Kapesní Glock - G 43 9mm Luger


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: ned 03.11.2013, 17:35

Bydliště: Brno

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Tomm45 » úte 27.9.2016, 8:56

A já vůl si koupil pumpu... :D
https://youtu.be/xHAupNyL0uc od 4:00 je to zajímavé... :wink:

Příspěvky: 40

Registrován: úte 29.10.2013, 10:56

Zbraň: ppk, SW shield

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od doktor4x4 » úte 27.9.2016, 11:11

První blbeček, co by vystřelil na psa a byl jsem u toho, by si už mohl střílet leda z praku. Tyhle nadržený kamizolníky vychystaný, kde se mihne něco živýho absolutně nesnáším.
A bročky v 9L jsou úplně k hovnu, pokud není cílem někomu okolostojícímu vystřelit voko.

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Jarda_B » úte 27.9.2016, 18:32

Jistě mi všichni odpustí, když nebudu komentovat příspěvek doktora 4x4. Jenom pro něj, nejsem kamizolák, ani myslivec a ani jsem o tom nikdy neuvažoval.

O tom jestli jsou broky k něčemu dobré nikoho přesvědčovat nebudu. Každého věc. Ale to druhé video je dosti výmluvné, díky za něj. Jsou tu i lidé, které to zajímá.

Pumpa je krásná zbraň. Mám jednu dvojku a chodím s ní na holuby. Pro doktora - na ty asfaltové. Trap je super zábava. Kamaráda to tak zaujalo, že si taky koupil pumpu. Bohužel, nemůže použít automat na vyhazování holubů, protože jak cvakne závěr, holub letí. A tak stále musí někdo sedět u ovladače a pouštět ručně.

Pojďme ale držet vlákno - G43.
Jarda
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od MRBLUE » úte 27.9.2016, 22:38

Jarda_B
Na obrazku mas dnes vyskusany brokovy naboj CCI 9Luger. Vystrel zo vzdialenosti 5 metrov, zbran Glock 43, mierenka na stred bieleho obdlznika (11 x 15 cm). Myslim ze jednoznacne vidiet aka p.covina je spoliehat sa na toto "super strelivo". :lol:
Nasledne siel terc na 10 metrov a v ramci treningu na neho islo dalsich 100 ran. Nie uz precizne mierenych, ale dinamicky, strelecka abeceda: puzdro - DA - SA - prebitie - SA - SA - puzdro. (strielane uz SP-01)
Ako vidis, radsej sa naucit strielat, ako spekulovat nad nezmyselnymi alternativami. :wink:
Ohladne prebijaneho streliva, tak pri porovnani beznej ceny SB 8g a priemyselne prebijanymi ALSAmi u nas je rozdiel pri vystrielani 5000 nabojov cca 400,- Eur. Kto striela tisicku rocne to ma jedno.
Takze ja osobne odporucam na nosenie klasicky 8g celoplastovy ogival od osvedceneho vyrobcu. Ak niekto chce silou-mocou subsonic, tak napriklad Fiocchi robi ogival 10,5g. (Ak je to len koli ohluchnutiu po vystrele v uzavretom prisetore, tak je to dalsia blbost. Neohluchol som ani ja, ani niekolko dalsich ludi co poznam, napriek tomu ze v uzavretej miestnosti strielali.)
A este poznamka k tomu videu na youtube, brokmi strielali na 5,10,15 stop nie metrov.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 40

Registrován: úte 29.10.2013, 10:56

Zbraň: ppk, SW shield

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od doktor4x4 » stř 28.9.2016, 16:50

Naprosto stejný výsledek dosahují i brokový zázraky 9L libra. Navíc ne vždy došlo přebití. K ničemu. Leda by se tím psostřelci smahli sami.
Brokový náboje vznikly pro revolvery k likvidaci hadů v končinách, kde jaksi žije hodně nebezpečných hadů (kdyby někdo dostal nápad střílet v lese hady do hlavy a podobně).

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Jarda_B » čtv 29.9.2016, 20:02

Včera jsem byl s kamarádem na střelnici. Mimochodem vynikající střelec. Tu díru vystřílí na 25 metrů na dva zásobníky (30 ran), To já nedokážu a nestydím se za to :-). Požádal jsem ho o pokus. Na deset metrů bez míření, trefit terč. Smysl spočíval v tom - nabitou a nataženou zbraň v ruce, podél těla, prst mimo spoušť. Zvednout ruku a bez míření vystřelit na mezinárodní pistolový terč. Důležité - bez jakéhokoliv míření - prostě zvednout, jako bych chtěl ukázat a hned vystřelit. A stále dokola. Ruku dolů... Střílel z mé G43. Na dvanáct ran ani jednou netrefil terč. Bylo to pro něj velkým překvapením. Já tuto střelbu trochu trénuji a z šesti ran trefím kruhy tak 4x. Tedy myslet si, že kulkou trefím útočícího psa, který má tak osminový profil a ještě se pohybuje, tak musím být naprosto famózní střelec, nebo nevím o čem mluvím. Tak proto broky, ty zasáhnou na 100%. Útočího psa, ani kohokoliv jiného nezastaví, ale překvapí dost na to, abych získal cenné vteřiny na další akci.

Jinak nosím právě ty od Libry. Jiné se v mém regionu nedají sehnat. To se týče přebití, tak mojí G43 to přebilo vždy, vystříleno okolo 100 nábojů. U jiných zbraní věřím že by to mohl problém.

Ale dost broků. Jak psal EvilGoo:

No, brokové náboje se tu na foru už řešily:

a) viewtopic.php ... ght=#12148
b) smula-posledn ... 10-40.html

Jenom obecně doplnění k nábojům - jak psal MBLUE a já se tak určitě chovám. Nosím to s čím střílím. Je pro mě důležité, když už tedy mám zbraň, tak vědět že je spolehlivá jak ona, tak střelivo. Federaly jsou krásné a určitě kvalitní - ale sehnat je v množství se kterým mohu trénovat prostě nejde.

Střelbu bez sluchátek osobně považuji za hazard se zdravím. Na jaře, na svých cestách jsem se zastavil na jedné střelnici. Správce střelnice zaujala moje G43, požádal mě o vyzkoušení. Stáli jsme pod ocelovou konstrukcí na které byl jako stříška připevněn vlnitý plech - cca 2*3m. Byl jsem z toho půjčení tak nervózní, že jsem si nenasadil sluchátka. Prásk - dva měsíce mi pískalo v uších a teď si musím brát sluchátka i na malorážku, jinak se mi pískání tak na dva dny opět vrátí. Pokud budu muset vystřelit, sluchátka hledat nebudu, ale jinak bez nich ani ránu.
Jarda

Příspěvky: 361

Registrován: stř 06.1.2010, 14:01

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Praha

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od HENRY » čtv 29.9.2016, 20:32

Jen to dopolnim ze mam strely SP od Federalu a mam jich dost a ted jsem zkousel SP od domaciho S/B a tech je vzdy dostatek nenoslil bych neco co nemam poradne vyzkousene. Olovo co jsem nosil v G17 uz je na tu G43 moc. Tak jsem sel na lehci strelu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 07.4.2016, 19:30

Zbraň: G26gen4

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od EvilGoo » čtv 29.9.2016, 21:48

Jarda_B:
To je zajímavý test, zkusím si to, až budu na střelnici. Chápu dobře, že je to držení jednou rukou?

Ohledně toho příkladu s běžícím psem, pár věcí mi nepasuje:
a) když mám čas, tak si zamířím - nemá cenu plýtvat náboji, také proto se učí nějaký střelecký postoj, držení zbraně a "zapíchnutí"
b) po prvním výstřelu nestahuju ruku, ale provedu korekci zamíření a opakuju
c) když se pes už zakousl, najdu ho přesně na konci svého údu, kde bude mít jen rychlost mého zoufalého mávání a dobře definovanou polohu
c+) zakousnutý pes obvykle zvládá i bití holí nebo pěstí (adrenalin?)
d) není otázka, jestli broky trefí, ale jestli ti zajistí nějaké sekundy navíc? Pokud se pes nezastaví a nebude přemýšlet, co ho zrovna bouchlo, tak moc času nepřibyde

Ale to jen šťourám :lol:
G26gen4 pobíhá po Brně

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Jarda_B » čtv 29.9.2016, 22:37

Je pravda, že po dvou krabičkách z G43 cítím namožené zápěstí. Přeci jenom to je lehká zbraň a ruka absorbuje mnohem více kinetické energie. Lehká střela by mohla pomoci.

Ten "test" je střelba jednou rukou. O to je to těžší :-). Ruka dolů a znova - jde o to si vyzkoušet tu první rychlou ránu.

Ale za C je dobré :-). Fakt jsem se pobavil.
Jarda
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od MRBLUE » čtv 29.9.2016, 23:12

Jarda
Myslim ze viac zbieras skusenosti na youtube ako na strelnici.
Zatial si nedal ziadnu konkretnu informaciu. Ziadna fotka, ziadny nazov strelnice. Kamarad vynikajici strelec... Co je vinikajici strelec? Aku disciplinu striela? Ake ma vysledky? Mozno sa mylim, ale myslim si ze toho moc odstrielane nemas a prisiel si si sem pokecat a veciach co si sa niekde docital, videl na videu, alebo pocul.

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Jarda_B » pát 30.9.2016, 0:33

MRBLUE a všem ostatním. Na fora se nehlásím, četl jsem je pouze chvíli, na tu dlouhou tubu nekoukám, vytahovat se nepotřebuji a toto je poprvé a také naposledy co jsem něco takového udělal. Osobní ataky jsou pod mou úroveň a bohužel to tak většinou na fórech končí a tady jich bylo víc než dost. Zbytečně jsem se zacyklil. Jenom jsem chtěl sdělit svou zkušenost s G43, protože tady jsem poprvé opravdu spokojen. Nikomu nic nenutím. Až prodám ty botky, zruším profil.

Všichni dobří lidé - opatrujte se a zbytku děkuji. Jsem zase o zkušenost bohatší.
Jarda
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: ned 03.11.2013, 17:35

Bydliště: Brno

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Tomm45 » pát 30.9.2016, 0:36

Jarda_B: ach jo... :roll:

Příspěvky: 106

Registrován: sob 18.2.2012, 19:14

Zbraň: glock 17

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Růža » pát 30.9.2016, 10:31

A pozdravuj kamaráda - skvělého střelce, co netrefí ,,pistolák" na deset metrů :mrgreen:

Příspěvky: 146

Registrován: stř 19.8.2009, 22:44

Bydliště: Západ

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od DrU2 » pon 03.10.2016, 8:17

Broky asi teda zatim ne :? .

Nicmene, mam dotaz spojeny s G43, ale muze to byt i ve vlakne pro Grip pro Glock, tady to tolik nezapadne :? ...myslim.

Stava se mi, ze mi ta cast TalonGripu - pravy spodni (jsem pravak) "camfourek" na hrbetu postupne cestuje smerem dopredu jak zbran drzim a strilim. Proste se zahreje, lepidlo povoli a po strelbe je to narvane vpredu.
Kdyz to zakapnu vterinakem, tak to pak nedostanu dolu z ramu tak dobre jako to lepidlo toho gripu, ktere by melo jit alkoholem.
Ma nekdo jiny napad ci radu jak to "ukotvit"? Rezat bych to zatim nechtel.
Dekuji za reakce
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od Stenny » pon 03.10.2016, 11:13

DrU2: Zkusil bych ten grip ještě jednou nahřát fénem nebo horkovzduškou a pořádně přimáčknout přes nějaký poreten nebo kus karimatky, aby se to "zakouslo" do zdrsnění na hřbetu zbraně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od pitt » pon 03.10.2016, 12:55

Ja to urizl

Příspěvky: 146

Registrován: stř 19.8.2009, 22:44

Bydliště: Západ

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od DrU2 » pon 03.10.2016, 13:45

Zahrat znovu zkusim. Diky

To pitt: Tobe to taky cestovalo?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od pitt » pon 03.10.2016, 14:33

Jj jak na 17, tqk na 19 a kamosovi na 4gen taky. Ja to urizl, on to tam nechal a ma to jakoby nahrnuty na stranu. Nicmene nejak mi to nevadi. Jo cestovalo to i kdyz jsem to opetovne nahral

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od GLOCK69 » pon 03.10.2016, 18:31

Tak to není moc dobrá zpráva u výrobku, který prodejce doporučuje právě kvůli tomu, že bude držet a necestovat. Chci koupit dva kusy, čekám na zkušenosti...

Příspěvky: 361

Registrován: stř 06.1.2010, 14:01

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Praha

Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger

Příspěvek od HENRY » pon 03.10.2016, 18:52

Ja to taky zkusil 2x na strelnici ujíždělo mi to dost mel jsem to na G17 a uz je to dole :lol:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz