Islám ve světě


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Carloss » stř 20.2.2013, 14:15

Larsi, dej lidu vizi a půjdou za Tebou jak ovce. Mnohokráte jsme se o tom v minulosti přesvědčili. A je fuk, jestli tou vizí bude demokracie, která je teď tak moderní, nebo cokoli jiného. Efektivita tkví právě v tom, udělat "z prdu kuličku" z mála udělat něco velkého. Samozřejmě, že i tyto efektivní systémy lze převálcovat pouhým množstvím. K čemu ale radost z toho, že jsem něco (někoho) přemohl, pokud to nemá hlubšího smyslu? Demokracie se nikdo nenají. Ba spíše naopak... Z důvodů demokracie a humanity se snadno naše společnost dostane do bodu, kdy ne, že aspoň někdo přežije, ale nepřežije nikdo, protože i to málo, co budeme mít se bude muset rozdělit, jenže ty podíly nebudou reálně stačit nikomu. Takže tak nějak se i tento systém sám zhroutí (a já myslím, že už nějakou dobu procházíme prvními fázemi). Okolní systémy pak nebudou potřebovat ani příliš zdrojů, ani příliš snahy, aby pak takovou společnost ani ne tak vybili, ale prostě jen vytlačili, či využili uvolněné prostory. A vnucování "naší demokracie" někomu násilím... to samo osobě mi přijde poněkud.. pokřivené.

A k důkazům: Když Ti důkaz o něčem přinesu, tak jej přinejmenším přehlížíš, o jiných rovnou tvrdíš, že to není pravda. Nehodlám dokola důkazy omílat, nebo na kupu přinášet další. Na to jsme příliš nicotní. v této realitě.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Lars » stř 20.2.2013, 16:23

Carloss - možná jsem něco přehlédl, ale jaký důkaz jsi mi přinesl?
To - nezlob se, ale naprosto hloupé až dětinské - tvrzení, že Ježíše ukřižovali "jediní praví křesťané"? Odpověděl jsem Ti, že na území provincie Judea se v té době žádní křesťané nevyskytovali a venkoncem vzato Ježíše neukřižovali ani Židé, ale Římané. Ježíš byl sice odsouzen židovskou radou, ale výkonnou moc na veškerých svých územích si ponechával Řím, v provincii Judea zastoupený Pontiem Pilátem. Proto byl Ježíš ukřižován - což byl dle římského práva způsob popravy nejtěžších zločinců (velezrada apod), kdyby byl popraven dle židovského práva, byl by ukamenován.
Nebo snad myslíš jako důkaz to z historického hlediska naprosto nesmyslné a pravdě neodpovídající tvrzení, že Muslimové byli na Pyrenejském poloostrově "odnepaměti"? Znovu jsem Tě upozornil, že jde o hloupý nesmysl - a od inteligentního člověka (který dokázal udělat zkoušky k získání ZP) bych očekával, že své omyly přizná - a ne je přejde tím, že bude vršit další pochybné argumenty.
Takže prosím nějaký ten "důkaz", který jsi mi přednesl.

A jinak - máš pocit, že my - evropané - nějak vnucujeme svou kulturu arabákům? Nebo je to spíše tak, že oni nám vnucují tu jejich?

Edit - omluva, to tvrzení o "jediných pravých křesťanech, kteří ukřižovali Krista" není od Tebe, ale od Atamana. Už jsem ten příspěvek nechtěl mazat, proto se omlouvám dodatečně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Islám ve světě

Příspěvek od ataman » stř 20.2.2013, 17:21

Lars: Máš pravdu, rozsudek sice vynesl Pilát a vykonala římská moc, ale jak je historicky dokázáno, na nátlak židovské rady, která se ježíše chtěla zbavit ale ponechat si čisté ruce. A Tobě nějaký arab vnucuje svou kulturu? To by mne zajímalo jak. Arab ještě nemusí být muslim a ne každý muslim je arab, ale pokud to tak posuzuješ nedivím se. Soukromá demokratická masmedia a vládnouci nadnárodní konglomeráty pracují velice důsledně na tom, aby u obyvatel Evropy vytvořila právě tento obraz -muslim=arab=terorista. Pomalu každý arab který si hůř uprdne je z organizace "Aj ta Kachna". Američané jsou tak posedlí teroristickou hrozbou od arabů, že už i odmítají logicky uvažovat. Za každým arabem který projde kolem jejich budov více než dvakrát vidí potencionální zlo. Že 90% veškerých akcí provedli místní se nějak ignoruje. Našekultura se nedokázala poučit z vlastních historických chyb, opakovaně si sami vytváříme z jiné kultury nepřítele a ukazujem na něj prstem. Tak se nedivte, že dotyčný podle toho chová. Vadí skutečně někomu, že někde někdo nosí nějaký šátek? Vždyť je to jen debilní záminka. Dnes je to šátek, zítra třeba značka auta, nebo mobilní telefon. A nevím proč zrovna Vás a tady pálí islám. Než sem nějaký novodobí Salladín dorazí převálcujou nás tu strejně naši nepřizpůsobiví. To co mohou oni, tu ani arabi nemohou. Arabi v tomto státě musí totiž také pracovat a obviňování druhých z rasismu by jim moc nepomohlo. Ale to už je jiné téma...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Islám ve světě

Příspěvek od AREYOU » stř 20.2.2013, 20:40

Lars

"Buďme rádi, že Izrael existuje, buďme rádi a pokorně děkujeme jeho politice neústupnosti vůči muslimům - protože nebýt Izraele a jeho armády, vlastnící jaderné zbraně, už dávno bychom v Evropě mlátili několikrát denně hlavami o zem, směrem k Mekce.."
Mě osobně izraelské jaderné zbraně nenechávají klidným jelikož izraelci jsou stejně fanatičtí jako jejich sokové s ručníkama na hlavě. Je zajímavé, že v Iránu vedle sebe žijí židé i muslimové v symbioze, ale postoje vůči Izraeli mají destruktivní,proč asi? Podívej se na mapu Izraele od jeho vzniku po dnešek uvidíš jak se postupně zvětšuje na úkor koho?

ataman

"Soukromá demokratická masmedia a vládnouci nadnárodní konglomeráty pracují velice důsledně na tom, aby u obyvatel Evropy vytvořila právě tento obraz -muslim=arab=terorista."
Už to spojení soukromá demokratická nejde moc dohromady, jak je známo masmedia plně spolupracují s vládou (např. TV Nova tím je dost známá) proto mi nejde do hlavy, proč nám vláda předhazuje humanitu a s otevřenou náručí do Evropy vítá přes 50 miliónu muslimů a pak v jejich masmediích hlásají nenávist proti těm které sem s otevřenou náručí vítají?

Myslím, že ti co tahají za provázky to mají velice dobře promyšlené a NWO by mohla být ta cesta, jelikož prvně musí nastat chaos, aby mohl být nastolen novej (světovej) řád.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Lars » stř 20.2.2013, 21:36

A jak myslíš, AreYou, že to dopadne?
Izrael nebude mít klid, dokud ty zelené enklávy nezmizí úplně. Z jejich hlediska, z hlediska bezpečnosti a obranyschopnosti jejich státu, je to tak správně. Nikdo s jen trochu reálným pohledem na svět by na jejich místě nejednal jinak.
Netvrdím, že je to tak správně, ale arabové si za to mohou sami. Není to Izrael, kdo popírá okolním státům právo na existenci.
Takže já se jim nedivím, a vzhledem k tomu, že dokáží držet xnásobnou muslimskou převahu na uzdě, mají Izraelci moje plné sympatie.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Islám ve světě

Příspěvek od AREYOU » stř 20.2.2013, 21:51

Lars

pak stejným právem nás muslimové tedy mohou vyštvat z našich domovů tedy z Evropy,to snad nemyslíš vážně?!
Xnásobnou muslimskou převahu drží izraelci na uzdě jen díky vřelé podpoře z obřezaně ovladané USA.
Já osobně muslimáky taky nemusím, ale velebit Izrael taky nebudu neb oni jsou dle mého to stejné ne li horší, jejich jaderný program byl stejně jako dnes iránský nelegální (i když kdo má rozhodovat o tomto zda je něco ok nebo ne) a kdyby izraelcům někdo vybombardoval jejich vysosné území jen pod záminkou výroby jaderné zbraně tak by měli plnou hubu antisemitismu a že oni umí být ukřivděni, když se jim to hodí o tom asi není pochyb.
Nicméně toto vlákno je o islámu tak tady jsem již trochu OT.

Jinak na otázku jak to dopadne tady dávám film z trochu jiného úhlu než to ukazují "demokratická" masmedia.
https://www.youtube.com/watch?v=Jvay1hotrMQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Islám ve světě

Příspěvek od ataman » čtv 21.2.2013, 0:05

AREYOU: Díky za odkaz, myslím, že v tom filmu je řečeno vše a nemá smysl to jakkoliv komentovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Biggles » čtv 21.2.2013, 4:34

AREYOU: Zjisti si prosím něco o vzniku státu Izrael. Nejde jen o rezoluci na základě, které měli vzniknout dva státy a proč oba nevznikly, stejně tak proč a jak se Izrael "rozšiřoval", ale i o to, jakým způsobem již drahně let před tím probíhal výkup půdy od plastelínců pro vznik Izraele. Pak nebudeš mlít voloviny, že podle stejného principu nás můžou saracéni "vyštvat" z domovů............... Je až smutný, jak pseudohumanistická propaganda dokázala účinně pokračovat v bolševický rétorice o zlém Izraeli a mírumilovných plastelíncích.........
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34

Registrován: stř 19.12.2012, 22:26

Zbraň: Glock 27 Gen 4

Bydliště: Hodonín

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Baharis » čtv 21.2.2013, 7:17

AREYOU píše:Lars
pak stejným právem nás muslimové tedy mohou vyštvat z našich domovů tedy z Evropy, to snad nemyslíš vážně?!
Bigglesi, o půl páté ráno jsi "ještě" hore, nebo "už" hore. V každém případě není dobré psát, když máš zalepené oči... :wink:
Když ti vítr, napne plachtu, když ti plachta, popožene jachtu, snadné je žít!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Islám ve světě

Příspěvek od AREYOU » čtv 21.2.2013, 10:55

Biggles

"Je až smutný, jak pseudohumanistická propaganda dokázala účinně pokračovat v bolševický rétorice o zlém Izraeli a mírumilovných plastelíncích"
Tak tady jsi trochu ujel, protože propaganda je právě otočená na stranu Izraele a jako agresor je štván palestinec. O Izraelu jsem si zjišťoval dle dostupných informací na netu dost a shlédl jsem různé dokumenty z obou stran úhlu pohledu a bohužel mi zde vychází, že medii prezentovaná "pravda" o hodném Izraelu není až tak pravdivá. Pokud ovšem máš jiné informace dej sem prosím link nebo něco a dostuduji, pokud to budou rozumné a přesvědčivé informace jsem ochoten změnit názor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Nikdo » čtv 21.2.2013, 11:09

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Islám ve světě

Příspěvek od AREYOU » čtv 21.2.2013, 12:15

Nikdo

Jestli ta otázka byla na mě, tak jsem dost pohořel. :oops:
Jak jsem psal dříve nejsem zastánce muslimů, ani Izraobíjec (ten test mi dal zajímavé informace) musím si trochu nasypat popel na hlavu zajímal jsem se o Izreael, ale co jsou palestinci zač jsem až tak moc nestudoval (nějak jsem vycházel z toho, že co hlásají podplacená media musí být opačně) a tak jsem se zaměřil na medii propagovaný "hodný" Izreael a to byla chyba, to přiznávám, ač jsem se snažil být objektivní nakonec jsem nebyl.
Teď si vezmu do hledáčku Palestinu a udělám si pak na to vlastní názor, je těžké být úplně nestranný, když informace které člověk dohldá na netu v literatuře nemůže 100% ověřit a musí věřit zdroji který mu ty informace předal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34

Registrován: stř 19.12.2012, 22:26

Zbraň: Glock 27 Gen 4

Bydliště: Hodonín

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Baharis » čtv 21.2.2013, 12:58

Také přiznávám, že jsem dozvěděl spoustu nových věcí.
A ty další blogy také dobré. Pokud tomu zase lze věřit... :huh:
Když ti vítr, napne plachtu, když ti plachta, popožene jachtu, snadné je žít!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Biggles » čtv 21.2.2013, 20:15

2 Baharis: Ano, sypu si popel na hlavu, tímto se omlouvám i AREYOUovi.
2 AREYOU: Asi každej vidíme propagandu jinak, v Evropě dle mne převládá oficiální pohled alá Francie, tedy hodnej klučina s plastelínou a hřebíky vs. zlej židovskej okupant..........
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Islám ve světě

Příspěvek od ataman » čtv 21.2.2013, 23:10

Myslím, že tohle je mnohem objektivnější zdroj informací http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Izraele, nežli dogmaticky vytvořený test. Prostudujte si ty stránky Euarabia důsledně a zjistíte, že se jedná o jednostraný dogmatismus s bravurní rétorikou na úrovni nacistického Německa. Úplně stejně by mohli rozebrat bibli, ale proč by to dělali. Sází se na to, že většina lidí si korán nikdy nepřečte a tak se jim může valit do hlavy co chce. Kdo četl Bibli i Korán a má mozek, musí mu dojít, že se v základu jedná o dvě verze jednoho a toho samého příběhu. Obě knihy se dají dogmaticky zneužít, obě v minulosti také zneužity bily a zneužívány jsou. Je dokázáno, že Bible byla společným úsilím křesťanských církví několikrát upravena a přepsána. Mimochodem dvě knihy v této zemi v češtině normální cestou rozhodně neseženete -Korán a Kapitál od K. Marxe, zamyslete se proč, když jsme demokratický stát, cenzura neexistuje, máme svobodu víry. Pokud mi chce někdo tvrdit, že Kapitál propaguje komunismus, tak by si ho měl přečíst. Do dnes je to na mnoha renomovaných ekonomických vysokých školách jedna základních učebnic, protože do dnes nikdo lépe fungování kapitalismu nedefinoval, včetně nevyhnutelnosti opakovaných ekonomických a hospodářských krizí. To jsem ale odbočil. Zkrátka chceteli něco soudit, měli byste si to napřed prostudovat. A Islám bez znalosti Koránu nelze posuzovat, natož soudit. Jinak byste byli stejně ubozí jako někteří mí profesoři filosofie na VŠ před r.89, kteří po mně chtěli abych zkritizoval bibli, aniž bych ji směl číst. Jinak říká vám něco tento pojem http://cs.wikipedia.org/wiki/Protokoly_ ... udrc%C5%AF. Tenhle text, či kniha se sehnat dá, doporučuji přečíst. Netvrdím nic, ať už je to falsum nebo ne, ať už to napsal kdokoliv, je přinejmenším velmi zajímavé, že se současný svět nápadně podobá tomu o čem se tam píše. Můžete studovat třeba zde http://pravda.blatna.cz/index.html, názor nechť si udělá každý sám, kromě dotyčného textu jsou to stránky asi na stejné úrovni jako ty kde je test o Palestině. A jak říkala už moje babička, pravda je zpravidla někde uprostřed.... :D

Příspěvky: 23

Registrován: úte 01.7.2008, 21:01

Zbraň: GLOCK

Re: Islám ve světě

Příspěvek od fubus » pát 22.2.2013, 0:05

ataman: teda nevím, když jsem chtěl před lety kouknout do koránu, tak jsem si ho normálně půjčil v knihovně. Uznávám, v dnešní době poněkud nekonvenční přístup, ale podle mě nespadá mimo meze normality :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Biggles » pát 22.2.2013, 0:21

Stejně tak Kapitál nepovažuju za nedostupnej.........koneckonců je v mé knihovně vedle Mein Kampfu, Bible a dalších knih.............a Protokoly? Jo zajímavý čtení, jestli to je falzum je nepodstatný. Co je ale pro tuto diskuzi podstatný je stát Izrael a sionisté různě po světě. Být podstatnou částí hráze proti Islámu je dosti odlišné od snahy ovlivňovat jiné státy zevnitř. Zjednodušeně, Díky za Izrael a každého žida, který se tam usídlí..........
Obrázek

edit: A jestli mohu posuzovat Islám (resp. "jeho" projevy) a potřebuji k tomu zásadní znalost Koránu? Upřímně, ani bych ji nepotřeboval. Protože problém není náboženský (to je jen vějička pro hlupáky), problém je civilizační.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Islám ve světě

Příspěvek od ataman » pát 22.2.2013, 8:30

Fubus: I to je způsob, ale v řadě obyčejných knihoven dnes nemají spostu mnohem zajímavějších knih, natož Korán. O to mi ale nejde. Jen mi přijde zvláštní, že v patřičných odděleních knihkupectví je "tři pr.... verzí Bible, x bůhví jakých náboženství, ale o Islámu jen předžvýkaná moudra "osvícených" ale Korán nikde. Podobně je to i s tím Kapitálem. Předžvýkané canci kohosi na tisíc způsobů, ale originál nikde.

Biggles: Civilizační problém, nemyslíš že to tak trochu už zavání xenofobií. Oni jsou totiž součástí stejné civilizace jako ty, nebo já. Je to v prvé ředě ideologicko-politický, ve druhé řadě historicko-filosofický problém, s civilizací to nemá nic společného. Už od středověku křesťanské Evropě vyhovovala koloniální politika omlouvaná napřed šířením víry, správou nesvéprávného obyvatelstva a kdovíčím ještě. Ve skutečnosti šlo o levnou pracovní sílu, nerostné a přírodní bohatství atd. Je to pořád to samé. Příliv levné pracovní síly celá desetiletí nikomu nevadil. Vládnoucí oůigarchie to omlouvala multikulturalismem - pojmem, který je jedním z nehvětších nesmyslů všech dob, pojmem který nemá nic společného s demokracií, ani humanismem. Každý národ, každá země se vyvíjela po staletí na určitém území, v určitých souvislostech, hranicích. A najednou přijdou nenasytní, chtějíc ještě víc než mají a tam přivezou černé, onde turky, tuhle zas vietnamce, berbery, araby. A ti se samozřejmě usazují a mají rodiny a zvou příbuzné. A najednou se někdo probudí jejda u nás je přes milion turků a chtějí mešitu, támhle je celá čtvrť alžířanů a dovolávají se svých tradic. Ale vždyť jsme je sem pozvali, jako nádeníky, uprchlíky a sami jsme jim nabízeli, že tu mohou žít v duchu svých kulturních a náboženských tradic. A teď se najednou bojíme! Islám je problém, protože jsme z něj udělali strašáka. A budem se strašáka bát a ukazovat si ho tak dlouho až zjistíme, že v továrnách musíme cvičit taichi, budem se povině učit čínsky a budeme se divit -ku..a co jsme zase zaspali. Je to pořád dokola, pořád jenom sklízíme plody svých vlastních činů
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 22.2.2013, 8:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Biggles » pát 22.2.2013, 9:03

Xenofobií? Jestli chceš vyjmenovávat aspekty jednotlivě nebo celek nazvat civilizací, ve smyslu souboru nebo civilizačními návyky je mi jedno. Principiálně je to stejné. Koneckonců to i sám říkáš (a zároveň vyvracíš). Nejprve napíšeš, že se jedná o stejnou civilizaci, abys jedním dechem vyjmenoval oblasti , kde rozhodně nevyznáváme stejné hodnoty. Takže čistě filozoficky. Chceš o celém lidstvu mluvit, jako o jedné civilizaci? Považuji to vzhledem k rozdílnosti (ve všech aspektech) za nesmysl. Civilizaci vnímám jako vyšší celek podobných hodnot (např. euroatlantickou) nikoliv jako schovku pro všechny, byť se leckdy ono slovo tak využívá.
A jestli je Islám (ve smyslu souhrného slova pro saracény, jejich náboženství a kulturu) pro současnou Evropu problém? Bezesporu. Není největší, protože po nich příjde další vlna a nejspíš konečná pro zbytky naší civilizace, jak jí známe. Nicméně košile bližší kabátu. Nyní zapalují auta v půlce Evropy (a mají i další taškařice) chlapci s ručníkem na hlavě (obrazně), nikoli šikmooký držitel našich dluhů. A i ten je řešitelný nejspíše jen v krátkodobém horizontu, kdy jeho lidskou sílu jsme ještě schopni vyvážit (a snad porazit) technologicky. Čím déle se budeme tvářit netečně, tím horší bude dopad............protože pak si pro ty dluhy příjdou a nic je nezastaví (a nebude to dlouho trvat). Pravda také ovšem je, že možná si je nebudou mít u koho vybrat, protože díky naší degeneraci tu již bude jen neschopná bloumající potemnělá většina držkující na nedostatečnou výkonnost zbytků původního obyvatelstva.........
edit: Na jednu stranu máš pochopení pro příliv muslimského obyvatelstva (a vysvětluješ proč) a na druhou stranu se děsíš přílivu a následků přílivu z dálnějšího východu. On důsledek přitom může být obdobný.......v podstatě se rozpoutal závod, kdo zlikviduje Evropu, jak jí známe, dříve. Příliv saracénů a vytlačení původních kulturních zbytků nebo příchod šikmookého exekutora. A my jim nejen nebráníme (jako celek a ani jednomu), ještě sami svému konci aktivně napomáháme........jen je otázka, která tlama zkousne dřív.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Islám ve světě

Příspěvek od Nikdo » pát 22.2.2013, 10:41

ataman píše:...
Mimochodem dvě knihy v této zemi v češtině normální cestou rozhodně neseženete -Korán a Kapitál od K. Marxe, zamyslete se proč, když jsme demokratický stát, cenzura neexistuje, máme svobodu víry.
...
Takže Kapitál zdarma ke stažení:
http://joza.pytel.sweb.cz/kapital.pdf
Marx sice vychází z dobře popsaného pozorování, ale navrhuje řešení, která už tehdy bylo známo, že nebudou fungovat. Nevím, zda tak psal hloupě kvůli své neznalosti ekonomie nebo záměrně manipulativně. Pro komplexní kritiku Marxova díla viz např. Eugena von Böhm-Bawerka, který se ovšem v češtině skutečně shání problematicky, protože ekonomický liberalismus je dnes téměř tabu - přitom von Bawerk je významný brněnský rodák, učitel von Misese a Schumpetera.

Interaktivní Korán k prohledávání:
http://www.koranoislamu.cz/
Zdarma ke stažení:
http://uloz.to/x7pBdy9/koran-preklad-ivan-hrbek-pdf
Aktuálně v prodeji jsem jej nikde neviděl, ale v češtině vyšel několikrát a v knihovně jej běžně mají. Asi tu slátaninu rovněž nikdo nekupuje.

Cenzurovat KOrán nebo Marxe by bylo kontraproduktivní. Daleko účinnější je učinit je co nejdostupnějšími, protože se svým obsahem znemožní samy velmi efektivně.

Píšeš, že test je dogmaticky vytvořen. Která konkrétní otázka a odpověď je tedy dogmatická?

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz