Kolikrat chodit strilet za mesic ?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Kolikrat chodit strilet za mesic ?

Příspěvek od ikar » sob 11.6.2005, 0:15

Zdravim,
zajimalo by me jak casto chodite strilet a kolik pri tom vysypete do terce (nebo mimo nej :) ) naboju.
Ja jsem zrovna presidlil v praci a zjistil jsem za mam skoro za rohem (holesovickou strelnici, popripade avim) tak jsem si rek kolikrate je tak optimalni pocet nastrilenych hodin.
Ja planuju tak kolem 2x tydne tak po 2 hodkach a pocitam tak 700 naboju na mesic.

Diky

IkaR
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » sob 11.6.2005, 7:15

Jak mi to vyjde, tak 4x za měsic po 100 nábojích, vstoupil jsem do klubu a na rok jsem zaplatil 1000 Kč . V tom máme 4x za měsíc po 1 hodině zdarma .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 11.6.2005, 13:47

Ja to od zacatku roku dost flakam. Netrenuju vubec a zastrilet si jezdim pouze na ruzne srandamace a nebo IDPA. *40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » sob 11.6.2005, 17:04

Tak to planuju take nejake srandamatche a popripade IPDA ci IPSC, ale teprve az bude stat za neco presnost pocitam ze bych s tema zavodama zacal az se dostanu na 15m s rozptylem tak kolem 3cm jinak to nema podle me cenu ani na nejake zavody chodit a delat tam ze sebe blba, ktery se nedokaze poradne ani trefit do terce a tuhle presnost tak pocitam jsem schopen dosahnout tak za pul roku intenzivniho strileni az se mi o tom bude i zdat.
Jinak asi budu chodit do Avimu a asi jak tak posloucham se tam potkam s certem tak prosim nesmej se az se bude prasit od terce a doufam ze se neco od zkusenych mazaku naucim .

IkaR
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 12.6.2005, 21:47

ikar píše:Tak to planuju take nejake srandamatche a popripade IPDA ci IPSC, ale teprve az bude stat za neco presnost pocitam ze bych s tema zavodama zacal az se dostanu na 15m s rozptylem tak kolem 3cm jinak to nema podle me cenu ani na nejake zavody chodit a delat tam ze sebe blba, ktery se nedokaze poradne ani trefit do terce a tuhle presnost tak pocitam jsem schopen dosahnout tak za pul roku intenzivniho strileni az se mi o tom bude i zdat.
Jinak asi budu chodit do Avimu a asi jak tak posloucham se tam potkam s certem tak prosim nesmej se az se bude prasit od terce a doufam ze se neco od zkusenych mazaku naucim .

IkaR
Nejak jsem nezachytil, ze se v IDPA strili z 15 metru a je tam potreba presnost maximalne 3 cm. Na to, ze vubec uz pul roku netrenuju jsem pro tento rok zarazen v klasifikaci SHARPSHOOTER, takze nechapu, proc bys tam mel byt zrovna ty pro srandu nebo za blba *71**24*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 13.6.2005, 8:07

Na přesnost se trénuje na 25 m s max rozptylem 10 cm (desítka na terči 125/P) :)

Momentálně jsem s časem na prdlačku, ale jinak chodím 1 týdně trénovat (neděle) a 1 týdně závody (sobota). Za měsíc vypráším kolem 600 ran + -. Pokud bys chtěl být na špičce, tak to bude znamenat trénovaní 2 x týdně a o víkendu závody. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 13.6.2005, 8:23

Jonny píše:Na přesnost se trénuje na 25 m s max rozptylem 10 cm (desítka na terči 125/P) :)

Momentálně jsem s časem na prdlačku, ale jinak chodím 1 týdně trénovat (neděle) a 1 týdně závody (sobota). Za měsíc vypráším kolem 600 ran + -. Pokud bys chtěl být na špičce, tak to bude znamenat trénovaní 2 x týdně a o víkendu závody. :wink:
Myslim si, ze konkretne pro IDPA je nejdulezitejsi, tj. aspon 70% casu susit - a to muzes zadarmo doma *40*.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 13.6.2005, 10:46

Také bych se přidal se svým málem. Snažím se střílet cca 1x týdně, většinou to vyjde na víkend a to buď závody (IDPA, srandamačem, v zimě EPP a PPC klubovky) nebo trénink na střelnici (cca 100 ran), takže taky nejsem žádný nadšenec s 1000 ran měsíčně. Přesto i ten malý trénink je znát, což se mi začíná pomalu zhodnocovat - třeba v Čelákovicích.
No a 3cm na 15 metrů.... Chlapče, s tímhle nechoď na IDPA, ale rovnou na republiku v IPSC. Jo a bacha, něco jiného je střílet si v klidu na střelnici a něco jiného být trochu nervní na závodech, kde se navíc musíš před nebo během výstřelů i pohybovat...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pon 13.6.2005, 17:24

Prave si rikam ze kdyz budu mit v klidu na 15m 3cm rozptyl tak v pohybu bych se do tech 10cm na 25m mel vejit, teda doufam.
Jasne ze budu muset strilet jak urvanej a trenovat a trenovat a trenovat, ale nejak se mi nechce prijit na zavody a strilet tak ze se bude prasit vedle tercu :)
Takze nejdrive planuju poradny intenzivni trening na strelnici do terce, samozrejme ne stylem rana kafe cigarko zakusek rana atd., ale pekne aspon dvojstrely a s tim ze bych chtel mit jako svuj limit tech 3cm na 15m.
Teda aspon mam za to ze je to realne se do toho limitu dostat ?

IkaR
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 13.6.2005, 17:28

ikar píše:Prave si rikam ze kdyz budu mit v klidu na 15m 3cm rozptyl tak v pohybu bych se do tech 10cm na 25m mel vejit, teda doufam.
Jasne ze budu muset strilet jak urvanej a trenovat a trenovat a trenovat, ale nejak se mi nechce prijit na zavody a strilet tak ze se bude prasit vedle tercu :)
Takze nejdrive planuju poradnou intenzivni treninng na strelnici do terce, samozrejme ne stylem rana kafe cigarko zakusek rana atd., ale pekne aspon dvojstrely a s tim ze bych chtel mit jako svuj limit tech 3cm na 15m.
Teda aspon mam za to ze je to realne se do toho limitu dostat ?

IkaR
Jestli chceš střílet IDPA, případně IPSC, nauč se nejprve střílet na vzdálenosti do 10 metrů (3m,5m,7m,). Až na tyhle vzdálenosti dáš dvostřel do 3 cm, pokračuj dál, ale stejně se pak v praxi setkáš s tím, že na delší vzdálenosti (15-25 metrů, ale i dál) se dávají poppery a tam stačí 1 trochu mířená rána a je dole.
Pokud chceš střílet mířenku, nepotřebuješ dvojstřely...
Naposledy upravil(a) Jasik dne úte 14.6.2005, 9:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 13.6.2005, 18:02

ikar píše:Prave si rikam ze kdyz budu mit v klidu na 15m 3cm rozptyl tak v pohybu bych se do tech 10cm na 25m mel vejit, teda doufam.
Jasne ze budu muset strilet jak urvanej a trenovat a trenovat a trenovat, ale nejak se mi nechce prijit na zavody a strilet tak ze se bude prasit vedle tercu :)
Takze nejdrive planuju poradny intenzivni trening na strelnici do terce, samozrejme ne stylem rana kafe cigarko zakusek rana atd., ale pekne aspon dvojstrely a s tim ze bych chtel mit jako svuj limit tech 3cm na 15m.
Teda aspon mam za to ze je to realne se do toho limitu dostat ?

IkaR
Na jakych 25 metru? Vzdyt v IDPA se obvykle strili na kontaktni vzdalenosti - konkretne kolem 2-5 metru max. Mozna by ses mel jet nekdy podivat na nejaky zavod, nez zacnes trenovat mirenku na 25 metru *4**40*. Jestli chces trenovat, tak si vem IDPA terc, na AVIMu ho posli na 5 metru a zkousej dvojstrely. Samozrejme nezapominej susit doma a potom neni co resit *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 14.6.2005, 9:55

25 m je standardní vzdálenost mířené střelby. Pokud někomu připadá nastřílet pořádný výsledek na mířence jako nuda, tak si to ještě nezkusil nebo nikdy nenastřílel :wink:

Střílím i IDPA a klubovky IPSC. Ostatně je mi to jedno kam postaví terč a jak bude velký, protože ho trefím a nevystřílím na jeden terč zásobník s úmyslem, že se jedna z těch strhnutých musí uchytit :lol:

Sušení je také důležité, ale při sušení zkušený střelec nestrhne, protože tam chybí stres. Jakmile začnete střílet, tak se projevují chyby. Opravdu, pokud budeš chtít střílet na špičce, tak tréning 2 x týdně je reálný.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » úte 14.6.2005, 12:17

Terc na 5 metru, to se snad musi trefit i poloslepy (teda spon myslim) :).
A jak tak koukam tak jsem to s tim chodit strilet 2xtejdne docela i vystih aspon budu mit i jinou zabavu a odreagovani od kompu a vycistim si palici :)
Asi zacnu s intenzivnim treninngem hned jak prifrcim z dovoleny

IkaR
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 14.6.2005, 12:23

ikar píše:Terc na 5 metru, to se snad musi trefit i poloslepy (teda spon myslim) :).
A jak tak koukam tak jsem to s tim chodit strilet 2xtejdne docela i vystih aspon budu mit i jinou zabavu a odreagovani od kompu a vycistim si palici :)
Asi zacnu s intenzivnim treninngem hned jak prifrcim z dovoleny

IkaR
Ano, ve stoje a v klidu ho trefi i slepej, ale staci pipnuti, dva kroky, kryti a uz to mas pekne rozhazeny. Jak jsem psal driv, mozna by ses aspon mohl jet podivat na nejakej zavod a potom hodnotit *4*.

Jenom perlicka na zaver, jednou jsem vzal znameho na strelnici, v zivote nedrzel zbran. Kdyz jsem daval terc na pojezdy, tak rikal, at mu to dam alespon na 10 metru. Rekl jsem mu, ze 5 metru pro zacatek staci a potom sam se divil, jak to mel na tech 5 metru rozhazene. *40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » úte 14.6.2005, 16:22

Jasne na zavody se kouknout pojedu abych vedel co to je vlastne zac a co vsechno to obnasi.
Docela se na to tesim.

IkaR
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » stř 15.6.2005, 8:45

Na 10 m se střílí nástřely u zkoušek, tak to musí do kruhů trefit každý. Jinak to rozhození je právě způsobeno strháváním. Kolikrát ne na spoušti, ale strhnutím celé zbraně před výstřelem proti směru zpětného rázu. Také někdo před výstřelem zavře oči a strhne. Sám si to uvědomí až po upozornění někoho zkušenějšího.

Prostě se nejdřív nauč střílet (25 m ještě nikomu neublížilo), pak si zkoušej bojové věci včetně IDPA nebo IPSC. Budeš sžitý se zbraní a ne tam s ní zápasit v časovém limitu a ve stresu něco vymýšlet.
8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » stř 15.6.2005, 12:16

2 Jonny.

Presne tak jsem to myslel nejdrive se naucit poradne strilet a az pak k tomu pridavat neco slozitejsiho, ty nastrilene hodiny se mi urcite vyplati.

IkaR
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » čtv 16.6.2005, 10:53

ikar píše:.........nejdrive se naucit poradne strilet a az pak k tomu pridavat neco slozitejsiho, ty nastrilene hodiny se mi urcite vyplati.IkaR
Tak to teda obdivuji tvoji trpělivost. Ze stálého střílení na terč by mě asi kleplo. Proč to nezkusit souběžně a vychutnat si ten krásný pocit z padajícího železa :wink: ?
Iren
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » čtv 16.6.2005, 19:45

Jak se rika tezko na cvicisti lehko na bojisti :)
Ono to strileni do terce pro sziti se ze sbrani (zpetny raz, mit srovnany obraz miridel, mirit i po vystrelu do stejneho mista bez nutnosti velkeho srovnavani) je potreba aby clovek dostal do krve tyhle veci a to mi v prvni fazi jde jedine tak ze se na danou vec plne soustredim (u strelby na terc vidim i sebemensi chybu pri strelbe)
To mas stejne jako suseni take by to melo byt (70% suseni a 30% na ostro) to take nebude zazivna cinnost, ale je to potreba :)
Jinak se nedoplatis za naboje a i navyky muzes zistat spatne a ty se pak tezko odnaucuji.
Ja vim ze delat diry do visiciho papiru neni zrovna ten spravny rajc, ale je to hold potreba a mozna vice nez to bozske shazovani zelez ;)

IkaR
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 17.6.2005, 9:44

Ikar: Hele chlape, jak daleko to ve střílení chceš dotáhnout, když to bereš tak "moc vážně".
Pro mně je zase platné heslo nejlepší trénink je boj. Je fakt, že strhávám, nemám soustřel 3cm na 20metrů apod., ale i tak se myslím zlepšuji a jezdím po IDPA závodech a různých jiných.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz