Jak snaseji noseni zbrani vase pritelkyne?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Jak snaseji noseni zbrani vase pritelkyne?

Jsou zásadně proti, je často předmět diskuze
3
5%
Jsou proti, ale naučily se to tolerovat
14
23%
Jsou neutrální
14
23%
Nevadí jim to, občas si také zastřílejí
27
45%
Mají také zbraň, jsou stejné jako vy
2
3%
 
Celkem hlasů: 60
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: ned 08.7.2007, 19:53

Jak snaseji noseni zbrani vase pritelkyne?

Příspěvek od amraam » pon 16.7.2007, 9:44

Dostávám se teď do situace, kdy budu pořizovat svou první zbraň, a drahá polovička je dost proti. Ona ví, že zbraň beztak pořídím, a já se vynasnažím, aby o ní věděla co nejméně (skryté nošení, trezor doma, nemanipulace v její přitomnosti).

Snažím se argumentovat tak, aby si uvědomila, že to není takové zlo, a že to neznamená, že se musí někdo tou zbraní zabít, když ji člověk má v držení. Je prostě na obranu, a i kdyby se měla vyplatit jednou za 20 let, je dobré ji mít.

Pravidelný trénink samozřejmostí, to je jisté. A proto kladu tuto otázku do hlasování:
-> amraam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 16.7.2007, 9:52

amraam: jak tva pritelkyne argumentuje?

Ja to doma zaridil tak, ze ma zbrojak i ona *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pon 16.7.2007, 10:10

Asi mám štěstí-moje polovička se sice nejdřív hodně bála, ale přesto byla nadšená jen proto, že jsem byl nadšený já. Glocka jsem nakonec tak trochu kupoval "i pro ni", protože celkokovové bouchačky jí přišly těžké. A já si říkal, že tímhle plasťákem nešlápnu vedle ;) Je to sice off topic, ale moje polovička je výtvarně dost zdatná a glock je podle ní HEZKÝ!!!
Střílí se mnou sice jen občas, ale střílí, trefuje docela slušně a dokonce uvažuje o zbrojáku (je dobré ženské strategicky vysvětlit, že v případě problému příjde vhod mít doma někoho, na koho přepíšu zbraně...vždyť je v tom tolik peněz, je škoda to pak nechat cajtům do úschovy :) )

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 16.7.2007, 10:11

Amraam > tam by to chtelo slyset presne argumenty tve drahe polovicky, aby se dalo kontrovat...

Obecne jde o to, ze se toho lidi vetsinou bojej a vetsinou ty argumenty byvaji:
- "na co doma dalsi kram, jeste tak nebezpecnej?"
- "vzdyt jsi to jeste nikdy nepotreboval"
- "akorat ti to bude prekazet"

... vsechny ty veci JSOU pravde, jenze je tam samozrejme ALE...

- "nebezpecnej - ano, ale hlavne pro pripadny zlodeje, nebo se snad nevykradaj byty?"
- "nepotreboval, stejne tak, jako 90% z tech 50ti tisic znasilnenych zen si taky rikalo, ze jsou v bezpeci, ze je na tyhle ceste jeste nikdo nikdy neznasilnil a navic - ji se to stat nemuze"
- "bude to prekazet a pravdepodobne i zbytecne, ale prave na ten falesnej pocit bezpeci (proc bych ten park obchazel, proc bych jezdil taxikem, kdyz to mam domu jen 3 km, proc bych se vyhejbal ty bande ozralejch vyrostku,...) dojelo nejvic znasilnenych zen a prepadenych chlapu..."
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 16.7.2007, 10:14

No u me ted neco mezi prvni a druhou hlasovaci moznosti...
Sice je to stale casto na poradu dne, ale uz je to spis usmevny rypani, poznamky v dobrym a tak...
Zjistila, ze s bouchackou se nemava pri prvni prilezitosti, ze se doma uklizi stale na stejny misto a ze sama od sebe taky nevystreli.
Vic nez zbran ji uz zajima jen kolik utratim za kurzy, strelivo a tak ;-)
Tagze tolerance s obcasnym vyrazem jako je tento :roll:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 16.7.2007, 10:19

Mimochodem - prave ctu serii knizek o opravdovych kriminalnich pripadech, z 99% procent psano z pohledu policistu, jednou z pohledu obhajce, jednou z pohledu neboztika pachatele, jednou z pohledu neboztika obeti...

A z tech knizek plyne jedna vec:

- to ze se stane nejaky nestesti neni o tom, ze by k tomu neco dlouho smerovalo, vetsinou ty vrazdy a znasilneni byvaji dilem okamziku a zrovna nastale situace (tzn. neni to o tom, ze by se nekdo nekolik dni pripravoval na vrazdu nekoho, vetsinou to byva vrazda castecne v afektu, rozcileni)
- ale ta situace jako takova samozrejme svoje historicke pred-kroky, blbosti z nichz jednu by stacilo neudelat (a jsou to veci, ktery s tim zdanlive vubec nesouvisej) a obet by mohla v klidu zit dal
- stesti preje pripravenym
- stesti nepreje duverivym
- vysetrovani je mravenci prace se spoustou obchazeni a zdanlive "blbejch dotazu"
- casto pomuze nahoda, ale casto je ta nahoda vyvolana prave obchazenim uplne vsech kolem a davanim zdanlive blbejch dotazu

... ale to uz jsme OT
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 16.7.2007, 10:50

Nechci ženy škatulkovat ani je hodnotit. Znám celkem 3 ženy, které jsou nuceny snášet zbraně u svého manžela/přítele. Všem vadí, že se za tyto zbytečnosti utrácí peníze. Považují to za mrhání a rozhodně si všechny dokáží představit, že by se ty peníze utratily za užitečnější věci (spodní prádlo, boty, něco do domácnosti...). Jestliže žena přijme zbraň za každodenní samozřejmost musí do nich být asi fanda. Obětovat módní doplňky za náboje, to chce v ženě kus chlapa :P 8-)
...asi jsem byl OT, s tím nošením je to tak, že ti dva co nosí, musí neustále poslouchat komentáře a napomínání ;) (já nenosím)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 16.7.2007, 12:03

Můj "příběh" na toto téma jsem vyventiloval zde:

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... highlight=

:)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » pon 16.7.2007, 12:17

Tak to já mám doma nejspíš nějakou vyjímku. :-) Proti zbraním neprotestuje, nevadí ji, občas si střelí a v nákupu nových, případně prodeji už nepouživaných nebrání. S jednou vyjímkou :-) nepřichází v úvahu prodat Glocka. Gloček je její srdeční záležitost a když se jí zdá, že už dlouho nebyl provětrán, jsem důrazně vyzván k odstranění tohoto opomenutí :-)
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 106

Registrován: stř 22.3.2006, 0:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od brumla » pon 16.7.2007, 12:58

Vybornej web na presvedcovani anglofonnich zen:
http://www.corneredcat.com

k tematu:
http://www.corneredcat.com/Men/wifehateguns.aspx

Az si jednou zlomim nohu a budu mit cas, poprosim kathy o copyright a prelozim to :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 16.7.2007, 13:35

Ja to mam tak, ze vzhledem k jiste udalosti moje zena zbrane opravdu nema rada, presto mi muj konicek toleruje, nevadi ji noseni a chozeni na strelnici... Jen kdyz po vycisteni taham za zaver a spoustim, abych overil spravnost slozni zbrane, tak ji to vadi (ty zvuky)... A pak se tak 1 za 2 mesice zepta "ty si i na prochazku beres sebou pistoli?", ja vzdycky odpovim: "no prave na tu prochazku, kdyz jdeme po lese, stranou od civilizace"... :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: ned 08.7.2007, 19:53

Příspěvek od amraam » pon 16.7.2007, 14:23

To all: diky vsem za podnetne nazory a zkusenosti, moc jste mne potesili uvedenymi odkazy a zkusenostmi.

Je videt, ze to je natura zen, a zaroven take strach ze to samo vystreli.

Abych specifikoval ty argumenty, co mi ona rika:

ONA: az budeme nekdy mit deti, tak to najdou a neco se jim stane
JA: zbran budu mit vzdy u sebe, takze sama doma nezustane, a kdyz ano, tak v trezoru

ONA: nechci abys s tim chodil po meste, normalni lidi zbran nemaji
JA: nebudu ji mit povesenou na krku, ale skrytou pod oblecenim, a normalni lidi jsou prave ti, co se vetsinou neubrani kdyz jsou napadeni - ti se zbrani maji vzdy vyssi teoretickou sanci prezit utok

ONA: mame doma zabezpecovacku (alarm+PCO), tak na co zbran
JA: kdyz te nekdo prepadne, tak je moc hezke, ze prijede PCO, ale mezi tim muzes ti utocnik muze provest cokoliv

Vesmes jsou to spis argumenty ve smyslu, ze nejsem normalni, ze normalni lidi zbran nemaji, a kdy naposled mne nekdo prepadl, a ze bydlime ve ctvrti, ktera je celkem klidna.

Jinak co se tyce te manipulace a zvuku zbrani, taky nesnasi natahovani a vypousteni zaveru, ty zvuky ji desi, to asi je spolecny jmenovatel pro mnoho zen :-)
-> amraam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: ned 08.7.2007, 19:53

Příspěvek od amraam » pon 16.7.2007, 14:25

S474N píše:amraam: jak tva pritelkyne argumentuje?

Ja to doma zaridil tak, ze ma zbrojak i ona *40*.
No, to je ovsem u nas zcela naopak :( Kazdopadne doufam, ze ji casem budu moct brat na strelnici, aby si to vyzkousela a treba ji to bude bavit ve smyslu soutezeni, je to celkem soutezivy typ...
-> amraam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pon 16.7.2007, 14:42

amraam: člověče...já bych to nehrotil. Nemusím se svou partnerkou sdílet veškeré záliby (a to střílí). Pokud jdu 1x týdně na střelnici a strávím tam hodinku, je to příjemný čas, který mám jen pro sebe. Buď za takové chvilky vděčný ;) Když ji trpělivým a jemným tlakem dovedeš k tomu, že zbraně sice nemá ráda, nikdy je nechce používat, nicméně chápe Tvé důvody a "nechá ten koníček být", stačilo by mi to. Jestli si doma uděláš koutek (maskovaný jako dílna) a tam budeš nerušen čistit (případně sušit,přebíjet...), aniž by toho musela být svědkem, možná odpadnou třecí plochy. Čas hodně věcí vyřeší sám.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 16.7.2007, 14:44

amraam píše: ONA: az budeme nekdy mit deti, tak to najdou a neco se jim stane
- az budete mit deti, zbrane budou v trezoru a deti o nich nebudou vedet. Az deti budou schopne to umacknout, naucis je s tim zachazet, nechas je vystrelit na strelnici, aby vedeli, jaka je to rana a co to dokaze (doporucuju uzaviratelnou nadobu uplne naplnenou vodou) - lepe pochopi, ze kdyby se k tomu nahodou dostali, nemaji si s tim hrat - nadale se ale zbrane budou zamykat do trezoru.
ONA: nechci abys s tim chodil po meste, normalni lidi zbran nemaji
- ano, vsichni ti prepadeni, zmlaceni a porezani jsou nebo nekteri byli normalni, ovsem lepsi je byt v necem trochu jiny nez byt uplne mrtvy.
ONA: mame doma zabezpecovacku (alarm+PCO), tak na co zbran
- dobre umistena a ulozena zbran je dostupna do deseti sekund, PCO dorazi do 10 minut, to uz muzete bejt 9 minut po smrti
Vesmes jsou to spis argumenty ve smyslu, ze nejsem normalni, ze normalni lidi zbran nemaji, a kdy naposled mne nekdo prepadl, a ze bydlime ve ctvrti, ktera je celkem klidna.
- ano, to presne jsou argumenty budouci obeti: "me se nemuze nic stat, tady uz 20 let nikoho neprepadli" - presne tohle vede k totalni ztrate pudu sebezachovy - skutecne valna vetsina znasilnenych a prepadenych nasledne uvedla, ze vubec necekali, ze by je mohl nekdo prepadnout.

Jinak ty tve argumenty jsou v poradku - jen to chce popremyslet, proc se draha polovicka boji tebe a ne okoli :-)
Navrhuju se s tou zbrani poradne naucit, vzit ji na strelnici a tam se pchlubit - ziskal bys aspon pro tyhle diskuze vic autority ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 16.7.2007, 14:51

Zena se k tomu stavi neutralne. Ukazal jsem ji, jak se s tim zachazi, kdyby neco - ale nijak to nevyhledava :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 16.7.2007, 14:55

amraam: doved ji nekdy na AVIM, holky ji tam predvedou, co je "normalni" *40*. BTW taky muzes zkusit sem tam nejaky seminar o Nutne obrane od JUDr. Nachodskeho.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 16.7.2007, 15:55

amraam: Presne stejna byla argumentace u nas ;)

Myslim, ze nejvic ji presvedcilo, ze kdyz na to prijde rec, porad mluvim o bezpecnosti; nemluvim o zbranich "porad"; nemanipuluju pred ni doma nez se zbrani v pouzdre (ledvince); kdyz se na neco zepta nebo argumentuje nesmyslem, v klidu vysvetlim...

Tim postupne nabyla duvery "ze to samo nevystreli po padu na zem", ze "mi to nekdo ukradne", ze je "od toho policie a armada", ze "me zastreli policajt, kdyz to vytahnu", vlastne vubec ze "zbrane jsou spatne, aaano" apod a vicemene to toleruje...

Musim rict, ze nejlepsi argumenty na rozruseni tzv. "ruzovych bryli" a prehodnoceni antimilitantnich nazoru je nechat toho cloveka premyslet nahlas u zprav (kdyby se rozhlidla nebo radsi sla jinudy nebo zavolala mobilem...) a nechat si ho uvedomit, ze to co vida v televizi se opravdu dnes a denne deje - a je jedno jestli je to na Morave, nebo v Klecanech, nebo za rohem u sousedu.

Nastesti je to chytra holka a nad argumentem "radsi bych se nechala znasilnit, nez aby tam pribehl nejaky magor s pistoli a zastrelil toho nasilnika" taky jen nevericne krouti hlavou... :idea:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 17.7.2007, 10:22

Zaujímavá diskusia. Ja som skôr riešil problém opačný :) . (ex)Mladej som po opatrnom preskúmaní situácie radšej ani nepovedal že mám aj deravejšie železo ako vzduchovku :P lebo by som nestihol dokupovať muníciu a doma keď poviem že idem na strelnicu tak sa vždy voľakto ochotne pripojí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: ned 08.7.2007, 19:53

Příspěvek od amraam » úte 17.7.2007, 11:52

daveG17 píše:amraam: člověče...já bych to nehrotil. Nemusím se svou partnerkou sdílet veškeré záliby (a to střílí). Pokud jdu 1x týdně na střelnici a strávím tam hodinku, je to příjemný čas, který mám jen pro sebe. Buď za takové chvilky vděčný ;)
Jojo, s tim souhlasim. Ja to hrotit nechci, o zbranich moc nemluvim, a strelnici povazuju za takovou moji "hospodu" - jini chodi na pivko, ja jsem skoro abstinent, tak to beru jako takovou oazku :-)
-> amraam

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz