Justice v ČR - názory & zkušenosti


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2017, 21:09

SzH: tak si rikam, mel si nekdy ve svym zivote vubec v necem alespon trosicku stesti? Nebo alespon neco normalniho? Cokoliv, co zde povidas je, jak se celej svet spiknul, jak nemas penize. Ty musis bejt desne smolnej chlap...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od střelec z Havířova » pon 20.2.2017, 21:29

To S474N: "...mel si nekdy ve svym zivote vubec v necem alespon trosicku stesti..."

Ano, měl jsem a mám štěstí, že vůbec žiji-existuji. Jak se říká: mám se špatně, ale snáším to dobře...
Asi jsem za ta léta deformován elektronikou, či elektrikou obecně. To je svět, ve kterém je nula nebo jednička, jinak se jedná o chybový stav a ne jak kdy a jak pro koho a za kolik peněz.

A netvrdil jsem, že nemám peníze, jen jsem uvedl výši důchodu.

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od střelec z Havířova » stř 05.4.2017, 17:01

To S474N: "...Ty musis bejt desne smolnej chlap..."

Asi jste to trefil. V pondělí jsem našel v poštovní schránce opět obálku se zeleným pruhem do vlastních ruku a vyznačením, že zásilka byla tímto dnem doručena. Aby nedošlo k nějakým nedorozuměním, či špatným výkladům, podotýkám, že pokud jsem měl kdykoliv kontakty s exekutory, tak jedině, že jsem za někoho zaplatil jeho dluhy. Jako odesílatel na obálce byl uveden soudní exekutor Jaroš z Chrudimi. Loni v červenci jsem na veřejné exekutorské dražbě v Prostějově v areálu exekutora Jíchy (bývalý Vrána), zakoupil vozidlo Volkswagen Transporter T4. Nyní mi došlo od exekutora Jaroše, že uvedené vozidlo je v soupisu exekutora, převod na moji osobu je neplatný právní úkon a že mám do 14 dnů přistavit vozidlo do Chrudimi. Dále následuje poučení pro povinného, jimž jsem se vlastně stal. V dalším je uvedeno: "...nebudou-li tato vozidla v uvedené lhůtě přistavena, bude v exekuci pokračováno dalšími zákonem vymezenými prostředky, především zajištěním sepsaných motorových vozidel vykonavatelem soudního exekutora (zámečník, stěhovací služba, odtahová služba apod.)". A vzhledem k tomu, že mi to pošťák jen tak vhodil do schránky, začaly běžet lhůty. Kdybych odjel někam na např. tři týdny (lázně v mém věku nejsou něčím neobvyklým), pak bych také mohl zjistit, že mám dle zákona vyrabovaný byt a zcizené jedno z vozidel. A nebo také, kdyby mi vylomili dveře od bytu a já byl doma, pak bych opět asi měl šanci zaplnit pár minut na novinkách na netu a v TV ve zprávách.

Jsou nějaké návrhy řešení?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » stř 05.4.2017, 17:47

1) Vzhledem k tomu, ze jsi "shit magnet", tak okamzite vyreseni datove schranky pro soukromou osobu.

2) Okamzity kontakt dotycneho exekutora s tim, ze si uvedenou vec vydrazil, tedy byla "ocistena".

3) Nakup chlebicku a zakusku a pozvani me osoby za ucelem konzumace *40* *49* *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

kkk

Příspěvky: 57

Registrován: čtv 19.11.2015, 11:22

Zbraň: zatim nemam

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od kkk » stř 05.4.2017, 20:45

střelec z Havířova: To uz prestava byt i vtipne tohle. Ale docela ti to verim, a preju hodne stesti. Ja o te datovce taky pres veskere svoje namitky jako ze papir je papir, taky zacinam uvazovat. Chci na nekolik mesicu odjet mimo EU a koukam ze se bez toho kramu asi neobejdu pro tyhle pripady.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od john.hawk » čtv 06.4.2017, 8:16

určitě datovku, určitě mám v písemné podobě příklep na to vozidlo a určitě je zde příslušný soud a příslušná exekutorská komora..pár dopisů co a jak.
Pokud bylo vozidlo v soupisu a bylo v režimu Generálního Ihibitoria, tak s ním mohl manipulovat pouze exekutor. Ten vydal dražební vyhlášku..vydražil, byl ti udělen příklep.. pak jako že se ozve jinej exekutor že to měl v soupisu ? no musel by to prokázat..ale vracení peněz by neměl býti problém..oni neutečou. Jen nechápu že se stáváš povinným.. na základě čeho ?? co je exekučním titulem pro tvoji osobu ?
PS: Hlavní věc je doručování, to si prostě pohlídejte ikdyž jedete na služebku, nebo lítat do Rumunska Paraglajdem..

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od střelec z Havířova » čtv 06.4.2017, 21:11

Asi je úplně jedno, jestli je to datovkou nebo do schránky. V principu mi to připadá, že mám být jako pes u boudy. Pokud se vzdaluji z místa trvalého pobytu, stejně nemám sebou všechny doklady a písemnosti a tak je mi prd platné, že se dozvím o nějaké takové zprávě a začíná mi běžet lhůta. Kdybych nebyl doma, nevím jakou bych měl šanci na dálku reagovat, kdybych otevřel zprávu v datovce, čili ji převzal např. kdybych byl odjel "... lítat do Rumunska Paraglajdem...". Jelikož jsem byl doma, tak jsem si vyhledal potřebné doklady a znova si je pozorně prohlédl. Takové věci v hlavě nenosím a ani mne nenapadlo, že by v této souvislosti mohl vzniknout nějaký problém. Jak jsem již v jiných vláknech uvedl, jsem sám a tudíž nemám nikoho, komu bych mohl z onoho Rumunska zavolat a poprosit ho, ať se mi do těch mých papírů podívá, nebo mi pošle scan. Spíš jsem měl v hlavě opravy zmiňovaného vozidla. Jen tak mimochodem se hodnota auta opravami více méně ztrojnásobila (výměna čelního skla, akumulátoru, výfuku, pneu, posilovače řízení, dvou simeringů na motoru, pravého zadního brzdového třmene, brzdových desek, čepů a kloubů přední nápravy a řízení, kompletního mechanismu posuvných dveří, olejových a jiných náplní, výměna rozvodů včetně vodního čerpadla a všech filtrů, výměna výškového ovládání pravého předního světlometu, oprava výškového ovládání levého předního světlometu, emise, STK atd.), tudíž si nedovedu ani teoreticky představit, jak by mohlo probíhat předání auta do exekutorského depozitu a následovná náhrada škody. Za současného stavu si nejsem zcela jist, že by mi byl soud schopen prokázat doručení dopisu, a tak mi teoreticky zůstává nějaká možnost obrany.

A v této konkrétní věci jsem navštívil PČR a podal TO (t.č. podvodu ve stádiu pokusu) a navštívil jsem advokáta, jenž zajistí veškerou korespondenci s exekutorem, exekutorskou komorou a soudem, včetně vyčíslení náhrady škody a způsobu úhrady vzniklé škody.

Ještě to S474N: "...3) Nakup chlebicku a zakusku a pozvani me osoby za ucelem konzumace..."

Samozřejmě s pozváním a pohoštěním počítám. Jelikož předělávám starší barák, doporučený oděv jsou montérky a i rukavice nejsou od věci...
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od john.hawk » pát 07.4.2017, 9:30

že ti přišlo něco do datovky se dozvíš z 1) smsky 2) z emailu.
Odepsat z datovky soudnímu exekutorovi cca 5 minut času.

Jo musíme bejt furt ve střehu, vo tom to celý je..takhle se to hraje.. takže když mám datovku, nic mi neunikne, a když to OVM do datovky nedá, tak lze namítnout neplatnost doručení v případě že se adresát nemohl a neseznámil s doručovým lejstrem :)
Obecně : Spousta lidí doručování vůbec neřeší mají to vpičinalehátku přístup a pak se diví, rozčilujou že je to stojí hrachy a střílej po vykonavatelích atd.

kkk

Příspěvky: 57

Registrován: čtv 19.11.2015, 11:22

Zbraň: zatim nemam

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od kkk » pát 07.4.2017, 14:14

Taky ted uz nikoho nemam, na koho bych se obratil a predstava jak kvuli jednomu papiru jednoho vola letim pres pul zemekoule zpet a davam dalsich 20k za letenku ... je naprosto silena, kdyz tak nad tim premyslim, budu tohle muset nejak vyresit, aby tu byl clovek ktery ma ke vsemu pristup, jen najit takoveho komu se da verit. Coz asi bude neresitelny problem :(
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » pát 07.4.2017, 14:25

To se da vsechno resit svepomoci:

1) Vyuziti cloudu - napriklad Dropbox, OneDrive, aj. Vse musi mit clovek naskenovane a potom lze nahrat na cloud, pripadne i zasifrovat.

2) Vlastni reseni - VPN nebo primy pristup na domaci NAS, na kterem budou dtto soubory, co vyse.

Pripadne kombinaci obeho.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od jry2000 » pát 07.4.2017, 15:26

Vlastni Owncloud nebo neco podobneho?
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od střelec z Havířova » čtv 20.4.2017, 7:18

V úterý jsem našel ve schránce dopis se zeleným pruhem od exekutora Jaroše, ve kterém mne informuje formou usnesení, že předmětný automobil jsem nabyl nezpochybnitelným způsobem a je tedy definitivně můj. Teď již jen zůstává náhrada způsobené škody.

to kkk: "...Taky ted uz nikoho nemam, na koho bych se obratil a predstava jak kvuli jednomu papiru jednoho vola letim pres pul zemekoule zpet a davam dalsich 20k za letenku ..."

Ve Vaší věci je snad jediným východiskem se obrátit na jasnovidce (byť jako technicky založený člověk na něj nevěřím). Návrhy ve stylu jako že si vše naskenuji a uložím někde v internetu mají dle mého názoru trhlinu a to za prvé v právě v tom jasnovidectví, které mi určí, co budu potřebovat v budoucnu. Obávám se, že i přes to, že budu skenovat a ukládat vše (budu potřebovat i použitý toaletní papír skenovat?), s čím přijdu do styku, nejsem schopen se plně zabezpečit. A Murphyho zákony platí stále.
A za druhé v tom, že se vlastně stávám vězněm systému, neboť nemohu být mimo dosah internetu a telefonu. Připomíná mi to paralelu s dobou minulou a SSSR. Tam také občané nemohli jen tak odcestovat jinam na území SSSR bez speciálního povolení (protustky) od úřadů. Je až s podivem jak nás "demokracie" dostala do identické situace, která vládla za diktatury proletariátu a je dodnes označována za zločinecký systém.
Myslím, že nejlépe tuto situaci vystihuje citát básníka snad Jaroslava Vrchlického: "Kamkoliv se obrátíš, prdel je vždycky vzadu".

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od Jarda K » čtv 20.4.2017, 8:03

Net není samospasný. Loni jsem měsíc strávil v Turkmenistánu (rafinérie). A internet prostě nebyl. Telefony... zábavné. Také se občas stalo, že jsem vytočil číslo do Čech a slyšel záznam včerejšího hovoru... SMS? Ano, ale jen max. 120 znaků.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od S474N » čtv 20.4.2017, 8:24

SzH: no vidis, takze si odepsal a hned se vse vyresilo. Nahradu vznikle skody? WFT? Jaka ti realne vznikla skoda a jak ji chces dolozit?

Mimochodem, sam si skenuji veskere smlouvy, rocni vypisy a faktury/doklady. Jakekoliv reseni situace mi potom vezme par minit zivota, protoze najdu sken, pustim datovku a tradaa.

Jarda K: tak to muze resit rodina, velmi dobry pritel s pristupem do datovky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od john.hawk » čtv 20.4.2017, 11:36

jsou věci důležité týkající se nás jako občanů a mají na nás vliv ( výzvy, exekuce, rozhodnutí)
a pak jsou věci méně důležité, které se dají řešit ,,jak mám čas"

no a ty důležité je nejprve nutné znát a vyhodnotit a určit priority
na ty méně důležité si ten čas občas udělat..a roztřídit si je..
Nicméně je nutné obě skupiny znát a umět je od sebe odlišit..
Já datovku mám, otrokem se určitě necítím, na mobil mi smska donde dycky..mobil mám jako sebou skoro dycky i v zahraničí..no a kde není net, nebo připojení..tak holt zaúkoluji někoho ,,důvěryhodného" aby mi toto mezidobí ošetřil svým náhledem do mobilu nebo do emailu.
jde to..
Iternet je dneska uplně všude v ČR, hotely, penziony, městské knihovny, kavárny..
No a když valím lítat paraglajdem do rumunska, tak bych měl vědět kde a zda v daném místě je síť..
Rafinérka v poušti to už je jiná liga, pokud jsem tam dýl, nic mi nebrání změnit na tu dýl dobu doručovací adresu do Kazašské Stepy a čekat na poštovního vlka :)

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justice v ČR - názory & zkušenosti

Příspěvek od střelec z Havířova » pon 01.1.2018, 9:38

Zdravím všechny v novém roce. Třeba se v letošním roce něco změní. K roku 2017 mám malou ukázku praktik české justice a spravedlnosti v praxi:
Bydlím v bytě, jenž byl původně státní a českým "kouzlem" (chápej podvodem-privatizace OKD), se stal bytem podnikovým, čili bytem OKD, později RPG Byty, nyní Residomo. V můj prospěch hovoří judikáty Nejvyššího soudu (např. 26 Cdo 1284/2007, 26 Cdo 889/2013 a řada dalších). Dle názoru Nejvyššího soudu, když žalovaný upozorní soud na existenci judikátů v jeho prospěch a soud je ignoruje, jedná se o porušení zákona a práva na spravedlivý proces. Na tyto jsem soudy všech stupňů upozorňoval písemně i ústně, stejně vše prohrávám. Dokonce i u Ústavního soudu. Ten "posvětil" rozsudky Okresního i Krajského odvolacího soudu i přesto, že se soudci při jejich vydání dopustili minimálně 2 porušení zákona. Nějaký JUDr. Rychecký přitom cca před měsícem na Seznamu v rozhovoru uvedl, že Ústavní soud je pro občana poslední zárukou dodržování zákona a ústavy. Asi již na něj leze stařecká demence nebo justiční mafie existuje...
V listopadu, přesněji 15.11. jsem prohrál další soud s Residomo. Což samo o sobě není ničím zvláštním, zajímavé jsou ale okolnosti ústního vyhlášení rozsudku a jeho odůvodnění: "...Pokud se jedná o tu argumentaci žalovaného s odkazem na judikaturu Nejvyššího soudu, tak s tím se soud vypořádá potom v tom písemném odůvodnění rozsudku. Na to tady časový prostor není. Takže tam to odůvodnění nebude tak stručné, bude pečl..., bude pečlivější a budete moci se s ním seznámit z toho písemného vyhotovení rozsudku.". V písemné verzi rozsudku o výše uvedených judikátech není ani zmínka. Důkazem na má tvrzení je přepis audiozáznamu ze soudního řízení, jenž jsem legálně pořídil se souhlasem soudu a audionahrávka. Tak vypadá česká spravedlnost z blízka a v přímém přenosu.

Výše uvedené jaksi evokuje otázku, kde končí nezávislost soudce a začíná jeho kriminální činnost?

Možná, že tento rok přinese něco nového. Má na konci v letopočtu magickou pro Česko číslici 8. Jen pohleďme do historie - 1918 (vznik Československa), 1938 (Mnichov), 1948 (komunisti přebírají moc), 1968 (internacionální pomoc nebo okupace?), 1989 (komančské mafiánské hrátky StB zvané "sametovou revolucí", a i rok se tenkrát nějak posr.l). Co nám ten letošní rok přinese - uvidíme.

A abych nebyl tak depresívní, dovolte mi na závěr ještě malý dotaz: nevíte někdo náhodou o přebíjecím lisu za dobrou cenu?....

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz