K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně


Osobní zkušenosti s různými výrobky formou minirecenzí - pouzdra, pistole a další

Příspěvky: 8

Registrován: sob 26.1.2013, 0:07

Zbraň: K100

K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od blackhand » stř 11.9.2013, 20:44

Kupoval jsem si tuto pistoli po tom, co jsem prošel na internetu všechna možná fóra a všude se dozvěděl samou chválu.

Jaká však byla realita...

Během tří měsíců jsem pistoli 2x reklamoval kvůli prasklé pružině úderníku. Takže cca 2x 3 týdny bez pistole ve třech měsících je sice po právní stránce OK, ovšem výměna pružiny trvá několik sekund. To jsem ještě netušil, co mi tento kvalitní výrobek připravil za překvapení. Hlaveň pistole se rozlétla spolu s 1236 výstřelem a střepiny z ní se vesele vydaly na cestu po střelnici.

Když jsem o této skutečnosti informoval výrobce tedy Grand Power a očekával přinejmenším omluvu s patřičným předklonem, pan Kuracina mě arogantně odpověděl, že je to běžné a nabídl mi novou zbraň nebo vrácení peněz, to že se jenom zázrakem nikomu nic nestalo jaksi opomněl.

https://plus.google.com/u/0/photos/1110 ... 9166570129

https://www.youtube.com/watch?v=u91mJRS8zYU
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od Sailor » stř 11.9.2013, 22:04

Tady si evidentně nebyl,by sme ti to řekli hned,že si máš koupit Glocka :D
Jinak máš to pěkně zdokumentované.A hlavně že se ti nic nestalo.Zkus ještě doplnit o jaké střelivo šlo.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od S474N » stř 11.9.2013, 22:28

Jj, chtelo by to znat strelivo a taky trosicku detailneji popsat to, co se stalo.

Jinak mensi zaloha fotek, kdyby nahodou zmizely:
:arrow: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 8

Registrován: sob 26.1.2013, 0:07

Zbraň: K100

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od blackhand » stř 11.9.2013, 22:51

S474N: Používám ověřené komerčně přebíjené střelivo: http://www.reloading-solar.cz/naboje-st ... 24-grs-fmj

Osudová rána byla stejná jako všechny ostatní před ní, tedy žádná rána jak z děla :) . Šlo o běžnou mířenku na střelnici s úmyslem vystřelit si svých 100, skončil jsem u 36. Správce střelnice se jen divil, že odcházím tak brzy, tak jsem mu ukázal příčinu, pak se na mě začal dívat, jako bych se znovu narodil :).

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od HV » čtv 12.9.2013, 11:11

...že by soudruzi při výrobě hlavně udělali chybu? Už jsem zachytil jednu havárii. Jednalo se o vměstky při válcování, tedy nekvalitní výroba/kontrola. Tohle by šlo najít v polotovaru ultrazvukem před obráběním. Jenže všude se šetří a občas i na špatných místech.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 84

Registrován: stř 20.10.2010, 18:51

Bydliště: Plzeň

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od coltik » čtv 12.9.2013, 15:28

... asi jsem se nějak začetl a položil otázku, na kterou už bylo odpovězeno...proto edit a omlouvám se :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od reddog » čtv 12.9.2013, 19:57

Blackhand:
Dovolim si otazku - nova zbran nebo penize zpet ?

Příspěvky: 8

Registrován: sob 26.1.2013, 0:07

Zbraň: K100

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od blackhand » čtv 12.9.2013, 20:12

reddog: jasně že peníze zpět, 2x po sobě štěstí pokoušet nebudu :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od reddog » čtv 12.9.2013, 20:19

Takze Glock? ;-)

Příspěvky: 8

Registrován: sob 26.1.2013, 0:07

Zbraň: K100

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od blackhand » pát 13.9.2013, 10:00

reddog: Jo, něčím musím vystřílet ty zásoby munice :D
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 13.9.2013, 10:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od cover72 » sob 20.12.2014, 0:05

A hele, teď koukám, že se o pár měsíců po mně prakticky totéž stalo i jinému -- i místo a mechanismus je stejný:
http://cover72.net/zbrojnice/P11Mk7.htm#havarie

Tak jsem koukl na fotky na sériovku... A také má zjevně hlaveň z té poslední dodávky hlavňoviny, kterou si Grand Power objednal u CZUB, než přešel k americkému dodavateli.

Zbrojovka "na rozloučenou" (nepochybně omylem) dodala zmetky z Poldi -- hlavňovinu s těmi řádkovými vměstky. Zdá se, že tohle nedestruktivním testováním odhalit nelze, nebo to mi alespoň kromě Kuraciny tvrdili i technici z CZUB, když jsem to pobíral s nimi.

(Zajímavé ale je, že ke mně Kuracina naprosto nebyl arogantní, naopak velmi vstřícný.)

Zdá se tedy, že kdo má sériové číslo menší, než J0438xx, měl by si napsat do GP, ať se kouknou do databáze jestli také nemá "poslední českou hlaveň".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od Salamoun » sob 20.12.2014, 7:43

Kupovat si bouchačku původem z přední Asie ?????? :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od Fox4077 » sob 20.12.2014, 10:03

No, kluci nevím, ale podle mě, je to průser výrobce. Jestli mi někdo bude tvrdit, že se na to nedalo přijít, tak sorry, ale tohle nežeru.
Náhodou jsem kontrolor bezpečnostních dílů pro auto. průmysl, kde používáme především nedestruktivní metody, jako magneticko-práškovou, ultrazvuk nebo vířivé proudy. Kontrolovat se musí 100% kusů a kdyby nám utekl jen jeden kus s takovouhle kritickou vadou, tak pak je to pro fabriku konečná, páč pokuty začínají od 50mil. eur.
A prakticky všechny metody kontroly jsou nejen povrchové, ale jdou i do hloubky, kdy jsme schopni zjistit strukturu, tvrdost a nejrůznější vady.
Je mi jasné, že normy, dle kterých se kontroly provádí nejsou stejné. Ale tipuji, že u hlavňoviny nebudou benevolentnější, než u dílů na auta.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od S474N » sob 20.12.2014, 10:35

Fox4077: no tak asi prave proto doslo k ukonceni spoluprace s CZ UB. Po pravde, u te spolecnosti me uz neprekvapi vubec nic.

Jinak co se tyce GP, tak by ti meli sami aktivne oslovit zakazniky z te dane serie a ne jenom spolehat na to, kdo na to prijde a kdo ne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od reddog » sob 20.12.2014, 10:39

čert:
no, byl by to tah hodný obdivu a pochvalného mručení i nevlastníků těchto zbraní. Docela by mne tím i překvapili. Mile.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od Starosta » sob 20.12.2014, 10:41

Fox4077: Podle mě je to na bedrech výrobce, jak se ke kontrolám kvality postaví.

Třeba je pro něj výhodnější (a dlouhodobou strategii má tak nastavenou), že vyrobené množství a nízká cena je lepší, než 100% kvalita.
Jen příklad, jak je to v reálu, nevím...

Ale pokud řekne "to se stává běžně, chcete novou nebo prachy?" - tak to napovídá o tom, že kontrola kvality by nemusela být tolik kritická, jako náklady, které by to s sebou neslo.
Možná je to tak teda nastaveno záměrně, kvůli ceně - protože dalšího člověka a tu mašinu by zaplatili jedině razantním navýšením nákladů na kus.

Ale znova opakuju - to je jen moje domněnka a možnost, jak by to mohlo být a proč.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od S474N » sob 20.12.2014, 11:00

Starosta: rozumim tomu, ze jsme v rovine spekulace, tak si dovolim trosicku navazat na tebou napsane.

Pristup vyrobce je veci jednou, tzn. i kdyby doslo k vymene "obratem" i s blahopranim PF2015, tak je to urcite uctyhodny pristup, nicmene osobne bych se asi hodne rozmyslel, jestli chci sverovat zivot necemu, co se mi muze "zneschopnit" samo tim, ze je to mizerna kvalita (navic v okamzik, kdy to treba opravdu realne potrebuji a bude na tom zaviset muj zivot/zdravi).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od Starosta » sob 20.12.2014, 19:24

Tak to bezesporu, ale je spousta lidi, kteri strili jen pro zabavu na strelnici.
U tech bych chapal, kdyby jim tato moznost ("princip nahodnych vybuchu") nevadila.

Ale uprimne, ruce mame jen jedny kazdy ;)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od cover72 » úte 23.12.2014, 20:40

Já už mám hlaveň americkou, takže se ničeho bát nemusím, a Glocku hlaveň nikdy nepraskne a 17ce už vůbec, a .40S&W byly tak kvalitně zkonstruované, že si o jejich dezintegracích vůbec nepovídají že, takže vy jste také v pohodě -- jinak by to byla jasná známka "mizerné kvality", no ni? :lol:

Ale popořádku. Jak si představujete, že GP "osloví zákazníky", když na ně nemá žádný kontakt?
Pošle zprávu do TV Noha "některým našim pistolím praskají hlavně díky špatné dodávce z CZUB", z čehož pak ve vysílání vznikne něco jako "kupte si kvalitní pistole z CZUB, těm slovenským praskají život ohrožující hlavně" :?:

V USA jsou zavedené mechanismy pro recall, takže tam to udělali a hlavně vyměnili:
The recall is limited to one batch of P1 and K100 pistols.

The reason for the recall is it has been discovered that some barrels in this group may exhibit inconsistent metallurgy.

The serial number range for the K100 is 1K-00001 to 1K-01001.
The serial number range for the P1 is 3K-00001 to 3K-00601.

This is not a general recall. If your Grand Power pistol is outside of these serial number ranges, there is no need for concern.
If your gun does fall in this range, please stop shooting this firearm and contact Century Arms.
Pozn.: tam uvedená sériová čísla platí pro zbraně určené pro severoamerický trh.

Dále si račte všimnout, že obě pistole se poroučely stejným způsobem, bez zranění střelce. A to jsme oba stříleli s přebíjenkama a minimálně já jsem předtím asi čtyři měsíce nečistil, jen příležitostně mazal.

Jako fakt mne fascinuje, že zatímco v původním vláknu se všichni chovali rozumně, tady se z toho vyvozují takovéto chytré zevšeobecňující komentáře a vyvozují, že to v GP testují málo, aby ušetřili a je to zmetek. To je pod krédem "vánoce - fanatismu čas", bo co?

Takže přímo od zdroje:
Hlavnovinu nám až donedávna dodával CZUB. Posledné dodávky
obsahovali ( neviem či ich nedbalostou, alebo to bol úmysel ) hlavnové
výkovky zo zakutým riadkovitým karbidom, takže hlavne začali po dlžke
praskat. Bohužial, zistili sme to neskoro, ked už par desiatok zbraní s
hlavnou z tejto várky českej hlavnoviny bolo predaných. Najhoršie je, že sa
tato vnutorna vada nedala metalograficky identifikovat dopredu :( uplne
čistá sabotáž zo strany CZUB :(

Po tomto zistení prestrelujeme pistole 20 nábojmi s tlakmi nie o 30% ale o
70% vyššími.
Ak je tam kazová hlaven, dojde k deštrukcii spravidla po 4-6
výstrele takýmto nábojom. Raadšej nech sa to rozsype u nás, ako si robit
hanbu , ktorej vinník je pritom CZUB, niekde vonku...
Aktuálne kupujeme hlavnovinu z USA, a ta je bez problému.
Tzn. hned jak problém objevili, změnili kontrolu kvality tak, aby to pokryla a tam kde to šlo vyvolali recall a preventivně vyměnili všechny hlavně ze sérií, do kterých mohla být zabudována hlaveň z této CZUB dodávky.

Dále jsem o tom tehdy napsal -- a ani Čert proti tomu tehdy nic nenamítal, když to četl:
Než někdo načne hloupé poznámky: je znakem omezenosti kritizovat konstrukci pro vady materiálu, které se nedají odhalit.

Čím déle se pohybuji ve světě zbraní a čím více lidí "od fochu" znám, tím více klišé a předsudků padá: vím o hlavních Glocku a H&K, které byly přecementované a po pár stech výstřelech jim vypadávaly kusy materiálu; vím o Glocích, které odpálily "OOB" s následkem destrukce zbraně; prasklé 1911 a revolery mají na amerických fórech dokonce vlastní fotovlákna -- atd.

Jenom pitomec by na základě takové fotky řekl, že GLOCK, 1911, Taurus nebo H&K neumí dělat pistole -- a o GP platí totéž. Prostě -- "bad shit happens to good guns".

Relevantní jsou jen dvě věci: jak si výrobce hlídá kvalitu a jak dobrá je konstrukce sama o sobě -- tzn. jak je pravděpodobné, že se vám do rukou dostane zbraň s vadami materiálu, zda konstrukce není poddimenzovaná, a jak se zbraň chová (jak chrání střelce), když k vadě materiálu nebo katastrofickému selhání zbraně dojde.
A vzhledem k tomu, že hlavně K100 ze sérií, které nebyly dodané dodavatelem jako zmetek vydržely výstřely do ucpané hlavně i dvojnásobnou laboraci a zmetkových hlavní bylo maximárně několik set při celkovém počtu Grand Powerů v řádu 250,000 je GP buď stejně kvalitní, nebo naopak stejně "mizerná kvalita", jako Glock.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: K100 Mk7 Grand Power - roztržení hlavně

Příspěvek od Starosta » úte 23.12.2014, 23:09

Cover72: Nikdo netvrdí, že Glock je dokonalý a nemůže se nikdy nic stát.
Ale vyjádření Gastona, že k tomu dochází každou chvíli - to asi nikdy neuslyšíme, resp. jsme neslyšeli.
Nevím, jak je na tom statistika K100 a nechci říkat, že to padá na hubu na potkání - na druhou stranu glocky mají své odstříleno a nějaké nehody jsou (kromě těch cal .40) řekl bych poměrně výjimečné.

Přečti si pls znova, co jsem napsal, protože tohle: "vyvozují, že to v GP testují málo, aby ušetřili a je to zmetek" - to fakt nebylo.
Do glocka ho nestrkám, ani se k němu nemodlím, jen jsem nastínil možnost PROČ by k tomu mohlo dojít, KDYBY tomu tak bylo. Že je to všechno o prachách.

K100 respektuju jako moc pěknou zbraň, ale ohledně tech. řešení nebo výdrže se nevyjadřuju, prostě nevím.
Pokud jsem to přehnal systémem náhodných výbuchů, tak se omlouvám - myšleno tak, že preferuju spolehlivost a vyjádření šéfa fabriky "to se stává běžně" mi teda moc důvěru ve spolehlivost nedodává.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Zkušenosti s výrobky“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz