Kapesní Glock - G 43 9mm Luger


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Smith » úte 28.4.2015, 19:30

"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Rough boy » úte 28.4.2015, 21:54

No, moc objektivní mi ten test nepřipadá. Věrohodnost věty to tom, že se to ovládá ještě líp, než G42 zrovna nepodtrhuje:
- že botku jednoznačně doporučují
-že pán to musel držet tak vysoko, aby to udržel (raději to nazvali ideálním úchopem), že mu to odřelo palec (nevím o nikom, kdo takhle vysoko musí držet G42)

Ale aby nevypadalo, že G43 chci před G42 pohanit, tak kdybych si měl mezi nimi vybrat, zvolil bych asi G26 :P

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od cmk » stř 29.4.2015, 8:49

Muzes sem pls. hodit presne citace toho "že se to ovládá ještě líp, než G42" ?
Ja tam vidim juednoznacne tohle:
G43 vs. G42?
•Pro slabší jedince a střelce s malou rukou klidně G42, jinak hlas pro G43.
•Pro utajené nošení, kde za určitých okolností bude rozhodovat každý gram a milimetr, může být G42 vhodnější volbou.
•Při dobré střelecké technice je ovladatelnost při střelbě bezproblémová o obou zbraní – což mluví pro G43 s výkonnějším nábojem.
•Kdo chce více trénovat, v ráži 9mm Luger je dostupnější levnější střelivo než 9mm Bw
Ona totiž ovladatelnost není jen "zdvih a kopnuti po vystrelu", ale i to, jak se to při tom zdvihu a kopnuti drzi. Jak se s tim manipuluje. Jak kdejaky milimetr navíc ma vliv na moznost slusneho uchopu...
A pokud se na ten text podivam jako na celek a nevykusuju jednotlive vety, prijde, ze rikaji:"G42 mozna kope o něco méně a proto je vhodna pro slabsi strelce co méně strili, ale G43 se o něco lepe drzi, takze ten vyssi vykon lze zvládat srovnatelne s G42"

Ze jsou mezi Aegisem a MPi patrne dobre vztahy, to je celkem patrne a tezko by clovek cekal nejaku recenzi, ze G43 je na hovno (není, zadna funkcni zbran není... Jde jen a jen o priority a G43 se jiste trefi casti strelcu do jejich priorit - me se do nich prozatím lepe trefil G26).

Tim se dostavam k tomu, s cim nesouhlasim ja: "G26 s prodlouženou botkou se ovládá lépe, ale to už si můžeme rovnou koupit G19… Kdo “unosí” G26, tak unosí i G19".
To uz bych mohl rict, ze kdo unosi G19, unosi i G17 - rozdil mezi G19 a G17 je mensi, nez mezi G26 a G19 :-) Papirove je sice rozdil mezi G26 s botkou a G19 na vysku 6mm, ale je to proto, ze botka kvuli uchopu je tvarovana tak, ze tuhle vysku to ma jen na 1 bodu, kdezto ta G19 ma ty vysku vetsi po celem zasobniku - v zadni casti je tedy rozdil vysky 14mm. A jelikož G26 uz asi 8 let nosim, z praxe muzu rict, ze je to fakt rozdil (mam zasobnik na 10, 12, 15, 17 a 19 naboju - ten na 15 mnam s tim prevlekem).
Nutno dodat (a priznat), ze nemam uplne konfekcni postavu, všechno je mi male a kratke, proto vic nez ostatní ocenim, když je zbran co nejkratsi i na delku zaveru.
Zaroven je nutno priznat, ze zbran ve valne vetsine pripadu nosim v kozene dokladovce s kratkym zásobníkem, coz by s G19 neslo - resp. dokladovka by i na me byla podezrele velka).
I v tomto bode si myslim, ze je to jen vec priorit a nelze to tedy takto zobecnit jako v clanku.

Uvidíme casem... Jestli budu liny nosit 2radou věc. Nebo uprednostnim minimalni velikost.
Zatím bych spis menil za nejmenšího Kahra v 9mm Luger, ale uvidíme, jak se G43 casem projevi v praxi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Rough boy » stř 29.4.2015, 10:05

cmk píše:Muzes sem pls. hodit presne citace toho "že se to ovládá ještě líp, než G42" ?
...
Jistě, můžu:

Cituji:" Ovladatelnost G43 v ráži 9 Luger je při dobré střelecké technice stejná jako u G42, možná dokonce i lepší resp. je G43 (s výjimkou kapacity) použitelný takřka bez omezení podobně jako např. G19."
cmk píše:...Ona totiž ovladatelnost není jen "zdvih a kopnuti po vystrelu", ale i to, jak se to při tom zdvihu a kopnuti drzi. Jak se s tim manipuluje. Jak kdejaky milimetr navíc ma vliv na moznost slusneho uchopu...
Tady mi prostě přijde, že kdyby nehledal "kdejaký milimetr navíc" aby se mu to dobře drželo, tak nemá pokousanou ruku od závěru. Pán zřejmě nebude nějaký začátečník, který neví, jak to má držet :wink:

Příspěvky: 40

Registrován: úte 29.10.2013, 10:56

Zbraň: ppk, SW shield

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od doktor4x4 » stř 29.4.2015, 10:11

Myslím, že kdo nezná osobně tyto pány, stačí kouknout na stránky aegisu. Samozřejmě musí taky chválit, ale jinak mi připadají jejich testy fajn. Zaměření hlavně na dynamickou a obrannou střelbu - což je přesně very baby glock.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Starosta » stř 29.4.2015, 10:22

Za mě dobrá recenze, dobré srovnání.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od cmk » stř 29.4.2015, 11:44

Jojo - z toho myho hodnoceni to asi nevyznelo, ale za me taky dobra recenze u které s jednu věci nesouhlasim :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Morris » stř 29.4.2015, 12:35

cmk> vidis, tak u mna to dopadlo presne ako pisu: ked som nosil 26tku a 19tku, tak som nebadal rozdiel - takze lepsie bolo nosit 19 kvoli taseniu a kapacite. 17tka, ktoru mam tiez, mi uz bola moc velka - je tam sice rozdiel v dlzke pazby iba cca 1cm, ale presne ten uz robil problem.
Tam, kde som potreboval malu zbran, bola aj 26tka moc velka - aj tazka (na kotnikove nosenie) ale aj moc siroka... 26tku som vymenil za 42jku a parada. Uz nepotrebujem nic riesit, do kazdej situacie mam zbran.
No nie som stastny clovek? :-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od S474N » stř 29.4.2015, 21:42

Tyhlety "vitrinovy" nazoru miluju. Jestli panove nebude lepsi si skocit na nejakou predvadecku (nebo se s nekym domluvit) a na ten kver si udelat vlastni nazor. Ja vim, chce to nejakou aktivitu...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od cmk » čtv 30.4.2015, 16:03

Nevim, o jakých vytrinovych názorech pises...
Ja hodnotil:
a) kvalitu recenze (vyborna s jednim ale...) - vic, nez ji podrobne prostudovat bych mohl udelat to, ze bych se ji priste sam zucastnil :-)
b) to samotne ALE = porovnani G26 s botkou vs. G19 - a sorry, tam to rozhodne neni vytrinovy, ale dost slusna osobní zkušenost
c) když uz jsem se otrel o G43, napsal jsem, ze si pockeme, jak se to vyvrbi...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od S474N » čtv 30.4.2015, 17:18

cmk: koukam, vztahovacnost je tve druhe ja. Navíc krasne vytrhavas veci z kontextu.

PS. je to opravu vitrina a nikoliv vytrina. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od cmk » čtv 30.4.2015, 17:28

To je předpona, ještě je latrina :-)
A ano, asi jsem vztahovacny :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Rough boy » čtv 30.4.2015, 18:41

Jestli jsem toto vyvolal tou svou poznámkou o neobjektivitě recenze, tak mě to mrzí. Rozhodně jsem nechtěl napadnout odbornou stránku recenze, protože těm co ji dělali, nesahám co se týče střeleckých zkušeností ani po kotníky. Ale neodpustil jsem si výtku ke srovnání s G42. Pokud napíšu, že k nějakému kvéru potřebuji botku a musím ho držet tak , že mi závěr krouhá pazouru, tak je podle mě nelogické mu v další větě přisuzovat lepší ovladatelnost proti kvéru, kterej botku nepotřebuje a ruku nekrouhá. Ale když mi tu bylo vysvětleno spojení těch dvou firem, tak potom chápu. A samozřejmě bude asi něco jiného, když to člověk pořádně vyzkouší ve svých tlapkách, věřím, že spousta lidí s ním bude nakonec spokojená. Když jsem poprvé vybalil na střelnici novou G42, měl jsem s ní po pár zásobníkách sto chutí šlehnout o zem. Ale po pár střelnicích jsme se skamarádili a měnit nehodlám.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od cmk » čtv 30.4.2015, 23:56

Ufff, abych predesel mylnemu vykladu :-)
To, ze jsem napsal, ze dobre vztahy MPi a Aegisu rozhodne neznamena, ze Aegis pro MPi lze.
A to, ze jsem napsal, ze pak lze tezko ocekavat recenzi, ze "tezko ocekavat recenzi, ze G43 je na hovno" rozhodne neznamena, ze G43 je na hovno, ze Aegis keca a MPi to plati...
(Kdyz jsem dnes vztahovacny, mam pocit, ze nikdo jiny tu na dobre vztahy MPi a Aegisu nenarazil a proto to za sebe radsi vysvetluju). Nutno snad dodat, ze na dobrych vztazich strelecke skoly a prodejce idealnich obrannych zbrani neni nic spatneho.

Co se tyce toho uchopu - myslim, ze spojujes 2 veci, ktere se sice staly v ramci 1 strileni, ale nemaji tu logickou souvstaznost, kterou tomu prisuzujes.
Tak, jako se asi Martin poskrabal o zaver jsem se ja poskrabal i o G17. To je proste dan u Glocka za kratsi ram s minimalnimi previsy a maximalni oblosti nekterych dilu a jejich casti, aby se to nemohlo zadrhnout. To se muze stat napric celou modelovou radou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 6

Registrován: pát 14.11.2014, 10:53

Zbraň: Glock 42 , Glock 20

Bydliště: štát v parodickom spolku EÚ

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od brabus » sob 02.5.2015, 18:58

TO MRBLUE: v podstate s Tebou súhlasím. Ale...zdieľam skôr názor pána CMK. Vieš, strelivo Luger je síce cenovo dostupnejšie, ale G42 je ozaj len taká mino záložka. Takže u mňa rozhoduje v tejto problematike každý gram a milimeter. A zachádzať do extrému, , že v nejakých ťažkých časoch by si od mŕtveho bojovníka bral jeho patróny
. Xixixi, podľa mňa by si si akurát tak naložil do gatí. A určite by si s takou mino zbraňou a je jedno či s G42 alebo G43 dlho nedokázal udržať ani svoju pozíciu. Samopal vz.58 by sa asi dusil smiechom. Jedna vec je hrať sa na vojaka a druhá byť v priamej bojovej konfrontácii. Tým Ťa nechcem podceňovať. No nieje to samè ako keď hráš PC hru. Viem ocčom píšem. Je to ako strieľať na papierový terč.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od cmk » úte 05.5.2015, 17:05

Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od MRBLUE » stř 06.5.2015, 11:58

brabus
Neviem co chces povedat tymi PC hrami? Z hier na pocitaci si zahram akurat tak obcas Solitaire. Tiez neviem preco sem pleties 58micku? Tie Rambo reci, ako ty narozdiel od ostatnych vies ako to naozaj je si mozes odpustit. Je tu totiz dost ludi co kadeco prezili. To len tak na okraj tvojho pokusu o skolenie.
Ak si si nevsimol, tak sa tu porovnavaju dve skoro rovnake zalozne zbrane, len v inom kalibri.
Kludne prezentuj svoj nazor, vobec mi nevadi ze sa na niektore veci pozeras inak. Ale tie poucky ze v realite to je ine ako na PC ci to ze strielat do terca je ine ako strielat v boji na tomto mieste asi moc treba niesu.
A k tej potrebe streliva mam mimo ceny aj ine dovody. Nepotreboval som zatial zhanat naboje pocas boja, ale stalo sa mi niekolko pripadov, ked to ze som nemal 9Luger mi sposobilo problemy.
1. V polke 90tych rokov som mal u seba .45ku na strednom Slovensku a potreboval som dokupit naboje. Najblizsie mali v Kosiciach.
2. Neskor ked som nozsil .40ku, tiez bol problem zohnat naboje mimo Bratislavu.
3. Rovnaky problem som mal s kalibrom .357Sig
4. Po dlhorocnych skusenostiach s nabojmi S&B tieto naboje v ziadnom pripade nepouzijem na nosenie, lebo to povazujem za loteriu. A tym je problem este vacsi, lebo ak raze co niesu az tak rozsirene maju, tak vacsinou od SB.
5. Momentalne mam malu zalozku Taurus 738TCP, co v dobe ked som ju kupoval bola asi najlepsia alternativa (Kevin,Diamondback,Ruger LCP,Kel-Tec...) ale rovnako je problem zohnat ine strelivo ako od SB
Takze ocakavam ako sa Glock 43 prejavi, co sa tyka zavad a ked to bude v poho tak idem do neho. Z pistoli mi kombinacia G17 - G43 pride najlepsia pre moje potreby.
Viem ze vz.58, SVD, Remington 700,Minimi, RPG 7 ci Tomahawk by sa dusili smiechom, ale bavime sa o pistoliach :lol:

Příspěvky: 6

Registrován: pát 14.11.2014, 10:53

Zbraň: Glock 42 , Glock 20

Bydliště: štát v parodickom spolku EÚ

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od brabus » pát 08.5.2015, 19:04

To MRBLUE: Veď sa hneď nečerti. Dostupnosť streliva je na dlhšiu debatu. Pokiaľ nejdem trénovať, nosím u seba max.dva zásobníky. Pochybujem, že v reálnej nepríjemnej situácii by rozumný človek vystrelil viac ako 3-4X, pokiaľ sa tu teda nebavíme o "záujmových osobách" ;)
G43 sa určite časom ukáže ako plnokrvný Glock, takže byť Tebou, neotáľam s kúpou. Prajem veľa zábavy s novou hračkou. A sorry, ak sa Ťa niečo dotklo. Myslel som, že si nejaký chlapček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Biggles » ned 17.5.2015, 18:26

Musím, říct, že z G43 se mi střílelo taky líp než z G42. Těch pár mm navíc dělá až neuvěřitelně moc. K tomu ještě má G43 oproti G42 vroubkovanou spoušť (snad jsou záměnný), to taky pro mne dělalo pocitově dost. Zatímco G43 mi chodila na střed bez větší námahy, tak G42 lehce vlevo dolů, takže i tímto se dá dokreslit, že úchop a střelba mi seděli u G43 víc. Měl jsem nějakej ten pátek G26, G43 odstraňuje všechno, proč jsem se G26 zbavil (dokonce se mi líp nosí ve vnitřním pouzdru líp fullsize 1911 než se mi nosila G26 - jak je hranatě tlustá). Když k tomu vezmu, že Luger je levnější než Browning, tak není (pro mne) moc o čem přemýšlet. K životnosti nebo zpracování se moc vyjadřovat nebudu, protože jsem si jen trochu zastřílel, nedělal zátežovej test. Dá se předpokládat, že asi ani jedna nevydrží, co dospělý G, ale zase že by to byl "saturday night special" bych se nebál, von už chvíli Gaston plivátka dělá :wink: :D
A mimochodem, úchop u těhle prskátek dělá strašně moc, na limp wristing jsou enormně náchylný, holt fyzika se vochcat nedá, stejně tak holt prstoklad dělá moc, slyšel jsem o instruktorovi střelby, co z G42 nevystřílel zásobník bez záseku a na vlastní oči jsem viděl záseky dva u zkušenýho jedince...vzhledem k tomu, že já tím střílel bez potíží (mám drobný dlaně, dlouhý prsty), tak buď to mohlo bejt zápěstím a nebo možná spíš bržděním závěru...no, třeba i zbraní, ať má dotyčnej alibi :D Nicméně tohle platí pro všechny pidi pistolky všech výrobců.
Obrázek
Obrázek

Příspěvky: 85

Registrován: ned 16.3.2014, 9:18

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od sejman » sob 23.5.2015, 20:00

Tak dneska jsem si byl taky prásknout z 43 a nakonec si ji domu odnesl táta. Sám mám SW Shielda a bylo pro mě docela dost těžký porovnat co mi sedí víc. Obě pistoly sedí skvěle. Pro shielda + nižší cena, delší doba na trhu, +1 náboj v menším zásobníku, +2 v prodlouženém. Pro Glocka + zase, že je malinko kompaktnější, má delší hlaveň no a je to prostě Glock, pocit ze střelby u obou cca stejný. Shielda jsem kupoval ještě než vyšel G, ale dnes těžko říct pro co bych se rozhodl... :)
Glock 19, S&W M&P9 Shield, CZ 858, Uzkon TR-X

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz