Je Glock skutocne bezpecna zbran na denne nosenie?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 31

Registrován: sob 01.11.2008, 22:11

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha Východ

Příspěvek od Me2d » pát 05.12.2008, 18:52

A další strana o tom stejném, proč prostě pro nás zatím neznalé problematiky nevysvětlíš, nebo lépe řečeno neřekneš napřímo jednu jedinou vyslovenou výhodu nemíti náboj v komoře, vždyť tě tady vyzívá CMK po asi desáté... asi žádná není a jen máš potřebu řešit svůj malý komplex :twisted:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 05.12.2008, 19:03

John.Hawk > stale podsouvas neco, co nikdo nerika a asi se proto nesnazis se zamyslet nad tim podstatnym, co se treba alespon ja snazim rict.

a) kdo rekl, ze ICS je "JENOM" o strileni?
- Ja rekl, ze to z tveho vysvetlovani pripada ze ICS hleda cesty, jak si ten vystrel udelat slozitejsi (pro jistotu zduraznuji "z tveho vysvetlovani", tedy ne, ze to tak je)

b) kdo tu povazuje naboj v komore za velkou vyhodu?
- Ja jasne rekl, ze v 90% pripadu je to jedno, ze zbytku je naboj v komore o neco vyhodnejsi

c) kdo rekl, ze se vyvysujeme?
- Ja pouze tvrdim... ad bod (b) - vim ze se opakuju a nebavi me to, ale ocividne to delam blbe a jsem asi neschopny pisatel, kdyz mi nerozumis a vsechny fakta otacis a vyklanis

d) kdo rika, ze ti, kdoz nenosi, netrenuji nadrcavani o "cokoli"?
- Ja svoji pripravenost prokazal i v "realu" na LOSu, kde jsem to provedl na zavode, v plny rychlosti pri zachovani bezpecnosti a pravidel. A mozna prave proto, ze tu techniku zkousim a susim muzu docela zodpovedne prohlasit, ze to neni nic, na co bych se chtel spolihat, proto se ji vyhnu co to pujde - treba tim, ze nadrcnuti prvni rany po zraneni prvni ruky obejdu nabojem v komore

e) jak rikas - oni bojuji proti terirismu a to je pro ne primarni (strelba v busu, v davu) - pak dloooho nic, pak mozna nekde vzadu boj "telo na telo" - proto je pro ne naboj mimo komoru bezproblemovy a nemaj potrebu predelavat neco, co pred tim pracne tvorili

f) oc je horsi intenzivni vycvik s nabojem v komore nez s nabojem mimo komoru? Nebo podle tebe trenuji jen ti, kdoz se zabyvaji ICS

g) a ze me vlastni zbran muze rychleji zabit nenadrcla? Po ctvrte se opakuji - mluvime o skrytem noseni zbrane! Ve chvili, kdy ji vytahnu ja, mam nadrcnuto, ve chvili, kdy ji tahas ty, nadrcavas - rozdil 0.2 sec - podle tebe neznatelny - POUZE TYTO 0.2 sekundy mi hrozi vetsi nebezpeci nez tobe, ze me souper sebre zbran a smazne me, pred tim o zbrani nevi, po-te jsme na tom oba stejne - mame nadrcnuto.

Pokusim se to shrnout asi po desate, snad uz mozna nejak pochopitelne.
Nikdo tu nenapada celkovy koncept ICS, ktery je mimoradne ucinny, prakticky, funkcni a ja nevim co. Za mensi slabinu povazuji prave tu upjatost na naboj mimo komoru a za "divny" povazuju trosku nfrnenou vetu: "naboj mimo komoru nesmi byt bran jako nevyhoda" - to i ja uznam, ze naboj v komore muze znamenat nevyhodu, ale podle me statisticky v mnohem mensim poctu pripadu s mensim nebezpecim, nez je tomu naopak.
Nikdo tu nerika, ze naboj mimo komoru je nepouzitelny nebo o rad mene pouzitelny nez naboj v komore.
Ja jen tvrdim, ze ja osobne nevidim pro naboj mimo komoru jediny poradny duvod, kdezto pro naboj v komore jich vidim nekolik, ktere jasne specifikuju.
- je to antistresovejsi
- vylucuje to chybu strelce
- spolehlive na to na 100% uspesnost staci 1 ruka
- je to rychlejsi

A ano - uznavam - poctivym treninkem se lze s nabojem mimo komoru dostat temer do urovne jako kdyz stejne posctive trenuju s nabojem v komore.... Ale tvrdim - pouze TEMER.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 05.12.2008, 19:05

Zvlastni, jak to, co se snazim vysvetli dopodrobna nezabira a jak jsou neketer jednodussi vyklady trefnejsi :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » pát 05.12.2008, 19:15

cmk : :lol: jj uz se do toho zamotavas, bez radeji na pivo a tuhle diskuzi zabal, jak si jiste pochopil, nema smysl tady resit dokolecka to same :wink:

cmk, nez pujdes na to pivo, chci se zepta jesli nemas zkusenost s nalepenim nejakeho smirgl papiru na ram zbrane glock, nedavno jsem mel v ruce cz 75 a ta sedela nadherne, jak sem pak vzal do ruky mojeho Glocka tak hruza :roll: sundal sem z neho navlek hogue, a premyslim jak uchop vylepsi? Nevim jesli by ten smirgl drzel na ramu, kdyz ram ma tolik zdrsneni, nebylo by tam moc prilnave plochy. Kazdopadne dik za odpoved :) Uvitam jaky kolik nazor, jaky papir pouzit a jake lepidlo, nebo nejaky uz samolepici, ale aby to drzelo. Asi sem torsku odbocil od puvodniho tematu, ale stejn se tady resi jen same prkotiny dokola..

Příspěvky: 31

Registrován: sob 01.11.2008, 22:11

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha Východ

Příspěvek od Me2d » pát 05.12.2008, 19:21

No já myslím že Hawk neumí moc česky a nebo je ukrutně zakomplexovanej nevím, jsem úplný zelenáč byť né úplně mladej, ale mám jasno mezi oběma systémy, hawk je mistr střelec zřejmě a neustálé opakování nechápe... :idea:

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pát 05.12.2008, 19:25

Šmirgl na skateboard lepí na všechno, je mekký, dobře se stříhá a přilne. na G to drží, ale občas se to musí vyměnit protože se to ošoupe.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » pát 05.12.2008, 20:13

HV : diky za radu, vyskousim :wink:

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » pát 05.12.2008, 20:44

Smirk na skate mi držel dobře, jen se to pak nehodí moc na skryté nošení. Ale na sport dobré. A až se vydrolí, dá se druhý :lol:
Ale je vidět jak máme rozdílné ruce. Začínal jsem smirkem a teď tam mám návlek Hogue a na malém G26 kousek gumy z duše z kola :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cwc

Příspěvek od john.hawk » pát 05.12.2008, 21:57

for Med2d : není ti na co odpovědět..PS : Jak se pozná mistr střelec ?
cmk: nepodsouvám, stačí si pročíst forum a příspěvky některých nositelů kteří dozajista mají odstříleno více než mi všichni dohromady a prošli takovým množštví střetů že bych se mohl červenat..
f) ano, měl jsem tu možnost vidět neskutečná videa..soudím to podle nich.
g) nepochodpil jsi mně, také mluvím o skrytém nošení zbraně.. a nemyslím si že bys ji ve rvačce semnou utajil, je otázkou času kdy ti na ni přijdu a podle toho budu jednat..
opakuji podruhé a už mně to nebaví, tvůj případ je patová situace, nešel bych do ní.. nikdy :!: .
m2d : napsal jsem dva příklady ty by ti mohli stačit..tak bych se tě mohl já zeptat stejně jak jsem se ptal minule stačí si pročíst forum, ptal jsem se kde je ta výhoda.. a dostal jsem jen nějaké scénáře aplikovatelné na oba druhy nošení..
s47n : rovnice jsem si vytvořil na základě zkušeností a videí které jsem mohl vidět nejen na tomto foru, ale i v reálu..
dizkusi vést smysl nemá, protože se točíme dokola..
začátek diskuze byl stvořen v tématu natažení jednou rukou –uživatel Vito
a pak dále
viewtopic.php?t=291

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 05.12.2008, 23:33

To se shodneme - diskusi vest dal nema smysl...
Kazdy jsme videli neco jineho, kazdy mame jiny nazor, co se da delat...
Ja koncim nepresvedcen o naboji mimo komoru a utvrzen, ze jisty druh pristupu (konkretne "naboj nesmi byt bran jako nevyhoda" - tudiz "my rikame, ze je axiom, ze to neni nevyhoda a nikdo to nereste, protoze to rikame my") neni nahoda u autora, ale je tak hluboce v ICS zakorenena, ze uz chapu, proc se to jeste nepohnulo :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » sob 06.12.2008, 9:31

njn, pokud někdo vydává za výhodu ztrátu času a spolehlivosti, tak je to jeho boj. Na druhou stranu, když v armádě tvrděj, že co je mokrý, to je čistý, tak si přece doma taky budu dělat rozplavbu i na koberci, místo toho abych použil vysavač..............(příměr)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » sob 06.12.2008, 10:17

Tahle debata je fakt o ničem. Schválně nepíšu jak nosím. Jen si dovolím tvrdit, že alespoň 99% zbraní je bezpečných. Nebezpečný může být jen uživatel.
Ať si každý nosí jak chce, každý si za následky odpovídá sám. V krajním případě se neubrání a zemře, v opačném případě díky jeho neschopnosti zbraň ovládat zemře někdo nevinný.
Takže budu nosit raděj kladivo. Jenže co když mi v autobuse vypadne, spadne někomu na palec, vznikne embolie, on umře - vražda, smrt, zabití. Jak říkám - prostě o ničem :lol:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 06.12.2008, 11:02

Zajic píše:...zkusenost s nalepenim nejakeho smirgl papiru na ram zbrane glock...
Mě to taky občas napadlo a nejen u glocka. Pro takové experimety používám takovou IKEAckou pásku, co se lepí na okraj schodů, aby lidi neuklouzli. Oproti skejťáckým polepům má jemnější zrno. Na cívce je jí 5m a ještě jsem ji za ty tři roky nevyplácal. :wink:

Moment... je to tohle:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60098895

Omlouvám se za OT! :oops:
Naposledy upravil(a) Smith dne sob 06.12.2008, 11:05, celkem upraveno 1 x.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: cwc

Příspěvek od S474N » sob 06.12.2008, 11:03

john.hawk píše:s47n : rovnice jsem si vytvořil na základě zkušeností a videí které jsem mohl vidět nejen na tomto foru, ale i v reálu..
Dekuji za potvrzeni spravnosti meho zaveru, ktery je na predchozi strance. Takze kdyz si videl nekolik videi a neco v realu, tak muzes zodpovedne ricit, ze VSICHNI co nosi nadrcnuto tak netrenuji a neumi resit zavady.

Opravdu zajimavy pristup, nevim jak ostatni, ale ja pro to znam oznaceni "generalizovani" nebo "pausalizovani".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » sob 06.12.2008, 11:20

Smith : Tak tohle asi bude kandidat na vyskouseni, navic ta cena je vice nez pekna :wink: Mozna vyskousim i tu dusi, jen musim mrknout do garaze jesli nejakou najdu.
Ps. Dokonce sem uz i uvazoval o prodeji Glocka a koupe neceho co se lepe drzi, treba jako Cz 75 :lol: Njn myslenky se nekdy nedaji ovlivnit..

Příspěvky: 31

Registrován: sob 01.11.2008, 22:11

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha Východ

Příspěvek od Me2d » sob 06.12.2008, 11:45

Aha není na co odpovědět, zřejmě jsem se na nic neptal :wink: jen komentuju situaci a mistr střelec jsem psal "zřejmě" tudíž to nevím... ale pomalu se z těch elaborátů stávám odborník ve velmi teoretické rovině :lol:

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » sob 06.12.2008, 14:12

Tak jsem navlek vyrobil z duse a je super, oproti hogue navleku je trosku stihlejsi a proto se mi to uz drzi mnohem lepe :wink: A drzi taky mnohem vic, takze spokojenost, vazne doporucuji...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » sob 06.12.2008, 14:21

Z duse? fakt? :D
Life can be fun

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » sob 06.12.2008, 14:24

Duši jsem tedy nezkoušel. Měl jsem na G26 smirek a nyní Hogue. Smirek je vážně na nic při skrytém nošení. Na Hogue nedám dopustit, nemá chybu. Asi mám delší prsty a tak mi vyhovuje, že dělá pažbičku trochu baculatější. Vhodný na nošení i sport. Mé zásahy jsou nyní o moc přesnější, neplave mi to tolik v ruce.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » sob 06.12.2008, 14:49

Presne tak, duse z jizdniho kola, ja pouzil jakousik starou dusi co byla myslim na skladacku, z horaku sem nicit dusi nechtel. Dalo trosku praci ji tam nasadit, ale ted vazne sedi jak prilepena, po nasazeni jsem ji opatrne oriznul lamacim nozikem, a je to fakt dobry. Perfektne kopiruje ram, a je to fakt v ruce lepsi, asi jako hogue, neklouze to ani trosku, je trosku stihlejsi, ty vycnelky na prsty nejsou tak velike jak na hogue. Takze me to velice prekvapilo, nehlede na to ze z jedne duse jich muzes udelat hodne, takze kdyz se prvni pokus nepovede, nic se nedeje :wink:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz