Jak se cítí přepadený (pepřovým sprejem)?


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 3

Registrován: pát 22.9.2006, 13:40

Jak se cítí přepadený (pepřovým sprejem)?

Příspěvek od robie.prawi » pát 22.9.2006, 23:10

Do včerejšího dne šly všechny podobné příběhy kolem mě, asi jako drtivá většina jsem si nepřipouštěl, že by se mi mohlo něco podobného stát. Díky bohu jsem v tu chvíli měl štěstí v neštěstí...i když, co kdyby byl na stejném místě někdo z Vás?

Včera 21/9 se vracel můj otec z 2 měsíční návštěvy rodiny v Indonézii, byli jsme ho s bráchou vyzvednout na letišti a pak jeli všichni na Novodvorskou, kde táta bydlí. Od táty jsem odešel s dárky od rodiny kolem 23 hod. a šel jsem na autobusovou zastávku Novodvorská na Praze 4 na 198, autobus odsud mi jel až ve 23. 17 tak jsem si sedl na lavičku a čekal. Už když jsem přišel na zastávku, stálo tam ještě pár lidí a mezi nimi kluk mezi 25-30 lety, ten pak přešel rovnou k jízdním řádům. Bylo kolem 23.10, když jsem z mobilu odeslal zprávu, zandal jsem pak mobil do tašky s dárky a čekal jsem na lavičce dál v klidu na autobus, mezitim přijel autobus do Bráníka. vystoupilo a nastoupilo pár lidí. Od tý chvíle jsem byl na zastávce jen já a ten kluk, chvíli stál tak 2 metry ode mě a pak ke mně přistoupil a ukrajinskym přízvukem se mě zeptal, jestli mám mobil, že potřebuje vědět kolik je hodin. Jen podotknu, že kousek od zastávky jsou na rohu hodiny,ale v tu chvíli Vás to nenapadne...a z lavičky nejsou vidět. Nicméně jsem věděl, že je kolem 23.15 tak i tak jsem mu to řekl (mobil jsem naštěstí nevytáhoval) a v tu chvíli, když jsem mu odpovídal, vytáhl ten ... z kapsy pepřovej sprej a nastříkal mi ho z 10 cm vzdálenosti do obličeje. Jediný co mě v tu chvíli napadlo je chytnout tašku s dárky, kterou jsem měl položenou vedle sebe a držet jí, řval jsem na něj ani nevim co a kopal jsem nohou kolem sebe. Oči mě slzely, já nic neviděl. Jak jsem mrknul, viděl jsem, že ode mě utíká na druhou stranu silnice směrem k panelákům. Nevim, proč se se mnou o tu tašku nepřetahoval, jestli si myslel, že když jsem sebou škubl, že ho chci chytit a že mě nezasáhl tak zpříma do očí nebo jestli viděl někde někoho jít... Každopádně jsem za tuhle jeho reakci rád, kdo ví, čeho by tenhle člověk byl dalšího schopen udělat. Vstal jsem z lavičky a šel jsem ani nevim kam, když jsem pak začal častěji mrkat, viděl jsem, že jsem ještě na horšim místě než jsem byl předtím na lavičce, v úplný tmě u keřů, tak jsem hned šel na silnici. Pro jistotu jsem ještě dvakrát zařval v šoku POMOOC. Oči mě pálily, stejně tak tvář, z nosu mi teklo, plival jsem kolem sebe. Konečně pak přijel autobus a já do něj nastoupil. Mohl jsem si jít opláchnout oči k tátovi domů, člověk ale jedná v těhle situacích zkratovitě a tahle možnost mě napadla až na Smíchovskym nádraží. Dá se říct, že fyzicky jsem na tom byl dobře, oči jsem měl zarudlý jako bych měl v sobě několik extází. Psychicky už ale hůř, každýho jsem podezříval. Na Smíchovským nadraží jsem si zas sedl na lavičku, když jsem čekal na metro a pak si ke mně přisedl starší pán...raději jsem vstal a šel jsem pryč. Všem lidem jsem se díval do obličeje... A vlastně i dnes jsem se stále otáčel za sebe... Jsem zvědav, jak dlouho tenhle psychickej stav ještě potrvá. Vím, že to je slabej odvar oproti tomu, co prožila ta 22 leta holka ve vedlejším příspěvku, upřímně bych těm dvoum přál, aby si něco takovýho prožili, v konečný fázi jsem ale mohl dopadnout stejně...jen kdyby mělo to hovádko v ruce nůž, ne-li něco horšího... A taky si uvědomíte jednu věc, kdo je vám v tuhle chvíli nejblíž... Hodně lidí to vzalo tak, jako bych si šel koupit housky... :?

Dnes jsem pak v práci zadal do vyhledávače pepřový sprej a zjistil jsem, že podobná událost se stala i 19 letý holce a vlastně jsem přišel i na tyhle stránky, kde bylo i téma na pepřový sprej a úvaha nad tím, že se může použít k obohacení. A jestli bych v tu chvíli dokázal něco podobnýho použít pro svojí obranu? Ani omylem...

Závěrem bych chtěl ještě dotyčnýmu vzkázat, že jestli potřebuje peníze, ať jde makat.[/b]
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » pát 22.9.2006, 23:40

Jo nikdy neni opatrnosti dost. Ja si vecer radsi nesedam :D a kdyz se nekdo blizi... uz premyslim co bude. Asi paranoia? :D

Příspěvky: 3

Registrován: pát 22.9.2006, 13:40

Příspěvek od robie.prawi » pát 22.9.2006, 23:48

Ono to jde těžko...člověk v tu chvíli nemyslí. Ale asi paranoiou brzy potrpim taky.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 23.9.2006, 18:48

Andy: presne to je ta hra "na kdyby". Proste clovek pozorne sleduje okoli (kdyz se nic nedeje, tak tzv. stav "oranzova") a rika si, co by udelal, kdyby tamten neco udelal. Hlavne se kluci nezamerujte jenom na zensky, co byste s nima delali *40**64*, ale seriozni myslenka proste stylu - ted vytahne nuz, ja si muzu poodstoupit tam a tam a tasit, pripadne ho vzit teleskopem pres hnatu atd. Samozrejme si timto muzes vypestovat velmi solidni paranoiu, ale na druhou stranu "to ze jsem paranoidni neznamena, ze po me nejdou" *40*.

PS. osobne kdybych mel jet tak pozde vecer a byl bych bez sveho auta, tak si radeji zavolam taxika a zaplatim s tim, ze minimalizuji zaroven i riziko ujmy na svem zdravi. Neni to totiz jenom o tom, jak bys tu a tu situaci resil, ale spise o tom, jak ji nejlepe predejit. Uz pradavne prislovi pravi, ze spickovy karatista se pozna tak, ze vstoupi do hospody a celou ji vymlati. Ovsem mistr se pozna tak, ze do te restaurace nevstoupi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 3

Registrován: pát 22.9.2006, 13:40

Příspěvek od robie.prawi » sob 23.9.2006, 19:31

S474N, VIP člen. No ono z Novodvorský do Hostivic to není zrovna co by kamenem dohodil (co se taxíků týče). Ne že bych byl škrt, ale raději dám 24,- za bus než 500,- za taxi. Nejde tady o to, že bych si měl vzít raději taxíka než jet MHD - takhle bych se za chvíli zruinoval vzhledem k tomu, že tam jezdim dost často...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 23.9.2006, 20:06

No, v tomhle pripade by ani bouchacka nepomohla, ono tahat bouchacku na Ukrajince jenom proto, ze je treba blbej a nepodiva se na hodiny asi nejde a kdyz najednou strikne peprak do obliceje, je nasledny vytazeni pistole spis minusovy.
Je fakt, ze ja zustat takhle s nekym na zastavce a vedet, ze mam 5 minut casu, jdu se radsi projit - treba na druhou stranu k druhy zastavce a koukam kolem sebe... Preci jen - jako chodici "sem tam" mam vetsi sanci odhalit, jestli ten nekdo jde po me nebo jen kolem.

Kazdopadne - situace, kdy peprak nebo obuch je vhodnejsi na sebeobranu nez Glock.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 23.9.2006, 20:15

robie.prawi: jasne, ale nemusis nechavat vest celou cestu, pouze tim taxikem "preklenout" treba k nejblizsimu metru atd. Nicmene idealni na takoveto typky je, jak psal CMK, teleskop + chozeni treba naproti a prejiti na posledni chvilku.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » sob 23.9.2006, 23:36

Doporučovat taxika je rada fakt nad zlato. Spíš bych doporučil obezřetnost a obucha při ruce. Už jen otázka, jestli mám u sebe mobil, že by ho zajímalo kolik je hodin, je celkem podezřelá. Když už, čekal bych dotaz na hodinky. Tím spíš ve tmě a když nikde nikdo další.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 24.9.2006, 7:58

abeille: a kdo tady doporucoval taxika? Ja jsem zde napsal, jak bych to resil ja, ale nikomu jsem nic nedoporucoval. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » ned 24.9.2006, 13:25

Mam spis zato, ze mu slo o ten mobil a tasku, nez vedet kolik je hodin - tak proto se neptal na hodinky :roll:
BTW. Kdyz se me takhle nekdo vecer zepta, nebo jen prijde neumerne blizko (na zastavce rekneme bliz nez metr, vetsinou stojim stranou, nebo v koute budky), uz premejslim, cim me prasti po hlave, jestli spis pouzije ruce nebo nohy, prip. co vsechno muze vyndat z kapsy, nebo kdo je tam s nim. :oops: A samo, co bych prip. delal ja :twisted:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » čtv 28.9.2006, 9:54

tak si hlavne nestoupej do rohu we, z rohu, se totiz spatne uhyba kamkoliv ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

Příspěvky: 35

Registrován: čtv 28.9.2006, 23:17

A to jsem si myslel jaky tu je klid ...

Příspěvek od gilhad » čtv 28.9.2006, 23:48

Za dva roky, co na Novodvorske bydlim se mi nic podobneho nestalo, ani jsem nezaslechl ...
Jezdim tu MHD porad, casto pozde v noci, ale je fakt, ze ja si davam na takove veci pozor ... dotaz na mobil je vec, na kterou bych rozhodne reagoval prechodem do maximalniho strehu ... i kdyz je otazka, co by se mnou ten sprej udelal, tak si myslim, ze bych mu odpovedel minimalne timtez .. nebo pistoli ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » sob 30.9.2006, 17:30

No hádejte jaký popis při těchto údalostech dostaneme: Mno jak nevim vypadal tak nějak normalně. Oblečení tmavé a mluvil ukrajinsky víc nevim. Lidi si začnou všímat, teprve že je někdo kope do hlavy. Podle takového popisu najdu leda tak kulové s vodotryskem.

Nebo když mi pán řekne v Karlíně: No byl to cikán mladej.

A ideální věta poškozeného po tomto popisu je: Vy ste ho nenašli, hmm to se dalo čekat.

Věta ze které mi padají vlasy a vousy: Mně se to stát nemůže

Bloňďatá věta: Chodím tudy pokaždé, a ještě se mi tu nic nestalo


Hysterický popis: bebebebe velká stříbrná pistole!/ a opakovat to minimálně hodinu, aby se pachatel stačil včas vzdálit/ (vše z praxe)

věta zoufalce: Kdybych toho hajzla znovu potkal ten by viděl! (co asi novou naditou peněženku)

Typická věta jezdce na červenou: Vybirat pokuty to umíte, ale chytat skutečné zločince to vám nejde.

Typická věta opilého inženýrka: Vy asi nevíte kdo já jsem

Typická věta drsného frajírka před použitím donucovacích prostředku: Jdi do prdele ty zasraná švestko

Typická věta stejného frajera potom: Omlouvám se pánové, já to tak nemyslel.

Typická věta opilce za volantem : Ale já jsem neřídil

Typická věta soudce. Vzhledem k tomu, že obžalovaný slíbil sdržovat se v místě trvalého bydliště a přebírat poštu. A dalé přislíbil nedopouštět se na svobodě další trestné činnosti, nevidím důvod k uvalení vazby. Pravděpodobnost splnění těchto slibů je cca 0,00005%

Typická odpověď řidičky na otazku policisty: Slečno proč nemáte zapnutá světla? čas v 02:00 hod: Vy jste nějaký kretén ne, nevíte že je letní čas


TYTO VĚTY JSOU VYŇATE Z MÉ SEDMILETÉ POLICEJNÍ PRAXE. VŠECHNY BYLY VYŘČENY SKUTEČNÝMI LIDMI. JAKÁKOLIV PODOBNOST S JEDNÁNÍM MNOHÝCH OBYVATEL TÉTO ZEMĚ NENÍ NÁHODNÁ.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » sob 30.9.2006, 17:42

:shock: :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » sob 30.9.2006, 18:11

Realcop:
No Já nechci házet všechny policajty do jednoho pytle, určitě je mezi váma spousta schopnejch maníků co mají pro tuhle práci předpoklady a dělaj ji dobře, takovým všechna čest a já je respektuju. Ale zase na druhou stranu je mezi váma spousta sráčů kteří Vám jen dělaj ostudu, a pár takových jedinců slouží u nás.
Opravdu bídnej pohled je když zastaví policejní auto a z něj vyskočí párek policajtů co maj dohromady maximálně 120 kilo, na tváři ještě stopy akné, vypnou svá holubí prsa a jdou vymáhat právo.To pak nemůže dobře dopadnout.
Jako příklad uvedu jeden případ z nedávné minulosti kterej se u nás stal.
Jeden takovej párek policajtů je přivolán do místní restaurace, kde jeden z hostů páchá výtržnost a ohrožuje ostatní. Je to místní známej potížista a kriminálník.
No nebudu to nějak rozebírat. Dopadlo to tak že jeden "muž" zákona byl fyzicky zpacifikován a dokonce odzbrojen a jeho služební zbraň se ocitla v rukou onoho maniaka, kterýho musela přijet uklidnit až zásahová jednotka.
Údajně, a to je neoficiální, to sem jen slyšel od svědků tohoto incidentu, se měl dotyčný policista schovávat za hosty restaurace a dokonce je měl postrkovat proti maniakovy kterej ho ohrožoval jeho služební zbraní.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » ned 01.10.2006, 0:17

Především není pitomec pro to že´to byli holobradci ale pitomci proto, že si nepřivolali posily.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 04.10.2006, 9:26

M a r c e l píše:tak si hlavne nestoupej do rohu we, z rohu, se totiz spatne uhyba kamkoliv ...
...ale mas kryty zada a boky a vis, ze kdyz k Tobe nekdo pristoupi nablizko, nestoji zato ho moc poslouchat, ale spis koukat, kam ho nejlip trefit. :evil:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz