Jak neodevzdat


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Jak neodevzdat

Příspěvek od john.hawk » čtv 09.2.2017, 11:43

Co bude až ČR bude nucena přijmout směrnici EU.
Já vím, je to takové kontroverzní téma, nicméně třeba si toho někdo všimne, něco vytiskne, někomu to ukáže a ten dotyčný bude mít dost rozumu a odvahy předejít budoucím možným důsledkům z směrnice plynoucím..

Takže za mně osobně, se jeví jako ztráta nebo odcizení velmi reálná.. nicméně si nemyslím, že by to složky nechali jen tak.. zažil jsem jak klučina od AČR nahlásil na Brněnské přehradě že mu spadla do vody a normálně na to vlítli potápníci s detektorem a kvér se našel.. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od FRENKY » čtv 09.2.2017, 12:03

EDIT: a máte recht...ať se každý zařídí dle svého. Smazáno...
Naposledy upravil(a) FRENKY dne pát 10.2.2017, 14:38, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od Steiner » čtv 09.2.2017, 13:13

FRENKY: pokud to bude stát chtít řešit nasazením zásahovek s násilným vniknutím do obydlí, tak budou mít práce asi tak na nejbližších 200 let :mrgreen:

Pokud se přes noc z ničeho nic staneš nelegálním držitelem zbraně a budeš tím pádem páchat trestný čin nedovoleného ozbrojování (což znamená mimo jiné i ztrátu ZP a všech ostatních zbraní), tak ti nezbývá jiná možnost, než se modlit za Zemana, aby amnestoval všechny kteří tyto zbraně měli zaregistrované k tomu datu, kdy směrnice nabyla účinnosti - NO A TO BY BYL TEPRVE FIČÁK :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 09.2.2017, 14:20

G17gen4

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od Pařez » čtv 09.2.2017, 18:50

Pěkně sem všichni napište kde to budete mít ulitý *88* *40*

Příspěvky: 35

Registrován: úte 25.8.2015, 11:45

Zbraň: CZ83, Ruger SP101

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od dfgdsster » pát 10.2.2017, 0:41

Parez: nikdo nepise, kde to bude mit ulite;-).

Ad tema: uvazoval bych nad prostou obcanskou neposlusnosti. Ale to asi bude tim, ze by se mi nechtelo delat vola ze sebe ani z tech policajtu, kteri by meli tu smulu vynucovat nejakou antizbranovou volovinu, a zaroven mam prilezitostne sklony k flegmatismu az apatii:-). Taky je tu otazka porovnani postihu za ztratu x obcanskou neposlusnost.

Příspěvky: 25

Registrován: ned 01.6.2014, 10:26

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od charlie123 » pát 10.2.2017, 5:33

Bravo ! Debatou , jak neodevzdat nahráváte sluničkářům , policajtům a různým Džamilám !
Pokud to chcete řešit na veřejném foru , tak navrhuji vás přesunout do Exotů , kde to možná neudělá tolik škody .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od FRENKY » pát 10.2.2017, 6:41

EDIT: a máte recht...ať se každý zařídí dle svého. Smazáno...
Naposledy upravil(a) FRENKY dne pát 10.2.2017, 14:38, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 26.12.2013, 17:22

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Brno

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od Melchisedech » pát 10.2.2017, 10:21

Tady nejde o nějaké předposránkovství. Jedná se o to, že pokud se tady navzájem budou lidi veřejně svěřovat, jací jsou borci, když ztratili zbraň či jim byla odcizena apod., lze očekávat zvýšený zájem o takové osoby ze strany orgánů činných v trestním řízení. Ono veřejně diskutovat nad porušováním práva, nota bene trestněprávního charakteru, není až taková zábava, jak se může zdát. Některé příspěvky pak mohou být posouzeny jako návod k trestnému činu. Takže všem, kteří chtějí o takovém tématu diskutovat veřejně, přeji hodně štěstí.

Zároveň se domnívám, že by měl zasáhnout admin a toto téma zrušit.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od john.hawk » pát 10.2.2017, 10:29

ahoj, téma má vyvolat veřejnou diskuzi, dizkuze má vyvolat zájem o problematiku a zájem má vyvolat reální jednání ve prospěch střelců..
tedy je to takové domino.. chytnou se toho novináři s články že střelci chtějí zakopat kvéry, nebo je ztratit nebo zcizit a bude nastartovaná debata o tom jak tomu předejít..
cílem je tímto způsobem informovat i poslance co se o danou problematiku nezajímají nebo je to jaksi míjí..
myslíš si že je to špatný model ?
PS: flastra za ztrátu nebo odcizení ti můžue být udělen jen v rámci správního řízení a v rámci tohoto řízení máš x prostředků jak se proti uložení sankce bránit.. Policisté jsou jen v blokovém řízení v prvním stupni, pokud nesouhlasíš s blokovou pokutou, musejí policajti celý spis postoupit na magistrát a dál o tom rozhodujou uředníci.. civilisti bez zkušeností a znalostí.. a tam bych reálně viděl velkou šanci případný spor vyhrát.. píšu z vlastní zkušenosti..:)
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od john.hawk » pát 10.2.2017, 10:37

ještě malý dovětek : nikdo přece zde nechce aby se někdo jinému svěřoval.. na to jsme přece dosti chytří nebo ne ?
Zájem o osobu ze strany OČTR.. to může být jen na základě trestního řádu.. na základě zákona.. nebo si fakt myslíš že už je nějaká statistika kdo neodevzdá a kdo odevzdá ?? Mé zkušenosti hovoří jinak.. a tím, že se jako střelecká komunita chová slušně ( protože jsou to slušní lidé) tak holt nejsou jako moc vidět.. dle mých info bylo na tý akci před kanceláří EU v Praze cca 60 lidí.. a to je holt trochu málo ne ?
Veřejně diskutovat nad porušením našeho práva z strany EU přece nemůže být trestné nebo nějak škodlivé.. nebo se mejlím ?
Příspěvky pak mohou být posouzeny jako návod k TČ.. a co když je to krajní nouze ?? :crazy:

for Steiner : S tím Zemanem je to dobrý tah.. jdu mu napsat aby věděl co a jak..

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 26.12.2013, 17:22

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Brno

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od Melchisedech » pát 10.2.2017, 10:59

Vzhledem k tomu, že se právem živím, mám celkem slušnou představu o tom, jak probíhá správní a trestní řízení.

Diskutovat samozřejmě může každý v mezích stanovených zákonem :) . Je však diametrální rozdíl mezi diskuzí o možných důsledcích právní úpravy, a tím, jakým způsobem konkrétní jedinec právo poruší. Ono se nám taky může stát, že po některých volbách dostane někdo politickou objednávku, aby se zabýval takovými diskuzemi. Případně se může najít ten příslovečný aktivní blbec.

Zároveň si myslím, že reakce mnohých lidí na takové diskuze bude opačná, než jakou bychom očekávali/chtěli. Mnozí si právě mohou říct, že pokud chceme za pár měsíců zakopávat zbraně, je nutné nám je sebrat hned, aby byli tito "sluníčkáři" v bezpečí.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od john.hawk » pát 10.2.2017, 11:13

já se také živím právem i neprávem :) takže jsem rád, že zde diskuze bude prosta nějaký emotivně zabarvených příspěvků typu : Ježíš, ještě o tom píšete na veřejném internetu, dyk si vás podle iP adresy dohledají a budou vás vyšetřovat a to vyšetřování ( někteří ho znají jen z filmu) bude probíhat tak, že Vám do práce dojedou dva páni v kožených kabátech, půjdou za vaším šéfem aby mu sdělili jakého protistátního živla zaměstnává, nepřítele republiky a pak přijdou za Vámi, a řeknou Policie, půjdete s námi, naložej vám klepeta, povodí vás po fabrice, kanceláři, provozovně, a pak si Vás dají do služební volhy a odvezou na točící židli a budou svítit do očí lampou a za Vaší rodinou přijdou a řeknou že jste terrorista a že děti se nedostanou na vysokou..Na to zavolají státnímu zástupci a soudci Lněničkovi a řeknou : Už ho máme, nějak to sním zkoulej, je to rebel !!!
No to jsem se trošku rozjel, nicméně přidám něco konstruktivního : V případě že někdo rozbije okénko u vozidla, dostane se na něho na jeho oblečení skelný prach, který jde detekovat..a tedy bude zřejmé, že ten dotyčný to vokýnko rozbil nebo byl v blízkosti když se rozbíjelo..

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od Steiner » pát 10.2.2017, 11:31

john.hawk píše:for Steiner : S tím Zemanem je to dobrý tah.. jdu mu napsat aby věděl co a jak..
už se stalo :mrgreen:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od john.hawk » pát 10.2.2017, 11:39

jsi ale betálné borec !!!!

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od Steiner » pát 10.2.2017, 12:09

já???? já to nebyl a v tomhle jsem úplně nevinně

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od Pařez » pát 10.2.2017, 12:19

Hlavně Milošovi zdůrazněte, že musí opět kandidovat :D
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od john.hawk » pon 13.2.2017, 10:17

no, tady se to hemží příspěvky, stejně už si Vás hlídají :)
tak já to ještě trošku doplním, zejména u prověřování TČ se určitě dělá šetření zda v dotyčném místě nejsou kamery.. a pak se tyto systémy vytěžují.. takže když je třeba pachatel vůl, tak je na kameře nahranej..
dalším úspěšným nástrojem je lokalizace MT v době spáchání činu.. takže když je pachatel natolik blbej a jde loupit a krást a vraždit a má u sebe mobilní telefon, jde ustanovit číslo i polohu zpětně..používá se zejména při pátrání při pohřešovaných osobách..

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od Steiner » pon 13.2.2017, 13:51

john.hawk: jako že by si někdo zakopal bouchačku se svým mobilem v parku pod kamerou MP? už to nehul :lol:

krom toho neodevzdat není s nejvyšší pravděpodobností tč, ale jen přestupek :wink: , tč by se z toho stal až v okamžiku, kdy by bouchačku přenechal někomu jinýmu, takže to nebude tak horký, jak to na první pohled vypadá :wink:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Jak neodevzdat

Příspěvek od john.hawk » pon 13.2.2017, 15:18

no dokážu si představit že by si někdo sám vykradl rozbitím okýnka svoje auto pod kamerou MP/PČR a zakopal železo na vlastním pozemku.
TČ bude nedovolené ozbrojování..v případě kdy se mu to podaří prokázat.. to mně už tak vtipné nepřipadá..
je mi znám případ, kdy borec našel kvér, uschoval ho v dutině stromu.. měl taky za to sděleno za to nedovolné ozbrojování.. protože na skutkovou podstatu stačila ta úschova a možnost manipulace..ale co já můžu vědět, že jo.. :wink:
no a abychom popojeli : takže zcela určitě spoustu případů zhaslo na svědectví někoho z rodiny nebo z osob blízkých.. manželky, milenky, rodiče v nesnázích..nebo obyčejná sousedská závist..

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz