Kompetence České policie


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 23.10.2008, 15:28

Jsou vydány schválení metrologického ústavu. Nic jim nebrání od zítřka měřit. Štěstí přeje připraveným, to snad na serveru příznivců zbraní nemusím zdůrazňovat 8-)

/nepoužívej citace!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Globus » čtv 23.10.2008, 16:01

S474N: Mea culpa, mea culpa... z fór kde normálně funguju to neni zakázaný ... síla zvyku.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » čtv 23.10.2008, 17:41

Pokuta byla od MP, ale státní už jsem s tím několikrát potkal. Možná jen trénovali. :lol:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 82

Registrován: čtv 11.9.2008, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: východ čech

Příspěvek od pida363 » pát 24.10.2008, 8:34

Nevím jak jinde ale ne území rychnovska, kostelecka atd tady ve východních čechách disponuje PČR laserovým měřičem rychlosti. měl jsem dokonce možnost si toto zařízení vyzkoušet. Stačilo u nich při měření zastavit, slušně je požádat a podívat se jak se s tím zachází. potom mě nechali abych do toho mrknul a něco změřil. byla to paní s kočárkem, jdoucí po chodníku. 3,5km/h
nenaser mě...

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pát 24.10.2008, 9:14

Měřilo to u každého auta stejně rychle, nebo byli rozdíly v odrazivosti paprsku?
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pát 24.10.2008, 10:26

Jako že by sis pořídil auto v barvě absolutně černého tělesa? :)

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » pát 24.10.2008, 10:57

no ja mam valentina ... coz je asi nejlepsi detektor... ale pouze detektor... ne rusicka... a co ja vim tak oni te laserem zmeri na dalku nekolika set metru klido pido ale otazka je dukaz... na to aby te vyfotili potrebujou desitky metru... po celou dobu te pritom meri... no takze jakmile mi valentine zacne vriskat a ja vim ze jedu moc rychle okamzite zabocim do vedlejsi nebo se proste zdejchnu jinam... jinak radar je pase o tom vim na nekolik set metru dopredu...

upozornuji ze pasivni zarizeni je u nas legalni... takze nic protizakonneho nedelam
Glock 19

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » pát 24.10.2008, 11:00

jednou rocne mame referentske zkousky ridicu sluzebnich aut... no a cele ty dve hodiny probirame pripady a moznosti jak se vyhnout pokutam... taaakze...

napriklad kdyz vas zmeri i klidne vyfoti a za kilak vas zastavi a budou chtit zkasirovat muzete to svest na osobu blizkou... pokud totiz neni z mista mereni videt na misto vybirani muzete rict ze jste se "tamhle dole u toho mustku" vymenili a ted uz to nejste vy na te fotce ale nekdo blizky vam podobny... z fotky vam nedokazou ze jste to vy... tzn. oni musi mit obe mista navzajem viditelna aby nebyla moznost takove vymluvy...
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pát 24.10.2008, 20:45

A on na tom úseku je zákaz zastavení a tys ho porušil a ještě ses sám napráskal :-) Nebo tě pošlou do správního, kde podle té fotky rozhodnou, že to jsi ty a mimo pokutu zaplatíš náklady správního řízení. To raději uhni do boční uličky, otoč to nebo se k tomu postav jako chlap, divil by ses, ale u některých to zabírá.

A nebo se ti na tyhle namistrovaný kydy také může stát, že ti policajt vleze do auta sáním, vyleze výfukem a místo 500,- za rychlost dostaneš 2000,- za špendlík v lékárničce. A třeba ta kontrola bude trvat hodinu jen proto, aby ti ukázal, že když s ním chceš vypíchat, tak na to potřebuješ pořádný vercajk. Jo a nezapomeň pak někde brečet a nadávat na policejní buzeraci.

Nejvíc mě fascinuje, jak se zbraní je každý naprosto čistý jak lilie, nikdy nic neporuší ani by neporušil a ejhle, jak se sedne za volant, tak už se vymýšlí, jak nedodržovat předpisy a ochcat cokoliv, co jen jde. Pak se objeví článek, kde někdo někoho přejel a pod ním reakce, jak ho mají zavřít na několik doživotí a podobně. Nepřipadáte si trochu jako pokrytci? Pánové, auto je také zbraň a to horší, než pistole.

Nebylo by prostě jednodušší dodržovat předpisy, než vymýšlet, jak je ochcat? Ale to asi nejde co, protože to patří k české povaze, se vším *64* a nejlépe na sucho a bez předehry. Jo a argument, že jiní je také nedodržují, tak proč já, si řeknětě, až vám hovado, které třeba také mělo namontovaný antiradar, rušičku nebo podobný krám proto, aby mohl jezdit jak 3,14ča, srazí někoho z rodiny.
Nejhorší je smrt z vyplašení.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.10.2008, 21:20

Poli - obecne mas pravdu,

ALE

...az nebude 50ka na Purmyslovy, kde kolem silnice neni NIC a teprve za tim NIC jsou nekde v dalce baraky

...az nebude kolem Cernaku na dalnici 80ka, protoze tam taky neni NIC

...az nebudou policajti stavat prave na techto mistech presto, ze mezi nimi je nekolik skol z nichz jen jednu v Dolnich Pocernicich rano v 8 hlida MP

... pak budu rad dodrzovat na techto mistech predpisy a nebudu nadavat a vymejslet, jak se branit...

Ona totiz kriminalita v CR patrne uplne zmizela, kdyz maji policajti cas merit tyhle useky.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pát 24.10.2008, 21:39

Až budou v pr...i ryby, nemusí být rybníky. Bránit se čemu? Dodržování předpisů a zákonů, to myslíš vážně? Takže tím, že se ti něco zdá být nesmyslné, tak to nebudeš dodržovat? Proč máš tedy zbroják a legální zbraň, proč platíš nájem, energie, nákup v sámošce, daně, ...?

Ona ta značka třeba není jen proto, že tam je NIC, ona tam je třeba proto , že cesta stojí za houby atd. Samozřejmě máš pravdu, nesmyslně umístěných značek je dost. Ale co takhle dát podnět na příslušný odbor dopravy dané obce? Ty značky tam totiž nedávají policajti, stejně tak, jako nevymýšlejí zákony. Oni jsou tu pouze k dohlížení jejich dodržování, jim bohužel nepřísluší řešit, jestli ta značka nebo ten zákon je k ničemu.

Mimochodem, na silnici tě většinou zataví dopravka, která není určena pro boj se zločinem, ale primárně k dohledu na provoz na silnicích a boj se silničními piráty.
Nejhorší je smrt z vyplašení.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 24.10.2008, 21:55

No, projedu za rok spoustu silnic (pravda, zatím jsem zcela bez pokut a s plnými body, a nikdy jsem neměl žádnou nehodu, ani škrábanec) a mraky značek je napícháno zcela debilně.
A stejně tak není žádným tajemstvím, že zákony nejsou úplně dokonalé. No schválně, když budete jako chodci stát před semaforem, na kterém je červená, a široko daleko, s výborným rozhledem, nebude žádné auto. Budete čekat na zelenou? Já tedy ne.

A stejně tak jako zákon sám o sobě nezabrání cvokům střílet do lidí, tak nezabrání ani magorům na silnici prasit. Proto bych uvítal, aby se mi stát laskavě nestále nesral do elementárního rozhodování, esli pojedu po dálnici 130, nebo 139,5, když nehoda vznikne proto, že se franta vonásek rejpal v nose, nekoukal do zrcátka a prostě na mě s tím kamiónem odbočil, např. Nebo proto, že Džou Nagelovanáhlava si chtěl zahrát se svojí votuzenou filckou na carmagedon.
A už vůbec mě čert bere, když starosta Potřebujemprachy Dokasy posadí radar metr před ceduli konec obce. :evil:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pát 24.10.2008, 22:01

:roll:

Pokud chceš, aby se ti stát do něčeho nesral, tak máš jedinou možnost, a tou je ta, že z něj vypadneš, zrušíš si občanství a najdeš si jiný. Jenže i jiný stát se ti do toho bude srát, tak si asi budeš muset najít nějakou zemi nikoho, nebo si založit svůj stát se svými zákony a pravidly. Jenže pak se najde někdo, kdo bude chtít, aby se do něj tvůj stát nesral.....
Nejhorší je smrt z vyplašení.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pát 24.10.2008, 22:23

Poli, nedělá mi problém dodržovat dopravní předpisy v zemích, kde jich většina dává smysl a především kde dopravní značení pomáhá řidiči jet bez nehody. Občas mám pocit, že v ČR snad na žádném odboru dopravy nesedí opravdový dopravní inženýr, nebo aspoň jedinec, který by dokázal odmaturovat s fyziky. Naopak mám pocit, že mnoho značek rozmisťuje nějaký zlomyslný skřet.

Jeden příklad za všechny, který se mi nesmazatelně zapsal do paměti: Silnice mimo obec, prudké klesání, dvě ostré špatně klopené zatáčky za sebou. Omezení na 60 km/h bylo až před tu druhou. Přitom kdo by do té první najel za sucha (s Felicií) víc jak 50 km/h, tak by skončil ve svodidlech. Nebylo náhodou, že první zatáčka měla opakovaně proražená svodidla a byly před ní vygumované brzdné stopy. Značení prostě na hovno. Značka před druhou zatáčkou byla zcela zbytečná, před tou první nějaká značka být rozhodně měla, ideálně tak omezení na 40 s dodatkovou tabulkou "za mokra". Průměrně inteligentnímu řidiči by to i za sucha napovědělo, že do té zatáčky nemá najíždět 90kou.
Poli píše:Samozřejmě máš pravdu, nesmyslně umístěných značek je dost. Ale co takhle dát podnět na příslušný odbor dopravy dané obce?
Na naší obci je šéfem odboru dopravy "expert" který už minimálně 10 let nemá auto a je otázka, jestli kdy vůbec měl řidičák. Co se mě týče, je to naprostý debil s klapkami na očích - můj blízký příbuzný se pokusil dosáhnout tří změn v místním značení a nedosáhl ničeho. A tak auta na jednom místě stále zcela zbytečně vylétají ze zatáčky (4x do roka, poškozen obecní majetek, doporučená náprava naváděcí čáry na vozovce, protože křižovatka je opticky "divná", byla zamítnuta. Řidiči si prý mají dávat větší pozor). Další místo - řidiči se pravidelně střetávají s tramvají (cca 6 x do roka - celkem úchylná křižovatka je dle odboru dopravy zcela standardní a semaforu netřeba), atd. Když na odboru dopravy může dlouhodobě sedět nekompetentní debil, tak je to s dodržováním předpisů těžký. Debilní nařízení dokáže normálníčlověk poslouchat dlouho, ale ne věčně. Dřív nebo později je začne ignorovat.

Je to smutné, ale v ČR předpisy dodržuji pouze tak, abych neplatil pokutu, a za volantem se řídím hlavně svým rozumem a zkušenostmi, protože vazba mezi dopravním značením a možností bezpečně projet je v ČR velmi malá.

Stalo se: Někde na rychlostní silnici v obci stála víc jak půl roku zapomenutá třicítka (zapomenutá po rekonstrukci vozovky) a PČR ji několik měsíců úspěšně využívala pro výběr peněz. Odstraněna byla, až když někdo z těch, co dostali pokutu, začal vířit vodu. Značku tam prostě zapomněli. To byli ti policajti tak blbí, že je za těch několik měsíců co tam vybírali netrklo, že tam ta značka možná nemá co dělat ? Nejsou tam snad od toho, aby dohlíželi na bezpečnost a plynulost? Mimochodem, vazba mezi plynulostí a bezpečností je prokázaná.

Není zakopaný pes v tom, že jsou policajti hodnocení za počet udělených pokut a ne za počet zlepšovacích návrhu ?

Není další zakopaný pes v tom, že v Německu, když někde často dochází k nehodám, nebo dojde k závažné nehodě, tak se experti včetně dopravních psychologů zabývají tím, jak změnit dopravní značení tak, aby se to příště nestalo ? Řekl bych, že v ČR se tak maximálně zametou střepy. Ovšem když post MD může zastávat eso jako byl pan Šimonovský, tak se tomu ale nemůže divit. A současný ministr a jeho mluvčí by snad měli by za tu drzost, kterou předvedli v souvislosti s nefunkčním zabezpečením tratě a házením viny na strojvedoucího, měli být vhozeni pod vlak.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 24.10.2008, 22:33

Poli: Jasně, takže když se mi nelíbí, jak kdejakej ohrndíra dokurvil stát, za kterej děda bojoval v odboji a riskoval život celý rodiny, tak mám vypadnout. A nebo držet hubu a krok a dodržovat kdejakej debilní zákon, kterej si prosadila libovolná lobbystická skupina, aby mohla rejžovat prachy, nebo zamindrákovanej poslanec, aby rejžoval politickej kapitál ... aaaaha... blah, jdu raděj spát, dneska nemám tu správnou náladu na házení hrachu na zeď. *257*
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 25.10.2008, 0:50

Poli píše:Ty značky tam totiž nedávají policajti, stejně tak, jako nevymýšlejí zákony. Oni jsou tu pouze k dohlížení jejich dodržování, jim bohužel nepřísluší řešit, jestli ta značka nebo ten zákon je k ničemu.
Ano - vzdyt to rikam, kriminalitu mame vyresenou, ono uz se nekrade, takze policajti nemusi dohlizet na nasi bezpecnost, na deti u skol, oni uz maj cas merit na rovny kvalitni 4proudovce mimo mesto 80ku, protoze uz vsichni kolem skol dodrzujou 30ku, kde je a 50ku v zastavenejch oblastech.
Co kdyby se sebral ten policajt, co tam meri tu nesmyslnou 80ku a dal podnet? Nebo mame skutecne Policii jen pro to vybirani pokut?
Ale zase abych byl objektivni - PCR na techto mistech standardne nevidam, ale MP docela casto - ted dikybohu merit nemuzou, ale po Novym roce se tam podle me s velkou slavou vratej. Takze psal-li jsem o POLIcajtech, myslel jsem spis nektere strazniky a jejich nadrizene, kteri je na takkhle nesmyslny misto posilaj.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz