Je Glock skutocne bezpecna zbran na denne nosenie?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Pepe » pát 19.12.2008, 15:57

Tady chce asi někdo banána! :lol: ... kde je admin ? :D
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

pepe

Příspěvek od john.hawk » pát 19.12.2008, 17:43

dotaz pro Pepe : Jaká by to byla situace kdy by jsi střílel jednou rukou a druhou někoho odstrkával nebo jaká by to byla situace když by jsi jednou rukou odstrkával a druhou rukou tasil ? Můžeš mi prosím napsat nějaký detailnější informace ? Já si to dost dobře nedokážu představit.. protože pokud jsem už dost nablízko..spíše bych ho skusil dostat rukama nebo obuchem.. : :!:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Pepe » pát 19.12.2008, 18:17

Na to je celkem jednoduchá odpověď :)
Rukama toho moc neumím a proti noži bych s nima ani nešel, obuch nenosím a také s ním umím prd. Nejedná se jen o napadení člověkem, ale také psem, kterému raději nastavím levou ruku než cokoliv jiného. Řeší se tu na fóru případ kluka, který se bránil útočníkovi když na něm klečel. Drtivá většina sebeobranné střelby probíhá na vzdálenosti do 5m, takže je jasné, že dost velká část je vyloženě kontaktní. Je samozřejmě mnohem důležitější chránit si třeba před nožem levou rukou obličej a krk, než zkoušet střílet oběma rukama na 30cm. Podívej se třeba tady na fotky po levé straně a bude to myslím celkem jasné o jaké situace se může jednat ...
http://www.aegisteam.cz/newindex.php?main=kurzy&id=3
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cqb

Příspěvek od john.hawk » sob 20.12.2008, 15:28

No někdy jsou ruce lepší než nic, ale ani ruce proti noži není 100 procent, spíše 50 na 50. Pak se to musí řešit stejně jinak - např. vzdálením se.
K tomu psovi : Měl jsem ho na levé ruce, vlčák tak 40 kg, fak jsem měl co dělat aby to ustál, ale i tak jsem měl levou ruku pokrčenou a dokázal jsem natáhnout..šlo jen o to si to vyzkoušet, kolegině ho pak odvolala a zkoušeli jsem to znova celekem asi 8 cvičení s plným zákusem..
Je pravdou že se tady řeší případ střelby,kdy utočník na obránci klečel. Nikdo z nás tam nebyl, ale mám z toho pocit že právě on si tu zbraň v leže musel natáhnout oběma rukama.
Jediné co jsem na stránce aegis objevil je fotka se střelbou na blízko, kdy terč má také zbraň, takže v podstatě jde o dva střelce, kteří se v dosahové vzdálenosti míří a je těžké najít právě tu výhodu..
Představ si situaci : Más zbraň vytaženou u boku, jednou rukou mně odstrkáváš a střílíš na mně, já se proti tvému odstrčení bráním také jednou rukou a střílím na tebe také. Kde je ta výhoda ? pokud bych neměl zbraň ( ani nůž) taky by jsi na mě střílel ? myslím že ne.. a právě pro ty varianty mám u sebe ještě více materiálu abych si mohl volit mezi smrtícím řešením a zneschopnujícím řešením..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Re: cqb

Příspěvek od para » sob 20.12.2008, 15:41

john.hawk píše:K tomu psovi : Měl jsem ho na levé ruce, vlčák tak 40 kg, fak jsem měl co dělat aby to ustál, ale i tak jsem měl levou ruku pokrčenou a dokázal jsem natáhnout..šlo jen o to si to vyzkoušet, kolegině ho pak odvolala a zkoušeli jsem to znova celekem asi 8 cvičení s plným zákusem
Předpokládam ale, žes měl rukáv, páč kvůli zkoušce by sis asi jen těžko nechal zdevastovat ruku, že ano. Takže taková zkouška je na nic :roll:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

pes

Příspěvek od john.hawk » sob 20.12.2008, 15:56

jo rukáv jsem měl, zkoušku považuji za přijatelnou a ověřitelnou, protože to bylo na 80 procent reál.. víc kvalitněji to natrénovat nejde, ale určitě se někdo najde kdo to nikdy nedělal a bude psát za klávesnicí že když máte zakouslého psa na levé ruce tak si pravou ruku na levou nedosáhnete..a zbran nenatáhnete..
to by vám tu levou ruku ten pes musel ukousnout.. :P :P :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » sob 20.12.2008, 16:03

Hluboký omyl, to právě není reálný ani za mák. Z osobní zkušeností vím jakej je rozdíl mezi tím, když mám něm. ovčáka zakousnutýho do rukávu a do masa. V tom druhým případě není člověk ani schopnej napadenou ruku zavřít do pěsti natož s ní sevřít závěr zbraně. Nejde vůbec o to jestli s ní někam dosáhne. Ta ruka je totiž v tu chvíly naprosto paralyzovaná a tedy nepoužitelná. Je to tak ukrutná bolest, že člověk uchcává....a to doslova :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Pepe » sob 20.12.2008, 17:03

Techniky střelby na kontaktní vzdálenost se učí v pokročilých střeleckých kurzech na celém světě. Myslím že by se neučily, kdyby byly neúčinné, nebo nepotřebné. Každopádně bych se k tomu vyjádřil asi takhle:
Nepotřebuju diskutovat o věci kterou jsem si dávno vyjasnil a logicky zdůvodnil. Jen jsem napsal svůj názor a pár důvodů proč nosit náboj v komoře. Podle mě výhody převažují nad zápory. Respektive nevidím žádné zápory. Často se operuje bezpečností, ale to mi přijde jako nesmysl, protože moderní udržovaná zbraň s blokací úderníku prostě sama nevystřelí. Pokud někdo nosí nějakou historii bez blokace, tak to samozřejmě chápu, ale tohle fórum je o Glockách. Také beru jako samozřejmost pořádné pouzdro a ne zbraň za gumou u tepláků ve stylu "ganxta nigga". :D
Jestli je ten bezpečnostní argument myšlený jako bezpečnost uživatelské manipulace, tedy určitá blbuvzdornost ... no nevím jak bych to vyjádřil tak, abych nikoho neurazil :) ... Prostě si myslím, že na to aby někdo někoho postřelil musí porušit všechny tři základní pravidla bezpečnosti, tedy: 1. prst mimo spoušť, 2. míření do bezpečného prostoru, 3. znalost stavu zbraně ... a takovému člověku, který všechny tyto zásady poruší prostě nepatří zbraň do ruky.
Argument "dokázal jsem natáhnout pistoli i se psem na ruce" mě samozřejmě nepřesvědčí. Proč bych taky řešil jestli dokážu natáhnout se psem na ruce nebo ne, když už mám nataženo, že jo? :lol:
Nechci a nebudu nikomu svůj názor vnucovat, ale očekávám totéž i od ostatních. Samozřejmě může někdo namítnout, že ani moje argumenty ho nepřesvědčily o tom aby začal náboj v komoře nostit, ale mě o to ani nejde. Prostě je to každého věc, nebo jak říká trefně Brumla "jeho boj" :D

A teď mě omluvte, musím ještě sehnat nějaký dárky ... :)
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cqb

Příspěvek od john.hawk » sob 20.12.2008, 17:35

para : nepotřebuji k natáhnutí uchopit závěr, stačí mi k tomu pevnější opora což je i ruka která je pokrčená nebo natažená a pes na ní.. vím že je to bolest, ale taky vím co je adrenalin..
pepe : chtěl jsem jen vědět za jaký situace by jsi potřeboval z bezprostřední blízkosti tasit nebo střílet.. a to jsi mi kromě psa.. nijak nezdůvodnil, a mrzí mně že nemáš argumenty taky pro mně bo mně to seriozně zajímá proč a jak..
:?:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Pepe » sob 20.12.2008, 18:21

Ale mám, jen se tu nechci rozepisovat o naprosto jasnej věcech :D
Levou ruku můžu mít zlomenou, pořezanou, s pověšeným psem, pověšeným pachatelem, s kufříkem s pěnězma který nechci zahodit, můžu v ní držet dítě aby mi ho nesežral pes, přidržovat a jistit si chráněnou osobu a asi bambilion dalších hypotetickejch důvodů. Natahování přinejmenším zdržuje. Ať si říka kdo chce co chce je to prostě manipulace navíc a ta stojí čas, může být pouze zdrojem závady a nemá žádnou výhodu. Nemá smysl vymejšlet co všechno může nastat, důležitý je bejt maximálně připravenej na cokoliv co může nastat, protože předvídat každou situaci nedokážeme. V prostředí v jakém se pohybuju se mi jako nejvíc reálná zdá situace "noční přepadení" kdy ke mě na zastrčeném místě někdo přistoupí, bude chtít moje prachy a podpoří svou žádost nějakým ostrým důrazným argumentem. Určitě mi to nebude říkat na 5m, spíš bych to viděl tak na 30cm. Je jasné, že na tuhle vzdálenost, pokud sáhnu po zbrani má pachatel dost času na to aby mě napadl.
Připadá mi to jako hra na "co když" ... co když na mě vyběhne z kadibudky nindža ... no to pak budu v prdeli :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Re: cqb

Příspěvek od para » sob 20.12.2008, 22:54

john.hawk píše:para : nepotřebuji k natáhnutí uchopit závěr, stačí mi k tomu pevnější opora což je i ruka která je pokrčená nebo natažená a pes na ní.. vím že je to bolest, ale taky vím co je adrenalin
Víš co je boslet? To je dobře, ale víš taky co je to bejt bolestí paralyzovanej? Já ano a taky vim, že v takovým případě ti adrenalin moc nepomůže...to je jen omýlaný klišé. Jsem stejného názoru jako Pepe. Knedl v komoře mně nijak neomezuje, ba naopak vždycky je to výhodou :wink:
"Only the dead have seen the end of war."

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 20.12.2008, 23:25

A mame tu nove kolo :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » ned 21.12.2008, 0:42

Nove kolo? Ja ani nepostrehnul ze to prvni skoncilo :lol:

john.hawk: Nic ve zlem, ale vzhledem k tomu, ze by na tebe skocil treba takovej rotvajler co ma pres 50kg, tak by te bud povalil na zem a tam by se do tebe radne pustil,a v te chvili, pochybuji ze bys vubec vytahnul zbran, a pokut by se ti to podarilo, tak bych te vazne chtel videt, jak si klidne tahas za zaver a nabijis pistoli, a jeste ho zastrelis:roll: Nehlede na to ze dost psu utoci primo na krk, takze teoreticky, bys psa mel zakousleho v krku a to bys potom mel obe ruce volne :lol:
A druha varianta je, ze by ti tu ruku klidne utrhnul,a byl bys vis kde?
Ale pokut ses tak dobrej, ze by ti takova bolest nevadila, a zaver bys natahnul treba zubama, tak smekam klobouk :wink:

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » ned 21.12.2008, 9:22

No, tak když máme ty vánoce, tak se omlouvám všem, které jsem rozzuřil:-). Ovšem komu není shůry dáno, ... že? K nekonečenému příběhu o zbrani bez náboje v komoře: Stojím "ve slově" shora, že zbraň bez náboje v komoře (revolver samozřejmě ve válci) není zbraň. V krizové situaci nemáte ani 10% šanci, že pistoli natáhnete... V suchu u kávy se vám to možná z 90% povede, ovšem v reálu si zpravidla roztrhnete nohu (natahování o o opasek či šev riflí), popř. jiným směšným počínáním stejně náboj do komory nedostanete. A v reálu není druhá šance - je to velmi rychlé, člověku zpravidla chybí dvě ruce - jedna, co by točila mobilem 158 a druhá, co by natáhla závěr. Včera jsem byl např. na štikách na přehradě. A prásk: toulavej čokl, kříženec pit - něčeho s něčím doga-velkým. Naštěstí si začal s kolegou rybářem hrát, a nekousl. Ale před tím, za plotem štěkal jako šílenej. Měl jsem za sebou 100 m pláže, kterou pes prošel, a všiml jsem si ho tak, že se mi otřel o nohu a chtěl jídlo... Kdyby chtěl útočit, tak jsem byl béčkovej. A to, patrně, i s nábojem v komoře...
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » ned 21.12.2008, 9:35

Nedá mi to, takže tak. Kdysi jsem viděl, jak figurant nějak neohadl NO a ten kousl a pustil! Nezůstal zahryzlej. Figurant zezelenal, sedl na trávu a vypadalo to, že se každým okamžikem složí. A nebylo to žádný nedochůdče. Následoval odvoz do nemocnice.
Druhý příklad. Měl jsem docela nepříjemnou havárku. Není to kousnutí, ale domnívám se, že třeba se zásahem střelou do kosti by se to dalo srovnat, či snad by ta střela byla ještě horší. Zůstal jsem ležet při vědomí na silnici a byla to taková bolest, že jsem jen čekal, až někdo zavolá záchranku. Měl jsem mobil v ledvince a nebyl schopen ho vytáhnout. Možná by to šlo časem, ale rozhodně ne hned. Takže mi nějak nejde do hlavy, jak při takové bolesti někdo natahuje jednou rukou zbraň. Ale asi jsem máčka, Rambo to jistě dokáže.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » ned 21.12.2008, 10:41

Bobby_S_Lugerem : A cos chytil? Rymu :lol:

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » ned 21.12.2008, 11:11

Essox lucius. 90 cm a 55 cm. Nástrahou byla plotna a hrouzek. Lokalita Hracholusky - Nový most.
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cqb

Příspěvek od john.hawk » ned 21.12.2008, 11:57

Uznávám zlomená ruka v sádře to může být problém, pokud nemám kam utýct, nemůžu bojovat a už se na mě pašík sápe..to se může stát ve výtahu..
děcko v náručí a pes -ale to se dá řešit s přehledem slzákem, já ho mám dost dostupnej takže nemám s tím problém.
Kufřík s penězmi ? To se ještě dneska nosí ? Není lepší batoh ?
Ohledně bolesti, každej to má jinak, posuzuji to podle sebe, kdy jsem měl tříštivé zlomeniny, bolest jak svina, ale ochromenej jsem nebyl..je to dáno tím, jak kdo je natrénovanej, bo člověk si zvykne na větší zátěž..
For BSL : dneska jsou doplnky na Glocka na takové urovni že nepotřebuješ natahovat přes mířidla.. jde to i jinak snadněji, rychleji blbuvzdorněji..
člověku chybí obě ruce pokud je zaměstná něčím, co by mohl udělat později nebo dřív, jde o posloupnost konání..když na mně někdo nastoupí, nebudu šahat po mobilu a volat 158 že jo, ale vzdálenost a pak se uvidí, pokud ji zkrátí odstrčím, zase vzdálenost a pak se rozhoduji dál..a to je právě v reálu.. to mám odzkoušený a to funguje..
náboj v komoře neřeší psa, kterej se ti už otírá o nohu, na tom se shodnem.. holt rybáři..ale třeba slzák na vyřešení situace postačuje a mohu ho mít třeba pověšenej na krku u klíčů..
Jo 50 kg rotvailer by mě s přehledem povalil na zem, na zemi ještě můžu bojovat, kopat, stříkat slzák druhou rukou, myslíš že by nepustil ?..takovýho psa jsem ještě nepotkal..

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » ned 21.12.2008, 12:11

Johny, nechci rozpoutávat OT nebo nějaký flame, ale pes, který se nepustí po zásahu pepřáku se jmenuje např. pitbulteriér... A to je spolehlivě odzkoušeno:-)
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 21.12.2008, 13:18

Jak to tady tak ctu, tak se obavam pouze jedne veci. Ze oni vtipy a hlasky o Chuckovi Norisovi se budou muset nahradit "john.hawkem" *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz