JAKY GLOCK???


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 19.5.2005, 21:21

JAKY GLOCK???

Příspěvek od gobius » čtv 19.5.2005, 21:34

Asi je to hloupa otazka, ale zatimco napr. u fotoaparatu existuji modelove rady cenove i kvalitativne rozdilne ( a lze rici, ze ten a ten model je nejlepsi), u pistoli GLOCK tomu tak neni. Jednotlive modely se lisi cenou jen nepatrne. Poradite nejake stranky, ktere by se jednotlivym modelum, jejich kladum i ZAPORUM venovaly? Nebo je jedinym kriteriem pri vyberu skutece jen to, jak padne komu do ruky? A co jednotlive verze modelu? Je pro me ucely vhodny kompenzator nebo ne?
Uvazuji o porizeni Glocku pro sportovni strelbu a ochranu zivota a majetku, patrne model pro munici 9 Para, tedy tusim 17, 17c, 17L, 17P, 19, 19c, 26, 34.

Dik za pripadne odpovedi. G.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 20.5.2005, 9:00

To se musíš rozhodnou ty. Jsou určitá kritéria použití. Na nošení se ti nebude hodit dlouhý model, tudíž L a G 34 vypusť. Pokud to chceš i na sport, tak záleží jaké disciplíny budeš střílet. Pokud si vezmeš C model (zase takový rozdíl to oproti modelu bez C u 9 mm není), tak v IPSC budeš ihned v OPENu, ale IPDA můžeš střílet normálně (továrně vyráběný comp.). Bohužel pravidla SVZ a SBTS nepovolují C vůbec. Zase ber v úvahu, že SUBCOMPACTy se budou hůře chovat a také i hůře držet než COMPACTy a STANDARDy (dají se sice dokoupit delší zásobníky, ale dlouhá rukojeť je lepší). Takže nám zbyly modelové rady COMPACT a STANDARD obojí bez C. Tam už záleží pouze na tobě, zkus si oba modely a uvidíš. Nepočítej s tím, že by Glock v 9 mm byl nějak přehnaně přesný, to bys musel mít .45 ACP nebo sportovní hlaveň pro 9 mm.
Osobně bych pro sport bral G 17, ale na nošení G 19. Záleží, co budeš preferovat více, ale i s G 19 se dá docela dobře nastřílet mířená. Pokud bys chtěl koupit G 19 a časem dokoupit na sportovní střílení delší hlaveň z G 17, tak tě zklamu, ale G 19 má jiné uzamykání, tudíž to nejde.

Ohledně tebou udaných modelů G 17, G 17 C a G 17 L znám, ale G 17 P neznám? :shock:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 20.5.2005, 12:07

To Gobius: Hlavně doporučuji vyzkoušet si, jak Ti který model "sedí" v ruce. Pak už máš rozhodnutí lehké G17 nebo G19.
G17L už na nosení moc není, ale záleží jaké jsi tělesné konstituce. Znám dost lidí, co strílí IDPA sqěle s G19. Mně třeba líp sedla G17, protože mám dlouhý prsty....
Stačí se domluvit někdy na pátek večer do AVIMu (jestli jsi z Prahy) a můžeme Ti něco na vyzkoušení půjčit.

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 19.5.2005, 21:21

Příspěvek od gobius » pát 20.5.2005, 19:36

Moc diky za odpovedi!

to Jonny: ja bych ty kompenzatory uplne nevylucoval: neminim se nikdy zadnych soutezi ucastnit, nejsem soutezivy typ. Ochrana majetku a zivota je jasna, a sportem jsem mel na mysli trenink obrany majetku a zivota na strelnici, tj strelba z relativne malych vzdalenosti na policejni terc. I na tom se da hodne zdokonalovat. Protoze o kompenzatorech nic moc nevim, zajimalo by mne, jaka jsou rizika a problemy pri jejich pouzivani (narocnjsi cisteni, vetsi riziko roztrzeni hlavne nebo neco podobneho?, mensi zivotnost hlavne..). Pokud kompenzator zvysuje presnost strelby + snizuje zpetny raz, je to pro mne stale zajimave.

Model G17P jsem nasel ve vyctu nabizenych modelu v ceniku na http://www.sniper.cz/ceniky/glock_iso.php
ale mozna je to nejaky cvicny model nebo tak neco, vazne jsem novacek.

To Jasik: mam temer dva metry a vazim 110 kg, takze bych pravdepodobne mohl nosit pod kabatem i kalasnikov :-), nerozhodil by me rozmer ani vaha (jako fotograf asi vis, co to je nosit na rameni brasnu s dvema tely, sedmi objektivy a prislusenstvim). Pracku mam velkou, takze se taky klonim ke G17.

S tim AVIMem Te beru za slovo, jestli Ti to nevadi, jen to nebude tento patek. Ozval bych se s predstihem. G.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » ned 22.5.2005, 1:01

gobius píše: ... ja bych ty kompenzatory uplne nevylucoval...Pokud kompenzator zvysuje presnost strelby + snizuje zpetny raz, je to pro mne stale zajimave.
Zpětný ráz kompenzátor nesnižuje, ty porty by měly omezovat zdvih pistole a umožnit tak rychlejší návrat na terč, ale to v 9L při běžných laboracích nepoznáš - to by muselo být o dost našláplejší střelivo.

Navíc z toho může lítat bordel (představ si výstřel od boku nebo těsně před tělem při obraně - budeš toho mít plnej ksicht, a to zřejmě bez ochrany zraku). Vystřelit v noci bych si ze zbraně s portama taky nechtěl - už samotný výstřel bez nich dost oslní.
gobius píše:Model G17P jsem nasel ve vyctu nabizenych modelu v ceniku...ale mozna je to nejaky cvicny model nebo tak neco
Přesně tak, je to červený, střelby neschopný model pro nácvik manipulace.

Já bych asi bych doporučil G17. Ten centimetr rozdílu (nebo kolik to je) oproti G19 na délku a výšku při nošení, kór při svých proporcích, nijak nepoznáš a G17 má pro větší ruku lepší úchop.
Ale chce to vyzkoušet - třeba přijdeš na to, že ti glock nesedí (mmmm....smí se tady taková věta vůbec pronést? :twisted:)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: JAKY GLOCK???

Příspěvek od S474N » ned 22.5.2005, 12:54

gobius píše:Asi je to hloupa otazka, ale zatimco napr. u fotoaparatu existuji modelove rady cenove i kvalitativne rozdilne ( a lze rici, ze ten a ten model je nejlepsi), u pistoli GLOCK tomu tak neni. Jednotlive modely se lisi cenou jen nepatrne. Poradite nejake stranky, ktere by se jednotlivym modelum, jejich kladum i ZAPORUM venovaly? Nebo je jedinym kriteriem pri vyberu skutece jen to, jak padne komu do ruky? A co jednotlive verze modelu? Je pro me ucely vhodny kompenzator nebo ne?
Uvazuji o porizeni Glocku pro sportovni strelbu a ochranu zivota a majetku, patrne model pro munici 9 Para, tedy tusim 17, 17c, 17L, 17P, 19, 19c, 26, 34.

Dik za pripadne odpovedi. G.
K cemu modelove rady podle kvality ? U vsech modelu bys mel narazit na "stejnou kvalitu", rozhodnout se musis sam hlavne podle raze a taky potom podle svych rukou a tim, na co to chces vyuzit. Ja byl treba prvne rozhodnut pro G26, nicmene kdyz jsem si ji vzal do rukou, zjistil jsem, ze tudy to nepujde. Kdyz jsem si pujcil G19, tak me padla doslova jako "prdel na hrnec".

Adalbertus tu psal, ze by radeji vzal G17 nez G19, nicmene musim nesouhlasit, protoze zrovna G17 je na mou ruku uz dost velka a G19 se me drzi o poznani lepe. Chce to proste vyzkouset.

Jinak na modely C v 9mmL rovnou zapomen, je to onicem a akorat vyhodis penize za nic.

A jak psal Jasik, pokud ses z Prahy a nebo se do ni chystas, mohu zapujcit G19 a Jasik zase G17 - tj. muzes si vyzkouset obe dve.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » ned 22.5.2005, 17:26

cisteni je hodne narocne pokud pouzivas olovo, zasvini to celou zbran a dostanes to dolu leda nejakym agresivnim rozpoustedlem... porty funguji jen pokud pouzijes pomale horici prach a to jeste jen pri vysokych navazkach, takze to kompenzuje zdvih, ale zpetnej raz je potom docela silnej, porty nemaji v 9mmL smysl...

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 19.5.2005, 21:21

Příspěvek od gobius » pon 23.5.2005, 7:42

Moc dekuju za odpovedi. Mezi Glocky si urcite alespon jeden model vyberu, toho bych se nebal. Ta spolehlivost a nizka vaha je argument jako hrom. Od kompenzatoru jste me odradili.

Rad vyuziji te nabizene moznosti zkusit 17 i 19 - pravdepodobne ten patek za 14 dni, s predstihem bych hodil hlasku tady na forum a pokud se vam to bude hodit, zrealizujeme to.

Zatim diky
prijemny zacatek tydne preje G.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 23.5.2005, 10:00

Opravdu bych nedoporučoval nic jiného než modely 17 nebo 19 (bez C a u 17 ne L).

Když už budeš zkoušet, tak si zkus i modely ve .40 S&W a .45 ACP. Pro obranu mohou být účinnější, ale počítej s větší cenou munice.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 23.5.2005, 11:10

gobius píše: To Jasik: (jako fotograf asi vis, co to je nosit na rameni brasnu s dvema tely, sedmi objektivy a prislusenstvim).
S tim AVIMem Te beru za slovo, jestli Ti to nevadi, jen to nebude tento patek. Ozval bych se s predstihem. G.
Tak teď nějak nechápu, kde jsem kdy komu řekl, že jsem fotograf. Nebo se snad známe?? Fotograf jsem amatérský. Fotím, ale teď už spíš jen rodinku. Tašku se dvěma těly a X objektivy jsem měl, ale jen párkrát, než jsem něco rozprodal..... Kde Ty bereš takový informace :P
Na AVIM to musíme skloubit s čertíkem (S474N). On má tu G19 jak už napsal.
Naposledy upravil(a) Jasik dne pon 23.5.2005, 14:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 23.5.2005, 11:32

jasik píše:
Tak teď nějak nechápu, kde jse kdy komu řekl, že jsem fotograf. Nebo se snad známe?? Fotogram jsem amatérský. Fotím, ale teď už spíš jen rodinku. Tašku se dvěma těly a X objektivy jsem měl, ale jen párkrát, než jsem něco rozprodal..... Kde Ty bereš takový informace :P
Na AVIM to musíme skloubit s čertíkem (S474N). On má tu G19 jak už napsal.
Rikat to nemusis nikomu, vzdyt to mas napsany v profilu clovece *88**40**3**49**1*
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 23.5.2005, 14:54

Hele čertisko, hlavně se musíme domluvit, jestli v pátek (nějaký) půjdeme oba na AVIM, aby si ty naše pištolky mohl prohlédnout a třeba i ošmatat.
A nebo ho rovnou pošleme na připravované závody LOS LEXu do Čelákovic - 4.6.???
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 23.5.2005, 15:41

Ještě je tu možnost, aby sis vyzkoušel modely u prodejců. Například zkoušky v Leiku i mimo propagační akce nejsou problémem. Také se dá promluvit s prodavači, kteří ti poradí (pokud tam v té chvíli nebude zrovna nával a budou mít na tebe čas). Každopádně do Leika je lepší zavolat a domluvit se na čase a účelu návštěvy.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 23.5.2005, 18:44

Jonny píše:Ještě je tu možnost, aby sis vyzkoušel modely u prodejců. Například zkoušky v Leiku i mimo propagační akce nejsou problémem. Také se dá promluvit s prodavači, kteří ti poradí (pokud tam v té chvíli nebude zrovna nával a budou mít na tebe čas). Každopádně do Leika je lepší zavolat a domluvit se na čase a účelu návštěvy.
Jeste si zapomnel dodat, ze by si pan musel udelat vylet do Plzne. *4**40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » pon 23.5.2005, 19:48

S474N:Pak se taky může dostavit k Ondrovi a vypláznout dva litry :twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 23.5.2005, 21:55

SINCITYMAN píše:S474N:Pak se taky může dostavit k Ondrovi a vypláznout dva litry :twisted:
No tak pokud je rozhodnut, ze do toho pujde, tak by to mozna bylo nejlepsi reseni. On totiz Ondra v pripade, ze si u nej tu pistoli koupis ty dva tisice odecte od ceny nove.

Koukal jsem na ceny, Brymova drzi naprosto stejne jako Ondra, jsem zvedav, co na to antimonopolni urad, ktery uz to ma skoro 2 mesice na stole.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » pon 23.5.2005, 22:36

S474N:Jistě,pokud je ROZHODNUT jít do Glocka,pak je vše OK.Ale pokud chce vyzkoušet G vedle jiných zbraní,pak je lépe poptat se na střelnicích....

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 19.5.2005, 21:21

Příspěvek od gobius » úte 24.5.2005, 8:19

Ja mel za to, ze chodite strilet ty patky pravidelne. Pokud ne, nabidnu nekolik terminu a budu doufat, ze alespon jeden pujde synchronizovat s Glockem 17 i 19 a jejich doprovodem :lol:

Jinak pro uplnost: Zatim nemam zbrojni pas, jakmile se rozhodnu pro konkretni pistoli, udelam si ho. Nicmene na strelnici v doprovodu "dospelych" by to nemel byt problem. Stejnym zpusobem strilim s kamaradem, ale ten ma pro mne nevyhovujici zbrane. Asi to vypada, ze delam veci naopak, ale ja hrozne nerad jakekoliv kursy a zkousky a musim mit pred ocima nejakou velikou motivaci (konkretni typ auta ci zbrane), abych ten opruz byl ochoten absolvovat. Predesilam to radeji predem, aby nedoslo k nejakym nedorozumenim.

Pokud vase nabidka stale trva, povazoval bych za idealni moznost vzit do ruky obe vase zbrane a navic jeste nejakou petactyricitku, bude-li na strelnici k zapujceni. Strelivo prirozene hradim, stejne jako naslednou konzumaci v restauraci, bude-li zajem :wink:

G.

PS.: jeste jsem se zapomel zeptat na jednu vec - jaky je vas nazor na upravy spouste - standardni odpor je tusim 2,5 kg a lze to upravit na 2 kg - mate s tim nejakou zkusenost? Prirozene jsem se dival do diskuse o tuningu Glocku, kde se o tom bavite, ale nejsem z toho moc moudry.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 24.5.2005, 9:24

Pokud bys chtěl přesně dodržet zákon, tak potřebuješ někoho, kdo má oprávnění trenéra nebo koncesi na zbraně a střelivo. Nikdo jiný by ti, co by nevlastníkovi zbrojního průkazu, neměl zapůjčit střelnou zbraň. Ovšem to je pouze na rozhodnutí majitelů a provozovatele střelnice.

Možná by bylo pro tebe nejlepší zajet do Plzně. V Leiku (po předchozím vysvětlení situace) ti pod dohledem instruktora zapůjčí střelnou zbraň, za příslušný poplatek, a můžeš si tam posléze i udělat zkoušky na Zbrojní průkaz. Také se tam můžeš kouknout a vyzkoušet si zbraně a to ne jen Glocky, aby sis vybral tobě vyhovující kousek. Mají tam samozřejmě i komisní (bazarové) zbraně. 8)
http://www.leiko.cz/

Ohledně úprav: Standardní úpravy, které vyrábí přímo Glock mě docela zklamaly. Prostě žádný velký přínos to nikdy nebude. 2,5 kg má kratší spoušť a 2 kg má zase delší chod spouště, ale o cca 0,5 kg menší odpor. Cifry na stojnách jsou spíše orientační. Prostě jsem nakonec zjistil, že po zvyknutí a naučení je to celkem jedno a obrovský rozdíl v tom není. :idea:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 24.5.2005, 9:51

To Gobius: No každý pátek tam nechodíme, oni jsou totiž i jiné povinnosti, než jen střílení :wink:
To Jonny: Pokud jde o instruktora nebo majitele koncese, kvůli tomu nemusí jezdit do Plzně, ale dá se to domluvit třeba i na tom AVIMu, že jeden z chlapů půjde na začátek s náma na stav, vysvětlí jemu, nemajiteli ZP co a jak a on si pak zastřílí. No a když bude mít Gobius opravdu velký zájem a bude si jistý, že chce koupit právě GLOCKa (a je jedno jakého), tak pak doporučuji stejně jako několik dalších pana Ondru a jeho akci, kterou teď na GLOCKy má.
To Gobius: Stojinu tam máme oba tu 2kg. Ale je fakt, že jde o zvyk. Já, když jsem po mých pár stovkách ran s 2kg vzal do ruky zbraň s 2.5kg, chvíli jsem nevěděl jak to mačkat :)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz