"Instruktori" strelby


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od cipis » stř 12.8.2015, 22:23

No i další zelenina a ovoce se plete. Instruktor, dozor a rozhodčí. D
Instruktor někoho instruuje (ukazuje mu, co a jak), dozor dozoruje (sleduje, jak to ten někdo dělá) a rozhodčí rozhoduje (tedy rozhodne, jestli to, co defacto viděl dozor, je nebo není v pořádku, tedy souladu s tím, jak to ukazoval instruktor).
Dozor tedy pouze sleduje, nic neukazuje. Vemte si třeba pedagogický dozor - ten také jen hlídá žáky, nic je neučí ...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Carloss » stř 12.8.2015, 22:32

Přesně tak.. A pro jednoduchost je ještě rozdíl mezi dohledem a dozorem... ;-)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od cipis » stř 12.8.2015, 23:02

Jj, když je dohled, tak je zodpovědný ten, co něco dělá (tedy ne dohled). Kdežto když někdo něco dozoruje, tak je zodpovědný ten, co dozoruje. Viz. např. vyhláška 50.
Tedy střelecký dozor je zodpovědný za dodržování bezpečnosti při střelbě, tedy při průseru to odnese on a ne ten, koho dozoruje. Dohled to má jednodušší, ten to třeba na začátku zkontroluje, v průběhu "sem tam" také a případně do toho "zasáhne". Ale v případě průseru není za něj zodpovědný.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » čtv 13.8.2015, 10:42

Obávám se pánové, že se pletete..ve velkém finále se budou orgány činný v TŘ zabývat formou zavinění jednotlivých osob, které byli z naší strany prokazatelně poučeny a tento institut dle mého názoru je natolik pádným argumentem, že odpovědnost za jednotlivého držitele ZP je právě jen a jen na tom konkrétním držiteli..pokud on se něčeho dopustí skutku, kvalifikovaného jako ublížení na zdraví,poškození majetku , je to jeho vůle a jeho odpovědnost..

Nicméně škatulkování kdo co jak a podle názvu není zas tak důležité, protože to co děláme na našich drillech je kombinace ( ukazujem co a jak se bude střílet, dozorujeme a upozorňujeme na chyby a nakonec předvádíme tu konkrétní položku jak je to podle nás nejlepší)
To je to co děláme, není důležité jak se to škatulkuje.. pro mně osobně je důležité že přijdou střelci a já na nich vidím nějaký progress a jsem tomu rád že moje snaha nese ovoce nebo zeleninu..
Ohledně průseru : to jsou takové rádoby názory, které nemají reálný podklad, v sekci Drilly si to můžete přečíst anebo Vás odkážu na stanovisko MV paní Bačkovskou.. V minulosti i budoucnosti mezi námi i ní probíhá čilá korespondence abychom zamezili šíření nepravd a i úmyslných dezinformací..

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Carloss » čtv 13.8.2015, 18:26

Nemslím, že jde o škatukování.. Jestli to tak bereš, prosím... Já myslím že jde spíš o to nazývat věci pravými jmény... ;-)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » pát 14.8.2015, 8:48

přesná definice je důležitá při řešení problémů.. s tím souhlasím,
onehdá jsem si četl na zbranekvalitne nějaké věci a co mně tam zaujalo bylo asi 5 stránek o definicích pravidel a pouzder atd.. prostě o ničem, kdyby raději diskutující sušili než se snažili puristicky vystihnout podstatu slov, udělali by pro nás i pro sebe líp..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Int1m1thy » pát 14.8.2015, 9:00

John: on tam pak stejne kazdej ma co chce, a nikdo to neresi. Nerikam ze mi to vadi, ale nechapu pointu omezeni kdyz se pak na to sere.
G17gen4
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » pát 14.8.2015, 16:09

jo. je to tak..s tim dobranskym nahodakem se jim priznavat barvu asi nechce ze jo CMK ?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od cmk » sob 15.8.2015, 18:51

Nejsem admin, ani moderator, ale je to moje tema... Jste uz povetsinou nekolik stranek OT...
Muj puvodni dotaz neni myslen na nikoho konkretne, ani proti nikomu konkretne...
Proste me zajima nazor, pozadavky, postrehy, zkusenosti...
Vachnivou diskuzi jsem trochu predpokladal, osobni napadani je uplne zbytecny...
Trochu jsem i ocekaval nejake konstruktivni informace... Kde jaka disciplina ma treba instruktorske kurzy, jestli vubec neco takoveho je dostupne, realne, potrebne, atd...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od reddog » sob 15.8.2015, 21:14

Honzo,
A ma to vse co delat s tvou aktivitou se "streleckymi zazitky" prezentovanymi na netu? Ptal ses proto, abys to pripadne nejak implementoval do nabidky?
Ptam se jen proto, abych si dokreslil vlastni nahled :wink:
Za odpoved dekuji.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » ned 16.8.2015, 11:22

aha..takze na losu to nekdo poslal do vesnice a ty jako kapo to vis a uz je to osobni napadani..cekal jsem neco lepsiho..jsem zklamam..kde je cest a odvaha ??

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od cmk » ned 16.8.2015, 22:00

JH - k rane nad val jsem ti soukromne napsal, co presne o tom vim a presto verejne lzes?...

Nechapu:
a) proc s tim prudis ve vlakne "Instruktori strelby"
b) proc to vubec spojujes s osobnim napadanim? To je nejaka Tvoje projekce?

Pro jistotu znovu opakuju odpoved na tvoji otazku, ohledne udajne rany nad val v Dobranech:
Nevim, nebyl jsem tam, nejsem reditel, nikdo mi nic nerikal, nejaky DQ tam pry padlo...
Obecne - to, ze da nekdo ranu nad val znamena, ze je vul strelec. Ze by byl vul organizator nebo na picu pravidla by se projevilo, az kdyby za to nedostal DQ.
Mozna dodam, ze vul strelec se muze objevit na jakekoli strelecke akci a proto na LOSech mame bezecnost jistenou nasobne a prehnane, protoze jestli se to stalo (ja tam nebyl a fakt nevim, ze by k necemu takovymu doslo), tak kdyby frajer totez udelal pri behu popredu dozadu, mohl zastrelit nekoho za sebou.
Pokud mas pocit, ze nektere ustanoveni pravidel LOS neni dostatecne bezpecne, "coffee" je reditel LOS, na foru zbranekvalitne.cz momentalne probiha sber navrhu na upravu pravidel - budeme radi, kdyz nam jako dlouholety profik pomuzes tu nebezpecnou vec z pravidel odstranit.

REDDOG:
Ano, svym zpusobem to ma s tou aktivitou trochu spolecneho, ale rozhodne ne to, abych vystupy z diskuze implementoval na web.
Je to ciste "pro me", protoze jsem se diky te aktivite k te tezko definovatelne veci dostal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od reddog » ned 16.8.2015, 22:21

cmk:
Diky za odpoved. Vlastne jsem ani jinou necekal. Drzim palec.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » stř 19.8.2015, 12:10

poukazuji spíš na to, že pravidla jsou jen jedna stránka věci a druhá je perfektní a bezpečná manipulace..
Na našich kurzech (ICS, Drilly) lidi střílí hodně obtížné věci, které si prostě dovolit střílet můžou, protože je nutíme na sobě pracovat a makat, a oni se propracujou do určitého levelu, a ti co toho nejsou schopni, tak k nám víckrát nepřijdou.. takže na finále máš velkou skupinu vycvičených střelců, kteří můžou střílet co nejreálnější obranou střelbu..a hlavně nedělají bezpečnostní chyby..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od cmk » čtv 20.8.2015, 10:18

Jsme OT - ale poharove LOSy strili kazdy rok cca. 500 lidi, klubovky dalsich 100 a LOSiky dalsich 100... Lidi se kazdy rok castecne meni... Strili se to 10 let... No, hodne pres tisic lidi se tam vystridalo. Zadny zraneni, zadny postreleni...
Jestli je pravda (a opakuji - ja tam nebyl a tu informaci mam od Tebe), ze si tam nekdo nad val strelil, neni to chyba discipliny, je to chyba cloveka, poruseni nekolika bezpecnostnich pravidel, za kazde je DQ driv, nez ta strela dopadne (konec koncu driv, nez vyleti).
LOS je sport. My na LOSu lidi NEUCIME, neb nemame koncesi na vyuku a vycvik ve strelbe. My jim maximalne ukazujeme nedostatky, na kterych maji zapracovat, paklize je DQ, je jim presne vysvetleno za co a proc, paklize procedura, tak taky. Na vic neni cas a neni to ani ucelem. Od toho jsou kurzy, kde je tech lidi mene a jejich cil je jiny a tudiz I pristup je jiny.
Pokud si myslis, ze se ti na kurzech tohle nikdy nemuze stat, tak ti preju hodne stesti, abys mel pravdu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Int1m1thy » úte 24.11.2015, 16:14

Neco ohledne bezpecnosti a bezpecnostnich pravidel...

https://youtu.be/hjHYYDSLlnE
G17gen4
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » úte 24.11.2015, 19:58

jako naprostý souhlas s videem a ze Suarezem ( kterýho moc nemusím)
pravidla jsou důležitá, ale nesmí to být odtržené od reality.. pistole na stolkách, zakázána střelba na zádech mezi nohama a hlaveň nahoru..
To na co stačí dát bacha je prst mimo spoušt, to je hlavní a nejzásadnější věc při nějakém nízkém levelu. Pak když člověk je posunutej někde jinde, jsou i další pravidla, která vycházejí z praxe.. od borců co se už něco nafajtovali..skusím sem hodit pár pravidel od Poula Howa :
Měj prst mimo spoušť dokud neuvidíš terč v mířidlech
Vnímej prostor před terčem a za terčem
Měj zajištěnou zbraň a prst mimo spoušť v ,, High ready “ nebo ,, low ready“ dokud není cíl identifikován

CMK: Když je LOS sport, proč tam jsou tak dementní taktické situace a vyžadováno nějaké pseudo řešení ?? proč tam není například technická střelba se zátěží ??
Někdo z LOSu mi někdy řekl, že jsou to závody v střelbě tvářící se jako taktické řešení střeleckých situací.. a pak se dovídám že tam nemá nikdo kvalifikaci posoudit taktické i technické aspekty použité při řešení..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od cmk » úte 24.11.2015, 21:52

Myslis takticke aspekty jako kryt se tak, abych se neodkryval proti vice tercum, resit je tak, jak se postupne objevuji apod? Od toho jdou pravidla, ktera to stanovuji a rozhodci, ktery zna pravidla... Nic vic, nic min...
Jinak vzdycky potesi, kdyz LOS hodnoti lidi, kteri na nej nejezdi, nic o nem poradne nevedi - tudiz si nejdriv vymysleji nejake argumenty, proc se to asi dela a nasledne proti tomu bojuji... Sorry, na tyhle picoviny nemam cas ani naladu...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Starosta » stř 25.11.2015, 9:47

john.hawk: Neblbni, uz jsme zase zpatky u srovnavani LOSu a Drilu? To snad uz fakt nema cenu.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » ned 29.11.2015, 18:34

já vím, jsem asi outtopik..Nicméně si myslím že dobrý instruktor musí být schopen postavit střeleckou stage tak, aby to mělo hlavu a patu a bylo to dostatečně způsobilé odhalit slabé i silné stránky střelce a aby si z toho ten závodník něco odnesl..a bylo to poplatné realitě ozbrojeného střetu.
U nás jsou stageové položky například čistě technické..a pak ty vyžadující od střelce určité vlastnosti a návyky..a to vše v rámci bezpečnosti..a taky se v tom dá soutěžit, což některým asi leží v žaludku co si myslej že je LOS prostě TOP soutěž..

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz