Je Glock skutocne bezpecna zbran na denne nosenie?


Debata o pistolích GLOCK

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: .

Příspěvek od cmk » ned 21.12.2008, 13:41

Zajic píše:Nove kolo? Ja ani nepostrehnul ze to prvni skoncilo :lol:
Ale jo - skoncilo :-) Pak byla asi 1 a 2 strankova diskuze o necem jinem a pak to na popud Bobbyho_s_Lugerem zacalo na novo (k jeho velkemu pobaveni) :-)

Skoncilo to 2 nazory:

a) naboj v komore je lepsi, protoze umozni strilet okamzite bez nutnosti natahovat, coz muze byt problem, pokud mam zamestnanou (zranenou) ruku (protinazor - "ja si vzdy tu levou dokazu uvolnit, nebo nadrcnu spolehlive o cokoli jinyho)

b) naboj mimo komoru, protoze ztizi souperi zastrelit me, kdyz mi sebere moji zbran (protinazor - "pri skrytem noseni je tato sance minimalni")

Ted, kdyz to vidim takhle pod sebou - prijde mi zajimavy, ze clovek, kterej si veri, ze vzdy dokaze nadrcnout (tudiz si jinymi technikami spolehlive udela prostor) si neveri a boji se, ze prijde o zbran :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » ned 21.12.2008, 14:11

pre meecrob:

Chlape, ak chces stopercentnu bezpecnost tak si kup atrapu pistole alebo rovno hracku..tu mozes tasit s barsjakym adrenalinom a nestane sa nic ani Tebe a ani ostatym. A dakujem za vsetkych, ze si otvoril uplne zbytocnu temu. Lebo tieto veci sa tu omielaju donekonecna..ja sa az cudujem tym, ktori na to vobec reaguju, ze to tu nevezme do ruk nejaky admin. :!:
strieľam, aby som žil, žijem, aby som strieľal
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Re: cqb

Příspěvek od para » ned 21.12.2008, 15:03

john.hawk píše:Jo 50 kg rotvailer by mě s přehledem povalil na zem, na zemi ještě můžu bojovat, kopat, stříkat slzák druhou rukou, myslíš že by nepustil ?..takovýho psa jsem ještě nepotkal..
No z tohodle je zřejmý, že o tom máš dost pokřivený představy. V tvém vlastním zájmu ti přeju aby sis to nikdy s takovým hovádkem nemusel rozdat a nebo abys měl aspoň nadrcnuto *86*
"Only the dead have seen the end of war."

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » ned 21.12.2008, 15:29

john.hawk :
To co tady pises, je vazne tak na jeden velky usmev :lol: Ted uz verim, ze kdyby na tebe skocil tygr, tak se taky ubranis, a jeste toho tygra i pokouses :lol:
Trosku si udelej jasno v hlave :wink: kdyby te ten pes povalil na zem, tak z pudu sebezachovy, by sis chranil krk a halvu obouma rukama, po chvilce by te dokousal tak, ze bys ani ten slzak nevytahnul, o pistoli a nadrcavani ani nemluve!Ty mas asi predstavu, ze na cvicaku se ti zakousne do jedne ruky, a tam drzi a drzi, a mas cas neco udelat, ale ver tomu, ze by kousal vsude mozne, nez by te dostal.
Neco jineho by bylo, kdybys byl na nohach, ale na zemi mas daleko mensi sanci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » ned 21.12.2008, 17:36

Pánové, je to jednoduché. My, co nic nevydržíme a nejsme trénovaní profíci, prostě musíme mít náboj v komoře. No a namakaní tvrďáci trénující den co den pro tak zvláštní služby, že o nich my obyčejní ani neuslyšíme, prostě ti, co neznají bolest, strach, stress a prostě vůbec nic, ti nosí mimo komoru. Jen tak trochu nechápu, proč vůbec nosí zbraň. Určitě by případný problém vyřešili holýma rukama či pohledem, při kterém se soupeř rozbrečí a zahanben prchá k mamince. Ani pes ho nenapadne, neboť pozná, že by mu strčil ruku do chřtánu a obrátil ho naruby. I já bych chtěl být jednou takový :lol: .
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » ned 21.12.2008, 18:10

g.man: ted mi kleslo ego tak hluboko, ze uz ho asi nikdy nenajdu :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » ned 21.12.2008, 18:21

Proč mám natahovat, když nemusím? Já to furt nechápu ...

V nové Střelecké revui 1/2009 na straně 17 je popsaný princip náboje "Safety bullet". Je to náboj se zápalkou bez prachu, uvnitř je píst s trnem, který prochází plastovým kontejnerem místo střely. Při iniciaci píst zarazí trn do toho plastovýho kontejneru a ten vyplní nábojovou komoru. Odstranit ze zbraně to jde plastovou tyčkou - silou prošťouchnout od ústí zbraně. Účelem tohoto bazmeku je zneschopnit zbraň v případě, že se k ní dostane někdo nepovolaný. Doporučuje se nabít tento náboj do nábojové komory - "První stupeň". Než budete chtít střílet, musíte ručně natáhnout - vyhodí se safety bullet a nabije se ostrý ze zásobníku. Když vám někdo zbraň sebere, namíří na vás a stiskne spoušť - ozve se "plum" a nic. A ruční přebití nepomůže, protože je uvnitř zaseklý náboj.

A teď bacha! Protože by si útočník mohl myslet, že nosíte bez náboje v komoře, tak vám sebere zbraň a natáhne - a jste v průseru. Takže nastupuje "Druhý stupeň" - safety bullet v komoře a druhý napáskovaný jako první náboj v zásobníku. Před střelbou prostě jen dvakrát přetáhnete a jdete na věc.

Machři nosí pistole bez náboje v komoře ... ale úplně největší megasupermultiextra machři nosí 2x safety bullet ! :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » ned 21.12.2008, 18:47

Jo. A hypermegasupermultiextra machři nosí v pistoli plnej zásobník těchto nábojů. Protože jistota je jistota a čert nikdy nespí :banana:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 21.12.2008, 19:16

g.man: posledni vetu musim vyvratit, i ja spim *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » ned 21.12.2008, 19:42

Neco takovyho si musim poridit :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » ned 21.12.2008, 20:08

g.man píše:Jo. A hypermegasupermultiextra machři nosí v pistoli plnej zásobník těchto nábojů.
Tys to četl? To je totiž "Třetí stupeň" - jeden Safety bullet je v nábojové komoře a další jsou v zásobníku zbraně. Druhý zásobník je naplněn ostrými náboji.

To už je opravdu hardcore. Fakt nekecám! Přečtěte si to :lol:

A pro úplnost ještě "Čtvrtý stupeň" - ti, kteří mají zbraň vystavenou na zdi pokoje (nebo na výstavě) ji mohou bezpečně prezentovat s iniciovaným Safety bullet v nábojové komoře.

Myslíte, že se budou dělat pouzdra pro skryté nošení s držákem té plastové tyčky na vyšťouchnutí, aby se to dalo takto i BEZPEČNĚ nosit ? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 24

Registrován: ned 14.12.2008, 13:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: planeta Země

Příspěvek od Red Baron » ned 21.12.2008, 23:01

Tak teď jste mne normálně dostali. Půl hodiny se tady válím smíchy po zemi a představuju si situaci kdy furt přetahuju závěr a postupně přebíjím všechny zásobníky po ruce ve snaze najít alespoň ten jeden ostrej náboj na obranu. To bude asi tak něco podobného jako nosit zbraň v rozloženém stavu a v případě napadení si vyžádat TIME na složení... :twisted:
Ve výsledku po tom co ten jeden "živej" najdu tak bych ho mohl naprat do té ucpané hlavně, no prostě dokonalý nápad :P. Zase na druhou stranu věřím tomu že takové show by utočníka odzbrojilo a rozesmálo natolik že by útok skončil a žádal by opakovačku, takže vlastně výsledek je naprosto OK.

M.

Příspěvky: 8

Registrován: sob 05.5.2007, 12:38

Příspěvek od M. » pon 22.12.2008, 1:47

Zdravím všechny,

normálně moc nepřispívám, ale do této diskuse je třeba přispět. Myslím si, že se o diskusi dávno nedá hovořit, protože argumenty se vytratily.

A z debaty se stala smutná parodie.

Celý problém je složitější než je tady prezentován.

Vidím několik zásadních věcí:

Debaty o řešení téměř veškerých situací za použití zbraně.

Podle mě ten pes je dobrý příklad.

Jinými slovy – myslím si, že zodpovědný držitel zbrojního průkazu, který zbraň nosí, by neměl zůstat jen u střelné zbraně. Měl by s sebou nosit kromě krátké střelné zbraně, dle mého názoru, minimálně 1 x teleskopický obušek, 1 x svítilnu, 1 x nůž, 1 x náhradní zásobník. Jak jsem uvedl, toto považuji za naprosté minimum.

Tedy v případě psa – je třeba si psa v čas všimnout, protože pes většinou nevyroste ze země. Tedy pokud věnuji svému okolí pozornost – útočícího psa si všimnu v předstihu a potom je naprosto jedno, jestli mám nebo nemám náboj v komoře.

Pokud pes vyroste ze země ;) , vyskočí zpoza rohu, nebo se mi nějakým jiným záhadným způsobem zakousne do ruky. Tak je to buď chyba, že jsem si toho nevšiml, nebo je to situace, kdy si toho všimnout nešlo (naprosté minimum situací). Pokud bych se tedy dostal do situace – pes mi visí na ruce, nemám náboj v komoře, tak bych podobnou situaci řešil nožem, který s sebou nosím.

Stejně tak, pokud by nastala situace, že mi pes visí na ruce a mám náboj v komoře a jsem někde (nástupiště metra, náměstí,…), kde je spousta lidí, tak taky nebudu střílet a raději vyřeším situaci nožem vzhledem k možnému ohrožení nezúčastněných osob.


Střelná zbraň není jediným možným řešením. Jsou mnohé situace, kdy je nůž stejně dobré nebo možná i lepší řešení (záleží na úhlu pohledu).

Pro mě tímto příklad o psovi ztrácí výpovědní hodnotu.

Stejně tak jsou situace, kdy je teleskopický obušek daleko lepším nástrojem pro řešení situace než krátká střelná zbraň.

Myslím si, že tato skutečnost je často přehlížena.

Taky se domnívám, že je přehlíženo, že zbraň a otázka, jestli náboj v komoře ano či ne, není zásadní –

zásadní je nastavení mysli (mindset), pozornost a předcházení situacím. Mnoho zde uvedených příkladů na mě působí jako příklady, kdy něco vyrostlo ze země, případně jsem to přehlédl – a to je chyba.

Civilní nošení a odebrání zbraně – moje hodně oblíbené cvičení 8-)

Představte si obyčejnou rvačku, případně nějakou strkanici, kdy se Vás drban snaží stáhnout na zem a třeba nahmatá zbraň v pouzdře pod šaty, případně během boje na zemi. Není to až tak nepravděpodobná situace.

Tedy nepodceňoval bych otázku odebrání zbraně, pokud jste v civilu.

Celkově si myslím, je téměř rovnocenná volba – zda-li nosit v komoře či mimo komoru. Jak jsem uvedl výše, myslím si, že se vůbec nejedná o nějakou zásadní otázku. A absurdní příklady (kdy před Vámi naposledy vyrostl pes ze země? ) tuto debatu vyřešit nepomůžou.

Dále si myslím, že je smutné, že většina, která zjevně nosí v komoře není ochotna připustit validitu menšinového názoru, případně ho alespoň respektovat. Skoro mi to připadá, jako to „paušalizování“ a „generalizace“, kterou jste tak odsuzovali…

Všechno dobré

Martin :D

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pon 22.12.2008, 8:09

Tak i já přidám něco málo prudy do debaty když už se takto zvrhla :lol:

v práci nosím nenadrcnuto-předpis ale nikdo mi nezakazuje před akcí si nadrcnout!! a to taky podstivě dělám a může to být jen LTV na bezdomovce či fetáka ve sklepě nikdy nevíš kolik jich tam je a hlavně co má za minulost!

a v civilu jsem přesedlal na revolver 38spec. ikdyž mám G tak ho dnes používám pro sportovní účely.

osobní poznatek:

válec je furt "nadrclej" a přiom není v komoře, ale po určitých zkušeností s venčením svého psa jsem dospěl názoru že někteří spoluobčané se hold musí poučit, tak aby se chovali v rámci slušnosti a ne že si pořídí takzvané bojové plemeno jak se tu v Čechách s oblibou říká lovecko-pracovním plemenům a myslísi že jim patří svět.

jínak něco málo o stisku psa vím a tak jsem našel video které lidem je schopno přiblížit jak reáguje pes a jakou má sílu v daný okamžik útoku.


http://www.youtube.com/watch?v=MZm037jP ... re=related

u tohoto videa si zkuste spočítat rychlost útočícího psa váš stres a pak budete rádi když na 7metrů dáte jen slabou ruku před obličej a čekáte jak to dopadne.



P.S. nejde jen o cílený útok psa na člověka stačí když pes napadne psa a vy jdete psi dát od sebe protože druhý páníček se jen tiše kochá jakého má zabijáka kterého nezvládne.
to je pak fofr že nestihnete ani na zbraň pomyslet cizý pes na vás zautočí a ten váš vás chce bránit.

a to nemluvím o posledním případu kdy se pes zakousl do kolečka od kočárku jen, protože doma kočárek starý měl na hraní.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 22.12.2008, 8:22

M. píše:Dále si myslím, že je smutné, že většina, která zjevně nosí v komoře není ochotna připustit validitu menšinového názoru, případně ho alespoň respektovat.
Tak to te ponekud zklamu, protoze ja zrovna v komore nenosim - kdo me zna klidne potvrdi. Nicmene jsem presvedcen, ze jsem si vedom vsech pozitiv i negativ meho rozhodnuti. Prave proto nechapu, ze zde nekdo muze tvrdit, ze bez naboje v komore je snad rychlejsi nez s nim *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 22.12.2008, 8:22

Martine - pri vsi ucte - ja nepopiram, ze cim vic toho ma majitel pistole u sebe, tim vic sanci na obranu ma :-)

Ale podobne jako nekdo pred chvili si prave predstavuji, jak v "cernem stupni" saham po opasku na vsech moznych mistech a postupne taham vsechny ty veci o kterych mluvis a (jako v Blaznive strele treba i neco navic - misto pendreku banan, misto pepraku osvezovac dechu apod :-) ) zjistuju, ze jsou mi treba k nicemu (takovy kompletni safety bullets) :-)

Ano, zcela jiste mas pravdu, ze psychicka pripravenost a vnimani okoli jsou naprosto a jednoznacne nejzasadnejsi pro vyreseni krizove situace, to tu nikdo nezpochybnuje a bavime se o stavu "uz je pruser" - chces-li "reakce na cervenou - mozna skoro cerna" (v kazde diskuzi nad razi, typem naboje, typem zbrane, polohou prvniho naboje se najde nekdo, kdo rekne, ze stejne nejdulezitejsi je prave psycicka pripravenost - a vzdy ma samozrejme pravdu).

Podle me je nasledne dulezita "JEDNODUCHOST" provedeni. Jak budu mit na vyber a tudiz zacnu premyslet o tom, co a jak pouziju, jsem az ten druhej. Navic - dost tezko se nosi tohle vsechno co rikas v beznym civilu (nerikam, ze je to nemozny). Ja nosim u sebe pistoli a nuz - nuz spise z praktickeho hlediska, pac se s nim klobasa nebo maso na stanku kraji lip, nez tim plastovym. Pri obrane bych spolehal dle situace na ruce nebo pistoli. Proc pistoli? Mam-li si vybrat (z vyse uvedeneho duvodu) jen jednu vec, vyberu prave pistoli, protoze ta jedina ma natolik odstrasujici ucinek, ze 99% utoku se ani nestane - u pendreku ani noze tohle podle me neni.

Jinak ano - dovedu si predstavit, ze pendrek nebo nuz maji sve vyhody a leckdy jsou vhodnejsi na zdarne vyreseni situace ve prospech meho (nikoliv utocnikova) zdravi, ale jakjsem psal - z duvodu jednoduchosti jsem osobne pro 1 jakysi "dominantni" nebo "primarni" obranny prostredek a kdo jaky zvoli necht je na nem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pon 22.12.2008, 8:23

jínak spolehlivost rychlosti tasení s nadrcnuto či nenadrcnuto ve skrytém nošení se dá lehce spočítat:

sežen si kámoše a zkus si to

střelec se připraví jak nosí postaví se čelem k terči a kámoš se postaví zády k střelci tak aby se dotýkali zády až se kamarád rozeběhne od tebe "tedy směrem od vás a terče" tak to je signál na tasení při první ráně se kamoš zastaví a po bezpečném uložení zbraně si pak lehce spočítáte realný útok a za jak dlouhou dobu jste byli schopni reakovat průměr u policie a MP je cca 4m. a v reálu to znamená že stejně při napadení ve městě minimálně jednu schytáte než si dokážete dát do souvislosti co se děje a proč a jak na to reakovat.

P.S. ne že nějaký pitomec někoho smahne a bude říkat že to bylo tak napsáno k vyzkoušení proto pozorně čtěte návod je tu dost myslivců co to čte :lol:
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Příspěvek od polucias » pon 22.12.2008, 9:17

M: má ucta za tento názor, jedíný ucelený a zmysluplný k debate, som rovnakého názoru.
minimálne nôž alebo teleskop ešte prisebe. ja mám napríklad teleskop 16" aj so svetlom, takže 2v1 a je naozaj kvantum situácií kedy je už právne omnoho prijatelnejšia volba niečo iné ako zbraň. už som to tu písal ale je omnoho doležítá celková príprava na svjoju obranu ako ten konkrétny oprostriedok.

/není nutné citovat celý příspěvěk, když reagujete na celý.
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 22.12.2008, 14:04

M. píše:Dále si myslím, že je smutné, že většina, která zjevně nosí v komoře není ochotna připustit validitu menšinového názoru, případně ho alespoň respektovat
Mě to příjde právě naopak. Zastánci "nadrcnutí až v případě potřeby" se tu snažili dokazovat jakej je nesmysl nosit náboj v komoře všemožnými a někdy i scestnými argumenty, třeba john.hawk.
Každej na to má osobní názor a podle toho se zařídí. Navíc zde určitou roly sehrajou i osobní zkušenosti jsou-li nějaké a jsou-li relevantní.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: čtv 11.12.2008, 0:06

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Presov

Sfa

Příspěvek od zachy » pon 22.12.2008, 19:09

stale to iste dookola :) ohladom bezpecnosti glocku by tu uz mohol niekto spomenut aj Sfa :) mozno zakladatel tejto temy nevie ako su tam dnu tie suciastky poskladane a ako to funguje. mozno aj toto mu pomoze uzrejmit si nazor nato ci naboj v komore alebo nie :)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz