Kamarad vystrilel vetrelce z baraku


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 08.8.2006, 9:17

Randy: Tot otazka. Optimalne ho musis donutit k nejake akci.

Muzes se zkusit tvarit sverepe a odhodlane (ze presne vis co delas a mas ten postup naucenej, tagze na kazdou jeho akci bys okamzite reagoval a nemel by sanci), nebo naopak totalne nasrane a vystresovane (jsi schopen udelat cokoli pokud okamzite neposlechne).

Tagze priklad: pres miridla jdes taktickou chuzi k nemu (max. do 2-3m) a rves na zem, delej, na zem, ruce za hlavu, nehejbej se... Kdyz nereaguje, strelis treba vedle nej do zeme, hlavne aby nedostal moznost premejslet o tom, co bude delat, ale ihned delal, co Ty mu rikas. Strelby do zeme bych se nebal, pokud by to bylo v podobny situaci, jako ten kamos.

Jsou vicemene ctyri moznosti: Bud se sebere a zacne utikat (nebo s kecama odejde), nebo poslechne a vycka PCR, nebo Te napadne a ma to jasny, nebo to na nej nebude fungovat a zustane stat a zacne se s Tebou vykecavat a snazit se nepozorovane tasit svoji zbran nebo se z toho vykecat a odejit (ale boji se, ze mu ji posles do zad) - prip. zdrzovat, dokud Te nesejme jeho schovanej komplic.

To vlastni napadeni neni jedina blba moznost. Muj nazor...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 08.8.2006, 10:00

Spravne, nicmene v kazdem pripade uz ma davno pritelkyne volat PCR.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » úte 08.8.2006, 10:58

Randy píše:Co bys pro takovou situaci doporučil?
Co nejdelší teleskop doma pěkně po ruce na nezvané hosty. Po ráně do holeně už toho moc nenachodí.

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » úte 08.8.2006, 11:54

Jenže praštit někoho teleskopem znamená dojít k němu tak na metr. To je podstatné zhoršení mé situace oproti počátečnímu stavu, kdy jsem od protivníka řekněme deset metrů. To se mi vůbec nelíbí, větší vzdálenost hraje pro mě.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 08.8.2006, 12:07

Nechat vlezt dovnitř a zastřelit :twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 08.8.2006, 12:09

Randy: vic vubec, co je vzdalenost 10 metru? To je vice jako polovina strelnice AVIM a to je sakra vzdalenost. U tohoto bych to spise videl, ze dotycny byl kolem 2-3 metru.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 08.8.2006, 12:12

Mistral píše:Nechat vlezt dovnitř a zastřelit :twisted:
A nechat se tahat po soudech, protoze venku bude nahodou cekat jeste jeden (se svou vypovedi)? Ne, dekuju, radsi ho polozim a necham to na PCR.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » úte 08.8.2006, 12:55

Pokud se rozhodnu narušitele zpacifikovat, musí to proběhnout důrazně a v co nejkratší době. Stále je tady možnost, že není sám. S namířenou zbraní odhodlaně avšak opatrně(taktickým krokem)postupovat k narušiteli. Neustále ho srozumitelně důrazně vyzývat k potřebným úkonům. Dej ruce za hlavu! Otoč se!Klekni si!Lehni si!Nohy od sebe!Otoč hlavu atp. Nebo Ruce nahoru! Otoč se ke zdi!Opři se o zeď!Krok vzad!Nohy od sebe!atp. Pokud parchant reaguje a plní pokyny je to půl výhry. Pak je potřeba ho znehybnit(pouta, el.pásek, provaz) a prohledat. Páč jste omezili jeho svobodu i když v souladu s §76 Tr.zák. je nutné neprodleně informovat PČR. Pokud však narušitel nereaguje je třeba ho ,,pobídnout". Když už jsem 3m od něj a on nic, zbraň musí do pouzdra(pokud nechci střílet, tato vzdálenost je možná poslední možnost) a následuje bleskový výpad. Pokud nejste cvičení na boj zblízka, ukažte mu ruce nebo nějaký předmět ve výšce hlavy a následuje uvolňovací kop do genitálií. Pokud dojde ke rvačce snažte se v rámci ukončení boje ve váš prospěch trefit co nejsilněji kořen nosu, bradu, krk(ohryzek), krční tepnu, popřípadě trojúhelník. Pak už je postup stejný jako v prvním případě. Nevím ale jestli je dobré aby se necvičený člověk pouštěl do takové akce. Může to dopadnout úplně jinak :!: :!: :!: R
Naposledy upravil(a) rostar dne úte 08.8.2006, 13:19, celkem upraveno 1 x.
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 08.8.2006, 13:17

Starosta píše:
Mistral píše:Nechat vlezt dovnitř a zastřelit :twisted:
A nechat se tahat po soudech, protoze venku bude nahodou cekat jeste jeden (se svou vypovedi)? Ne, dekuju, radsi ho polozim a necham to na PCR.
Pro domaci uziti mit na krochne namontovanej tlumic, pockat az do domu vleze ten druhej a taky zastrelit :twisted:
Kulky vyjmout, mrtvolu zahrabat.
No, hezka predstava. 8) Muze takovy sigry nekdo hledat? Rikaji si, kam jdou loupit. :?:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » úte 08.8.2006, 18:00

Randy: Pokud situaci vyhodnotíš jako sobě nebezpečnou, zkus se vyhnout přímému střetu. Bav se s ním ze zálohy-z místa kam za tebou nemůže(z balkónu, z okna atp.). Každopádně volej neprodleně PČR. Pak máš dvě možnosti snažit se ho kecama zdržet než přijedou nebo naopak, upozornit ho že máš zbraň a jsi připraven jí použít když zaútočí a že policie už jede. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » úte 08.8.2006, 20:46

Přiznám se, že jsem to všechno trochu zlechčoval :stupid: , ale dnes mi zmrzl úsměv na rtech. Volal mi kámoš co bydlí na vesnici u Brna, že ho do rána vykradli a to tak, že nějakým způsobem udělali (podle stop jich bylo víc) díru do dveří, a celý spodek baráku vykradli. Nahoře spal on, manželka a dvě děcka.

Vše zjistili až ráno. :!: :shock:

Vzali jim hlavně nějaký peníze, ale největší škoda byla na psychice. Představa, že se zloději procházejí po baráku, když spím ... z toho jednoho zamrazí. :mad:

Přitom mají barák uprostřed vesnice, kvalitní zámky atd.... ale prý měli smůlu v plastových vchodových dveřích - jde do nich udělat díra letlampou
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » úte 08.8.2006, 23:51

double Luger-kukri-sud-louh-orlik. :?: :idea: :twisted:
Life On The Edge
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 09.8.2006, 7:28

No já se raději zdržím komentáře abych neprováděl nějakej skrytej návod jak se zbavit nevhodného těla,ale pokud by záleželo na mě bylo by mi úplně u zadnice jestli si zloději říkají mezi sebou kam kdo jde,protože už by nepovědel jak dopadl :wink: stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » stř 09.8.2006, 10:09

hezky se čtou vaše názory ...kdyby..., ale obránce se zachoval velmi dobře (jasně, že mohl udělat něco víc- ale tak to je vždy u pozdějšího posuzování), ale teď je určitě rád, že v osudnou chvíli udělal jen to co udělal.
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 09.8.2006, 10:21

pokiaľ ho neohrozoval bol postup v poriadku,ale u nás platí:

§ 26
Oprávnené použitie zbrane

(1) Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.

(2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 09.8.2006, 11:10

cybernetic: to je bohuzel u vas, nas zakon zatim nic takoveho nezna.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 09.8.2006, 17:48

Radek: I to se občas stává. U nás takhle vlezli dva vejlupci do baráku, kde žijí starší manželé. grázlíci tiše rozebrali kus střechy a dovnitř se dostali půdou; asi si ani nevšimli, že na opačné straně domu se ještě svítilo. Když se domácí pán vypravil do patra zjistit původ šramotu, narazil tam právě na ně. Než se stačili vzpamatovat letěli ze schodů jeden za druhým a vyfackoval je z baráku než bys napočítal do tří. Venku jim ale nestačil, přece jen měli výhodu - a motivaci :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » pát 11.8.2006, 5:53

Kdyby to hlasil na policii, tak by mohl mit mozna jeste problemy kvuli strelivu EFMJ neni myslim povoleno ze? :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 11.8.2006, 7:47

Lala: naopak, neni zakazano, nicmene zde dalsi flameware na toto tema nebudeme rozvijet.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » pát 11.8.2006, 10:54

Myslim ze deformovatelne strelivo se zvysenym ranivym ucinkem je jednoznacne zakazano na sebeobranu http://foto.mujglock.com/index.php?cat=3Pokud pokud vim, tak je stazeno i z mnoha obchodu, kde ho pred tim prodavali.Nekdo tu dokonce psal, ze byl popotahovan za to ze je mel nabite v zasobniku.To jen na okraj, ale zeptal bych se, jak se nazyvaji patrony co jsou uvnitr dute, vylozene "narezane" a po deformsci vytvori jakoby takovou vrtulku co treba v zelatine dela sroubovici, ty se u nas taky prodavali na strelnici, ani nebyli tak drahe, ale uz je taky stahli. :(

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz