bych si to asi nedovolil :?
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 21.1.2008, 15:52

snaper_mira: kdyby ti slo primarne o zivot, tak si myslim, ze v tu chvilku to vubec nebudes resit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz