Karatay Taktik


Pumpy, automaty, kombinace a vše kolem nich

Příspěvky: 20

Registrován: úte 10.11.2015, 13:15

Zbraň: Glock 17

Karatay Taktik

Příspěvek od HaniXOV » sob 13.2.2016, 15:29

Ahoj,
kupil jsem ze zvedavosti Karatay Taktik jako doplnek k G 17 :)
Nejake info - cena cca 8860.- koupeno v Praze

Opakovací brokovnice Karatay Taktik
Ráže: 12x76mm
Pažba: sklopná
Kapacita: 6+1
Hlaveň: 47cm
úsťová brzda

Jak si zajdu zastrilet, dam nejake postrehy. Koupil jsem ruzne druhy streliva vcetne magnumu.

Tuto opakovaci brokovnici jsem si vybral k zabave a ochrane domu. Cena je vice nez suprova, kvalita a celkovy vzhled vypada dobre. Myslim, ze to nebude spatna volba prvni dlouhe zbrane. Sklopna pazba je zajimavy doplnek.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od reddog » sob 13.2.2016, 15:59

tak přidej fotky, nestyď se :mrgreen:

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od pekoz58 » sob 13.2.2016, 21:50

No já se taky přidám. I když to není zrovna Taktik (bohužel nebyl k sehnání) ale střeva to má naprosto stejné. Opět kopie Rem 870. Vánoční "dárek". Cena něco pod 8k Kč. Velice čistě zpracovaná, žádné otřepy nebo nerovnosti, všechno lícuje. "Vývrt" čistý, nevím jestli chrom ale leskne se jak blesk a žádné stíny v místech pájení venkovních dílů. Konstrukně se střeva blíží Rem 870 více než třeba Uzkon. Baskule nějaký dural. Uvidíme co to vydrží,(Mám možnost srovnání s Uzkonem AS16).

P.S.
Prakticky ta samá pumpa ale v černém se prodávala jako cz usa model 612 ve Státech. Výrobce taky Akkar.

[Přípona png byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 20

Registrován: úte 10.11.2015, 13:15

Zbraň: Glock 17

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od HaniXOV » ned 14.2.2016, 8:03

Cekal jsem asi 2 mesice, me se libila ta sklopna pazba. Ten Mariner byla moje druha volba. Uz jsi s tim strilel? Jake broky se ti zdaji nejlepsi :) rekneme na 20m na obranu? Kope? Podle me je vetsina techto brokovnic uplna stejna, akorat pazba a nejake povrchove upravy. Jina na prvni pohled vypada fakkt pekne a kvalitne, cekal jsem za tu cenu uplnou hruzu, ale byl jsem mile prekvapen. Uvidime, jak bude strilet. Cistis pred prvnim strilenim?
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od pekoz58 » ned 14.2.2016, 20:28

SZ :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od S474N » ned 14.2.2016, 22:35

Co je tohle za modu? Jestli chces nekomu napsat SZ, tak mu ji napis, ale proc to cpat do fora (tu avizaci SZ)? Jak to komukoliv k cemukoliv ma pomoci? Akorat tu nesmyslne zasiras forum. *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od pekoz58 » pon 15.2.2016, 9:29

(Jo čerte máš recht *1582* trochu jsem to s tou názorností přehnal. Nakonec je ale možná dobře že jsem to celé "literární dílo" pro asi začátečníka nedal sem.)
Ale dost OT. Pokud se teda nikdo jiný nepřidá (snad všichni nemají jen Uzkon) zkusím tady hodit pár normálních reportů o Akkar Karatay - musím nafotit pár věcí.
Jinak to HaniXOV:
Co se ještě týče části dotazu o kopání tak právě u brokovnice bych to viděl dost závislé na typu pažby. Mám vyzkoušenou normální pažbu "Mariner" a teleskopickou na Uzkonu AS16 - ta se mi líbí více tvarem a variabilitou. Akkar ji nabízí taky ale nevím jak ji u nás sehnat a mezi námi radši ty prachy co by stála prostřílím. Sklopku ala Taktik jsem nezažil, sice se mi taky líbí (vypadá hustokrutě :lol: ) ale nevím jak je řešena oproti dražším značkám a mám dojem že při větším počtu ran to možná nebude příjemné. Co ale určitě hned na začátku nezkoušej, je střílet jen s pistolovkou drženou ve výši hlavy před ksichtem *4403*, jak je často k vidění v US fimech.
Jinak jeden zajímavý odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=uBDtlA72_pE
hlavně v čase od cca 3:10
Naposledy upravil(a) pekoz58 dne pon 15.2.2016, 12:03, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 20

Registrován: úte 10.11.2015, 13:15

Zbraň: Glock 17

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od HaniXOV » pon 15.2.2016, 10:47

pekoz - to by me ani nenapadlo, jako uvedomely majitel ZP to samozrejme zkusim az pri druhe navsteve strelnice :)
Pak poreferuju...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 29.7.2014, 20:43

Zbraň: G19 gen3 a AR15 BF

Bydliště: Praha

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od Mosquito » pon 15.2.2016, 11:31

Zdravim,

nikde na netu jsem nenasel diskuzi Akkar vs Uzkon. Pokud vim oboje je to lowprice a u vetsiny mi prijdou uplne stejne jen s rozdilem napisu vyrobce.

Vyplati se tedy jit do Akkaru ktery je od Uzkonu o cca 30-50% drazsi?

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od pekoz58 » pon 15.2.2016, 12:02

No to se právě snažíme ověřít :lol: ale na 100% stejné nejsou.
to haniXOV:
to nemá samozřejmě nic společného se ZP :), rozbít hubu si ale můžeš fakt dle vlastního výběru.
to Mosquito:
Původně jsem cílil taky na Uzkona ale koncem roku to vypadalo všelijak. Takže jsem bral co bylo.
Na moje použití je to asi jedno a na profi bych šáhnul jinde. No a protože junior si koupil nedávno Uzkon AS16 tak budu srovnávat. Co se týče střev tak Akkar má třeba usazení hlavně a vyhazování skoro úplně stejné jako R 870 vloženým ale jednodušeji udělaným plechem bez nýtu. Uzkon to řeší výstupkem na hlavni do baskule a vyhazovacím čudlíkem z materiálu hlavně. Co je lepší ?
Přijde mi Akkar takový nepatrně lépe strojařsky zpracovaný (stopy po nástrojích, slícování, odpružený závěr atd.) Uzkon je při přímém srovnání hrubší a teda aspoň ten náš má dost tvrdou spoušť (a taky třeba vytáhnout u něho poprvé hlaveň byla fuška).
Pokud bude Uzkon dostupný tak je to zřejmě rozumná volba už kvůli ceně. Pokud ne....
P.S.
Asi udělám pár fotek.
Naposledy upravil(a) pekoz58 dne pon 15.2.2016, 12:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od reddog » pon 15.2.2016, 12:09

Ano. Fotky, nestydte se :wink:

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od pekoz58 » pon 15.2.2016, 12:17

Já se nestydím ale kdyyyy ??? :(

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od pekoz58 » pon 15.2.2016, 20:45

Tak dobře,ukecali jste mě :D pár fotek (je to jen ještě špinavý po dnešku)
http://pekoz.rajce.idnes.cz/Akkar/

1. fotky jsou v náhodném pořadí, co mě zrovna napadlo
2. Očko na špuntu od trubice je samodomo v originále tam byla jen díra (některé verze očko mají z výroby - bohužel hezčí)
3. To červené svinstvo sem tam je měděná pasta - nějak ji mám rád

Spíš by mě zajímalo takhle nafotit přímo Rem 870.
P.S.
Uzkon foto jsou třeba tady:
http://www.strelectvi.cz/forum/uzkon-tr ... 30418.html
Naposledy upravil(a) pekoz58 dne pon 15.2.2016, 21:55, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od reddog » pon 15.2.2016, 20:55

no vidíto :mrgreen: , děkuji :wink:

Příspěvky: 20

Registrován: úte 10.11.2015, 13:15

Zbraň: Glock 17

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od HaniXOV » čtv 18.2.2016, 10:49

tak par prvnich fotek. Jinak jsem bohuzel zjistil, ze na nekterych strelnicich nemaji brokovnice radi, asi nejake nepsane pravidlo... takze kdyby mel nekdo tipa na strelnici Ostrava a okoli, kde nevadi brokarny sem s ni :)
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 20

Registrován: úte 10.11.2015, 13:15

Zbraň: Glock 17

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od HaniXOV » čtv 18.2.2016, 10:50

a posledni foto rozlozena...
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 20

Registrován: úte 10.11.2015, 13:15

Zbraň: Glock 17

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od HaniXOV » čtv 18.2.2016, 10:52

Mosquito píše:Zdravim,

nikde na netu jsem nenasel diskuzi Akkar vs Uzkon. Pokud vim oboje je to lowprice a u vetsiny mi prijdou uplne stejne jen s rozdilem napisu vyrobce.

Vyplati se tedy jit do Akkaru ktery je od Uzkonu o cca 30-50% drazsi?
Ja bych rekl, ze jo. Jak tu uz nekdo ukazoval i CZ-USA dava hlavne Akkar :) Takze kvalita stejna a cena dole, neni nad cim premyslet.... za tu cenu, je to poradny kus zeleza...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od cmk » čtv 18.2.2016, 14:36

Otazka: Vyplati se tedy jit do Akkaru ktery je od Uzkonu o cca 30-50% drazsi?
Odpoved: Ja bych rekl, ze jo. Jak tu uz nekdo ukazoval i CZ-USA dava hlavne Akkar :) Takze kvalita stejna a cena dole, neni nad cim premyslet....

Sorry, nepochopil jsem to...
Z otázky plyne, ze Akkar je drazsi nez Uzkon.
Z odpovedi, ze je levnejsi...
Tak jak_
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od pekoz58 » čtv 18.2.2016, 21:11

Nejsem teda žádný "odborník " na broky. Pokud můžu srovnat (jako majitel Akkar Mariner) to čeho jsem si všiml. Takže:
Pokud vedle sebe položím ty dvě flinty (a tu možnost mám !) tak Akkar se mi zdá čistěji strojařsky provedený, některé díly zase VYPADAJÏ subtilnější , některé celky zase lépe odkazují konstrukční vzor REM 870 - viz vyhazovač. Třeba spoušť na novém Uzkonu AS... je teda nepříjemně tvrdší - vyzkoušeno + dnes v krámě na pár dalších kusech. Až z obou vysypeme 1000 ran tak budu chytřejší. Nedokážu odhadnout co se rozpadne dříve. Servis po záruce - netuším. Pokud Akkar sponzoroval např. broky IPSC v Maďarsku tak je otázka jestli je tak drzý anebo to fakt má zmáknuté. Pokud srovnávám vybavení tak:
UzkonAS16 za 6000.- má v základu teleskop. pažbu co jde shodit na pistolovku, rail, "dioptr" mířidla, nástavec na hlavni...vypadá drsně (ale to je až letošní nabídka....)
Akkar Karatay( u mně + Mariner) za 7900.- (v prosinci) je holá pumpa viz Rem 870 - srovnatelné vybavení má Uzkon TR-X za cca 5000něco.-? (loni, když zrovna byl dostupný).
U vyšších vybavení Akkar se cenové nůžky rozevírají více. Já si nestěžuji-chtěl jsem pod stromek pumpu-mám, funguje perfektně a byla levnější o 1000.- než v Práglu :).
To s těmi hlavněmi - tak NE že CZUB používá hlavně Akkar ale CZ USA prodávala na US trhu pumpu CZ612 v několika verzích s popisky CZ a byly to přímo výrobky Akkar model Karatay (na hlavni bylo označení Akkar + Made in Turkey). video z youtube je výše. Asi tam Akkar dodává hodně protože v diskuzi jsem zahlíd něco o tom jestli je ta CZ612 lepší o těch 30 $ co stojí více. Jinak CZUB brokové automaty bere hotové od firmy HUGLU. Toto všechno srovnávání ale nemá význam pokud M.Rud nedoveze další Uzkony a budete chtít "levnou" brokárnu na zábavu a co nejdříve (můj případ z konce roku) tak stejně skončíte u toho co bude ke koupi (a Hatsan (neznám střeva) je ještě dražší než Akkar). No a jestli Turci nedají pokoj a budou rýpat kolem sebe tak nebude vůbec nic.

Příspěvky: 20

Registrován: úte 10.11.2015, 13:15

Zbraň: Glock 17

Re: Karatay Taktik

Příspěvek od HaniXOV » pát 19.2.2016, 15:49

pekoz58 - svata pravda, pekne jsi to napsal.

Zpět na „Brokovnice“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz