Hypoteticke situace - aneb jak byste resili situaci?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 16.1.2008, 18:12

cmk: me reseni tady neuvidis, ja uz se totiz realizoval jinde *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » stř 16.1.2008, 18:46

Nikdo: Hele, pochop jednu věc. Policajt je pořád policajt a je jedno jestli dělá na OO PČR, SKPaV, PMJ nebo u KZJ. Samozřejmě všude je riziko jiné a možnost, že bude muset použít zbraň taky. Jenže i ten, jak ty píšeš ouřada se může přimotat k něčemu, kde bude muset zbraň použít. Z vlastní zkušenosti vím, že lidi nekoukají na to, jestli si přijel v autě z modrym nebo zelenym pruhem, ani na to jestli máš čerňáky a MP5 SD a nebo košilku z kravatou a na hlavě brigádu. Prostě vidí někoho od policie tak okamžitě běží za tebou a požadují pomoc. A ty si ji povinen poskytnout. Ano, je tu možnost zavolat RDST další, ale může se stát že věc nesnese odkladu a zbraň bude muset použít. Je mi jasný že jinou takticko-střeleckou přípravu má obvoďák(místňák), jinou péják a jinou urňák, ale každej z nich se na škole naučil zacházet bezpečně se zbraní a to musí dodržovat. Nic na tom trénovat nikdo nemusí. Jednou Ti to ukážou a když to zmrvíš tak klikuješ nebo tě kopaj do prdele. A jestli už to instruktoři nedělají tak je to jenom špatně, protože jednoho dne dojde k pořádnýmu průseru. Teď už jsem ale hóóódně OFF TOPIC za což se ostatním diskutujícím omlouvám.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 16.1.2008, 18:50

CMK: CHÁPU, jak se to může stát, NEOMLOUVÁM, není to tak v pořádku, jasný? O konkrétních gunmanech a o situaci v PČR vím kulový, pročež k tomuto tématu fakt končím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » stř 16.1.2008, 21:54

takže když se to zvrhlo na výcvik policie...................měl bych další hypotetickou situaci.
Z nějakého důvodu u sebe nemáte střelnou zbraň ani teleskop a dostanete se do konfliktu s člověkem,který vás ohrožuje běžným kapesním nožem.
z počátku ho jen drží v ruce,nijak vás s ním neohrožuje a jen dělá machry"tak poď.... a tak". Ovšem situace se začíná vyhrocovat a je téměř 100% šance že za chvíli zaútočí.

Jak se zachováte???? utéct už nemůžete a musíte situaci řešit.. to jestli je okolo vás 5 nebo 100 lidí nechám na vás. máte u sebe jen běžné potřeby. Zajímalo by mě jak se zachováte-navrhněte více řešení,případně popište kompletní ideální postup podle vás
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 16.1.2008, 22:13

pitt: a jak se slzakem?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » stř 16.1.2008, 22:16

můžeš to zkusit,ale sám víš že to moc nepomáhá.......viz prostřelený varle
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 16.1.2008, 22:46

pitt: no ja bych spise duveroval znacne SabreRed nez STOPPERu *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 16.1.2008, 23:58

Největší chyba je kontaktovat osobu která vystoupila ze soupravy a již nikoho "neotravuje" ani mě!Potom jedinej prudil jsem já sám a koleduji si o malér zvláště když z vagónu metra již vím co je to za vola!Problém bych si "vyrobil"já sám.On si mě nevšímal!!Já jsem potom svým dotazem vyvolal jeho reakci,případně i vytažení nože!Není to potom ani ideální situace pro NO,neboť jsem toho dotyčného vyprovokoval i když jen slovně.Pokud by však jsem takovouto situaci opravdu vyvolal a věděl bych že jediná moje obrana jsou moje ruce a nohy,potom bych se (pokud by byl čas) dotyčnému snažil omluvit, aby jsem ho uchlácholi. Hrál bych to na "nedorozumnění".Není
to sice statečné,ale chytré!Je to pokus o nápravu mojí první chyby,pro kterou na mě ten nůž vlastně vytáh.Mohlo by to zabrat!On jenom podporuje svůj argument zbraní!!Pokud však jej svým chováním naseru do nepříčetnosti,udělal jsem další chybu!!
Chyby nelze vršit do nekonečna!Za chyby se platí!Musel bych se bránit útoku
nožem holýma rukama!
Všechno by mohlo být i jinak,kdyby kromě toho,že vaše manželka je hezká,byla taky chytrá a všechny ty hovadiny co jste "chtěl provést"by vám včas rozmluvila,Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 17.1.2008, 8:22

pitt: No pokud bych mel veci denni potreby, tak bych mel sejdrem pres rameno i "kabelku", ktera ma neco kolem kila a je na cca metr dlouhy ksande. Myslim, ze jako improvizovana zbran dobry - delsi dosah nez nuz.
Takze pokud by neslo ukecavat, zacal bych neco o tom, ze mu dam litr, at si zajde na dobrej obed a pritom sundal tasku. Kdyby se nepodarilo ukecat a nuz by neschoval (jasne, ze bych mu zadnej litr nedal), procez bych se z toho nevykecal uplne, tak potom rotacne udernym svistem do makovice nebo po rukach s nozem.
To vse ale az v pripade, ze selze prchlava bojova technika a politika devotnosti.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » čtv 17.1.2008, 8:34

starosta: Tos mi připoměl co se stalo mojí tetě. Ona chodila v nočních hodinách z práce a skrz takový parčík. Pro případ nouze neměla ani gloka ani teleskop ale v plátěné nákupní tašce flašku Malinovky. (pro mladší jedná se o limonádu balenou v solidně tlusté láhvy vyráběnou za bolševika)

Načež byla přepadena a toto velmi dobře zúročila. Napřáhla se a tou taškou ho vzala přes hlavu. Flaška se nerozbila jako ve filmech ale pašík sel k zemi. Tetka utekla.

Takže pokud budete mít v nákupní tašce radegast tak ho tím zaručeně...a není třeba používat...však víte co
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » čtv 17.1.2008, 12:40

pitt píše:Co udělá cikán když začneš v obchoďáku křičet "pozor jsou tady kapsáři,mají červenou bundu a ten druhej bílí rifle"budou cosi nadávat,ale zdekujou se.
To neni presne, ve skutecnosti si na Tebe pockaji pred obchodakem... a to nemyslim jako vtip, jsem si tim jistej.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 17.1.2008, 14:41

pitt:
1) Pokusím se vyhnout násilné konfrontaci (vyjednávání)
2) Bojuju tím co mám po ruce a co umím
...dá se vymyslet něco jiného? :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 17.1.2008, 16:23

Holý ruce proti noži to už je průser. No, asi sundat bundu, obtočit s ní levou ruku (jako při boji se psem). S ní pak vyblokovat první útok a z kontru rána na ohryzek. Je to krajní řešení a už to hodně smrdí pořezáním, protože ta ruka s bundou je o hodně pomalejší a jeho techniky nemusí stíhat. je to podobné, jako boj dvou sparingů, z nichž jeden má boxerský 16 uncovky a druhej lehký rukavice na ultimáty.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 17.1.2008, 17:46

Manévr sundávání bundy mi přijde poněkud zdlouhavý. Nicméně zkusit se to dá. Při troše štěstí se chlápkovi trefíš do vkusu, můžeš pokračovat kalhotama, trikem, trenkama. Možná si dobře za***áš a získáš čas do příjezdu policie.
:lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 17.1.2008, 18:32

scout: jak kterej,možná jsem měl štěstí,páč ti "moji" vzali kramle. a navíc obchoďáky mají většinou víc východů,takže se můžeš vyhnout,případně konfrontaci oddálit.

Nikdo: Náhodou sundat bundu a použit ji jako štít je velmi účinné. A bundu můžeš sundat když vyjednáváš.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 17.1.2008, 20:16

Nikdo píše:Manévr sundávání bundy mi přijde poněkud zdlouhavý. Nicméně zkusit se to dá. Při troše štěstí se chlápkovi trefíš do vkusu, můžeš pokračovat kalhotama, trikem, trenkama. Možná si dobře za***áš a získáš čas do příjezdu policie.
:lol:
Ty toho zjevně moc nevíš :D To co si napsal, neberu jako jako seriózní dotaz, ale jako opětovný pokus o vyvolání flamewar (viz. tvé minulé příspěvky). Proto nebudu reagovat. Pokud bys měl zájem, můžeš za mnou přijet. Zkusíme si útok s gumovými cvičnými noži. Já útočím, ty kryješ holýma rukama. Dávám tvým šlachám či tepnám tak 3 sekundy, chytrolíne.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 17.1.2008, 20:54

GM: Tak vážně: nedokážu si představit, že po mně jde borec s kudlou a já si začnu sundávat budnu...
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » pát 18.1.2008, 7:10

Manévr s bundou (pokud není hic a nejsi jen v tričku) je velice dobré řešení (a hodně sníží možnost pořezání, pokud by došlo na útok) když nemám možnost se "odpoutat" od násílníka a vyklidit pole.

Pokud mám možnost ústupu (za mnou je výlez...) tak bych se asi pokusil narušit pozornost útočníka... Hodit po něm (ideálně směr hlava => obličej) něco, co je po ruce (nebo mám třeba v kapse) - reflexy dělají divy. A následně "ústup do předem nepřipravených pozic".
V takovém případě už musí být ale lepší a hezčí polovička mimo scénu a ideálně v kontaktu s policií.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 18.1.2008, 7:29

To Nikdo: Na tebe se prostě nedá nareagovat. Přečti si zadání. Cituji:

"Z nějakého důvodu u sebe nemáte střelnou zbraň ani teleskop a dostanete se do konfliktu s člověkem,který vás ohrožuje běžným kapesním nožem.
z počátku ho jen drží v ruce,nijak vás s ním neohrožuje a jen dělá machry"tak poď.... a tak". Ovšem situace se začíná vyhrocovat a je téměř 100% šance že za chvíli zaútočí."

Jasně je zde napsáno, že nůž jen drží a nějak mě s ním neohrožuje. Použe pokřikuje. Nikdo se zde nezmiňuje že by začala probíhat fáze přímého útoku. Říká ti něco slovo distanc? Asi ne,viď. Pokud mě někdo s nožem neohrožuje tak nestojí na dva kroky od mé osoby, ale dál, protože jinak by mě už ohrožoval. Bude na mě řvát tak ze 3 metrů, protože si mě taky potřebuje otypovat a ani on nechce zatím přistupovat na těsnější kontakt. Takže stihnu sundat bundu a hodit jí přes ruku. Úplně bez problému. V přípědě že by postoupil, mám spoustu času poodstoupit taky. Bundu nesundavám minutu, ale pár sekund. Pak už jen čekám, zda se na to vykašle a nebo zaútočí. Pokud se na to vykašle tak jenom dobře. Pokud zaútočí, tak Bůh se mnou. Budu doufat, že udělá chybu, nebude mít zkušenosti a já budu s těma holejma rukama mít zatracený štěstí. Pokud jsem Ti to osvětlil, je to dobře, pokud se chceš zase hádat, můžeme třeba rozebrat použití vojenské přilby v boji muže proti muži. To že si voják sundá kevlarku a s ní se brání a útočí ti možná taky přijde jako blbost. Nicméně některé útvary se to učí. není to samozřejmě standartní postup, stejně jako ta bunda. Může tě to ale vytáhnout z maléru, když je nejhůř a to je účel. Umět improvizovat je v boji strašně důležité.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pát 18.1.2008, 8:39

Já se nechci hádat, jen jsem si zadání vyložil jinak - jako že už bundu sundat nestihnu - a (pravda, zbytečně) zesměšnil Tvůj návrh.
Tak dík, že ses neurazil. :oops:

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz