Kdo maže ten jede :)


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: ned 25.2.2007, 1:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Táborsko

Příspěvek od jbiker » pát 03.10.2008, 23:33

yokyto píše:Pepe kde bereš Remoil??? Sháním ho a ne a ne sehnat...
Tak to by mě taky zajímalo. Místní dovozci Remi mi více či méně decentně naznačili, že nějaký Remoil je nezajímá.

Příspěvky: 49

Registrován: pát 06.11.2009, 16:05

Zbraň: G21

Bydliště: Brno

Re: Kdo maže ten jede :)

Příspěvek od Carlito » stř 11.11.2009, 17:36

WD40 je spíše dobrá pro uvolňování zarezavělích či zatuhlích spojů,na vytěsnění vody a nebo na zastavení koroze, tedy spíše pro její další neprohlubování se, známo pod pojmem "hnití":-) hodně vzlíná, zkuste kdo máte černé auto stříknout na lak a uvidíte jak se po chvíli rozleze všude kolem:-) teda moc to nedoporučuji, lakýrníci by z vás neměli moc radost
Konkor je mazivo,konzervant a zároveň má i čistící vlastnosti, také vzlíná, ale méně než WD40. Dyť konkor doporučuje i armáda ČR:-) na posledním Konkoru to mám napsáno:-)
Věci od Wurth,Berner a další firmy, jsou naprosto bombastické. Mám od Bernera mazivo odolávající vysokým tlakům a zároveň i odmašťuje. Při stříknutí je to i cítit jak se vypařuje odmašťovadlo a po vypaření zůstane omastek:-) je teda dosti lepkavý, takže nepřehánět.
Brunox a další věci jsou v podstatě to stejné jako WD40 nebo Konkor, ale myslím, že ta správná kombinace je spojení WD40,Konkoru a něco od Wurtha či Bernera. Tedy očistit WDčkem,zakonzervovat a promazat Konkorem a při důkladné rozborce a zborce promazat i mazadly od Bernera/Wurtha.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Kdo maže ten jede :)

Příspěvek od de-luxe » stř 11.11.2009, 19:00

WD-40 je fajn. Svou flintu si s ní čistí i obchodní ředitel Steyr Mannlicher GmbH pan Martin Fehringer, takže to nemůže bejt žádnej průšvih... :P

Příspěvky: 49

Registrován: pát 06.11.2009, 16:05

Zbraň: G21

Bydliště: Brno

Re: Kdo maže ten jede :)

Příspěvek od Carlito » stř 11.11.2009, 19:19

Ba naopak WDčko je fakt bomba :bomb: na očistu o tom žádná:-)
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Kdo maže ten jede :)

Příspěvek od de-luxe » pát 13.11.2009, 15:34

Koukám, že WD-40 se tady na foru z hlediska jeho mazacích a konzervačních kvalit malinko zatracuje. Pravda ale je, že WéDéčko je svými vlastnostmi mj. mazivo i konzervant a dle výrobce je určen ke krátkodobé konzervaci. Takže pro střelce, kteří nenechávají zbraň zahálet a chodí pravidelně na plac, to není podle mě špatná volba. Těm, kterým leží železo půl roku v trezoru, by lepší službu udělalo plnohodnotné mazadlo aplikované po čištění. Jinak na mazání exponovaných částí je potřeba špeciální sádlo, to se má samo sebou. Já používám Shooter´s Choice Synthetic All-Weather High-Tech Grease s injekčním aplikátorem a maže to slibně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Re: Kdo maže ten jede :)

Příspěvek od yokyto » pát 13.11.2009, 15:49

Jo to otázka kdo co a jak považuje za to nej. Já osobně si dost vážím svých zbraní (relativně) drahých a tak používám vyzkoušené oleje navržené pro zbraně a na čištění pokud nečistím nějakým trojčinným olejem tak přímo čistícím prostředkem k tomu určeným. WD ale pro zbraně určeno není a zkušenosti i z jných for to potvrzují. Ale je to věc každého co použije.
Glock 17 MOS, Sig P 320 FS, Remington 870 Tactical, Par Mk 3
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Kdo maže ten jede :)

Příspěvek od de-luxe » pát 13.11.2009, 15:56

přesto, že výrobce tvrdí, že je pro zbraně vhodný?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Re: Kdo maže ten jede :)

Příspěvek od yokyto » pát 13.11.2009, 16:19

Ona spousta výrobců tvrdí lecos.Nicméně zkušenosti nejsou tak jednoznačné. Hlavně jak je něco univerzálního. Moje zkušenost je taková, že bych to tedy na zbraň nepoužil. Mám během hodně let vyzkoušené co pro mne funguje. A vyzkoušel jsem už hodně mazadel.
Glock 17 MOS, Sig P 320 FS, Remington 870 Tactical, Par Mk 3

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz