Je Glock skutocne bezpecna zbran na denne nosenie?


Debata o pistolích GLOCK

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pon 29.12.2008, 20:35

Jo tyhle šňůrky se zdrhovací kuličkou na konci jsou pěkně zákeřný. Málem jsem díky nim (a své blbosti) spadl z mostu, přes který jsem přejížděl na kole. Foukl z boku vítr a bunda se mi za jízdy za kuličku zachytla o zábradlí. Sedátko kola bylo kousek nad úrovní zábradlí. Moc nechybělo a letěl jsem přes zábradlí (k hladině to bylo cca 30 metrů). Brrr.

S tím glockem to je krásně nešťastná náhoda.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 30.12.2008, 1:31

Pancho Kid píše:Tak jsem objevil první "rozumný" důvod, proč nosit nenadrcnuto:

http://rightrainbow.com/archives/2006/0 ... u_own.html
To ale neni chyba naboje v komore (i kdyz nepopiram, ze bez nej by se to nestalo), ani obleceni, ale jednoznacne strelce.
Ukladam-li zbran, delam to ve chvili, kdy mam cas, delam to tudiz pomalu, s rozvahou a peclive. Ze je nekdo lajdak, tak hold je...

Myslim, ze je lehci se naucit 100% bezpecne ukladat zbran nez 100% spolehlive nadrcavat ve 100% situaci :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cmk

Příspěvek od john.hawk » úte 30.12.2008, 17:28

cmk : vždycky je to chyba střelce na tom se shodnem, k tý chybě se přidá ještě taková blbá náhoda a je průser hnedka.
Všechno co by měl člověk dělat se zbraní musí být 100 procentní, to je můj názor. At už jde o tasení nebo natahování..nebo napichování.
Jsem rád že je tady spousta lidí co mají profesně i jinak blízko k informacích ohledně typů a zpusobu útoku, používaných fint v dnešní době pachateli. Na druhou stranu si myslím že právě pro tyto informace by nositelé měli umět řešit ( tak aby je při tom nikdo nezabil nebo nezavřel) právě situace které jsou nejčastější : pistole vs nůž, pistole vs. prázdné ruce ( 1 útočník) pistole vs. tyč, pistole vs. prázdné ruce /více útočníků ), ruce vs. ruce kdy se v průběhu rvačky objeví nůž nebo ti někdo bude chtít vzít tvoji zbraň z pouzdra atd.
Tyto situace jsou podle mně nejčastější a jejich řešení vyžaduje výcvik a čas. Už se nejdená o náboj v komoře,ale o určité postupy které samotné střelbě předcházejí. Takhle to cvičím já a musím zodpovědně říci že mi to jde i s nábojem který není v komoře. :wink:

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » úte 30.12.2008, 18:46

Prosím Tě,co je to "napichování"? Okolo zbraní znám jen termín "zapichování".

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » úte 30.12.2008, 21:38

Glock69 - hele kdyz slovensti bratia muzou "obtiahovat"... :-)

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 30.12.2008, 22:36

To nepoznám. To ma musíš naučiť :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: cmk

Příspěvek od S474N » úte 30.12.2008, 22:52

john.hawk píše:Takhle to cvičím já a musím zodpovědně říci že mi to jde i s nábojem který není v komoře. :wink:
Skvele a kdyz to ostatni tak necvici, tak kde je ona nevyhoda mit natazeno?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 30.12.2008, 23:00

john.hawk: Je samozřejmé, že pistole není "kouzelná hůlka" a je třeba její užití zasadit do určitého komplexního systému sebeobrany, v tom máš naprostou pravdu.
Stejně tak je potřeba říci, že izraelci jednoty systému boje se zbraní/beze zbraně dosáhli a lze se stále od nich mnoho učit.

Jenže: je třeba se stále ptát, jestli na kterékoli technice není možné něco udělat lépe a tak systém dál rozvíjet. V našem sporu se řada lidí domnívá, že takovým menším, leč podstatným vylepšením může být nošení náboje v komoře - zjednodušuje to manipulaci, šetří čas, umožní to uvést dříve zbraň na scénu, je-li to třeba nebo dokonce řešit siuace, které by jinak řešitelné byly velmi obtížně či se zvýšeným rizikem.
Izraelci toto pomíjejí. Mají pro to důvody, které jsou velmi pádné v jejich situaci, ale které ztrácejí váhu v našich podmíkách. Každý izeraelelc je vlastně vojákem v záloze nebo lépe snad na dovolené, která může kdykoli skončit - je pro něj nesmírně výhodné cvičit techniku, která bude funkční i když potom ve službě dostane jemu náhodně přidělenou neznámou zbraň (od zasložilé HP35, nebo Beretty 951, přes Jericho, Glock...zkrátka co armádní sklad zrovna přinese) a pravděpodobmost něčeho takového je TAM relativně významná.
V místních podmínkách má civilní (ale vlastně i profesionální) uživatel k dispozici zpravidla typ zbraně, s jejímž ovládáním je důvěrně obeznámen; tím se tato výhoda ztrácí a on má naopak možnost využít možnosti své zbraně beze zbytku. Proto IMHO převažují ZDE výhody náboje v komoře nad nošením bez náboje v komoře.
Tolik tedy mé souhrnné stanovisko. 8-)
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: cmk

Příspěvek od cmk » stř 31.12.2008, 0:37

john.hawk píše:cmk : vždycky je to chyba střelce na tom se shodnem, k tý chybě se přidá ještě taková blbá náhoda a je průser hnedka.
Všechno co by měl člověk dělat se zbraní musí být 100 procentní, to je můj názor. At už jde o tasení nebo natahování..nebo napichování.
Jsem rád že je tady spousta lidí co mají profesně i jinak blízko k informacích ohledně typů a zpusobu útoku, používaných fint v dnešní době pachateli. Na druhou stranu si myslím že právě pro tyto informace by nositelé měli umět řešit ( tak aby je při tom nikdo nezabil nebo nezavřel) právě situace které jsou nejčastější : pistole vs nůž, pistole vs. prázdné ruce ( 1 útočník) pistole vs. tyč, pistole vs. prázdné ruce /více útočníků ), ruce vs. ruce kdy se v průběhu rvačky objeví nůž nebo ti někdo bude chtít vzít tvoji zbraň z pouzdra atd.
Tyto situace jsou podle mně nejčastější a jejich řešení vyžaduje výcvik a čas. Už se nejdená o náboj v komoře,ale o určité postupy které samotné střelbě předcházejí. Takhle to cvičím já a musím zodpovědně říci že mi to jde i s nábojem který není v komoře. :wink:
Ale o tom se nehadame.
Vsichni predpokladame, ze mame zbrojaky, zbrane, umime chodit, psat, mluvit, pocitat, rozlisit protivnika s nozem, pistoli, holejma rukama baseballkou a vsichni vime, ze kazdej je nebezpecnej trochu jinak...

A vsechno to plati jak pro toho, kdo nosi naboj V akdo MIMO komoru !
O tom ta diskuze neni.

Vsechno to co rikas jde proste a jednoduseji vyresit (pokud je nutne pouzit strelbu) s nabojem v komore :-) Nic vic, nic min. To proste uznej. Ano - v 80% pripadnych stretu to bude jedno, ale pro tech 20% se alespon me vyplati ten naboj v komore mit.
Ja uznavam, ze naboj v komore me muze stat zivot, kdyz mi utocnik sebre zbran, jen tvrdim, ze je to nepravdepodobnejsi, nez ze se mi stane to, ze nebudu mit moznost si rychle nadrcnout.

Opet - nic vic, nic min... Nemotej do toho tuny teorie kolem, ktera s tim nesouvisi - s TIM myslim s holym faktem, ne s celym bojovym systemem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 31.12.2008, 9:59

Pánové, je to už nejméně 5x vymlácená sláma, myslíte, že dalším kolečkem argumentů ještě někoho přesvědčíte o své pravdě? *53*

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » stř 31.12.2008, 11:06

Zvláště když za pár dnů se objeví další velký střelec,pomalu mistr světa ve všech oborech činnosti,který místo aby použil funkci hledat rozjede další nesmyslné kolo..Prostě někteří lidi uznávají jen jednu pravdu a to pouze tu svoji.A s tím vyvolávají tyto diskuze o ničem.

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » stř 31.12.2008, 11:15

Já Maco nosím a nosit budu s nábojem v komoře, opět jste mě o opaku nepřesvědčili 8-) 8-) :twisted: :twisted:

Kdo chce jak chce ať si nosí je to na každém z vás jak zhodnotí pro a proti, zde se se to vždy zvrhne v to že se někdo zeptá jak to nosíš a pak je z toho co se už řešilo protože každý tomu dá své teorie ne že by nebyly FAJN :twisted: , ale můj názor na to je že nebudu vnucovat nebo vyvracet něčí názor nebo někomu říkat nos to tak nebo tak, ale každý by si měl pročíst minimálně knihu MANUÁL OBRANÉ STŘELBY a jiné fakt a zhodnotit si to sám!!!

PS.: Přeji vám šťastný nový rok 2009 (a zbraně dnes nechte raději v trezoru) :twisted: :twisted:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 31.12.2008, 21:11

S osobami trpícími Aspergerovým syndromem se totiž v podstatě nedá diskutovat. Tyto osoby pouze konstatují, případně nanejvýš sdělují své poznatky. Při pokusu o diskusi se domnívají, že oponent jejich myšlenku nepochopil, a tudíž ji jen přeformulují, respektive upřesní. Jedním z hlavních projevů této poruchy je schopnost pacienta neuvěřitelně trpělivě opakovat to, o čem se domnívá, že jejich okolí správně nepochopilo. Vlastně tím jakoby "zachraňuje" ostatní před neporozuměním či omylem. On se nedomnívá, že má pravdu. On to ví. Abychom byli spravedliví – on tu pravdu ze svého pohledu skutečně mívá, neboť svá tvrzení má vždy podložená fakty. Pacienti s tímto syndromem totiž nade vše zbožňují čísla a hlavně nejrůznější statistiky, které pak dokáží prezentovat v těch nejpřekvapivějších souvislostech.
No - konecne jsem se nasel :-) - tato diskuze budiz dukazem :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cmk

Příspěvek od john.hawk » čtv 01.1.2009, 4:54

cmk: spíš to vzniklo proto, že tady někdo považuje za výraznou nevýhodu náboj mimo komoru.. zdůrazňuji slovo výraznou
Pro mně není náboj mimo komoru nevýhoda, za nevýhodný jej nepovažuji bo trpím právě tím popsaným syndromem, obávám se že se to léčit nedá.. :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 01.1.2009, 10:59

Za ostatni mluvit a psat nechci, ja nekolikrat v prubehu diskuze napsal, ze to NENI vyrazna nevyhoda mit naboj mimo komoru, ale ze to neni zadna vyhoda.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 01.1.2009, 13:31

Nikdo píše:... myslíte, že dalším kolečkem argumentů ještě někoho přesvědčíte o své pravdě? *53*
Nemyslíme, my jen rádi po sobě čteme svoje vlastní příspěvky, protože jsou ze všech nejchytřejší! *4227*
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 01.1.2009, 14:48

A mame je podlozene fakty a ostatni nas nechapou :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » čtv 01.1.2009, 16:14

Se nestačím divit kolik je tu pacientů s Aspergerovým syndromem, asi to moc vzácná porucha nebude :twisted:

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » sob 03.1.2009, 13:50

kdyz zbran nema pojistku (poradnou) nebo 5kg na DA tak neni bezpecna k noseni s nabojem v komore!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 03.1.2009, 14:46

:-)
Spravne PB...
A proc NEBO? Jak bych tam dal A !!!
Kazda zbran musi mit:
- pojistku, kterou nelze odjistit jednou rukou nebo zamek spouste na klic
- spoust nejmene 5kg, ale 10 je lepsich
- blokaci uderniku, ktera neblokuje jen pri kazdem tretim zmacknuti spouste
- jazycek na spousti, ktery je potreba zmacknout nejen zpredu, ale i ze strany

A navic - kdo chce nosit s nabojem v komore, je povinen projit 12ti tydennim kurzem ICS (Izrael combat shooting), kde ho stejne podobny blbosti odnaucej.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz