Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 17.1.2017, 20:10

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 448 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
 Kapesní Glock - G 43 9mm Luger 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Kapesní Glock - G 43 9mm Luger
To víš, doprava, clo, dph, marže, ...
Objednej si to přímo z USA a máš to.

úte 10.1.2017, 11:05

Jejda, to je příspěvků. Tak od začátku.

Ty botky budu kupovat, ale až někdy v létě.

Nakupuji přímo v USA - je to drahé, ale mám to v ČR za 5-7 dní. Pak závisí na celnících - dva týdny žádná míra. Pokud to ale bude nad 20 dolarů, tak se CLU a DPH na Ebay stejně nevyhnete. Ať to nemusíte hledat a pak nebudete překvapený - CLO a DPH se hradí z celkové zaplacené ceny včetně poštovného. Pokud se to objedná v DE, bývá doprava levnější a CLO a DPH se neplatí. Výsledek je to levnější, problém je že ty botky mají opravdu jenom v USA. Dejte vědět, jestli je seženete v EU.

Cena poštovného se liší podle velikosti, váhy a způsobu dopravy. Nevybírejte loď. Pro drobnosti je dražší než letecká a ještě to trvá. Nejlepší je si věci naházet do košíku, projít objednávku a úplně na konci je poštovné uvedeno. Když se omylem objednávka dokončí, nic se neděje, stejně to nepošlou když se nezaplatí :-).

Jinak já používám tuto botku: http://www.rockyourglock.com/custom/PEAPG431.htm

Je podstatně lepší než ta originál, nezvětšuje zbraň a úchop se dá nacvičit. Ta +2 je už je tak velká, že to snižuje to ten hlavní přínos proč jsem tuto pistoli kupoval - velikost. Měl jsem a nakonec prodal a nechal si jen +1.

úte 10.1.2017, 11:34

Upřesním, dph se platí nad cenu samotného zboží 22,-Euro a počítá se z ceny zboží i pošty. Clo se k tomu platí až nad cenu zboží 150,-Euro. Jinak nejjednodušší je dát plnou moc poště, pak přijde mail se scanem zásilky a požadavky na sdělení, co je obsahem a kopii platby nebo objednávky. Pošta to pak spočítá a zásilku doručí domů s tím, že při převzetí se zaplatí ten doplatek. Osobně jsem měl balíčky doma do týdne od prvního mailu z pošty. Akorát poplatek si pošta účtuje 196,-Kč.

úte 10.1.2017, 12:16
STD člen

Nevim kde jsi vzal ze se clo plati az od 150€ - clo si samozrejme nasi celnici nenechaji ujit uz prave od tech 20€, nekdy se uvadi 20$ ale vicemene zalezi pak na konkretnim urednikovi jak je benevolentni ... ze statu i jinych zemi mimo EU beru dost casto a pokud by se clo platilo az od 150€, tak bych jasal a usetril bych spoustu penez, bohuzel opak je pravdou. Posledni zasilka cca tyden zpet z Australie a clo bylo na 40AUD.

stř 11.1.2017, 2:28

pride mi ze si pletes clo a dph

stř 11.1.2017, 3:18
VIP člen

Asi tak, motate tady borci x veci dohromady. Clo je navic tak nizke, ze ho neni treba resit (napr. 3-5% u beznych veci, ale samozrejme dle sazebniku), zasadni je prave DPH 21%, ktere neprijemne navysuje cenu + poplatky poste, ktere u veci okolo 30-50 EUR jsou taky na vysledne cene dost znat.
Příloha:
image.png
image.png [ 22.61 KiB | Zobrazeno 204 krát ]

Obrázek

stř 11.1.2017, 6:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

A najkrajsie je to ze platis DPH aj z cla.
Priklad: 150,- (tovar) + 20,- (doprava) = 170,- x 1,08 (clo) = 183,6 x 1 20 (DPH)
=220,3 + 4,5 (poplatok za colne konanie) = 224,8 je vysledna cena za tovar na uzemi SK.

Ked si clovek nahodi len smiesnych 10% je na sume cca 250,- eur a kazdy ho obvini ze je "svina nenazrana" ked predava vec co stoji 150 ,- o stovku drahsie...

stř 11.1.2017, 8:55
STD člen

Jasne, maximalni clo je treba 10%, takze to neni tak hrozny, ale z principu tam je. Priste se na to zamerim, budu clit cca za 14 dni zasilku z USA ... ale tak mne napada ze ja jsem vzdy pres 150€ :(

stř 11.1.2017, 22:48
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 448 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23