Kam odložit zbraň


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 14

Registrován: stř 05.8.2015, 14:42

Zbraň: G22

Kam odložit zbraň

Příspěvek od FUBAR » stř 05.8.2015, 16:22

Zajímal by mě váš názor na jeden problém který s pořízením zbraně musím nějak vyřešit. Snad se to tu už neřešilo, opravdu jsem hledal a konkrétně toto jsem zde nenašel.
Jsem zastáncem spíše více nosit než nenosit (člověk nikdy neví) samozřejmě jsou místa kam předem ne: soud, nějáká oslava s popíjením alkoholu atd. ale jsou místa kde není pistole vyloženě zakazaná, nebo tam není takové riziko jako například při tom popíjení, a to třeba konkrétně v mém případě: fitcentrum/posilovna/gym etc...podobný případ mne napadá ještě nějáký bazén/koupaliště. Pochopitelně mít u sebe zbraň při cvičení nebo snad dokonce plavání není vůbec možný a nechat zbran v prachobyčejné skříňce mi taky příde jako dost dobrej hazard. Mnoho z vás by určitě namítlo nechat zbraň předem doma...asi bych souhlasil (necítím se při cestě tam nebo zpět, navíc v autě...nějak extra ohrožen) ale často se mi stává že prostě mám nabitej den a domů se třeba dostanu až večer...mezitim mám právě i to fitko a jezdit kvůli tomu extra domů uzamknout zbraň je dost nepraktický. Takže nějáké konstruktivní nápady z vaší strany? Také by mě zajímalo jak přesně je tohle ošetřený v zákoně...příde mi to obecně jako nesmysl zamknout zbraň do prostoru od kterýho konkrétně v mém případě může mít klíč i provozovatel areálu/zařízení etc. o kvalitě takovýho zámku nebudu raději polemizovat už vůbec. Děkuju předem za názory.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 207

Registrován: stř 24.10.2012, 9:36

Zbraň: G26

Bydliště: Beroun

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od glopet » stř 05.8.2015, 16:49

Ahoj, uz se to tu probiralo. Kup si ledvinku a nos s sebou spolecne napr s pitim.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od S474N » stř 05.8.2015, 16:51

Existuji trezory ci ruzne zabezpecene schranky do auta. Jsou bud pevne nebo treba lankem pridelane ke kastli. A ano, jasne, neresi to kradez celyho auta.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od MikTek » čtv 06.8.2015, 15:23

Nebo si udělej posilovnu doma a bazén si dej na zahradu jako já :lol:

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od hermenet » čtv 06.8.2015, 23:59

Dnes jsem byl na střeleckém výletu s různými návštěvami. G26 stále u sebe, G17 v tomto:
http://www.NEPOVOLENÝ KOMERČNÍ ODKAZ.cz/pro-strelce/skrine ... vault-200/.
Neměl jsem úplně dobrý pocit, když jsem ztratil auto z dohledu (poprvé "opuštěná" zbraň), ale doufám, že zákonu jsem vyhověl.
Naposledy upravil(a) hermenet dne pát 07.8.2015, 0:03, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od hermenet » pát 07.8.2015, 0:03

Tak, je mi líto, ale systém vyhodnotil, že jsem asi prodejce a zablokoval odkaz.
[Prosím admina o výjimku a neslučování obou příspěvků.]
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od S474N » pát 07.8.2015, 7:22

Hermenet: ty prodejce nejsi, ale dotycny ano a po jeho eskapade zde je tato domena blokovana.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od Stepan » pát 07.8.2015, 8:14

§ 58
Zabezpečení zbraní a střeliva
(1) Nošené nebo přepravované držené zbraně všech kategorií, včetně jejich hlavních částí a zakázaných doplňků nebo střelivo do nich, musí být pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu
... přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů ... je ... držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.


Jestli si myslíte, že umístění zbraně do necertifikované nebo i certifikované schránky do auta je vhodné zabezpečení proti odcizení při počtu aut, které se u nás ročně ukradnou a vykradou, tak jste blázni. Navíc schránku není do auta možné připevnit tak, aby se nedala páčidlem odloupnout.

Přestaňte si nalhávat, že zbran můžete nechat v autě, přestaňte to dělat a přestaňte ozbrojovat zločince! Tady je reálný případ ozbrojení 15-ti násobného recidivisty:

http://policejnidenik.cz/foto-muz-odciz ... ste-z-spj/
Muž, vlastník vozidla, ze kterého byla odcizena zbraň, se bude také zpovídat a pravděpodobně ho čekají sankce. I když svoji zbraň má legálně drženou, splnil i náležitosti k vlastnictví zbrojního průkazu, jeho nerozvážné rozhodnutí uložit si zbraň ve vozidle, bude řešeno správním orgánem. Majitel zbraně je podle litery zákona povinen zabezpečit zbraň, průkaz i náboje proti odcizení.
Když chcete jít plavat a podobně, musíte si cestu naplánovat tak, abyste se mohli stavit doma, zbraně bezpečně uschovat a vzít si náhradní zbraně. Já mám v plavací tašce obuch, v kapse pepřák a myslím, že by to vyřešilo 99% problémů, do kterých se člověk reálně může dostat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od U.I. » pát 07.8.2015, 10:53

Stepane ty seš mentál achjo...

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od Stepan » pát 07.8.2015, 11:24

Já jsem mentál? Podobný názor jako já nemá pouze ministerstvo vnitra a policie, ale také další odpovědní lidé na jiných fórech. Nebo je mentální i zákon a předpisy o zbraních? Chtěli byste jiné???

Když někteří z vás nejsou ochotní chovat se odpovědně a nehodlají se nošením zbraně jakkoli omezovat a raději porušují předpisy a dělají něco, co i pouhý "selský rozum" mnohým lidem napoví, že není vhodné, tak by si snad zasloužili, abysme měli nějaký JINÝ zákon o zbraních. Bohužel by ale platil pro všechny.
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 07.8.2015, 11:38, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od jry2000 » pát 07.8.2015, 11:27

Prosim ocituj sem ty zakony o zbranich a predpisy ..... prosim prosim ... a jeste pridej jako bonus vyjadreni ministerstva ...
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od Piggy » pát 07.8.2015, 11:51

Stepan píše:Jestli si myslíte, že umístění zbraně do necertifikované nebo i certifikované schránky do auta je vhodné zabezpečení proti odcizení při počtu aut, které se u nás ročně ukradnou a vykradou, tak jste blázni. Navíc schránku není do auta možné připevnit tak, aby se nedala páčidlem odloupnout.
Jestli si myslíte, že umístění zbraně do necertifikované nebo i certifikované schránky v bytě je vhodné zabezpečení proti odcizení při počtu bytů, které se u nás ročně vykradou, tak jste blázni. Navíc schránku není v bytě možné připevnit tak, aby se nedala páčidlem odloupnout.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od pitt » pát 07.8.2015, 12:01

pod svícnem je největší tma, se říká, a funguje to.....na koupáku si ji věším na háček vedle ručníku....

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od Stepan » pát 07.8.2015, 12:34

Piggy: je to docela únavné, kopíruju z předchozí diskuze na stejné téma.
V roce 2012 bylo podle policie ukradeno 10000 aut a vykradeno 30000.
V roce 2011 bylo celkem vykradeno 10000 bytů a rodinných domů. To je 4x míň, než aut (ukradené celé auto počítám jako vykradené).
K tomu odloupávání: Je rozdíl, když máte schránku (trezor) připevněnou 20 cm dlouhými tyčemi do nosné zdi (jako třeba já), nebo připevněnou pár šroubky do měkkého 2mm autoplechu. A to ty 2mm jsou ještě dost optimistické. A navíc samotné auto je pohyblivé a odcizitelné.

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od MikTek » pát 07.8.2015, 13:13

Stepan píše:Piggy: je to docela únavné, kopíruju z předchozí diskuze na stejné téma.
A navíc samotné auto je pohyblivé a odcizitelné.
A mobil-house ne? :lol:

Nevykládej si to zle, ale tak jako každý je nahraditelný, tak vše je ukradnutelné, vždy jde jen o šikovnost a zkušenost zloděje...takže podle Tebe, by jsme měli vždycky večer asi zajet do skladu MV uschovávat zbraně na noc ne? :)

Je pravda, že auto může někdo celé ukrást, ale tím už poruší jeho celistvost, nebo zámek, takže pro člověka dodržujícího zákony ta zbraň v autě a trozoru je zabezpečená, protože vezme za dveře a nedostane se...tím, že zloděj překoná násilím překážku už jsme trošku jinde nemyslíš?
Osobně bych teda zbraň v autě asi nenechal, jen kvůli nasrání za ukradenou zbraň (vyhozené peníze) a nekonečné papírování a vysvětlování a o zneužití třetí osobou už nemluvím, sice jak víme, zbraně nezabíjejí, ale vědět, že s tou mojí nějaký dement někoho sestřelil tak by mě to asi celkem mrzelo.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od Carloss » pát 07.8.2015, 13:16

Tak on je rozdíl připevnit něco jen šroubama, a dát pod to ocelovou plotnu... Kdyby sis to někdy zkusil, tak bys věděl...

Ale ještě jsi mi připoměl: "... že mi vezmou důl? Viděl jste někdy, důl? To je díra v zemi... To mi nemůžou vzít..."
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od pitt » pát 07.8.2015, 13:25

... přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů ... je ... držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.

jak jsi již napsal......uzamčením zbraně do vozidla, případně ještě její vložení do uzamykatelné schránky, skřínˇky, terzoru, atd. jsem splnil literu zákona.
pokud vozidlo bude uklradeno/vykradeno, není to problém můj, ale policie, která má dbát na dodržování zákonů a pořádku.......tímto mne napadá že bych ji vlastně mohl zažalovat o náhradu škody, protože neuhlídala mnou jí svěřený majetek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od U.I. » pát 07.8.2015, 13:33

Jak říká Pitt ! A Štěpane > ne zakony jsou ok- prosimte co mas za trezor ukotveny 20 cm ve zdi- foto jinak fejk

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od Carloss » pát 07.8.2015, 13:45

... plastovou poštovnní schránku... :-DDDD
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Kam odložit zbraň

Příspěvek od Pařez » pát 07.8.2015, 13:51

pitt píše:pod svícnem je největší tma, se říká, a funguje to.....na koupáku si ji věším na háček vedle ručníku....

a Štěpán si ji v rámci nejvyššího zabezpečení schovává do konečníku :D

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz