Je Glock skutocne bezpecna zbran na denne nosenie?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 22.12.2008, 19:20

zachy: dobry napad, i kdyz verim, ze vetsina lidi to chape i tak. Takze staci si tady naklikat u vetsiny Transparent nebo Split a musi to pochopit kazdy:
:arrow: http://www.sniperworld.com/glock/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » pon 22.12.2008, 19:32

Martine, píšete pěkně. Jen co je pravda. Ale kdybyste jen jednou, bez urážky, jedenkrát šel vybrat varnu pervitinu, změnil byste názor. Verbis expresis byste si uvědomil, že píšete naprosté bludy. V reálu to jde tak rychle, že se poserete jen o mikrosekundu poté, co na feťákovi s mačetou leží cca 2,1 metru vysoké "hovado" s s tím nápisem na sedm písmen vzadu na mundůru. Také jsem si myslel, kolik je času... Není. A co bych Vám nepřál, je být čirou náhodou u vzpoury vězňů, to byste skutečně čuměl - asi jako prase na nový vrata. Omlouvám se za expresivnost v tomto předvánočním čase.
Mrtví nemluví...

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 22.12.2008, 19:58

Misionare by meli popravoat, tolik k diskusi :twisted:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

vvc

Příspěvek od john.hawk » pon 22.12.2008, 20:03

for CMK : ale život není právě vůbec jednoduchej, natož nějaký střety v něm.. To je stejné jako by jsi měl ŘP a s autem vyjel jednou do měsíce, uznáš sám, že to nestačí, čím více máš s autem najeto, nacouváno, zvládnuté smyky, tím si lepší řidič a nachystanej na nějakou tu krizovku. Zbraň samotná není spasitelná, je důležité mít možnost výběru. Aby jsi se naučil rychle a správně se rozhodovat, na to musíš trénovat.. to máme S Chendou Noříšem společné.. :D
G.man : podle mého všichni držitelé a nositelé zbraně by měli k svému právu přistupovat odpovědně a být nachystaní na ty nehorší možné situace, které život přináší.. co je na tom špatného ? Nemusíš být členem Ozbrojených složek států, postačuje se o danou problematiku aktivně zajímat a hlavně trénovat a zkoušet co funguje a co nefunguje.. a kolik já sám vydržím a kde jsou mé limity. Například až dojde k situaci že tě někdo s tvojí přítelkyní napadne kudlou a pobodá tě, nepředpokládám že by ses chtěl svíjet na zemi a dival se jak pašík kuchá tvojí přítelkyni.. takhle nechce dopadnout nikdo z nás.. a právě proto se všeobecně doporučuje aby byl člověk mentálně i fyzicky připravený i na eventualitu že bude zraněn, že bude cítit bolest a přesto všechno by měl být schopen pokračovat v boji..
zajíc : ty jsi to někdy zažil ? byl jsi pokousaný psem ? kdo hovoří o slzáku a jeho vytahování ? Já hovořím o tom, že ho mám na dostupným místě a tu půlvteřiny bych na jeho použití měl..pokud nejsem váza co ho nosí hluboko v kapsy..
For Boby S : Já mám informace že každý pes po zásahu na voči, tlamu, čenich, pustí. Je to vyzkoušená a hojně aplikovaná metoda při napadení..kdy se nejedná o ojedinělý případ, ale o několik případů kdy byl slzák úspěšně použitý proti psům bojového charakteru.. to zase mé info..No ofence :D

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » pon 22.12.2008, 20:08

Jak to tak sleduju, tahle diskuze do konce roku neskonci :lol: Jde mi z toho hlava kolem *76*
Nebylo by lepsi uz resit neco normalniho, a duleziteho, vzdyt se tady uz to same toci dokola nekolikrat, jak u blbecku na dvorecku
:!:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » pon 22.12.2008, 21:05

john.hawk: "všichni držitelé a nositelé zbraně by měli k svému právu přistupovat odpovědně a být nachystaní na ty nehorší možné situace, které život přináší".
Ano, s tím naprosto souhlasím. Já jen mám jiný názor podepřený empiricky co se týče bolesti i psů. S nimi jsem pracoval ještě ve Svazarmu a soukromou zbraň mám od r. 89. A opravdu nevěř tomu, že dobrej pitt pustí po ráně do čenichu. Při psích zápasech se používají tzv. breakstify (či jak se to píše). Prostě ploché dřevo, kterým se páčí čelisti. Ten pes prostě NEPUSTÍ. Píši to, co jsem osobně poznal, zažil a na co mám názor svůj. Ne to, co jsem někde četl. Jasně, když mě kousne pudl, tak ho pak zadupu do země, ale o tom to nebylo.
A nyní musím souhlasit s Bobym. V reálu je všechno strašně rychlé a přitom člověk má pocit, že je strašně pomalý. Až na tebe bude v noci najíždět auto a ty nemáš moc kam uhnout a vytahuješ zbraň, tak máš pocit, že než nahmátneš pouzdro uplyne půl minuty. Auto jede hrozně rychle a je čím dál blíž. A ty další minutu vytahuješ zbraň z toho pitomýho pouzdra a ten pohyb je strašně poommmaaalllýýý. Takže já si prostě nemyslím, že v pohodě natáhnu závěr o cokoliv poblíž, přičemž mi předloktí druhé ruky bude drtit rozzuřenej pitt či obdobná příšera a navíc se u toho budu válet na zemi. A klidně si mysli, že jsem neschopnej a přecitlivělej.
M: nehodlám nosit celej den příruční železářství. To bych pak i obušků měl nosit víc a v případě napadení si vybírat dle vhodné délky pro tuto situaci. Pak taky ještě neprůstřelnou vestu, háčky na ryby, signální zrcátko, filtr na vodu, pár obvazů, signální rakety, kompas a další nezbytné věci. Navíc bych si připadal jako paranoik. Jo a ještě orientační příručku, abych věděl, kde co mám. Nic ve zlém.
Ať si každý nosí jak mu to vyhovuje - už jsem to psal myslím jednou 8-) .
Přeji všem hezké vánoční svátky.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 23.12.2008, 12:09

g.man: Pekny nazor - pekne svatky (vsem)! :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 23.12.2008, 17:00

A absurdní příklady (kdy před Vámi naposledy vyrostl pes ze země? )
Už som zažil 2x takúto absurdnú situáciu. Pes "vyštartoval" zo zálohy (1. z kríku 2. zo dvora popri majiteľovi) a v obidvoch prípadoch to bolo od chrbta.
Moja skúsenosť mi tiež hovorí že keď len "oťukáva" tak je to ideálna voľba použiť kaser, ale keď sa pes už rozhodne zaútočiť tak kaser nepomôže. Tak isto nie je "dačo extra" ani teleskop, aj keď som mal s ním väčší úspech.
Při psích zápasech se používají tzv. breakstify (či jak se to píše).
Proste klin. Niektorý majitelia "bullov" ho nosia zo sebou aj na vychádzky, lebo ak by došlo k zahryznutiu tak by bez neho bol problém "odkvačiť" psa.

BTW aj malé psy vedia skákať vysoko :) http://www.youtube.com/watch?v=8ptogj2ExhU

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: vvc

Příspěvek od cmk » úte 23.12.2008, 18:14

john.hawk píše:for CMK : ale život není právě vůbec jednoduchej, natož nějaký střety v něm.. To je stejné jako by jsi měl ŘP a s autem vyjel jednou do měsíce, uznáš sám, že to nestačí, čím více máš s autem najeto, nacouváno, zvládnuté smyky, tím si lepší řidič a nachystanej na nějakou tu krizovku. Zbraň samotná není spasitelná, je důležité mít možnost výběru. Aby jsi se naučil rychle a správně se rozhodovat, na to musíš trénovat.. to máme S Chendou Noříšem společné.. :D
Sorry, jen a jen jsi potvrdil slova Pary, ze zcela absurdnim zpusobem nepripoustis jinou moznost... Sorrym, ale paralelu mezi autem (vyjet jen jednou za mesic) a zbranema nevidim. Fajn, muzu nosit obucha, baterku, pouta, zasobniky, noze a pistoli, stejne tak, jako muzu chodit pesky, jezdit tramvaji, metrem, autobusem, autem, plavat na lodi ci letet letadlem (nebo vsechno dohromady behem jedne cesty) - v tomhle doopravdy nevidim souvislot se strelbou nebo sebeobranou. To je naprosto mimo primer.
A ano, lepsi ridic bude pravdepodobneji ten, co ma vice najeto, stejne tak strelec ten, co ma vice nastrileno (myslim nejaky "realny" trenink) - NO A CO? Jakou to ma souvislost s nabojem v komore?
Porad vychazis z predpokladu, ze kdo ma naboj mimo komoru, trenuje, kdo nosi naboj v komore, netrenuje !!! Co te k tomu vede?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » stř 24.12.2008, 14:52

Bobby_S_Lugerem píše:Martine, píšete pěkně. Jen co je pravda. Ale kdybyste jen jednou, bez urážky, jedenkrát šel vybrat varnu pervitinu, změnil byste názor. Verbis expresis byste si uvědomil, že píšete naprosté bludy.
Co konkrétně z toho, co napsal Martin, je blud ? Podle mě to má v hlavě zastraceně dobře srovnaný.

Nehledě na to, že s jedním Martinem s podobnými názory jsem se osobně setkal a řekl bych, že útok na varnu pervitinu není nic, co by si neuměl živě představit. Ani bych se nedivil kdyby takovou akci absolvoval a to možná ne jen jednou.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 25.12.2008, 0:28

Shi > taky myslim, ze toho Martina mozna znam - a ano - v jeho pripade chapu jeho nazor a ja byt jim, tak to takto take nosim, delam a propaguju (resp. ten, co jej znam to takdo nosi, dela a propaguje) :-)
Ale ja jsem "normalni" pracujici 8-9 hodin denne, pecujici o rodinu a ve chvilich volna sem tam neco susim ci chodim strilet (nejvic toho beztak nastrilim na zavodech).
pro johna.hawka -> uplne stejne bych celkem venoval treninku i kdybych chodil bez naboje v komore :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cmk

Příspěvek od john.hawk » čtv 25.12.2008, 1:37

cmk: asi se nechápeme, ale to se tak stává. Taky jsem normálně pracující, starající se o rodinu atd. Ale mám blízko právě k informacím ohledně krim. útoků, o jejich způsobech, průbězích i následcích. A právě prože mám toto info dělám to co dělám a jak to dělám..To co vidím kolem sebe je právě tvůj příklad.. mám zbraň s nábojem, vyřeším to střelbou nebo namířením.. nic jiného nepotřebuji to mi stačí..

ps: souvislost s nábojem v komoře to má, bo je to o zkušenostech..můžeš mi popsat jak a co trénuješ ? jakým způsobem ?
Přeji pěkný svátky a at se ti vyhne zkušenější a trénovanější zločinec..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 25.12.2008, 10:25

john.hawk: ze by spickove trenovany zlocinec delal "elpasa"? No to je asi tak pravdepodobne, jakoze v Praze dneska napadne pul metra snehu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » čtv 25.12.2008, 10:41

S474N :
Nechapu proc se divis? Je znamo uz z drivejska, ze prave lidi z ruznych utvaru specialnich "zasahovych" jednotek, konci prave na opacne strane zakona.
A otazkou je, kolik takovych v tom jede, o kterych ani nevime.

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » čtv 25.12.2008, 10:51

Tohle tema uz dloho nema nic spolecneho s Glockem a jeno bezpecnosti jste uz OFF TOPIC :evil:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: cmk

Příspěvek od Smith » čtv 25.12.2008, 17:36

john.hawk píše:...Ale mám blízko právě k informacím ohledně krim. útoků, o jejich způsobech, průbězích i následcích. ...
Nechci ti brát iluze, ale to jsi tady jen jeden z přeeeeeeeeeeedlouhé řady.
Nevím sice, jakou "blízkost" máš na mysli, ale nějaké informace o tomto tématu tu prostě mají všichni, protože ve vlastním zájmu sledují hrozbu, které se rozhodli se zbraní čelit.
Někteří mají informace řádově lepší, neb se touto problematikou zabývají profesně.
A někteří jsou zdrojem těchto informací, protože je sbírají takříkajíc v "přímém přenosu" a sami takovým útokům často přímo čelí. Mimochodem - ti, které na foru znám z té poslední skupiny, už tvému názoru oponovali.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » čtv 25.12.2008, 19:51

Já když jdu do služby, tak nemám v komoře.Pistole je mi během služby na nic. Když jí vytáhnu, tak co s tím můžu udělat? Jen jedinou věc..a to je ta špatná. Je lepší tonfa nebo teleskop...je to víc univerzálnější.Jinak se zeptám.. Je nějaký oprávněný důvod nenosit náboj v komoře? Myslím tím v civilu. Já žádný neznám.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: cmk

Příspěvek od cmk » čtv 25.12.2008, 23:53

john.hawk píše: 1) cmk: asi se nechápeme, ale to se tak stává.
2) To co vidím kolem sebe je právě tvůj příklad.. mám zbraň s nábojem, vyřeším to střelbou nebo namířením.. nic jiného nepotřebuji to mi stačí..
Ano, mas pravdu - nechapeme.
To, co pises v bode 2 je platne jen do jiste miry - a naboj v komore nebo mimo s tim vubec, ale vubec nesouvisi :-)
ps: souvislost s nábojem v komoře to má, bo je to o zkušenostech...
Ale - o jakych? Kdo nosi s nabojem mimo zkusenosti ma, kdo nosi s nabojem v komore, zkusenosti nema? :-) Rad se poucim - popis...
můžeš mi popsat jak a co trénuješ ? jakým způsobem ?
Projdi si manual obranne strelby a Izraelskou bojovou strelbu - udelej si z toho urcitej prunik a rozdel to do volnyho casu :-)
To mas strasne na dlouho... Suseni, zapichovani, reakce, zmena poloh, odstranovani zavad, pruzkum okoli (cviceni s nulovym poctem X), na strelnici neco podobnyho - strelba z ruznych poloh, za pohybu, doubly, prenaseni na vic cilu.

Přeji pěkný svátky a at se ti vyhne zkušenější a trénovanější zločinec...
Take hezke svatky - ja si hlavne preju, aby se mi vyhnul predevsim ODHODLANY zlocinec. Totez preju Tobe i vsem ostatnim :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Příspěvek od Pancho Kid » pon 29.12.2008, 20:05

Tak jsem objevil první "rozumný" důvod, proč nosit nenadrcnuto:

http://rightrainbow.com/archives/2006/0 ... u_own.html

Jinak po nějakém čase "psychického" dozrávání a zvykání si na prozatím prázdnou zbraň v pouzdře, nyní již jen nadrcnuto v již zmiňovaném režimu "nabij a zapomeň"
Jediné co řeším je: co v komoře :?:

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » pon 29.12.2008, 20:27

Špatná volba oblečení. Chyba nositele, ne chyba zbraně.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz