Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 26.11.2020, 7:13Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Jak čistit? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2005
Příspěvky: 356
Bydliště: Kolín
Příspěvek Jak čistit...
Nemáte, prosím, někdo ,pokud možno objektivní poznatek o přípravku Militec-1 u Glocka ? Teorie vypadá příznivě ,ale protže mám sám nedobrou zkušenost u vlastního Glocka s tzv. vypadáváním vývrtu, chci získat co nejvíce informací a na serveru mojezbran.cz jsou názory opravdu různorodé a zřejmě silně subjektivní. Díky, D.


čtv 15.12.2005, 16:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2005
Příspěvky: 97
Bydliště: LN
Příspěvek Re: Jak čistit...
U aut se militec používal jako "tekutá generálka motoru" a mohu říct že to je pěkný podvod. Asi pan prodejce už neměl u automobilistů kšefty tak to začal propagovat do zbraní. Na šupinky v hlavni ani zlepšení soustřelu to určitě nepomůže. Nicméně mohl by fungovat tzv. placebo efekt (když už to stojí tolik peněz tak to přece musí fungovat :) ) Žádná vodička nemůže v hlavni přečkat víc jak 10 výstřelů. Sloučeniny chlóru sice fungují jako vysokotlaké mazadlo, nicméně fungují jenom jednou a pak se vytvoří tvrdá vrstva která už neklouže. Navíc způsobují hloubkovou korozi a jsou zdraví škodlivé. Můžeš si o tom něco přečíst na www.skoda.panda.cz , je tam článek o přípravcích do oleje kde se vysvětluje proč nefungují, v pistoli jde v podstatě o obdobný mechanismus použití, tuším že se tam, ten militec dokonce jmenovitě uvádí i s vysvětlením, ty články jsou tam asi tři.


pát 16.12.2005, 8:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2005
Příspěvky: 97
Bydliště: LN
Příspěvek 
Zde výtah ze škoda webu o militecu:
Militec 1 a Metaltec 1 – dva výrobky, kterým byla dána obrovská reklama v tisku s tím, že se jedná o „Přelom v technice mazání nebo podvod?“ (přesný název článku). V tomto případě musím odpovědět, že se jedná o velmi těžký podvod. Po přečtení článku v „časopise“ Auto Štangl pod tímto názvem jsem začal pátrat po podrobnostech. Postupně jsem zjistil, že autor článku, obalený tituly zepředu i zezadu (kdyby to šlo, tak ještě shora a zespodu), na žádné naší Vysoké škole ani v odpovídajícím výzkumném ústavu v naší republice nepracuje, a to ani externě, pravděpodobně vůbec neexistuje. Po dotazu na zadavatele článku mi nebyl na tuto otázku schopen odpovědět. Potvrzuje to i můj dojem, protože odborník by se nikdy pod takovou snůšku nesmyslů nemohl podepsat. V článku není nic konkrétního, pouze reklamní kecy. Štangl potřebuje také vydělávat…
Vysvětlení funkce v propagačních materiálech: jde o syntetické hydrokarbony vyrobené patentovanou technologií, které ošetří povrch beze změny vůlí, na rozdíl od přípravků obahujících teflon a jiné látky. „Syntetické hydrokarbony proniknou i do nejmenších mezer a pevně k nim přilnou, tím se vytvoří ochranná vrstva, bránící a zajišťující…“ – jste z toho nějak moudří? Ví někdo z vás, co je to „syntetický hydrokarbon“? (Hydrokarbon je něco jako uhlovodík (přeložíme-li si toto slovo do češtiny), když budu hodně benevolentní, tak „syntetický hydrokarbon“ je třeba syntetický olej. Pro toto označení můžeme vymyslet tisíce dalších „uplatnění“.)
V článku se jaksi „zapomnělo“ na to, že výrobek obsahuje chlórové sloučeniny ve formě chloresterů. Zadavatel článku mi na můj dotaz zaslal „zaručené“ testy, provedené v Brazílii a s podpisem profesora tamnější univerzity. Obsah testu mi opět potvrdil, že byl vyroben firmou Militec a zcela jistě onen odborník nemá s tímto testem nic společného. (Proč v Brazílii? Předpokládá se, že odtud nebudeme schopni ověřit pravost tvrzení – časový posun, španělština, drahé spojení…)
Zprávu jsem nechal (oklikou) konzultovat s prof. Kovářem a mimo jiné i s jedním zahraničním odborníkem na chemii maziv. Dozvěděl jsem se následující:
„Předmětný test, jak je uveden ve zprávě, je účelový. Ani chlorparafin, ani chlorester netvoří chlorovodík nebo kyselinu chlorovodíkovou při smíšení s vodou. Samozřejmě nedochází ke změně pH, protože nejsou ani kyselé, ani zásadité. Pokud by k ní došlo, vylučovalo by to použití těchto přísad (chlorparafinů a chloresterů) do řezných kapalin, kde jsou tyto látky používány (pokud je ještě tato technologie aplikovaná a povolena). Autoři článku si zahrávají s nevědomostí zákazníků v oblasti maziv a chemie.
Závěrečná poznámka ze zprávy je rovněž účelová, protože zde nejsou obsaženy v potřebné míře údaje o teplotních poměrech. Nicméně problém s použitím chlórových aditiv v motorových olejích narůstá tím víc, čím víc je motor netěsný a dochází k profuku kolem pístních kroužků a olej s touto přísadou se dostane do spalovacího prostoru a následně do katalyzátoru, který postupně zničí. To je hlavní problém, který významné olejářské společnosti objevily při výběru vhodných technologií pro výrobu olejů. Chemické složení Militecu není nic nového a unikátního. Jedná se o zcela běžnou a levnou záležitost (laicky řečeno, smíchá se olej s chlórem, obě dvě složky jsou velmi levné). Podívejme se pravdě přímo do očí. Pokud by ta technologie byla tak unikátní, proč ji výrobci olejů již dávno nepoužili? (Pozn.: řeči o konkurenčním boji a patentových právech necháme lidem s IQ tykve.)
Pouhým přidáním vody nebo oleje do těchto přísad neovlivní jejich stabilitu. Pokud se však setkají s EP přísadami v oleji, jsou jejich stabilita a korozivní faktor výrazně urychleny. Zvýšení stability výrobci těchto látek přisuzují účinkům chloresterů. Ve skutečnosti je tomu naopak. Chlorparafiny mají výrazně vyšší stabilitu než chlorestery. Chlorparafiny vážou 40-60% chlóru, zatímco chlorestery 30-35%.
Závěr technického bulletinu je napsán zcela jistě firmou Militec a nenabízí žádné technické skutečnosti, nýbrž jen reklamní žvásty. Tento typ přísad je dobrou EP přísadou určenou pro řezné kapaliny. Současný trend ve vývoji těchto kapalin však odstoupil od těchto přísad díky jejich ekologické závadnosti. Ty jsou již v současné době zakázány a každá firma, která je ještě používá je musí vést jako zvláště nebezpečné odpady se všemi problémy, které z toho vyplývají.“ Takže prof. Kovář odborně potvrdil to, co jsem uvedl výše.

Tolik kolem přísady Militec a Metaltec. Tyto údaje se ve skutečnosti týkají veškerých chlórových přísad všeobecně. Chlórové přísady zejména napadají barevné kovy obsažené v kompozicích, způsobí vytvoření „tvrdé krusty“ na povrchu kompozice, její postupné praskání a následný rozpad. Rovněž tak napadají ocelový povrch.
Jak jsou tyto výrobky prezentovány? V televizi vidíte třecí brzdu, u ní pár „žasnoucích odborníků“, kteří demonstrují to, že po přidání přísady lze mnohonásobně zvyšovat zatížení a nedojde k zadření testovacího válečku. Tato prezentace může ohromit pouze laika, který nerozumí podstatě problému. Ve skutečnosti tato demonstrace nemá nic společného s tím, co se v motorech děje. Látka, která maže na demonstračním přístroji, nemusí v motoru vůbec fungovat.
Jak to tedy ve skutečnosti funguje? Nejdříve si musíme uvědomit, že v praxi neexistuje třecí dvojice válec – deska, protože každý student průmyslovky ví, že taková dvojice je nesmyslem se vším všudy, válec se může po desce odvalovat a ne se na ní protáčet. Zatížení je tedy téměř bodové (nebo přesněji přímkové). Měrný tlak je extrémní, proto se nepodaří tuto dvojici normálním olejem i nejvyšší kvality řádně namazat, olej je ze styčné plochy okamžitě vytěsněn, stačí malá zátěž a hnací motor se vlivem velkého tření prakticky suchých materiálů zastaví (vydřená plocha, která je ihned ukazována jako výsledek zákonité „neschopnosti“ oleje mazat, je toho důkazem). Po přidání chlórové přísady dojde v třecí ploše desky vlivem vysoké teploty a tlaku k vytvoření oddělovací vrstvy některé z chlórových solí, které jako vysokotlaká přísada skutečně fungují. Ovšem tato vrstva funguje pouze jednorázově, jakmile se zkouška ukončí zastavením z přetížení („až desetkrát větší zatížení“ blablabla), vrstva chlórových solí se rozpadne, pokud by jedno (nebo i více) závaží odejmuli a zkusili znovu motor zapnout, už by se nerozběhl.


pát 16.12.2005, 12:20
Profil

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 391
Příspěvek 
Chtel bych se zeptat jestli a jak casto rozebirate G na cisteni kompletne. Neco tu bylo napano ale moc moudrej z toho nejsem. Ja po strelbe vycistim hlaven, hadrem utru bordel kterej je videt, naolejuju co se ma podle navodu a uplne se stydim jak to mam rychle hotovy :oops: . Mam odstrileno asi 600 ran a pozoruju uvnitr ramu na mistech kam se nedostanu nejakej sedej film, ci co. Je na case to rozebrat a vycistit? A jen otrit nebo nejak mazat? Nikdy sem to nerozebiral tak se mi moc nechce. abych to dal zase dohromady...


pát 10.3.2006, 11:24
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2006
Příspěvky: 832
Bydliště: Praha 10
Příspěvek 
Sobull: Glock s jeho minimem součástek rozebereš velmi lehce, možná i do minuty. :D


pát 10.3.2006, 11:38
Profil ICQ

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 391
Příspěvek 
Rozeberu ho urcite. Abych ho ale i slozil. Mam z detstvi spatny zkusenosti s budikem :D. A mam se tada do te kompletni ocisty poustet? A jak casto?


pát 10.3.2006, 13:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 287
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek 
To neznamená, že ho musíš rozebírat po každých 50 nebo 100 ranách (po každém závodě). :lol:

Normálně čistím pouze ližiny a hlaveň. Dnes již po každé střelbě. Když už je moc zahnojený, tak ho rozeberu kompletně (2-3 x do roka).


pát 10.3.2006, 13:26
Profil

Registrován: 02/2006
Příspěvky: 59
Bydliště: Bratislava - Senica
Příspěvek 
znamemu sa podarilo G17 (bez zasobnika) vyprat v pracke spolu z vecamy na cunder a potom sa divil kolko karbonu ma na bunde,ale G nemal v zivote cistejsie :twisted:


pát 10.3.2006, 13:30
Profil ICQ
MujGLOCK team
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 2395
Bydliště: doma
Příspěvek 
Sobull: Kompletní očistu jsem dělal cca po tisíci a pár dalších ranách a to ještě kvůli nějakým dalším úpravičkám. Myslím, že jednou za 1000 ran to bohatě stačí.
Jinak se nemusíš bát rozborky a sborky. Já se taky bál, ale nakonec s pomocí manuálku jsem vše zvládnul a pištolka vesele dál střílí 8)


pát 10.3.2006, 14:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2005
Příspěvky: 1190
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
čistím po každej strelbe,ak nestrielam dlhšie,tak raz za 2 týždne ho vyčistím od prachu a bordelu z mikiny a raz za rok komplet rozborka glocku aj zásobníkov

_________________
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61


pát 10.3.2006, 15:13
Profil

Registrován: 01/2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
no, já jsem mého glocka čistil jen občas, tak jednou dvakrát do měsíce a to většinou saně a skluzavku do hlavně. Komplletní rozborku s čištěním ráímu ve vodě s jarem jsem dělal až dnes, resp. včera - po ca 3000 ranách - a myslímn, že to nutné nebylo. Ale alespoň jsem si vyzkoušel, jak je snadné glocka rozebrat a byl jsem tím příjemně překvapen. K mazání používám konkor a pohoda. :) :)

_________________
"Přebujelá vášeň pro lidská práva zatěžuje civilizaci na úkor prosté spravedlnosti." - JUDr. Jiří Bernát


ned 12.3.2006, 0:21
Profil

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
celkom interesantny clanok o cisteni
http://www.f-r-i.com/glock/FAQ/FAQ-clean.htm

takze ak som spravne pochopil z predoslej diskusie-ocelovu kefku na cistenie hlavne sa neoplati pouzivat,ak nestrielam olovene naboje? a otazka pre spolubojovnikov zo slovenska-kde sa da zohnat ta medena pasta na zaver?resp ta spominana molybdenova pasta?


pon 27.3.2006, 21:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2005
Příspěvky: 1190
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
kludne použi mosadznu budeš sa diviť :)
S pastou ti viem pomôcť.

_________________
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61


úte 28.3.2006, 4:13
Profil

Registrován: 02/2006
Příspěvky: 38
Příspěvek 
Tak tá pasta zaujíma aj mňa. Pri kúpe G17 predávajúca sa na mňa len usmievala, ale odpovedať nevedela ( na čistenie ) tak, že po dvoch čisteniach je už preč :oops:


úte 28.3.2006, 10:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Brno
Příspěvek 
v produkci Loctite se taková pasta vyskytuje, kat.č. si nepamatuji
dodávají to pro mazání součástí pracujících na vysokých teplotách


úte 28.3.2006, 12:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Č.Budějovice
Příspěvek 
Zajima me ta medena original pasta , da se neco podobneho nekde sehnat? Ne ze bych to teraz potreboval, ale myslim do budoucna, zatim mam vystrileno malo na me G17.


pát 14.4.2006, 20:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Dunajská Streda, Slovenská republika
Příspěvek 
Pozdravujem každého, mohli by ste mi poradiť s čistením predného tritiového mieridla, lebo mi už nesvetielkuje. Pravdepodobne je zanosený od kompenzátora, ale to voľným okom nevidieť. Doteraz som to čistil WD40-kou ale nepomáha. Ďakujem.


sob 15.4.2006, 12:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2005
Příspěvky: 1190
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
Karol
máš novšie tritia,alebo staršie?Novšie sú zaliate zarovno s muškou-nie je tam priehlbina.
Skús Cillit bang naniesť na handričku,malo by to pomôcť. :wink:

_________________
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61


sob 15.4.2006, 17:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Dunajská Streda, Slovenská republika
Příspěvek 
cybernetic: mám tie staršie, ale nepomáha ani cilit. ináč ďakujem za radu


ned 16.4.2006, 18:55
Profil

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 302
Bydliště: Praha
Příspěvek BoreSnake
Přátelé, po mých zkušenostech kdy jsem se snažil všude možně po Praze sehnat "čistícího hada" BoreSnake pro ráži 9mm a vždy mě poslali do háje že nejsou a nevědí kdy budou, se mi povedlo na ně narazit v tomto obchodě na Koněvově ul. http://www.hqh.cz/zbrane/lovecPraha.php . Pokud máte podobnou zkušenost a také ho nemůžete sehnat, tak vězte že tady mají poslední 2ks v naprosto příjemné ceně á 521,- Kč.

_________________
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.


pát 30.6.2006, 13:41
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI