"Instruktori" strelby


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » ned 14.2.2016, 21:42

20 let praxe u ozbrojených složek a kurz slušně řečeno - vo ničem, nikam mě neposunul. zatím asi to nejhorší co jsem byl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Quirinus » ned 14.2.2016, 22:25

A co to bylo zač? Třeba nebyla chyba v kurzu, ale v tom, že už jsi tak daleko, že dál už tě neposune vůbec žádný kurz. :idea:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » ned 14.2.2016, 22:39

společnost si nechám ještě zatím pro sebe.
a že bych byl táák daleko...to fakt ne. Jsem začátečník.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od reddog » ned 14.2.2016, 22:47

Pitte,
Ty jsi ale zly, mlekari Dane :-) . Jen se nebud, klidne konkretizuj :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Int1m1thy » pon 15.2.2016, 16:53

tak to napis ne ? aby sme se ostatni vyvarovali
G17gen4
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » stř 23.3.2016, 10:34

Já jsem mám nyní čerstvou zkušenost od kluka co jsem ho potkal na kurzu ve staňkovicích u Chomutova. Kluk šikovnej, už má něco za sebou a ubezpečil mně že to jak to dělám s kolegy je opravdu jiné než jinde a v mnohem mu to dalo více..což mně potešilo, zejména že ten kurz co měl za sebou pořádala společnost co neustále hejtuje ICS..

Dále bych zde rád uvedl, že i Travis se ušutne.. viz ten jeho ND, zase se k tomu postavil jako chlap, řekl bacha bacha, musíte dávat pozor, protože i mně se to stalo..zafungovala poslední pojistka a to je bezpečný směr při natáčení..
Každopádně každej z nás občas udělá nějakou botu, a měl by se umět k tomu postavit čelem.. jedině tak se může posunout dopředu.. to platí zejména pro instruktory..
Takovým jedním ze znaků určitého levelu je poměr informací vs historky z bojů..
pokud převládají ty historky tak je něco špatně..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » čtv 24.3.2016, 9:35

co já mám zkušenost s různýma kurzama - tak bych to rozdělil na dvě hlavní části -metodika výuky a konkrétní instruktor.

zatím nejhorší střeleckej kurz jsem zažil u Thor Tactical vedenej Lumírem Němcem........

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Stenny » čtv 24.3.2016, 11:29

pitt: Co konkrétně to bylo za kurz? Kde byly slabiny? Nenech se prosit, dej popis :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » čtv 24.3.2016, 11:48

pistole BASIC a ADVANCE - být strejda co na půdě našel starou čezetu, tak jsem asi nadšenej. Vzhledem k tomu že mám za sebou kurz u R.Libovickýho a u Polucialuse s Hawkem, tak můžu porovnávat.

základní rozdíl - Jak Libovický, tak kluci z Combatsim(u) vysvětlí CO, JAK a PROČ a to poměrně detailně. Poměrně razantně probíhá tady drillování, buzerace a nácvik i pod stresem

Thor - natáhnite si, dejte si to do pouzdra, pak to takto chytíte a budete střílet tam na ty terče co jsou od nás 15m, máte na to čas, takže v klidu, hlavně ať se trefujete

říkám si " je to basic, takže jdeme pomaličku, ok, dám jim šanci a zaplatím si i ADVANCE"

Advance - "natáhnite si, dejte do pouzdra, takto napíchnete a budete střílet tam na ty terče co jsou od nás 20m"
jo a kluci....nemějte ty prsty na spoušti.......
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » čtv 24.3.2016, 12:37

a když už jsme u toho

https://www.tca.sk/

znáte někdo ?
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » čtv 24.3.2016, 13:26

Lumír Němec, bývalej Urňák a bývalej Sog.. ze skušenostmi.. fakt nevíme proč je to takový jaký to je, ale víme jistě že takto to bejt rozhodně nemá..já to třeba poznám podle určitýho videa nebo podle fotky.. podle drobnejch základních pohybů co třeba vůbec nesouvisí s nějakou pokročilou taktikou.. pitomé tasení, pitomé přebítí, pitomé odstranění závady to musí mít určitý standart, určitou úroveň.. pokud tohle chybí u renomované společnosti tak to vyvolává otázky..

někdy je to fakt navoněná bída..
TCA, RDA na slovensku-- osobně jich nepoznám, pár studentů od nich jsem měl někteří byli velmi dobří..
Pokud kurz stojí xy euro a časová dotace je 4 hodiny tak mně osobně to připadá taková rychlonalejvárna bez důrazu na detail..ale můžu se mýlit..
na slovenském foru se řešilo to, že se jim na kurzu někdo postřelil a z jejich strany to byl tlak to všechno ututlat místo toho, aby se udělal rozbor příčin..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od beton » čtv 24.3.2016, 17:42

To, že někdo něčím prošel, zdaleka neznamená, že svůj um dokáže předat dál. Prostě k tomu být instruktor nejde jen něco umět, ale umět ty dovednosti naučit i ostatní a to navíc stylem pro civilní střelce. Což je zas něco úplně jiného než pro členy ozbrojených složek.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 24.3.2016, 18:36

a neni to kvuli tomu ze se vetsina veci skoro ve vsech oblastech treba jako sebeobrana, strelba, noze atd. jede jenom pro ty nejvetsi dmnty a ultra zacatecniky a nic poradnyho pro pokrocilejsi proste nikde neni v celem pasmu jakehokoliv vycviku ? Prirovnal bych to jako k rizeni auta a autoskolam...

jakej je rozdil mezi civilem a nekym z ozbrojenych slozek ?
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Int1m1thy » pát 25.3.2016, 0:31

Live Fire Reality Based Training with the NEW polymer Jedburgh Target Systems!

https://www.facebook.com/RobPincusPro/v ... 738783819/

Tohle vypada hodne zajmave... :inlove:
G17gen4
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » pát 25.3.2016, 11:06

terče od Fab defense s nějaký zpoždovačem sklopení..proč ne..
Ohledně tvé otázky : U civila je to vetšinou jednodušíí protože je to tabula rasa a déle sloužícího musíš holt trochu přetavit, protože má pár zlozvyků ze služebního výcviku, který často není koncepční a je to jiné z měsíce na měsíc..a je to hrůza..Jednou instruktor u PCR řekne při přebíjení míříš furt dopředu, za měsíc řekne při přebíjení musíš mít hlaveň nahoru abys měl okno, další měsíc učí SUL bez pořádného vysvětlení a bez možnosti modifikace ( já ho mám modifikovanej protože mně se to nechce držet jen třech prstech bez opory, a i se mění často taktika.. :wink:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » pát 25.3.2016, 11:15

obecně chybějí použitelné základy jako je prst mimo spoušt, tasení, reset, spouštění, postoj a furt se někdo na tyto chybějící věci snaží našroubovat nějako spešl taktiku..
PS: není to všude stejný, kvalita je proměnlivá.. má slova patří spíše tam kde jsem to zažil sám..
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » sob 09.4.2016, 16:20

Dále abych to posunul na další level..Dneska někdo přijde s něčím, co je ultra moderní..ale to moderní je na úkor poctivé makačky..
Tím nezpochybňuji že jsou různé zkratky a finty..ale přesto když je to poctivě vydřené, déle to člověku vydrží..takže raději umět základní věci pořádně a použitelně, než ,,vědět jak co střílet,,ale netrénovat to..
kupříkladu zde uvedu postoj, který je z poloviny 70-80 let, je to Izraelská Amida..o které někdo píše že už je překonaná..no podívám se třeba na toto video z roku 2015 jak to střílí Kouzelný Ital Zero..a zase jako staré a nemoderní rovná se nepoužitelné mi to nepřijde..
https://www.youtube.com/watch?v=oRNauDBLUV8
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od S474N » sob 09.4.2016, 17:23

Nechci zpochybnovat Amidu, ale neni tohle zrovna o tom, ze se kryl za autem, tzn. i vyskove se potreboval "posunout" niz?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od beton » sob 09.4.2016, 18:16

Já bych možná viděl spíš i problém v tom, že spousta "střelců" by chtěla střílet v pohybu a v akci, tasit s natažením za 0,5sek, ale sotva tefí terč na 15 metrů.

Jinak krýt se za průměrné dnešní auto je nesmysl. Viděl jsem jak střela prolítla dveřma u řidiče a s klidem prostřelila i dveře u spolujezdce, takže by klidně zasáhla i dotyčného, co by se za tím autem schovával.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » sob 09.4.2016, 21:24

S474N píše:Nechci zpochybnovat Amidu, ale neni tohle zrovna o tom, ze se kryl za autem, tzn. i vyskove se potreboval "posunout" niz?
https://www.youtube.com/watch?v=vwRgnT6 ... tml5=False

https://www.youtube.com/watch?v=3uH8Mt- ... tml5=False

tím to nebude ;-)

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz