"Instruktori" strelby


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » pát 07.8.2015, 15:18

To se mi teda nějak nezdá sám VARku mám a vidět tam jde velice dobře. Každopádně celé cos popsal je dost divné a když si u toho nebyl jen si něco slyšel z placu tak bůh ví jak to bylo. Každopádně by mě toto zajímalo?!

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od E-Ryc » pát 07.8.2015, 16:32

Jak rikam, ten typ ber s rezervou (z pritomnych tam byl minimalne Chip a coffee, tak treba nektery upresni). Majitel uz nejaky patek strili, takze pochybuju, ze by opakovane nevidel zadek nabojnice, kdyby byl videt...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Int1m1thy » pát 07.8.2015, 17:25

E-Ryc: podle komentaru epic hardcore leaderu z losu bylo lepeni az posledni problem co resili :wink:
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » pát 07.8.2015, 17:55

Chápu to dobře podle zdrojů, že nějakej rozhodčí LOSu někde na LOSu při předvádění odmáčkl spoušt a Sa 58 to poslala někam do vesnice? To se ke mě doneslo je to pravda nebo je to kec?
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » sob 08.8.2015, 20:50

tomu nevěřím vždyť to je proti pravidlům
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od coffee » pon 10.8.2015, 19:58

Areyou: pokud se tak rozhoduješ z nedostatečných informací, že si jich víc než polovinu vymyslíš, tak něco děláš špatně. :roll:

Na závodech LOSu rozhodčí nepředvádí žádnou manipulaci se zbraní, takže těžká pomluva a fabulace z Tvé strany.

To, že Ti nic neříká dodržování provozního řádu a pravidel, je jen Tvůj problém a nevnucuj jiným, že je to v pořádku. My si nehrajeme na válku, takže bezpečný úhel je něco, co chrání střelce a provozovatele střelnice před problémy. Ostatní obyvatele před následky.

K faktům - ono "vybíjení" při ráně jistoty se provádělo na klubovém závodě s civilním provedením HK MP5, které z nějakého technického důvodu nebylo schopno vyhodit náboj z komory ani otevřít závěr. Majiteli se to také nelíbí a pravd. to bude řešit servisem. U V-AR je do komory bez problémů vidět a takový problém jsem u něj neviděl a nezažil. U SA-58 je to úplně mimo mísu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » pon 10.8.2015, 23:14

AREYOU píše:Chápu to dobře podle zdrojů, že nějakej rozhodčí LOSu někde na LOSu při předvádění odmáčkl spoušt a Sa 58 to poslala někam do vesnice? To se ke mě doneslo je to pravda nebo je to kec?
coffee
Tys to nečetl, ptal jsem se zda je to pravda, že se to ke mě doneslo? OK ocituji tedy informace co se ke mě donesly pak můžeš reagovat znova opakuji nedával jsem to sem jako ověřené a že jsem u toho byl?!

XXX:no na dobřanskej pušce tak hlavni rozhočí když si sel jako první stage aby ukazal jak to ma probehnout tak pri přebihání poslal smerem na dobřany z 858 kuli

XXX:tovle to si už nevzpomenu je to nejde březen tušim, ale jako docela pruser protože to fakt poslal do města nekam, ale nikdo nic nehlasil takže asi v pohode

XXX:spatne ji chytil, chtel ji asi pobrat a čapnul za spoušt a prásk pulka lidi vedle nej se připosrala včetne me

coffee pokud víš o co šlo mluv pokud ne drž HUBU jen ze sebe zbytečně děláš DEMENTA. Pakliže to pravda opravdu je tak dodržování provozního řádu a pravidel moc nepomohlo, když někdo neudrží prst mimo spoušt, že?! :D

PS mohu poprosit admina o dojmenování vlákna na "Instruktori" strelby a "kvalifikovaní" rozhodčí aby někdo neříkal, že jsme OT díky.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od E-Ryc » úte 11.8.2015, 10:24

Tak me ted napadlo, u armady (v boji) ta manipulace hlavni nahoru nejspis smysl ma - pred tebou jsou zada kolegy zatimco "za valem" je nepritel.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » úte 11.8.2015, 12:08

for Coffie :
No pravidla a řád střelnice je na jedné straně, schopnost bezpečně manipulovat a chtít se to naučit je na straně druhé..a dle mého osobního názoru, spoustu lidí nemají dostatečně namanipulováno tak, aby si mohli dovolit dál růst.. a proto se dívají skrz prsty na ty co mají namanipulováno dost a můžou si dovolit reálnější a lepší věci.. ohledně toho valu naše sdružení disponuje dvěma stanoviky od paní Bačkovské z MV ( stanoviska lze prezentovat na našich drillech, stačí se jen přihlásit že by to chtěl někdo vidět) a jedno se týká střelby do valu a provozního řádu a druhé se týká odpovědnosti správce střelnice v případech kdy se na střelnici držitel ZP zraní nebo zraní někoho jiného..

Bezpečný úhel je důležitý zejména pro lidi co jsou idioti a idiotsky manipulují ze zbraní..je to poslední možná pojistka proti blbosti.. Ale je to jen pojistka, není to nic sichr, když to někdo odpálí na Dobřanském Losu směr vesnice a to ještě nechtěně což je 1) absolutní porušení všechno 2) nedostatečná a nebezpečná manipulace tak ti ani pravidla ani provozní řád nepomůžou..Spíš by jim pomohlo je naučit správně a bezpečně manipulovat..

PS: je to stejné jako s auty, každej má ŘP, zná vyhlášku, předpisy, a přesto bourá a pak jsou lidé, co jezdit umí a nemají žádnou zaviněnou dopravní nehodu..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » úte 11.8.2015, 12:21

PS: je to stejné jako s auty, každej má ŘP, zná vyhlášku, předpisy, a přesto bourá a pak jsou lidé, co jezdit umí a nemají žádnou zaviněnou dopravní nehodu..

ano je to jako se střílením - jen prostě na tu první čekají a věř tomu že se dočkají, protože podstatné není jak umí řídit, ale jak často řídí a za jakých podmínek.....
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » stř 12.8.2015, 8:43

naprostý souhlas, pokud jezdí často a za různých podmínek, občas si sami zkoušejí smyky atd tak prostě tu nehodu mít nemusí..díky svým schopnostem..to riziko je zde menší..
no na střelnici není tolik faktorů jak v dopravě, tam se to ohlídat už dá..

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Piggy » stř 12.8.2015, 11:14

pitt píše:na tu první čekají a věř tomu že se dočkají
Nemusí - pokud je u dané skupiny statistická pravděpodobnost třeba plácnu jednou za 112,6 roku, spousta se jich nedožije.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od coffee » stř 12.8.2015, 15:03

john hawk + pitt: naprosto souhlasím, proto jsou pravidla bezpečnosti tak důležitá.

E-Ryc: ano, u armády, policie atd. to má smysl, ale na civilních závodech ne a povětšinou ani účastníci z těchto složek s tím problém nemají.

areyou: skutečně nechápu tvoji nenávist vůči LOS, ale chováš se jako ukřivděný fracek. Způsob, jakým jsi to podal, je více než zjevný.
Na březnové Dobřanské pušce hlavní rozhodčí nikam nic neposlal, protože by nemohl být uveden ve výsledcích. A aby to poslal na Dobřany, tak by musel střílet napříč střelnicí. Dotazem u kolegy z IPSC, který se závodu účastnil, jsem ověřoval, že nic takového neviděl.
Rozhodčí LOS na závodech nepředvádí, jak se má co proběhnout. Pokud střílí tak jako závodník, nikoliv jako cvičená opice.

Pokud něco vím, tak vůbec nemám důvod, abych to veřejně šířil a už vůbec tobě. :wink:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » stř 12.8.2015, 15:36

for Coffe : pravidla bezpečnosti na straně jedné a pak praktická a bezpečná manipulace na straně druhé..
to druhé se bez prvního obejde, ale to první bez druhého už ne..
Jak můžeš chtít od střelce dodržování pravidel, když mu neukážeš co a jak se bezpečně dělá ?? Navíc aby to dávalo smysl, musí se občas střílet položka tak, co odporuje ,,pravidlu že žádná část těla nesmí být před hlavní,, pokud ten dotyčný má manipulaci perfektně najetou, proč by nemohl střílet v leže na zádech mezi nohama ?? Já jako střelec fakt negómu..a jsem také zaujatý, když se má závodit, tak v praktické střelbě by měla být snaha o maximální reál..
Já jako cvičená opice na konci položky ukážu jak bych tu položku střílel já sám. ať si to pak můžou všichni závodníci porovnat s jejich vlastním výkonem který předvedli..a zase je to posune kus dál.. nemyslíš ?? Není to snad učelem závodu ? aby závodník odešel aspoň s nějakou obohacující informací, když se už neumístí ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od coffee » stř 12.8.2015, 19:16

Jo, ale předvádět můžu na kurzu, nacvičování, ale ne na závodě. Když to nebude mít možnost opakovaně vyzkoušet, tak to nezanechá patřičnou stopu v chování. Na závodě je volné řešení, každý si může zvolit svůj způsob, tedy v rámci pravidel.
A mýlíš se, ani v praktické střelbě (IPSC) nesmíš mít jakoukoliv část těla před zbraní. Za to je okamžité stop. Praktická střelba jakou znám já, je čistokrevný sport. Praktická střelba, jakou myslíš Ty, je armádní nebo policejní výcvik. ... nebo aktivní zálohy. Jo, byl jsem na podobných kurzech, vím o co jde, ale do sportu je to nepoužitelné.

Ale jinak máš pravdu v tom, že střelci se mají učit od zkušenějších, jaký způsob lze k řešení zvolit. To jestli je lepší, uvidí nakonec ve výsledcích.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » stř 12.8.2015, 21:16

no já si myslím že jsi na tom závodu můžu ukázat nejčastější chyby při položce a jak to udělat líp než jako vidím z pozice střeleckého dozoru minimálně to přinutí střelce přemýšlet kde udělal chybu a jak se jí příště vyhnout není to žádná taktika ale jen obyčejné věci technické věci jak střílet líp a přesněji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » stř 12.8.2015, 21:25

coffee
Já nemám žádnou nenávist vůči LOSu je mi již v podstatě LOS ukradenej dříve jsem měl nějaké výhrady a snažil se ten LOS nějak trochu ohnout k mému obrazu zjistil jsem, že to nejde a nepůjde, některé duvody chápu některé do dnes nikoliv.
Tu informaci ohledně Dobřanské pušky jsem dostal do SZ proto jsem se ptal zda je to pravda, člověk který u toho byl to taky napsal a zda se k tomu vyjádří či ne je na něm OSOBNĚ sem u toho nebyl tak netvrdím, že se to stalo, proto sem se ptal zajímá mě to.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od daveG17 » stř 12.8.2015, 21:30

john.hawk píše:1) Jak můžeš chtít od střelce dodržování pravidel, když mu neukážeš co a jak se bezpečně dělá ??
2) Navíc aby to dávalo smysl, musí se občas střílet položka tak, co odporuje ,,pravidlu že žádná část těla nesmí být před hlavní,, pokud ten dotyčný má manipulaci perfektně najetou, proč by nemohl střílet v leže na zádech mezi nohama ?? Já jako střelec fakt negómu..a jsem také zaujatý, když se má závodit, tak v praktické střelbě by měla být snaha o maximální reál..
3) Já jako cvičená opice na konci položky ukážu jak bych tu položku střílel já sám. ať si to pak můžou všichni závodníci porovnat s jejich vlastním výkonem který předvedli..a zase je to posune kus dál.. nemyslíš ?? Není to snad učelem závodu ? aby závodník odešel aspoň s nějakou obohacující informací, když se už neumístí ?
johne-dal jsem tam čísla, ať ty odpovědi mají smysl. Vezmu to opět z hlediska rozhodčího IPSC:
1) protože na závodech od levelu II má sakra střelec bezpečnostní zkoušku a musí dobře vědět, jak se bezpečně chovat. Navíc má poslouchat, když dostává briefing. Pokud to dál posere, je to jeho boj a moje smutná povinnost ho ze závodu odstranit.
2) V závodech LOS, IPSC, IDPA je bezpečnost na 1. místě, takže i kdyby ti nějaká položka dávala větší smysl tak, že si budeš střílet přes nohy, ruce nebo kýhošlaka co, tak se s tebou vsadím, že to zkušený sportovní střelec flákne bezpečným způsobem a rychleji (nebude třeba ležet na zádech, ale na břiše směrem k terčům). Možná je to taktičtější dělat jinak, ale ty závody jsou fakt o něčem jiném - bezpečnost - zásahy - čas. V tom prvním se kompromisy nedělají, tečka.
3) No asi záleží, komu to ukazuješ. Já bych se cítil jak debil, většinou je ve squadu střelec, který to umí líp než já, tak ať sledují jeho při ostré akci a ne mě při sušení. Jiná věc je samozřejmě upozornění na nebezpečná místa, kde hrozí diskvalifikace.
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » stř 12.8.2015, 21:37

pánové, mám pocit že motáte hrušky s jabkama....a to bojovou a sportovní střelbu¨........ a je potřeba se smířit s tím že LOS je spíše sportovní střelba.....asi tak jako vše v čem jde pořádat závody, nebo soupeření.....

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Carloss » stř 12.8.2015, 22:16

Obecně k těm schopnostem vs. nehodám... Mám naježděno mraky km... už přes půl milionu to bude... Po celé Evropě. Přišla doba, kdy jsem si říkal (čili vědomá), že to už není možné, abych neodu neměl... statisticky... a hle.. ono to fakt přišlo. Nehoda... a fakt blbá. Takže je to opravdu otázkou času. A pro daného jedince se to jen mírně posouvá... Není tedy otázkou jestli, ale kdy... A není to otázkou času, ale spíš otázkou expozice (tedy spíše čím častěji tím dřív). Jak si je prostě jedinec jistej svou dokonalostí, tím spíše dojde k selhání.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz