Imigranti, uprchlíci a vše okolo


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od reddog » pát 29.4.2016, 6:29

Sedmej píše:...
na druhou stranu, pomoct potřebným je správná věc. jasně, můžeme se zase bavit o tom, kolik z nich to reálně potřebuje a jak tu pomoct provádět ....
tak, a tohle je tak říkajíc zakopaný pes :evil: . Potřebný uprachlík je u mně ten, který uteče před válečným běsněním do nejbližší země a začne tam pracovat. Drží hubu a je rád, že bude mít klid na práci a obživu rodiny. Jenže, a tady bych nejraději řval, protože je ještě stále spousta na straně nerozumu, drtivá většina těchto nelegálních migrantů jen nastavuje dlaň a svou migraci bere jako zahájení svaté války proti nevěřícím, kteří jim mají zadarmo zaplnit břicha. A víš proč?? Protože političtí představitelé tzv Evropy prosadili štědrý sociální systém pro nemakačenka. A ano, nebojím se přirovnat nelegály a situaci kolem nich, k tzv sociálnímu začleňování jistého etnika. Spousta vypasených neziskovek, spousta keců, spousta užitečných idiotů, ale výsledek je v podstatě na nule, anýbrž dokonce v záporu. Výsledek další je ten, že přes všechny "pokusy" stále existují lidé, kteří se prostě do práce a fungování státu nezapojí. Myslíš si, že pomáhat potřebným nelegálním migrantům je opravdu správná věc? Tak jim pomáhej. Konkrétně a adresně. Běž na hranice, vyber si rodinu a pomáhej. Vem je k sobě na zahradu, nakrm je, najdi jim práci, nauč je jazyk. Pokud to nezvládneš či nechceš, pak nehovoř obecně.

Začíná mi být opravdu blivno z představy, že někteří inteligentní lidé stále nechápou rozdíl mezi UPRCHL PROTOŽE CHCE PRACOVAT A ŽÍT JINDE a CÍLENĚ MÍŘÍ ZA ŠTĚDROU RUKOU EVROPSKÉ SOLIDARITY :!:

Pořád posloucháme bláboly o tom, že nemáme paušalizovat. Tak přestaňte paušalizovat také. Ne všichni nelegálové jsou špatní, ale ukažte mi fungující většinu z nich. Tu většinu, která přesvědčí ostatní o tom, že mají pracovat a přestat pobírat dávky a vynucovat si svou kultůru na úkor původních obyvatel. A to platí na nelegály stejně, jako na tzv sociálně začleňované etnika.

Děkuji, při pátku jste mne naladili dost bojovo. Chlapi v robotě budu myt ze mě radost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Sedmej » pát 29.4.2016, 9:08

reddog: mám pocit, že ať napíšu cokoli, zase si z toho vypíchne někdo jednu větu a bez kontextu celého mého příspěvku na tom vystaví něco jako teď ty. :-)
těch zakopaných psů je v celé té krizi mnohem víc. popisuješ úplně nereálnou představu o tom, jak by lidi měli migrovat. nepíšu nic o pomáhání nelegálním úprchlíkům, kteří si jdou jen pro dávky. domů si rodinu migrantů nevezmu, stejně, jako si asi ty nevezmeš domů skupinku bezďáků, abys teda ukázal, jak se má pomáhat místo migrantům českým lidem.
vnímej text jako celek, nebudou tě pak snad moje příspěvky ladit do bojovna. víc pro chlapi od tebe z roboty asi udělat nemůžu. :-)

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Pařez » pát 29.4.2016, 20:35

Přílišná politická korektnost hranice Evropy neochrání, říká generál Jiří Šedivý

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3614707
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od reddog » pát 29.4.2016, 21:36

Sedmej:
Jo, taky mám pocit, že je to zbytečný čas. Pařezova jedna věta to v podstatě naprosto vystihuje.
Vlastně ani nevím, co si o tobě mám myslet. Bez urážky, ale minimálně zde mi jasně připomínáš tzv politiky. Všechno vlastně jen obecně, konkrétně nic. Pak námitku natáhnout na vytrhávání z kontextu. Tak nejlépe bude, když mě - pomalu myslícímu, ne příliš chytrému, prostě prosťáčkovi - vysvětlíš polopatě, jak to tedy myslíš a kam si tě mám zařadit. Na jedné straně tvrdíš, že nerad islamizaci Evropy, vzápětí pak napíšeš, že pomoci potřebným je správné a rovnou to přikryješ tvrzením, že sílí radikalizmus.
V každém případě je od tebe velmi milé, že pomáháš konrétním dětem z dětských domovů. Když nad tím tak přemýšlím, sám ve svém okolí vím maximálně o dvou a to ještě jen díky tomu, že jsem pro ně v minulosti zajišťoval nějaké práce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Sedmej » pát 29.4.2016, 23:56

reddog: zeptej se mě konkrétně, já se pokusím ti konkrétně odpovědět.
k tomu co zmiňuješ, že jsem napsal. netoužím, aby se do Evropy dostávali migranti. tedy lidé, kteří se nejdou schovat na čas před válkou, ale lidi, kteří se tu chtějí usadit. ale nevadí mě, když Evropa pomůže uprchlíkům. tedy lidem, kteří se chtějí na čas ukrýt před válkou a počítají, že se vrátí. s tím tedy souvisí i snaha Evropy, aby ta válak nebyla, jinak to celé nemá smysl.
a rostoucím radikalismem jsem nic nepřikrával. mám jen strach, že lidi podlehnou nabídce rychlého a kolikrát nesmyslného řešení a díky tomu se k moci dostane totalitní a nedemokratický systém.

Příspěvky: 105

Registrován: pon 11.8.2008, 0:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: severní Čechy

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Golem » sob 30.4.2016, 4:02

Myslíš, že se ti migranti (a teď se omezme jenom na ty, v jejichž zemích vůbec nějaká válka je) táhnou přes x bezpečných zemí do těch s nejštědřejším sociálním systémem proto, že tam chtějí najít na čas ukrýt před válkou a potom spěchat zpátky domů budovat svoji vlast?
Kolik myslíš že takových mezi nimi je a jak je odlišíš? A kolik z nich si to nakonec rozmyslí a raději zůstanou v Evropě, protože doma by je čekalo víc práce a méně ekonomických výhod?

Příspěvky: 15

Registrován: stř 27.4.2016, 19:16

Zbraň: G17 4. gen.

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Vici » sob 30.4.2016, 13:33

Já si vždycky představuju sebe - co bych tak asi dělal, kdyby se mi před barákem začaly projíždět skupinky fanatiků s kulomety a RPG na korbě. Jako příklad vezmu scénář rusky mluvících "zelených mužíků" a partiček místních přisluhovačů, v NATO a EU už nejsme protože nás ty organizace jenom prudily, armáda a policie asi moc nezvládá jinak by mi už měsíc pod okny nejezdili ozbrojenci. Opakuji, je to příklad.
A kupodivu, vychází mi zhruba totéž co dělají uprchlíci ze Sýrie. Zdekoval bych rodinu a zdrhnul za hranice. Slovensko a Polsko bych vyloučil, zelení mužíci už by tam byli nebo by se tam chystali. Zbývá Rakousko a Německo, ale tam už je hromada lidí co měli stejný nápad jako já. Nevadí pár měsíců rodina v nouzovém táboře vydrží a já mám dilema - zkusit se zapojit do "odboje" nebo ne? A když jo tak ke komu? Dejme tomu že nevyměknu a vrátím se domů, ale to je celkem fuk. Bohužel zelení mužíci neubývají, zato přibývají mrtví civilisté, kteří nebyli zbabělci a nezdrhli jako my. Náš barák trefil nějaký opilec minometem. Co rodina? V táboře se stejně jako sto tisíc dalších Čechů, Poláků, Slováků a Ukrajinců nudí a stresuje už přes rok, o práci a gympl/průmyslovku pro děti nezavadíš. Doma už nefunguje skoro nic - školy, nemocnice, policie, firmy kde jsme pracovali půlka baráků je rozstřílená a konec konfliktu v nedohlednu. Asi nezbyde než se smířit s osudem a pokusit se začít nový život jinde - kde? V Rumunsku nebo v Anglii, v Srbsku nebo v Kanadě? Volba mi připadá celkem jasná.
Tolik k tomu útěku před boji - kdo dorazil ze Sýrie až do Evropy samozřejmě doufá, že se tady usadí. Myslet si, že se někdo trmácí ze Sýrie do Evropy "jenom než skončí válka" je naivní a věřím, že takhle uvažuje málokdo z nás.
Nám nezbývá než rozlišit ty co sem jdou jen a pouze kvůli sociálním dávkám (mazej zpátky domů) a ty co opravdu utíkají před válkou. No a podle mého skromného názoru je třeba uprchlíkům jasně říct: můžeš u nás zůstat, pomůžeme ti, ale budeš bydlet kde ti určíme, dokud budeš brát sociální podporu nikam se neodstěhuješ, budeš studovat, hledat si práci a hlavně dodržovat naše zákony, jinak - bohužel, ale mazej odkud jsi přišel. Když se vrátím ke svému příkladu - pokud by tohle řekli mojí rodině v té Kanadě nebo Angli, budu jenom rád.

Příspěvky: 27

Registrován: úte 22.12.2009, 10:08

Zbraň: STI TROJAN

Bydliště: Vysočina.

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od sacket » sob 30.4.2016, 20:39

Myslím si, že těch dvacet minut času za to opravdu stojí :
https://www.youtube.com/watch?v=4qsB5GsH4_E
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Int1m1thy » úte 03.5.2016, 9:09

Tri južné pláže v UK zakázali bikini a vyhlásili sa za "slušné plážové oblasti", ktoré môžu navštevovať ľudia "bez toho, aby sa museli pozerať na príliš veľa odhalenej ženskej pokožky"!

http://southendnewsnetwork.com/news/thr ... -in-trial/

Koment: Stop Islam
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od 4mike » úte 03.5.2016, 13:19

tím méně budou mít Greenpeace zbytečných výjezdů kvůli ohlášení vyplavených velryb :lol:
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Příspěvky: 130

Registrován: čtv 05.2.2015, 18:09

Zbraň: G17 3 Gen. CSV-9

Bydliště: Plzeň

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Erunamo » úte 03.5.2016, 14:12

Eu vzkrisila odpustkovou metodu:

Sedm miliónů za uprchlíka. Země mají mít možnost vykoupit se z kvót

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -kvot.html


Tohle uz je trosku starsi ale porad zajimave:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... ezeni.html
Listina základních práv a svobod článek 23.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Sedmej » úte 03.5.2016, 14:19

Erunamo: EU se bohužel změnila v něco co snad nemůže dlouho vydržet. v momentě, kdy lidi začnou spojenectví vnímat jako nějaké vězení, nemůže to mít dlouhé trvání. a to píšu s velkým bohužel. protože si myslím, že Evropská unie mohl být pro všechny prospěšný projekt a Evropským státům to mohlo pomoct před požíráním ze stran velmocí (USA,Rusko a v poslední době i sílící vliv Číny).
Migrace teď vypadá jako rána, kterou těžko ustojí. A pokud UK odejde, bude se dost těžko lídrům některých států vysvětlovat, proč tam ostatní mají zůstat.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Pařez » úte 03.5.2016, 14:36

Sedmej: neboj, UK neodejde.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Sedmej » úte 03.5.2016, 14:46

Pařez: uvidíme už za pár týdnů. myslím, že to je zásadní pro celou Evropu, jak to referendum dopadne.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Pařez » úte 03.5.2016, 14:51

Sedmej: jako kéž by kdyby šli.., ale z EU neodejde nikdo, tedy po svých..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od 4mike » úte 03.5.2016, 15:08

Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Stepan » úte 03.5.2016, 17:25

250 tisíc euro pokuta za 1 nepřijatého uprchlíka? Bezvízový styk s Tureckem???

Já snad už začnu chodit na protievropské demonstrace. Můj odpor začíná dosahovat úrovně, kdy osobně začnu něco dělat. NECHCI BÝT V EVROPSKÉ UNII !!!

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od mihlit » úte 03.5.2016, 18:03

Pche, já nechtěl být v EU ještě před tím, než to bylo v módě :mrgreen:

Je to přesně ten důvod, proč to mám obráceně, než někteří. Já už nad EU zlomil dávno hůl, takže když zas přijdou s nějakým nesmyslem, neříkám si "bože, už zase hulili trávu". Místo toho se raduji. Proč? Čím víc špatných zpráv, tím lépe, protože tím víc lidí se konečně probudí. Tuhle EU už vyléčit nejde, jediná šance je to zrušit a začít znova.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od reddog » úte 03.5.2016, 19:00

Stepane,
Souhlasim a v tomto pripade mas mou podporu.

Příspěvky: 60

Registrován: stř 30.10.2013, 9:07

Zbraň: ZKM456

Re: Imigranti, uprchlíci a vše okolo

Příspěvek od Freed55 » úte 03.5.2016, 19:22

Bez komentare.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]


Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz